Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

+71
dienutzababy
CARLA GRIGORAS
scumpika
adelina24
Marry
lushca
ligia27
PAULA CONSTANTIN
lovely_janette
anag_83
Karina33
lennny
Medi
Ofelia Buzescu
stoy
m_elena
dina_dorina
dariaoana
mnarcisa
ribana
nina lesu
denygina
snoopy
geany
dannnnaella
emi
T_mihaela
claras
MihaelaTM
anda81
corilex
ELENA76
alimami
emilia.d
kittygreeneyed
Giobsy
Bianka7
gabi1795
ramy
andreea1911
Eva
Dionisia
SilviaDumitrescu
ady_kat
CATA83
ilias
Armeana
reya
irish05
Ramonica
ramona75
rucsy
mihatm80
24elena
bubu mic
marlen372001
danadea
LYNDA
Admina
carmenush
milexina
andacoman
AlinaJ.Bijoux
oananicu
bubu85
teisoara
diada
stella
MihaelaT
kitty_1973
ioana soare
75 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Joi 25 Mar 2010, 2:09 pm

Fetelor multumesc, nici nu ma asteptam sa primesc asa de repede felicitari sunteti niste dragute.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Giobsy Joi 25 Mar 2010, 2:11 pm

Stoy, papusa ta parca e o boaba de zmeura. Sa poarte sanatoasa tot ce ii vei face, iar tu sa ai spor si inspiratie. pupi pe amandoua.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Joi 25 Mar 2010, 3:44 pm

Multumesc , multumesc cat despre inspiratie si spor ..... daca m-ar lasa mititica sa fac treaba i-as face multe dar de cate ori fac cate ceva ea face numai prostioare si imi arunca ghemele la gunoi. Nu va spun de cate ori nu am cautat in gunoi si le-am gasit acolo..... bucurie
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Armeana Joi 25 Mar 2010, 5:38 pm

Felicitari,a-ti facut bolerouri superbe,sa va traiasca beneficiarele
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de denygina Joi 25 Mar 2010, 8:09 pm

Felicitari pentru bolero! E superb , modelul , si mai si...
denygina
denygina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Lun 29 Mar 2010, 12:18 am

Stoy felicitari pt bolero.E deosebit,iar printesa e o dulceata de fetita.E scumpa tare...sa-ti traiasca si sa iti aduca in viata numai bucurii.
Pupici dulci tuturor kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Lun 29 Mar 2010, 8:27 pm

Anda, multumesc sa-ti traiasca si tie bebe-ul. E al tau cel din poza nu?
As zice ca e fetita dar sta in scaunel albastru si m-ai derutat, oricum scump(a) foc.
Am gasit o rochita super frumoasa rosie a dinei daca nu ma insel imi place tare mult si am sa incerc si eu sa vad daca reusesc..... tricot
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Joi 01 Apr 2010, 8:23 am

stoy cel din poza e baietelul meu,dar toata lumea il face fetita ca are parul cret si fata tare finuta...dar e baiat.(desi taticul lui numai fetita a dorit, dar nu a fost sa fie,asa ca ne bucuram de el oricum si il iubim amandoi enorm de mult).
pupici tuturor kiss si spor la...gospodarit (cred ca toate gospodinele sunt pe la bucatarie acum...)
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Karina33 Mar 06 Apr 2010, 1:05 pm

In ziua de Pasti am serbat ziua nepotelului de 4 ani(ziua lui a picat in saptamana mare) si cum e fan CARS si cum are jucarii multe i-am facut un hanorac din bumbac pe care sa-l poata purta pana-n toamna la camin sau pe-afara.
Fata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si interiorul, adica buzunarele obligatorii si necesare copilului:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gluga e facuta in dungi pentru ca nu mi-a ajuns bumbacul crem si nu era vreme sa comande la mercerie altul, dar a iesit interesanta asa. Important e lui Armin i-a placut si si-a facut poze cu el langa afisul mare cu Cars de pe usa. Daca fac rost de poze zilele astea le pun si pe-alea.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Mar 06 Apr 2010, 1:51 pm

Karina.este superb hanoracul aplauze Sa-l poarte cu placere nepotelul tau,sunt convinsa ca a fost foarte incantat de el cheers
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anag_83 Mier 07 Apr 2010, 12:14 pm

buna, vreau sa va spun sa acest site m-a inspirat sa tricotez bebelusului meu, care urmeaza sa se nasca peste 3 luni, botosei si caciulita.
acum as vrea sa-i fac o paturica frumoasa si calduroasa, dar nu am niciun model. ma puteti ajuta?
anag_83
anag_83
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : brasov
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 07 Apr 2010, 12:26 pm

Karina e superb hanoracul! aplauze aplauze aplauze Desenele sunt bestiale si gluga colorata completeaza perfect! Sa-l poarte sanatos nepotelul tau!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de lovely_janette Mier 07 Apr 2010, 2:49 pm

Buna
Anag_83 uite un link catre un site unde sper sa gasesti ceea ce cauti
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link
lovely_janette
lovely_janette
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Joi 08 Apr 2010, 12:47 pm

krina33 este superb plovarasul, ti-a iesit perfect si tocmai de aceea o sa indraznesc sa iti cer modelul de masinute pentru baietelul meu care va veni pe lume in septembrie tricot . felicitari tricot
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Karina33 Joi 08 Apr 2010, 3:11 pm

Paula iti trimit pe pm linkul cu scheme. Eu le-am scos la imprimanta si la fiecare trei randuri din schema am mai facut unul in plus. Altfel ar fi iesit turtite desenele(asta din proba de lucru unde 10 randuri nu-s egale cu 10 ochi)

Multumesc Ioana, ma maguleste aprecierea ta! Si apropo, scuze de off topic , cum inainte de Pasti abia am intrat sa vad ce se intampla, trebuie sa te felicit pentru capa si bolerou! Impecabile! Dar stii si tu asta Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Joi 08 Apr 2010, 6:22 pm

Karina,poti pune si aici sau la topicul cu diagrame modelele de la masinute,poate le mai vrea si alt-cineva wink pupi
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 08 Apr 2010, 7:45 pm

Multumesc Karina pupi
Da, ar fi super daca ai pune la diagrame masinutele!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ofelia Buzescu Vin 09 Apr 2010, 2:11 pm

O vesta tricotata de mine in iarna.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 09 Apr 2010, 2:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
Ofelia Buzescu
Ofelia Buzescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Vin 09 Apr 2010, 2:42 pm

Foarte frumoasa vestuta primul ,felicitari.Si papusica e minunata,sa-ti traiasca Smile
Cred ca ar merge si o rochita asa,cu acest model wink
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ligia27 Vin 09 Apr 2010, 7:14 pm

]andacoman TU AI FACUT ASTA ][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/
iar eu acum 2 saptamani fara sa fi vazut caciulita ta jur am facut asta

[img][url=http://radikal.ru/F/s001.radikal.ru/i193/1004/bb/0e626b2d4b8d.jpg.html][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/imgurl][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
eu am facut-o din prostie am gresit modelul. am vrut sa iasa asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

wink ura ura
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Sam 10 Apr 2010, 4:50 pm

Karina, Ofelia si Ligia nu meritati decat aplauze aplauze aplauze
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ligia27 Dum 11 Apr 2010, 6:55 am

acum lucrez la asta . [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]
ligia27
ligia27
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 42
Localizare : suceava
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de MihaelaTM Mar 13 Apr 2010, 9:23 am

Foarte frumos ,Ligia.
Cum ai facut partea de sus si dunga aceea ingrosata care este terminatia partii de sus. love
avatar
MihaelaTM
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 53
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 26/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de lushca Joi 15 Apr 2010, 9:45 pm

Dupa ce m-am chinuit o ora sa trimit aceste poze si cu putin ajutor de la fimiu am sa va arat ce am lucrat mai nou.iar fimea e manechinul!ar trebui pentru noi intrate sa nu se ia in considerare greselile care le fac scriind pe Site!!imi cer mii de scuze in continuare daca am gresit dar omul din greseli invata!!iar eu la 35 de ani invat cam greu tainele PC-ului




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] tricot
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Vin 16 Apr 2010, 8:16 pm

Ligia,super si caciulita si bluzita aplauze Si eu vreau modelul din partea de sus a bluzitei andrele

Am terminat si eu (mai putim botoseii pe care nu am mai apucat sai finalizez si a trebuit sa le trimit ) setul pentru nepotelul meu de 2 lunite.Sper sa va placa bucurie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB