Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

+71
dienutzababy
CARLA GRIGORAS
scumpika
adelina24
Marry
lushca
ligia27
PAULA CONSTANTIN
lovely_janette
anag_83
Karina33
lennny
Medi
Ofelia Buzescu
stoy
m_elena
dina_dorina
dariaoana
mnarcisa
ribana
nina lesu
denygina
snoopy
geany
dannnnaella
emi
T_mihaela
claras
MihaelaTM
anda81
corilex
ELENA76
alimami
emilia.d
kittygreeneyed
Giobsy
Bianka7
gabi1795
ramy
andreea1911
Eva
Dionisia
SilviaDumitrescu
ady_kat
CATA83
ilias
Armeana
reya
irish05
Ramonica
ramona75
rucsy
mihatm80
24elena
bubu mic
marlen372001
danadea
LYNDA
Admina
carmenush
milexina
andacoman
AlinaJ.Bijoux
oananicu
bubu85
teisoara
diada
stella
MihaelaT
kitty_1973
ioana soare
75 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de LYNDA Mar 16 Mar 2010, 9:08 am

Sunt superbe si rochita, dar mai ales fetita pupi , ma topesc dupa ea kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dannnnaella Mar 16 Mar 2010, 10:47 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

edit Ioana Soare: Danaella te rog sa intri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link si sa citesi cu atentie, sa faci teste pana inveti sa atasezi pozele corect. Ti s-a mai atras atentia in legatura cu acest lucru. Data viitoare vei primi avertisment. Nici nu stiu ce sa editez pentru ca nu stiu care din acele poze ai dorit sa le postezi aici. Cel putin una din ele o recunosc, ai mai postat-o mai demult.Deci care din restul?Alege si posteaza-le corect dupa ce ai citit la tehnic si ai inteles. Multumesc.
avatar
dannnnaella
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 55
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Mar 16 Mar 2010, 10:58 am

Fetelor ma scuzati dar a fost mai greu cu atasatul pozelor, a fost prima data cand am incercat sa atasez si poze si am citit de zece ori instructiunile si in final cred ca mi-a iesit .Si mititica nici nu sta cuminte ca sa ma concentrez.Acum sper ca se vad pozele.Incerc sa mai atasez si poze cu pelerinuta care tocmai am terminat-o aseara pentru finuta mea(probat tot pe Mariuca mea ca ea e manechinul).[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


MihaelaT: Pentru ca o vad tricotata am mutat-o aici, de la croitorie.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 16 Mar 2010, 4:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de dina_dorina Mar 16 Mar 2010, 1:06 pm

razadesoare,felicitari pentru rochita,este foarte frumoasa iar de fetita nici nu mai zic,e o papusica pupi

dannnnaella,tare frumoase lucrusoare ai facut love
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Mar 16 Mar 2010, 3:56 pm

Am disparut pt o vreme de pe forum(din lipsa de timp),iar voi harnicute furnicute ati realizat o multime de lucrusoare foarte frumoase. Felicitari tuturor ca sunt frumoase creatiile,dar si manechinele(indiferent ca sunt fetite ori baieti). love
razadesoare foarte frumoasa rochita,iar de printesa ce sa mai vb?
dannnnaella sunt superbe toate lucrusoarele facute de tine,ai maini pricepute.Pupici tuturor si spor in continuare. kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Vizitato Mar 16 Mar 2010, 4:20 pm

mnarcisa a scris:Raza de soare este superba rochita. iar de fetita nu mai spunem. Felicitari!
Te rog daca ai putea sa imi spui cum ai facut la umeri.
AM inceput de sus de la gat si am inmultit pe cele doua parti ale umerilor!!
Multumim tuturor pt aprecieri
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de denygina Mar 16 Mar 2010, 4:21 pm

Felicitari pentru rochita , tare draguta!
denygina
denygina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 51
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Vizitato Mar 16 Mar 2010, 4:23 pm

denygina a scris:Felicitari pentru rochita , tare draguta!
Multumesc!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Vizitato Joi 18 Mar 2010, 4:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rochita inca in lucru pt fetita cea mare!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ofelia Buzescu Vin 19 Mar 2010, 10:22 am

Ma laud si eu cu o bluza pe care am terminat-o de curind.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 19 Mar 2010, 3:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
Ofelia Buzescu
Ofelia Buzescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de irish05 Sam 20 Mar 2010, 5:13 am

superbe , amandoua. felicitari. asta mov e chiar chic, pt o domnisorica , ce sa mai spun de portocala aia mica, stoy. felicitari mamicilor
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de anda81 Sam 20 Mar 2010, 8:38 am

Felicitari mamicilor pt inspiratie si creatie. Smile Bucurati-va ca aveti fetite ca tare chochete mai sunt.Eu am baietel si sunt tare mandra de el,dar nu ma pot juca cu prea multe culori atunci cand ii fac cate ceva,ca zice tata ca i-am facut baiatul fata... ametit De fapt si-a dorit fetita si a iesit baiat... Sad Dar e tare mandru de el si nu l-ar da nici pe o suta de fete,si nici eu,pt ca il iubim enorm love pupici tuturor
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Sam 20 Mar 2010, 11:27 am

Ptr.Ofelia Buzescu. Foarte frumoasa si bluzita si fetita. Poate ai diagrama pisicutei . Daca te rog o postezi? As face si eu fetitei mele o bluzita asa. Multumesc
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 22 Mar 2010, 9:10 pm

dragele mele,

o colega de serviciu, devenita de curand bunica, m-a rugat sa-i fac ceva pentru nepotica ei.
uite ce am pus la cale, vreau sa-i fac maine o surpriza frumoasa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi-a promis si poze cu bebita, sa vedem.

spor, fetelor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Medi Lun 22 Mar 2010, 11:48 pm

Ce dulcele sunt!!! Super!Pacat ca n-o sa vedem o poza cu colega ta cand o sa le vada... love
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de LYNDA Mar 23 Mar 2010, 8:09 am

Woau marlen e super super.....imi place la nebunie....poate ma inveti si pe mine ....la claca wink

Superb superb .... kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de lennny Mar 23 Mar 2010, 8:15 am

ce frumos...marlen!cate maini ai tu??? lucru de mana
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de ribana Mar 23 Mar 2010, 9:04 am

Tare frumos!
Marlene, asta n-ar putea fi un proiect? Daca tot il lucrezi. Sau l-ai lucrat deja?.... (Si eu am o prietena care a devenit bunica si mi-ai dat o idee de cadou.)
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 23 Mar 2010, 10:57 am

dragele mele,

va multumesc. a fost incantata desigur, dar mi-a promis o poza cu bebita. pe aia vi-o promit si eu voua.

draga ribana,

e o idee de proiect, dar ne reduce posibilitatile. cate dintre noi sunt bunici sau mai au copii mici ? si stiti ce usor se lucreaza ? mie mi-a luat vreo 2 dupa-amieze. si m-am jucat cu accesoriile, ca le aveam luate demult-demult si acum s-au potrivit la fix. ne gandim !

va sarut si spor la treaba !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Ofelia Buzescu Mier 24 Mar 2010, 12:51 pm

stoy, am fisierul cu diagrama pisicutei dar nu stiu cum sa ti-l trimit. Eventual pe mail?
Ofelia Buzescu
Ofelia Buzescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Vizitato Mier 24 Mar 2010, 8:51 pm

,
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de stoy Joi 25 Mar 2010, 1:53 pm

Daca tot e sarbatoare azi mi-am facut timp si am zis sa va arat si eu ce am mai facut zilele astea dintr-un fir cumparat de la sunt disperata sa vand.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 25 Mar 2010, 1:59 pm

Doamne !

ce frumusica si vesela e ! Ca un iepuras ! parca o si vad cu urechiuse de iepuras de Paste ! si se vede ca-i place sa pozeze. sa-ti traiasca !

e foarte frumos poncho-ul.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de claras Joi 25 Mar 2010, 2:05 pm

marlen, foarte frumos setul. Sa il poarte bebita sanatoasa si voioasa.
Imi place tare mult ideea cu nasturii de culori diferite. Am sa "fur" ideea asta si eu la proiectele viitoare pentru fetite.

stoy, frumos poncho. Felicitari: lucrezi frumos si firul e ales frumos.
Sa il poarte fetita sanatoasa si voioasa!
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de LYNDA Joi 25 Mar 2010, 2:07 pm

stoy e foarte frumos poncho-ul dar papusica ta ma cucerit asa de mult de mor de dragul ei pupi kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate,pentru cei mici II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB