Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

+83
cris69
Lucia Ro
lorinaoo1
mickyta
anigherman
ancush
vilcris
Tinkerbell
danae
betymi72
amia
rosita
Giobsy
teisoara
mihaelavama
danabekk
canadianca50
amnro
gabriela horhoianu
Marry
vlad_mom
elutzamicutza
m-julie
cretu_veronica22
adelina24
nadina_b2005@yahoo.com
dienutzababy
diana_roxana
AKD
IrisT
Uca
geany
feliciagl
bubu mic
kristadesign
Blonda
mamiboom
ebruli22
dicioanacris
Ioana
Alina.C
ancuta_ancuta
Alido81
europolis
andreeaX
Carmendiana
Karina33
nicky3128
mnarcisa
skygirl
scamutza
mady85
GIO Studio
kisslandia
tala
reea
came_lia
MAYA
RalucaS
DANIELA.I
ileana cosanzeana
totolina
mdlupu
olympia
mada93
clodi
diada
noel
BasH1983
lil3lu
puffetta
lora17
IrinaH
StMihaela
SilviaDumitrescu
chocolate
mycryna
milena
aidaalex
Camy
ioana soare
Admina
MihaelaT
87 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de cris69 Joi 24 Iun 2010, 8:45 pm

va arat si eu ce am mesterit. am reusit pana le urma sa fac poze.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu sunt asa frumoase ca ale voastre dar m-am straduit sa le finisez bine.
mi-am mai facut una din catifea raiata -maro - se duce bianca cu ea la pictura pentru ca e incapatoare si ii intra toate lucrurile de care are nevoie.



Ultima editare efectuata de catre geany in Joi 24 Iun 2010, 10:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link-uri poze)
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Joi 24 Iun 2010, 9:25 pm

fetelor super toate posetele si gentutele. nici ale mele nu sunt super profi, dar ma straduiesc. ce ma bucura cel mai mult e faptul ca am avut trei posetute, insa una dintrele ele a ajuns la o mica domnisoara care a vazut posetuta expusa la targ. asa ca zic eu sunt pe drumul cel bun. cu putin efort reusim ce ne propunem.

va pup si sa auzim de bine.ma mut la mobilier restaurat. am mesterit ceva pt dariuca mea.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 09 Iul 2010, 10:13 pm

Fetelor, sunt f. frumoase toate posetele realizate de voi!!! Smile

Acum sa va arat la ce am lucrat eu aproape 2 zile!!! E o posetuta care poate fi purtata ca plic, port fard sau portofel. Are dimensiunile 16/16cm, se inchide cu fermoar si e realizata din material pt. blugi, denim, material provenit de la o pereche de blugi. E cusuta in intregime manual, asta din simplul motiv ca eu nu stiu sa cos la masina. A...am uitat sa mentionez ca pe fata posetutei am cusut o bucata de dantela, cativa nasturi si o floricica crosetata tot de mine!!! Destul cu vorba, hai sa trec la poze!!! Sper sa va placa!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:21 pm

AlinaJ.Bijoux a scris:Fetelor, sunt f. frumoase toate posetele realizate de voi!!! Smile

Acum sa va arat la ce am lucrat eu aproape 2 zile!!! E o posetuta care poate fi purtata ca plic, port fard sau portofel. Are dimensiunile 16/16cm, se inchide cu fermoar si e realizata din material pt. blugi, denim, material provenit de la o pereche de blugi. E cusuta in intregime manual, asta din simplul motiv ca eu nu stiu sa cos la masina. A...am uitat sa mentionez ca pe fata posetutei am cusut o bucata de dantela, cativa nasturi si o floricica crosetata tot de mine!!! Destul cu vorba, hai sa trec la poze!!! Sper sa va placa!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
super draguta poseta. e universala, felicitari pt imaginatie.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 09 Iul 2010, 10:24 pm

Multumesc mult!!! pupi

Am uitat sa mentionez ca are si captusala inauntru!!! Embarassed
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:26 pm

AlinaJ.Bijoux a scris:Multumesc mult!!! pupi

Am uitat sa mentionez ca are si captusala inauntru!!! Embarassed

pai deja esti experta alina. mi-am luat si eu cateva materiale sa mai mesteresc ceva posete. acum sa vad cand ma mobilizez.

mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 09 Iul 2010, 10:31 pm

Foarte frumoasa Alina kiss mi-am adus aminte ca am facut si eu o gentuta de blugi dar n-am pozat-o ca e dezastru cred ca trebuie sa o refac totusi...
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Maci Vin 09 Iul 2010, 10:32 pm

Super posetuta, Alina! kiss
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:32 pm

pai de ce sa o refaci europolis, poate ii dai viata dca ii aplici ceva pe ea.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 09 Iul 2010, 10:34 pm

mersi, mersi pt. aprecieri dragelor dar, nu e cine stie ce!!! Intr-o seara mi-a venit ideea iar a doua zi am pus-o in practica!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 09 Iul 2010, 10:36 pm

Eiiii Micky chiar ma faci sa o pozez rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:37 pm

pai super initiativa. bravos, ce viseaza omul noaptea pune in pracica a doua zi. poate visez si eu ceva la noapte, vreun model de troler rade ca la cate materiale am luat sigur imi fac unul.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 09 Iul 2010, 10:37 pm

Da, daca ma gandesc mai bine vreau sa vad si eu poze cu geanta Europolis!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:38 pm

europolis a scris:Eiiii Micky chiar ma faci sa o pozez rade

pai nu ai ambat daca nu o faci. tocmai tu care trebuie sa dai exemplu de curaj. doar aici suntem in familie , la naiba ....... rade
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 09 Iul 2010, 10:50 pm

rade ok, macar sa aveti de ce rade in noaptea asta. Deci: blugii au fost ai mei, negrii degradati rade cum nu mi-au ajuns am "inserat" una bucata de velur ramas de la un sacou, fermoarul e bleu si e mai mic decat deschizatura. Da ce vrei...trebuia sa cos wink
PS: blugii mai erau purtabili dar...lipsa de materie prima si entuziasmul cusutului...au lasat urme rade
Poftiti de priviti creatiunea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 10:54 pm

europolis a scris: rade ok, macar sa aveti de ce rade in noaptea asta. Deci: blugii au fost ai mei, negrii degradati rade cum nu mi-au ajuns am "inserat" una bucata de velur ramas de la un sacou, fermoarul e bleu si e mai mic decat deschizatura. Da ce vrei...trebuia sa cos wink
PS: blugii mai erau purtabili dar...lipsa de materie prima si entuziasmul cusutului...au lasat urme rade
Poftiti de priviti creatiunea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

draga europolis ai sa razi dar mie imi place "creatiunea " asa de fugit pana colo colea, cu diverse treburi si imbracata sport e ok. nu te mai subestima . eu apreciez creativitatea si dorinta de a face.

felicitari la cat mai multe
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Maci Vin 09 Iul 2010, 11:02 pm

si mie imi place... hug
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 09 Iul 2010, 11:03 pm

Si mie imi place geanta ta. Dar, parca ii lipseste ceva, e prea simpla. Stai linistita ca nu rade nimeni de ea!!!
Si la mine fermuarul e mai mic decat deschizatura si asta din cauza mea, ca initial era mai lung. Am observat dupa ce l-am cusut, de vre-o 3 ori ca sa nu se desfaca, ca l-am lasat prea lung in partea ascunsa intre captusala si gentuta. Dar, asta e...nu il mai desfac pt. nimic in lume!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de europolis Vin 09 Iul 2010, 11:08 pm

Hai mai fetelor ca pot mai mult rade gentile nu sunt "domeniul" meu dar utilitate i-am dat (sta la baie cu ...ceva in ea) wink
Multumesc oricum prietenie vorba Mickytei, doar suntem in familie kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de mickyta Vin 09 Iul 2010, 11:11 pm

europolis a scris:Hai mai fetelor ca pot mai mult rade gentile nu sunt "domeniul" meu dar utilitate i-am dat (sta la baie cu ...ceva in ea) wink
Multumesc oricum prietenie vorba Mickytei, doar suntem in familie kiss
os


ai vazut ca nu a fost in zadar munca ta.in casa omului orice e bine venit.

va pup fug la nani, ca poate visez trolarul.pe maine
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de chocolate Sam 10 Iul 2010, 11:12 am

AlinaJ Bijoux, simpatica tare gentuta ta Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 10 Iul 2010, 5:33 pm

Mersi pt. aprecueri!!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de andreeaX Sam 10 Iul 2010, 6:31 pm

E foarte frumoasa,ar fi fost perfecta daca era mai mare (dupa parerea mea)
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de diada Dum 11 Iul 2010, 10:43 am

foarte frumoase gentutele voastre, bravo, felicitari tuturor, si eu trebuie sa mai fac 2 -3 genti, sa vedem cand...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de AKD Vin 16 Iul 2010, 9:12 pm

Deoarece rochitele nu prea mi-au iesit, azi am zis ca fac o posetuta, aveam manerele de la o geanta veche si era pacat sa le las aruncate. Sper sa va placa, doar ca am lasat prea mare despartitura(sau cum ii zice) pe margine, va trebui sa-i fac un mic retus(caci de desfacut nu prea vreau Smile )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II - Pagina 11 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB