Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara, deosebite(1)

+64
veniciuc nicoleta
Danny24
stoy
MAYA
mihamiha
gabi1795
mdlupu
skygirl
leonutza69
mariacristina
crimel13
ana21maria
teisoara
kerkyra
mady85
lcnfrnz
diana_roxana
angells
Kristina
bobitica
oana_007
Ana Maria
tomari
Karina33
livia_iri
lora17
Dionisia
vilcris
bubu85
degetica
milena
zylv
SilviaDumitrescu
feliciagl
kla78
amnro
Usagy
bluegray
ciresicca
sanctuar
DANIELA.I
chemio
puffetta
Gabyx
ioana soare
Cristinica
denisia_16
geany
clodi
noel
ralucis
RalucaS
Clio_Ela
Mada
deja
aisha
olympia
cris69
Camy
ileana cosanzeana
Admina
MihaelaT
diada
Buburuza
68 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de diada Lun 14 Dec 2009, 4:44 pm

Rochia este frumoasa, deosebita, dar nu se incadreaza in regulamentul concursului. S-o poarte cu placere mama ta si abia asteptam si tinuta 2! ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Gabyx Lun 14 Dec 2009, 4:51 pm

multumesc pentru aprecieri,cand o termina pun poze si cu urmatoarea rochita Smile
Gabyx
Gabyx
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de vilcris Lun 14 Dec 2009, 6:02 pm

Gabyx superba culoarea, albastru royal, un model 1960 clasic, parca si vad o talie subtire si un jupon bogat si infoiat din tulle negru pe dedesubt, manusi scurte, negre, din retea sau dantela, o poseta mica neagra (box-cutie ca in 1960) si un mic pillbox negru din satin, pe cap. Superb! Asa ar fi trebuit pozata rochia. A! si am uitat, obligatoriu escarpeni negri in picioare. Parca si vad!
kiss
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de zylv Lun 14 Dec 2009, 6:50 pm

diada a scris:Rochia este frumoasa, deosebita, dar nu se incadreaza in regulamentul concursului. S-o poarte cu placere mama ta si abia asteptam si tinuta 2! ura

de ce nu se incadreaza?
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 14 Dec 2009, 10:16 pm

zylv a scris:
de ce nu se incadreaza?
Pentru ca mama ei nu ar cont pe acest site si din cate am inteles nici nu-si face, iar daca si-ar face ar posta tot Gaby si nu i se pare corect...asa a spus ea.

Gaby, foarte frumoasa rochia, material e super...pacat ca nu a facut si o poza imbracata. Felicitari mamei tale! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de zylv Lun 14 Dec 2009, 11:32 pm

aha!ok. intelesesem ca rochia nu corespunde.oricum,mamica lui gabix are timp sa faca cele 50 de postari pana duminica,si sa intre cu rochia in concurs.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de diada Mar 15 Dec 2009, 8:45 am

off topic Zylv, cum a zis si Mihaela si chiar si Gabyx, mama ei nu are timp de forum, nu ar posta ea, ar posta tot Gaby si chiar nu este corect fata de celelalte fete concurente.

Ce-ai zice sa-i fac si eu cont unei croitorese, sa postez eu pozele rochiei ei, sa ma dau drept ea, bineinteles, Gabyx a fost corecta si ne-a spus de la inceput, putea foarte bine sa posteze rochia si sa zica chiar ca ea a facut-o.

Oricum te rog sa nu mai deschizi acest subiect, sper ca s-a inteles ideea. Deja se incepe raca si nici macar nu s-a postat nici o rochie. Multumesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Gabyx Mar 15 Dec 2009, 1:46 pm

fetelor va multumesc pentru aprecieri Smile , cum ati zis si voi puteam sa ii fac cont mamei si sa postez eu in locul ei dar constiinta nu ma lasa sa fac asta, oricum nu sunt eu aia norocoasa, urmeaza sa pun poze si cu cealalta rochita love
Gabyx
Gabyx
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 15 Dec 2009, 7:23 pm

Gabyx meriti toata stima pentru corectitudinea de care ai dat dovada. Alta in locul tau putea sa isi insuseasca lucrarea. Inca o data felicitari flower

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de noel Mar 15 Dec 2009, 9:18 pm

Gabyx foarte frumoasa rochita, eu la inceput am crezut ca este pentru o fetita Smile s-o poarte cu placere mama ta si, la fel ca si celelte fete, vreau s-o vad imbracata cu ea Flowers
bravo pentru corectitudine si onestitate, cu siguranta vei obtine mai mult cu ele pupi
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Gabyx Mier 16 Dec 2009, 10:58 am

fetelor ma faceti sa rosesc nor ma bucur ca va place rochita
Gabyx
Gabyx
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Dec 2009, 3:48 pm

Dupa ce v-ati clatit ochii pe atatea minunatii de rochii, postate la concurs, apar si eu cu ruda mai saraca, mai defectuasa, a celor de acolo. Am muncit in paralel cu cele ce au postat, am pierdut o noapte intreaga si alte seri le-am prelungit in noapte, lucrand.
Materialul este catifea elastica, l-am visat de cum l-am vazut si la o saptamana am luat 2 metri; pretul este chilipir, normal. wink Am folosit un tipar de pe Burda style, Danielle si am lungit-o, am aplicat decorul din talie si am incretit partea din spate a fustei. A iesit ceva apropiat mai mult de o rochie de scena, de teatru, a la Josephine Bonaparte. Rezultatul este somptuos prin felul in care ma face sa ma simt cand o port; restul e istorie, cum ar zice americanul, daca ar vorbi romana.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astept comentarii pro si contra, normal. Este gresita, va zic dinainte; la maneci nu am desfacut pliurile, partea de sus este prea mare (greseala de tipar, am printat aiurea fara sa verific chenarul de 10x10).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de geany Lun 21 Dec 2009, 3:59 pm

Admina, mie imi place foarte mult. Desi culoarea nu e favorita mea, imi place partea de sus enorm. Defecte nu cred ca am vazut, insa la spate mi s-a parut incretita, dar nu stiu daca e defect sau asa e voit. Sa o porti cu placere. La fel voi purta si eu rochia din concurs, indiferent de locul ce-l va primi. Sunt mai mult decat incantata de rezultat si las si eu istorie munca depusa... Munca asta nu e niciodata apreciata si in special de cei care nu stiu cu ce se mananca asteasta munca si se lasa indus in eroare de o cusatura care nu sta poate la locul ei taman la pozat rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de clodi Lun 21 Dec 2009, 4:08 pm

Admina, ideea rochitei mie imi place tare mult! Decolteul, manecutele si banda din talie se completeaza foarte bine. Partea superioara a spatelui mi se pare larga, dar sunt sigura ca se poate indrepta. Imi place cum arata incretitura de la spate in partea inferioara.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de ralucis Lun 21 Dec 2009, 4:15 pm

Admina a scris:Dupa ce v-ati clatit ochii pe atatea minunatii de rochii, postate la concurs, apar si eu cu ruda mai saraca, mai defectuasa, a celor de acolo.
Astept comentarii pro si contra, normal. Este gresita, va zic dinainte; la maneci nu am desfacut pliurile, partea de sus este prea mare (greseala de tipar, am printat aiurea fara sa verific chenarul de 10x10).

eu pe cuvant ca nu inteleg ce-i pe forum aici; pai mai admina, rochia ta e mai furmoasa si mai bine lucrata decat cateva rochii bune de la concurs, ce-i cu modestia asta? haideti sa stim sa ne asumam nu numai crtiticile, dar si realizarile, nu? imi place tare rochia, bine ca n-ai desfacut pliurile de la maneci, sunt deosebite asa, imi place si cum ai incretit la spate pe mijloc, iar unde e mare eu n-am observat nimic. e o rochie mai altfel, si ca nu mai suntem la sectiunea concurs spun ca da, as purta cu bucurie asa o rochie. felicitari!
poti sa imi spui de unde ai luat catifeaua si cu cat?
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de ralucis Lun 21 Dec 2009, 4:16 pm

edit: un pic vad acum in poza cu spatele ca e olecuta mare, dar nu e caeva izbitor, de aia n-am observat. in fata nu pare la fel, de asta am zis.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 21 Dec 2009, 4:20 pm

Admina, si mie imi place foarte mult!! Modelul e super, culoarea la fel, rochia se aseaza foarte bine Smile Incretitura de la spate e de efect, imi place mult mult!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 21 Dec 2009, 4:25 pm

Admina daca stramtezi partea de sus ca sa-ti vina turnata e perfect! La manecute sa nu desfaci cusaturile ca n-o sa stea pliurile pe catifea, e bine asa!
Iti vine bine! Si culoarea....sa nu spuneti la nimeni, dar un sfert din hainele mele sunt rosii wink
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de livia_iri Lun 21 Dec 2009, 4:27 pm

o culoare foarte interesanta ai ales pentru rochie..imi place si modelul, pe care eu chiar nu-l vad gresit wink sa o porti cu multa placere
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Buburuza Lun 21 Dec 2009, 4:29 pm

Aaaa! M-ai ucis cu culoarea! Este o splendoare! Si materialul are o cadere si un luciu triumfale, ca nu-mi vine acu alt termen. Iar banda aia decorativa e exact ce-i trebuia, Da' exact! Imi place tare mult ideea - e olecuta retro, olecuta istoric, asa... Mai ales decolteul si manecutele (n-au nici un defect! lasa-le asa!), care se "pupa" foarte bine cu partea de jos in fata.
Si-acu' pot sa zic si de rau??? Pooot? Nu ma dau in vant dupa fronseul orizontal din spate - mi se pare ca nu se potriveste cu partea de sus care face cute verticale - parca e cam prea mult. Poate era interesant daca fronsai tot orizontal cativa cm si deasupra benzii, ca largime ar fi destula. Zic "poate" ca nu-s sigura; asta e pe incercatelea si pe vazutelea. Si inca ceva, si gata: mie mi-ar fi placut ca taietura de sub bust sa fie mai inaltarta in fata, cam cu vreo doua dej'te mai sus.

Una peste alta, imi place! S-o porti sanatoasa!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Dec 2009, 4:38 pm

Am zis-o si o repet, am patit-o cu tiparul, la printare. Pe BurdaStyle se poate printa pe pagini A4 si una din pagini are un patrat care dupa printare trebuie masurat (este de 10x10cm, daca e mai mic sau mai mare trebuie schimbate setarile de printare, spre exemplu Fit to page sau altele). Am sa o scriu si la Scoala de croitorie, sau unde mai apuc. Mare atentie, printati pagina aceea inainte si masurati; eu aveam tiparul printat si lipit de mai demult ( chenarul meu are 11x11cm), nici nu m-am gandit ca nu e bun. Am scos masura 34 cu rezervele incluse. Intr-adevar am mai vorbit, partile din spate de pe Burda Style sunt mai late, mai ales daca ai umerii ingusti, dar daca mai si gresesti...
Sta foarte bine rochia, doar spatele este larg, cum ati observat. Incretitura de la popou am pus-o decorativ, partea de jos de la fusta era ok doar ca am vrut sa o epocizez mai mult, desi nu se purtau rochii incretite pe vremea lui Napoleon.
Din Sam Expo, 12 lei catifea elastica si 10 lei catifea obisnuita (am luat pentru costum de mos). Am inteles ca aveau pe negru (tot elastica) la magazinul de la Cosbuc.
Receptionat, sa traiti! Merci Mi-e groaza de stramtat, dar cred ca asa e, ar merge modificat spatele. La fermoar nu umblu ca mi-a iesit perfect (datorita piciorusului de fermoar ascuns, normal), dar cred ca incerc fie cu incretituri orizontale, sau chiar umblat la cusaturi. Apropo, multumesc cui m-a invatat sa montez manecile desfacute si apoi sa dau cusatura continua de la subrat. wink A mers din prima, in ciuda cutelor si materialului.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 21 Dec 2009, 4:40 pm

Admina, eu ce sa mai zic Smile ...sfaturi ai primit, deci imi ramane doar sa-ti spun FELICITARI, e foarte frumoasa! Flowers pupi
Materialul si mie imi place grozav de mult.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 21 Dec 2009, 4:41 pm

Admina sa-ti zic ca asa imi visez eu rochita de mireasa? love love love Exact ce-mi doresc, Josephine! Poate fara incretitura de la spate , ca nu cred ca mi-ar sta bine.
Materialul este exceptional! Si culoare si luciu,are un aspect pretios, deosebit!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de tomari Lun 21 Dec 2009, 11:46 pm

Admina imi place culoarea "focului viu"; in privinta defectelor de care vb din pozitiile sezand nu-mi dau seama de ele (daca or fi) hug
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 22 Dec 2009, 12:27 pm

ADMINA,mie imi place rochia si materialul,defectele,daca tu te simti bine in ea,parerea altora nu trebuie sa conteze.De perfectionat te perfectionezi lucrand,si tu asta faci,imi place la tine perseverenta si indrazneala.Bravo.
Aseara ,tarziu am terminat o rochie de revelion pt o tipa de la SIBIU,imi pare rau ca nu a venit mai devreme cu comanda ca a-si fi pus-o la concurs,dar tipa a venit abia sambata seara.Sper sa va placa,cu toate ca tot ce stiu in materie de croitorie si design nu-mi poate lua nimeni.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 6 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB