Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(1)

+64
veniciuc nicoleta
Danny24
stoy
MAYA
mihamiha
gabi1795
mdlupu
skygirl
leonutza69
mariacristina
crimel13
ana21maria
teisoara
kerkyra
mady85
lcnfrnz
diana_roxana
angells
Kristina
bobitica
oana_007
Ana Maria
tomari
Karina33
livia_iri
lora17
Dionisia
vilcris
bubu85
degetica
milena
zylv
SilviaDumitrescu
feliciagl
kla78
amnro
Usagy
bluegray
ciresicca
sanctuar
DANIELA.I
chemio
puffetta
Gabyx
ioana soare
Cristinica
denisia_16
geany
clodi
noel
ralucis
RalucaS
Clio_Ela
Mada
deja
aisha
olympia
cris69
Camy
ileana cosanzeana
Admina
MihaelaT
diada
Buburuza
68 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Camy Sam 28 Noi 2009, 5:21 pm

SUPERBEEEEE amandoua imi plac cea rosie este bestiala,este genul meu,sus pe umeri este tot tiul?le-ai mai pus si captuseala?'
cum este cea rosie am vazut o rochie de mireasa asa si ramasesem cu gandul la ea,pentru o rochita de okazie .
tiulul la rochita rosie este incretit pe drept ,nu?
felicitari sunt lucrate perfect si BINE AI VENIT !
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de geany Sam 28 Noi 2009, 7:01 pm

Bine ai venit!
Felicitari rochiile sunt foarte frumoase si de calitate lucrate. Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de noel Sam 28 Noi 2009, 7:51 pm

amnrornet sint SUPERBE rochiile tale love atit modelele, cat si culorile pupi
TALENTE ADEVARATE aici, nu alta Merci Merci Merci Merci
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Sam 28 Noi 2009, 10:36 pm

multumesc mult pentru aprecieri si pentru urarile de bun venit. eu va urmaresc de mult timp chiar daca m-am inregistrat acum vreo luna. nu prea-mi place mie sa postez pe forumuri dar aici chiar nu am putut sa ma abtin bucurie

sa raspund pe rand: la umeri este tot tul. dupa ce a fost rochia gata prietena mea s-a gandit ca e prea golasa asa ca a vrut niste " maneci". si asta e tot ce-am putut sa-i ofer.

volanul este din tul incretit. dupa ce am mai studiat problema mi-am dat seama ca poate ar fi fost mai frumos daca il faceam pe rotund. ( am mai invatat ceva cu ocazia asta)

toate rochiile mele au captuseala, mi se pare lipsita de eleganta o rochie fara. mai ales la cea rosie, care e pe corp, captuseala parca tine mai bine totul pe dedesubt (daca intelegeti ce vreau sa spun wink )

mai pun una ca am prins curaj

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de diada Sam 28 Noi 2009, 10:43 pm

amnrornet, ma bucur ca ne arati ce minunatii lucrezi! foarte frumoase rochiile, ai ceva ani de croitorie la activ! sunt super, mie de ex imi place ultima postata, chiar as purta asa ceva (bine, ca si pe cea rosie as purta-o dar nu-mi permite silueta). Lucrezi foarte frumos, cum am mai zis, se vede exerienta!


si nu in ultimul rand: Bine ai venit! pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Sam 28 Noi 2009, 11:11 pm

multumesc din nou, chiar m-ai facut fericita.

experienta se rezuma la rochii pentru prietene, si mai nou pentru maimuticile mele (am postat cateva creatii si la hainute pentru copii). asa ca, cu modestia de rigoare i-as zice mai degraba talent. sau mai bine zis pasiune. asa cum bine zicea cineva pe aici, nu pot sa ma opresc. cos
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de kla78 Dum 29 Noi 2009, 1:10 am

bine ai venit!!!

am ramas ca la dentist,MII DE FELICITARI,sunt absolut superbe,imi plac foarte foarte mult.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de feliciagl Dum 29 Noi 2009, 10:02 am

sunt superbe rochitele, lucrate exceptional, si foarte elegante.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de noel Dum 29 Noi 2009, 10:13 am

amnrornet foarte frumoasa si ultima rochie postata pupi
nici nu stii ce ma bucura faptul ca ai spus ca nu experienta si multi ani de practica te-au facut sa creezi asemenea minunatii, asta pentru ca mai am si eu o sansa sa fac mai repede asa ceva si sa nu astept vreo 10 ani bucurie
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de chemio Dum 29 Noi 2009, 10:37 am

amnrornet , frumoase rochiile si culorile sunt pe gustul meu. Imi plac foarte mult culorile rosu si verde.
Am o intrebare pentru tine si pentru toate fetele de pe forum: stiu ca tul-ul este cam sensibil, adica se rupe daca tragi de el. Poate fi folosit fara frica? Cum e la amnrornet la umeri, de ex.
De ce va intreb: am facut ieri o rochita de ocazie pentru sora mea dupa un model al unei tipe. Originalul avea inserata o plasa cu niste flori cusute manual. Am luat si eu niste tul si m-am gandit sa i-l inserez in rochie cu gandul sa-i si cos la fel, manual, floricele. Asta pentru ca dantela, care-mi placea cat de cat, costa peste 2 mil. Nu l-am inserat pentru ca mi-a fost frica sa nu se rupa si era pacat de toata munca mea.
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Camy Dum 29 Noi 2009, 11:00 am

CHEMIO si eu am folosit tiul dar nu mi se pare foarte sensibil,nu se rupe usor.

Abia astept sa vad rochita pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de amnro Dum 29 Noi 2009, 11:16 am

noel: desi cos de cand ma stiu, am inceput sa am rezultate dupa ce am facut 2-3 rochii cap coada.de obicei ma demoralizam daca nu-mi iesea din prima si o abandonam. dar acum pot sa desfac totul si de 3 ori doar ca sa iasa bine. deci daca iti place sa cosi si ai rabdare, nu vad de ce ar trebui sa astepti 10 ani.

chemio: tulul de la rochia rosie s-a comportat bine la cusut. cel de la umeri a rezistat eroic toata nunta, dar volanul era praf dimineata. nu-mi imaginez cum, ca nu era lung sa calce pe el, dar cert e s-a sfasiat tot. daca nu-i pun altul nici nu mai poate sa foloseasca rochia.
asa ca... daca rochia ta e pe corp si nu are captuseala, eu as zice sa nu te risti. el pare destul de rezistent daca iei o bucata si tragi de ea, dar la cusaturi s-ar putea sa cedeze. dar poate a lucrat cineva mai mult cu tul si poate sa-ti spuna mai exact.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Mada Dum 29 Noi 2009, 7:46 pm

Am deschis astazi forumul si sunt foarte placut impresionata.
Amnro foarte frumos lucrate toate trei rochitele! Felicitari si te rugam sa nu te sfiesti sa mai postezi tot ceea ce faci! Bine (c-)ai venit!
Si eu am lucrat cu tul la bretelute si tine chiar foarte bine.

Usaghy danteluta a cumparat-o clienta (indrumata de mine Smile) de la un magazin din Iasi, care aduce din Italia materiale pentru rochite de mireasa. Nu aveau in magazin (deoarece nu se cere asa simpla wink) dar i-au adus pe comanda.

Ciresicca mercic de aprecieri! Flowers

Am povestit ca sambata predau ultima rochita de mireasa de anul acesta acasa, si m-am tinut de promisiune (desi mai am si un bolerou pe care nu am reusit sa il termin Sad).
Rochita este dupa un model Rosemarie 2007 si i se potriveste foarte tare miresei. Partea de jos are un satin foarte gros la baza cu doua straturi de voal deasupra: unul la aceeasi lungime cu satenul, cel de deasupra mai scurt in fata si lung in spate (pare ca are trena rochita).
Sambata viitoare voi fi foarte mandra cand voi povesti tuturor colegilor de masa ca rochita e facuta de mine Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mada
Mada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de geany Dum 29 Noi 2009, 8:01 pm

Mada, superb love Simplitatea asta patrunde in suflet ca o raza de soare. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de bluegray Dum 29 Noi 2009, 8:18 pm

geany a scris:Mada, superb love Simplitatea asta patrunde in suflet ca o raza de soare. pupi
Bine zis, Geany, Da' nu-sh cum e o simplitate foarte complexa Smile. Cred ca simplitatea asta rafinata e foarte greu de obtinut. Vezi la marile case de moda, unde liniile par simple, iar eleganta pare sa fie data in principal de materialele de calitate si croiala. Mai putin din accesorizarea exagerata a materialului cu paiete, margele, cristale si sclipici (ca mai mult rochii de-astea orbitoare vad pe la nunti). Si mai vin doamnele si cu ditamai colanul si-i gata pomul de Craciun Smile Nu zic, au si accesoriile locul lor, dar "less is more".
Mada, din cate inteleg eu, iti consiliezi clientele nu numai cu privire la alegerea modelului, dar si la materiale. Asa se explica si rezultatele uimitoare si stilul unitar a tot ceea ce am vazut. Felicitari!


Ultima editare efectuata de catre sigma in Dum 29 Noi 2009, 8:29 pm, editata de 2 ori
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 29 Noi 2009, 8:24 pm

Felicitari Mada, foarte frumoasa rochia, dar felicitari si clietentei ca te-a ales pe tine si nu o rochie din comert care nu cred ca i-ar fi venit asa bine si nici la partea financiara nu ar fi esit la fel de bine.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Noi 2009, 8:36 pm

Felicitari, Mada! Este superba rochia!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de geany Dum 29 Noi 2009, 8:51 pm

Cand am scris simplitate, nu m-am referit la faptul ca e realizata pocnind din degete, ci ca rezultatul este superb fara a fi trebuit sa fie impopotonat cu cristale pe toata suprafata.
Am facut un compliment, nu am criticat pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 29 Noi 2009, 9:43 pm

Imi place rochia MADA,lucrezi cu tipare?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Mada Dum 29 Noi 2009, 10:21 pm

Adevarul e ca incerc sa fiu sincera cu fetele carora le cos, sa nu le periez, sa le zic sincer ce le avantajeaza si ce nu - sunt pentru simplitate. Inainte de a incepe un model vorbim foarte mult, ne trimitem mailuri cu fotografii, compilam mai multe modele... cautam varianta cea mai buna, apoi mergem la materiale (de obicei tot impreuna). Prefer sa aleg eu materialul, pentru ca eu ma lupt cu el dupa aceea Smile.
Maistra nu lucrez cu tipare ci dupa modele fotografiate, de pe net sau explicate, ajustate in functie de corpul clientei si materialele gasite pe piata (partea cu materialele este o mare problema: 1. nu se gasesc; 2. sunt destul de scumpe). De exemplu pentru aceasta rochita a trebuit sa cumparam 1m de dantela, care a costat 320 RON...(folosesc pluralul deoarece eu am tinut corespondenta si am dat comanda cu furnizorul de dantela). Ma implic in rochiile mele cu tot sufletul si nu ma dau batuta pana nu gasesc ceea ce imi trebuie pentru a iesi o rochie de nota 10.

PS: ca o informatie suplimentara, rochia a iesit la mai putin de 1/3 din pretul de la Rosemarie (acolo e 32 mil), plus bonus un bolerou foarte dragut - nunta e in decembrie si nu vrem o mireasa racita, nu?
Mada
Mada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Rochii de seara, deosebite

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 29 Noi 2009, 10:39 pm

MADA,fara tipare nu poti lucra,la modelele clasice da,dar la modele complexe care necesita transformari de tipare clasice chiar nu se poate lucra fara tipare.Nu vreau sa crezi ca nu te cred,dar croiesc de atata amar de vreme ,iar modelele complexe necesita tipare transformate,deci nu se croieste chiar asa un model.
Nu de alta ,dar sunt fete care chiar o iau de la 0 cu croitoria pe acest forum si nu a-si vrea ca ele sa ramana cu impresia ca o rochie o tai asa pur si simplu.
Binenteles ca proba pe clienta este obligatorie,daca nu ai manechin pt probe.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de geany Dum 29 Noi 2009, 10:56 pm

Maistra ce vorbesti... se poate lucra foarte bine. Doar sunt oameni diferiti care percep mai bine teoria sau care practica direct si rezulattul este cel pe care-l vedem. Eu nu sunt de-acord cu afirmatia ta. Da eu am in minte un model, stiu cusatura cutare vreau sa se imbine acolo sau dincolo, nu ma intereseaza nici sablonul calsic nici cel modificat in model.

Asta nu e o regula, insa pentru cine are talent sa parctice fara 100 de formulare nu-l va intreba nimeni daca a realizat tiparul clasic apoi a modificat in model(inafara de tine). Eu cred ca observi rezultatul foarte clar, iar femeia a specificat cum lucreaza deci va trebui sa o crezi vrei sau nu vrei, poti sau nu poti.pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 29 Noi 2009, 11:11 pm

amnro, superbe rochitele, imi plac foarte mult toate, sunt frumoase si modelele, si materialele, si frumos lucrate! Felicitari!

Mada, fericite tare miresicile imbracate de tine, sunt minutnate rochitele! Ai foarte mult talent, se observa de asemenea si daruirea cu care lucrezi, de la cap la coada... de la alegerea materialelor si a modelelor si pana la cel mai mic detaliu de coasere. Felicitari, esti exceptionala!

Subscriu la ce spune Geany, daca e talent nu e nevoie de tipare... un exemplu relevant, video-ul a mai fost postat, il cunoastem cu totii,,, Ce fusta superba si ce bluza perfecta pot iesi fara tipar... Doar cu talent, material , ace si un manechin...
Nu vorbesc de cazul lui Mada, ea e un super talent!

Dar incepatoarele la care face referire Maistra pot confectiona fara nici un tipar ceea ce se vede in video
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Revin cu o completare... o sa spuneti ca dupa ce sunt desfacute acele de pe manechin, tot la tipar se ajunge. Vreau sa spun ca nu e nevoie de tipar, clasic sau modificat, il poti face fara sa sa ai cunostinte de proiectare tipare, ci talent si rabdare


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Lun 30 Noi 2009, 1:26 am, editata de 2 ori
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Noi 2009, 11:22 pm

Si eu sunt de parere ca o persoana talentata si priceputa nu are nevoie de tipare. De exemplu, soacra cumnatei mele croitoreste de 40 de ani(acu' mai rar, varsta, oboseala, vederea,...) si am vazut multe haine frumoase, facute de ea(costume, rochii de ocazii, pantaloni cu o mie si-o suta de buzunare si catarame...cum si-i imagina o nepoata a ei) si nicodata n-a folosit vreun tipar, iar la proba chema o data, rar de doua ori si creatiile erau super.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de bluegray Lun 30 Noi 2009, 12:30 am

geany a scris:Cand am scris simplitate, nu m-am referit la faptul ca e realizata pocnind din degete, ci ca rezultatul este superb fara a fi trebuit sa fie impopotonat cu cristale pe toata suprafata.
Am facut un compliment, nu am criticat pupi
Nici nu m-am gandit ca ar fi o critica, ci am crezut ca te referi la acelasi lucru ca si mine. Am gresit? Si eu am remarcat deunazi ca rochiile au o linie simpla, dar totusi sunt complexe in simplitatea lor. Complexe, nu complicate.
E adevarat ca am avut un "discurs" critic, dar la adresa rochiilor de ocazie impopotonate care se gasesc in multe magazine, batute cu pietre si cu decolteuri pana la genunchi. Asta am vrut sa spun, nu sa fac observatii cuiva de pe forum.
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(1) - Pagina 3 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB