Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-3

+83
danae
tala
kisslandia
came_lia
leonutza69
ruxypixy
raluca1980
mdlupu
mickyta
Tache Marilena
alinagr31
cris_27
reya
Day
ady_kat
doni
Karina33
milexina
iuliana72
mama4you
costi_iacob
LYNDA
europolis
stargate
tomari
mica
Ana Maria
dorinamisov
tudorluca
mihatm80
ANYTHA
Giobsy
claudde
MADy
bobitica
mada93
CCristinaC
Noemi
zylv
lorinaoo1
angells
milena
amnro
clodi
Kristina
cristinica_70
olympia
rucsy
RoxanaL
vilcris
marilyn
Camy
lilia27
kitty_1973
Buburuza
02gaviota
totolina
Dodo-pui
firimitura
irish05
feliciagl
julix_2007
teisoara
Danielazav
maria_covacef
DANIELA.I
ariana
aisha
marlen372001
micutzza19
ioana soare
arime
Armeana
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
jojo21
icabica
diada
geany
Clio_Ela
SilviaDumitrescu
bubu85
Admina
87 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de aisha Mar 10 Noi 2009, 11:16 am

Mare atentie daca aveti de gand sa va vaccinati copilasii mai mici de 6 ani. Cel de la Glaxo da niste urticarii si alergii tare urate! Polonia, Elvetia si alte tari UE l-au respins ca fiind neconform.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 13 Noi 2009, 7:56 am

Buna dimineata! Cu cafeaua in fata va astept si pe voi (mai am cafea facuta ) va doresc o zi buna si cu spor in tot ce faceti.
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de bubu85 Vin 13 Noi 2009, 8:29 am

multumim de invitatie pupi
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 13 Noi 2009, 8:29 am

Neata, Silvia !

Neata, fetelor !

Se zice ca azi e VINERI si 13. Ati auzit de traznaia asta ? Nu avem noi destule superstitii ? Le mai luam si pe ale americanilor ... Cu HALLOWEEN, cu VINERI 13...

Oricum va fi frumos afara si relativ caldicel, desi acum dimineata e un gerulet care pisca aici (in Bucuresti !).

Va doresc spor la treaba ! Sa ne scriem sanatoase dupa-masa, cand vine weekend-ul (off, si asta e tot americaneasca !).

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 13 Noi 2009, 8:34 am

E vineri deci se manaca post, e 13.... ei si? wink , vine weeken-ul? pentru cine vine ca pentru mine.... nu. La mine e non-stop, fara weekemd fara paste fara craciun..... Sad dar asta e, mai bine fara astea decat angajata la altul kiss
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de bubu85 Vin 13 Noi 2009, 8:47 am

eu de regula sunt ok in zilele de 13 marti sau 13 vineri, problema este ca daca pica 13 in una din aceste zile pe mine ma urmareste ghinionul in zile de 14 sau 15 rade , oricum ideea e ca nu scap de ghinion rade
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de ariana Vin 13 Noi 2009, 12:10 pm

Buna fetele!
Am revenit si eu,sper sa ma primiti iar printre voi,am observat ca sunt multe fete noi si asta nu face decat sa ma bucure.
Eu am disparut din doua motive unul pentru ca am avut ceva treaba in vara asta cu renovarea casei iar al doilea motiv este ca in materie de lucru de mana nu aveam ce prezenta si am decis sa ma retrag,cu toate acestea v-am urmarit din umbra si v-am admirat minunatele creatii.
Sper sa nu fiti suparate pe mine.
Va pupic si va doresc weekend placut
kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 13 Noi 2009, 12:16 pm

Bine ai revenit ariana!
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 13 Noi 2009, 12:33 pm

Pauza de ceai la mine Smile
M-am hotarat sa nu mai beau atat de multa cafea. Am avut o perioada in care beam 2 litri pe zi.

La noi nu e nimeni speriat din cauza lui "vineri 13", dar sunt gripa porcina creeaza panica...
La Victor la scoala sunt 2 cazuri- am fost oficial anuntati. In oras sunt cazuri aproape in fiecare scoala, dar acestea raman in continuare deschise. O coelga mi-a spus ca si la universitate sunt deja multe cazuri.
Nashul nostru s-a vaccinat luni, de atunci e in pat, a slabit mult, are febra, dureri de cap si de stomac- clar, mananca f putin.

Eu abia astept sa ajung acasa, ieri am primit manechinul comandat. Asa ca pot sa imi termin boleroul (pe care l-am lasat balta din cauza ca nu reuseam sa il potrivesc la gat) Yuhuu!

Tuturor o zi minunata va doresc, iar celor superstitiosi sa treaca cu bine peste vineri 13 Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de ariana Sam 14 Noi 2009, 11:32 am

Buna fetelor!
Slaba miscare la cafeluta,cu siguranta lucrati ceva frumos sau va relaxati cu familia ca tot e weekend.
Va pupic si va doresc un weekend minunat
kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 14 Noi 2009, 12:06 pm

draga ariana,

in mod normal ai avea dreptate, daca n-ar fi sambata. suntem intre "n" masini de spalat, mancare de gatit si curatenie. iar cafeaua ne-am grabit s-o bem pentru ca sa en incepem minunata activitate.

celor care au aceleasi sarcini le urez spor la treaba si le invit la un capuccino. la pranz. sau la ceai, la five o'clock.

spor la teabam fetelor !

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de bubu85 Sam 14 Noi 2009, 3:50 pm

salutare fetelor, gata cu treaba?
va invit la un ceai love pe cele care au terminat treaba
celor care inca mai au treaba le doresc spor la munca, iar celor care se odihnesc odihna placuta dragele mele kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 14 Noi 2009, 4:22 pm

in sfarsit,,, pot si eu sa ma alatur voua

azi a fost zi de curatenie si zugravit... la Victor la scoala.
Clasa arata groaznic, si diriginta impreuna cu parintii am hortarat sa facem noi ceva pt copiii nostri. Daca bani "de sus" nu vin, numai noi putem ajuta... dragalasii nostri vor invata 5 ani in aceasta sala de clasa.
Impreuna cu copiii, 5 femei si 2 barbati, am muncit cat am putut:) Schimbat tapet si zugravit, spalat peretii, vopsit calorifere, batut panouri ...
Si clar, nu au lipsit prajiturelele, cafeaua si ceaiul.
Ma astept ca maine sa nu fiu in stare sa misc mainile - febra musculara tre sa vina, a fost chiar mult:)

Necajita sunt doar ca nu am reusit nici azi sa cos nimic:(. Peste o ora fugim la cumparaturi, ploua cu galeata, nu am nici un chef, dar tebuie.
Sper ca la noapte sa reusesc sa-mi termin boleroul inceput saptamana tecuta.

O seara minunata si duminica frumoasa va doresc!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Noi 2009, 4:33 pm

Salutare!
Eu beau niste cafea ca azi noapte am croitorit(ziua nu prea apuc, nu scot bine "cusatoarea" si trag cateva cusaturi ca ba se trezeste Diana, ba vrea nu stiu ce, mai iesim afara,...asa ca seara dupa ce o culc pot sa-mi vad linistita de treaba. Smile
Imediat se termina si programul masinii de spalat si intind rufele, iar mai pe seara pun sa fierb o supa pt maine.
Azi am fost sa-i innoim garderopa ca nu-i mai vin decat cateva hainute. Am gasit destul de multe, dar nu la noi, ci in Vulcan, Sunt acolo cateva magazine cu hainute frumoase pt copii si atunci cand îi iau mai multe prefer sa mergem pana acolo ca am de unde alege si de multe ori le gasesc mai ieftine.
La noi nu-s cazuri de gripa, dar la scoala nu-i primim daca tusesc, stranuta prea des,...sunam parintii si-i trimitem acasa in cazul in care nu vin dupa ei.
Diana mea iar e muccoasa, deja m-am saturat. Cat era mica nu aveam treaba si ieseam afara zilnic si seara cand se lasa frigul/gerul si acu'... O tin acasa, îi trece, merge la gradi si in cateva zile iar tuseste si-i curge nasul. Febra nu face, ea oricum face febra foarte rar si atunci e musai antibiotic. Tura asta n-am mai dus-o la dr ca era bolnava dr de fam. si-i tinea locul una de care mie nu-mi place. Am mers la o prietena la farmacie si mi-a dat Bioflu, e un sirop pt congestie nazala, tuse noproductiva(cum avea ea), febra,... Vad ca-i bun ca nu mai tuseste decat o data, de doua ori pe zi si doar îi curge nasul.
I-am mai luat si niste ursuleti cu echinaceea ca si anul trecut i-am dat pe vremea asta si chiar a ajutat-o. E singura forma in care-i pot da echinaceea, in rest nu vrea nimic.

Ieri am avut cerc pedagogic si e prima oara in 15 ani cand mi-a placut foarte, foarte mult. Tema a fost "Initiete in tehnica origami", iar d-na înv. care a fost gazda ne-a invatat cate ceva, plus am admirat multe lucrari facute de dumneai si de copilasi.... doamne, ce minunatii poti face din hartie.

Hai, care mai vine la cafea, ceai, suc,..?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Noi 2009, 4:42 pm

Ela, deci si-n alte tari se fac lucrurile astea cu parintii, nu numai la noi.
Mie imi mai face sotul cand are timp, dar acu' abia astept sa vina sa-mi puna yala la catedra ca n-am unde-mi tine lucrurile si nicio sansa sa le las neinchise(le car dupa mine toata ziua si cateva le tin in dulapiorul din cancelarie). La noi, dimineata e ciclul primar si dupa masa gimnazial, iar la mine in sala sunt elevi de clasa a VIII-a care numai minuni fac. De o vreme s-au mai potolit ca au fost pedepsiti sa faca zilnic curat in clasa. Lasau clasa mai rau ca o cocina, biscuitii ce-i primeau erau calcati in picioare si laptele curgea peste tot ca intepau cutia si-o lasau pe cate un colt de banca...cand am avut sedinta cu parintii m-am ingrozit. Cum doua ingrijitoare sunt bolnave rau(de o luna si ceva), au ramas doar doua si intr-o zi n-au mai rezistat si s-au plans d-rei director...cand a vazut aceasta ce-i in clasa a luat masuri si asa s-au mai potolit ca deh, nota la purtare.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 14 Noi 2009, 4:52 pm

Hop si eu la cafea/ceai. Orice numai cald sa fie. Eeeee ce bine de mine ca nu mai am copii mici wink . Si cum la mine nu prea conteaza ce zi e am facut treburile obisnuite printre care si putin intrat in masina de cusut pentru a pune o pamblica, in rest ... de servici si binenteles cu ochii pe voi sa vad care ce mai scrie si ce ne mai arata

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 14 Noi 2009, 6:17 pm

Buna fetelor. ma alatur si eu voua la cafenea!!! Sper ca ma primiti, pt. ca sunt destul de noua pe aici, pe forum!!! Tocmai am terminat treaba, defapt am ajutat-o pe mama la treaba, la adunat rufele de la uscat iar acum am venit la compiuter sa intru pe aici sa vad ce mai e nou. De cand am descoperit acest forum imi place mult sa intru pe el pt. ca gasesc multe lucruri interesante si cum imi plac f. mult lucrurile hand-made....e numai bun!!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Noi 2009, 6:38 pm

Bine ati re/venit! Normal ca oricine poate sa scrie oriunde, mai ales la cafea unde barfim liber, de multe si marunte. wink
Eu lucrez la un tort minge de football si acum faceam o pauza de ceai cu lapte (care s-a racit de mult) si putin mousse de cappucino, o variatiune a celui din tort. Aveam planuri mari azi, tortul, o esarfa din snururi tricotate cadou pentru fina noastra, eventual si inceput la o tunica de tricot. Dar, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, clar si m-am pierdut in detalii, am gatit pentru pranz, am stat la jumatate de film... a zburat timpul. Gat-legaul tricotat, sper sa-l termin ca mergem abia dupa ora 20, la ei.
Odihna placuta, ca am inteles ca toata lumea a muncit azi. mop spal vase strang rufe pocnit

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 14 Noi 2009, 7:00 pm

Multumesc pt. primire!!! Smile
Spor la lucru in continuare Admina!!! Si eu vreau sa ma pun sa mai lucrez cadoul pt. ziua mamei mele, ca l-am inceput de cateva zile. E un fel de guler-colier crosetat din lana pe nuante de rosu. Oricum nu ma grabesc prea tare sa il termin pt. ca ziua mamei mele e abea la inceputul lunii viitoare!!! lucru de mana
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de DANIELA.I Sam 14 Noi 2009, 8:09 pm

Fetelor,vin si eu sa ma vait.Am avut o saptamana crancena,evaluare la scoala,redactat programa,invatat pt partiale,facut mancare ,lectii clasa 4,si printre ele putina croitorie(2 perechi pantaloni)si tricoteala(vesta celei mici)care ma relaxeaza.
Abia azi mi-am mai revenit,dar maine o iau de la capat,miercuri am partial la mate si joi la statistica.Astept vacanta de iarna,anul acesta sunt mai ingramadita de toate ,din toate partile.Nu stiu cum se descurca altii,dar eu simt ca mi se umple paharul,cu toate ca sunt destul de organizata.Asta e,se schimba ministrul invatamantului,se schimba si cerintele.Dirigentia s-a scos ,dar suntem obligati la 1 ora de dirigentie pe saptamana cu elevii si 1 ora consultatii cu parintii.Ne-au zapacit cu totul,multa hartagoreala,vai de capul nostru,iar banii,vai de ei.Hai ca v-am plictisit cu vaicareala mea,dar aici e locul unde pot sa ma plang.Va pup.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Noi 2009, 11:02 pm


Eu disparusem ca am avut musafiri(sora sotului cu familia).
Admina, astept poze cu tortul ura ...eu saptamana viitoare am de facut un castel(asta-i comanda) pt ziua Dianei. Sper sa reusesc, desi cred ca va iesi cel putin un fel de castel rade
Mastra, spor la invatat si bafta la examene.
Eheee, poveste lunga cu aceasta consiliere.... Dupa ce ne-au zapacit si pe noi(la clasele I-IV oricum facem dirigentie in fiecare ora si pauza), ca trebuie o ora cu parintii(chiar intr-o fereastra), una cu elevii in afara orelor de curs, ca ne trebuie planificarea, bla, bla...in saptamana de vacanta am primit ca trebuie doar o ora, in afara orelor de curs, cand sa fim la dispozitia elevilor si parintilor si nu mai este nevoie de planificare.Noroc ca nu apucasem s-o listez ca mi se terminase cartusul si nu mai aveam nici tus, ca aveam hartie pt maculatura zid
La cerc ne-a zis ca au aparut modificari si in ceea ce priveste formarea continua(trebuie sa citesc metodologia) si asa... ce era ieri azi nu mai e, apare altceva...la noi ca la nimeni
.

Edit :10:16am
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
'neata! Sa aveti o duminica frumoasa!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de maria_covacef Lun 16 Noi 2009, 9:58 pm

Buna seara fetelor. Vad ca nu s-a mai baut cafea in ultima vreme pe aici.
Se pare ca toata lumea are un sfarsit de an agitat si parca toate s-au ingramnadit acum. Si eu, in ultimele saptamani, am avut o mare nebunie la birou si pana la sfarsitul anului tot asa o sa fie. De abia astept concediul ca nu mai pot. Astazi, de exemplu, am ajuns acasa de la birou la ora 20:30 (desi programul normal de lucru este intre 8:30 si 16:30). Cam asa am avut in ultimele 2 saptamani. Dar, bineinteles, la noi nu s-a auzit de plata orelor suplimentare, asa ca fac munca de voluntariat pe nervii mei.
Ce mai, sunt foarte "fericita".
Va pup si va doresc o saptamana usoara.

kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Danielazav Joi 19 Noi 2009, 10:15 am

Buna dimineta fetelor....am venit si eu sa beau cafeau cu voi...daca ma primiti.....
va doresc o zi buna...
avatar
Danielazav
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Italia
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 19 Noi 2009, 3:21 pm

si eu, si eu, la un ceai fierbinte!! Smile

cum sa nu te primim, Daniela? Smile
dupa trei zile de stat in pat am ajuns si eu la calculator. Nu scap eu de sinuzita care ma viziteaza de doua ori pe an, orice as face. Durerile de cap, de urechi, de ochi si de nas nu m-au lasat sa fac nimic zilele astea.
Mint,.. aseara tarziu am copt briose pt Victor, azi e ziua lui, am facut ca sa duca la scoala.
Azi imi e mai binisor, desi urechile sunt infundate. Imi e ciuda tare, am fost 3 zile acasa- am tras chiulul de la serviciu, dar nici nu am facut nimic Sad( Nici cusut, nici curatenie, nici nimic... tot pe sambata imi traman toate Sad
Acum incerc sa ma mai misc... cateva rufe asteapta sa fie calcate, de gatit nu gatesc, ai mei barbatei mananca -unul la scoala si unul la serviciu Smile asa ca, ciugulesc ceva aici, si poate reusesc sa ajung la zi cu cititul forumului Smile

O zi minunata va doresc tuturor, cu spor in tot ce faceti!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 19 Noi 2009, 3:27 pm

Buna ziua. Mihaela sa-ti traiasca baiatul sa fie sanatos si sa te bucuri de el, si tie multa multa sanatate.
Va kiss pe toate

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-3 - Pagina 2 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB