Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuteriile noastre - capitolul III

+52
GIO Studio
AlinaJ.Bijoux
ancacib
elaine
olympia
ppisic
angells
clodi
livia_iri
lili_mili
02gaviota
degetica
zylv
ioana soare
MihaelaT
Luma-bijoux
sanctuar
Mada
aisha
aidaalex
nicola_
Fleur de Lys
carmenush
bluegray
reni0921
Armeana
noel
stelave
fancy_bijoux
pillblast
Aditza
Fran78cesca
costi_iacob
julix_2007
Felicia2
firimitura
ciresicca
andy
SilviaDumitrescu
innana
ruxypixy
bijouxdemonange
Day
Doina
Giobsy
bijouxhobby
andrea.z style
diada
Ana Maria
icabica
IrinaH
Admina
56 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de ioana soare Vin 04 Dec 2009, 1:44 pm

Icabica foarte frumos ce ai lucrat! Mie tot al treilea imi place cel mai mult, dar si al patrulea! Foarte placuta combinatia de culori!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de zylv Vin 04 Dec 2009, 7:15 pm

intru cam rar pe aici(din lipsa de timp),si acum cand mi-am bagat nasul, am dat peste niste minunatii.
armeana,super mosii,dar eu as face sa-i pun in brad.i-ai facut dupa vreo schema?
luma-bijoux,am crezut ca o iau razna cand ti-am vazut minunatiile
ica,bijuurile tale sunt foarte tineresti,dar le-as purta si eu fara rezerve wink
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Vin 04 Dec 2009, 7:36 pm

multumesc frumos pentru aprecieri

kiss kiss kiss

Zylv incerc sa fac pentru toate gusturile, dar in general imi plac culorile si sa le combin .....chiar daca avem peste 35 ani (si eu sunt cam tot pe acolo ) nu trebuie sa renuntam la culori

pupici
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de zylv Vin 04 Dec 2009, 9:41 pm

aha hug care va sa zica in tine ,ica,zace un spirit tanar.sa nu iti inchipui ca sunt o batranicioasa rade din contra.de multe ori ma imbrac ca o pustoaica.si verdele e culoarea mea preferata,si chiar m-au atras cele doua seturi cu verde.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de degetica Vin 04 Dec 2009, 10:51 pm

Fetelor, va vizitez si eu la topicul acesta. Si mie imi plac foarte mult bijuteriile, am multe colorate pe care le asortez la haine. Azi am vazut ca este un targ de bijuterii/cadouri in bucuresti, am trecut intamplator si l-am vazut. Foarte frumoase lucrusoarele, multe lucruri crosetate(cred ca e la moda anul acesta), brose din material si bentite. Ma gandeam sa imi fac si eu, nu pareau foarte greu de facut si cred ca cu putina creativitate si rabdare poate iesi ceva frumos. Pana atunci, ma mai inspir din creatiile voastre kiss
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Sam 05 Dec 2009, 10:36 am

Zylv suntem pe aceeasi lungime de unda....si cu spiritul tanar si mai ales in privinta culorii verzi...eu sunt inebunita dupa verde

Degetica sa ai spor in ce ti-ai propus sa faci...sigur va iesi ceva frumos din manutzele tale....si sa ne arati si noua
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 07 Dec 2009, 12:28 am

Felicitari!!!Sunt extraordinare!!!Sunt uimita!Mi-ar place sa invat aceasta arta dar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Mar 08 Dec 2009, 5:30 pm

feteleeeeeee...ce mai faceti ?

pe aici nu mai trece nimeni ?

hai sa va mai arat niste bratari atunci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de diada Mar 08 Dec 2009, 6:03 pm

M-ai lasat masca, foarte frumoase, interesante! imi plac foarte foarte mult, cateva detalii cum le-ai facut daca se poate?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 08 Dec 2009, 9:02 pm

Eu m-am prins cum sunt facute... Merci nu e greu... cred ca e pe sarma cu memorie pentru bratari love

Felicitari pentru idee, sunt superbe bratarile hug

Eu nu somez doar ca nu am lumina pentru poze, astept weekendul poate voi avea parte de ceva lumina. I-am scris scrisoare la Mosu' ca vreau cort pentru poze, poate considera ca am fost fetita cuminte si merit wink
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Mier 09 Dec 2009, 9:45 am

sarumana frumos...ma bucur ca va place
Andreea multumesc...dar ideea nu este a mea...am vazut modelul pe net mi-a placut mult, m-am uitat vreo 10 minute la el si am incercat....si de fapt m-am indragostit de ele....am facut si mai inguste cu 9 bucati de sarma cate 3 la impletitura...o sa pun si poze

Diada sa stii ca sunt foarte usor de facut : uite in cateva cuvinte cum am facut eu (daca merge si altfel o sa zica si celelalte fete)

se taie 15 bucati egale din sarma memory pentru bratari
se face la fiecare la un capat o bucla mica ca sa nu iasa margelutele
se pun pe fiecare bucata de sarma memory margelutze (eu am folosit de nisip de 0,2 mm) de care culori dorim
la celalalt capat de sarma (dupa ce am pus margelutele) se face iar o bucla
deci avem 15 bratarici mici si simple
se ia o bucata de sarma modelaj de 1,00 mm hard cam de 6-7 cm , se face o spirala la un capat...dupa care se pun cele 15 bratarici pe ea....si dupa aceea se face iar o spirala la celalalt capt de sarma de 1,00 mm
buuun....acum se iau cate 5 bratarici si se impletesti in 3 model lejer
cand se ajunge la capat se baga in buclele de la cele 15 bratarici iar o sarma de 1,00 mm hard la care se rasucesc capetele

cam asta este toata filozofia.....nu stiu daca am explicat bine...daca nu, mai incerc
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 09 Dec 2009, 10:06 am

Mai icabica tu ma innebunesti pe mine cand spui cat de usor e de facut. Niste adunaturi de margele am prin casa, dar, ce ma fac acum pentru ca nu am sarma daia de care zici tu? Sad Deci musai sa coman si daia ca prea e frumos ce ai facut tu si pare asa de usor... wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Mier 09 Dec 2009, 10:43 am

trebuie sa incerci neaparat

asteptam poze

uite si cu 9 bucati de sarma, cate 3 la impletitura

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si un set cu sidef roz elegant
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de aisha Mier 09 Dec 2009, 11:30 am

icabica, pe langa creatiile in sine, nu pot sa nu remarc si fotografia de produs care e foarte bine facuta. Felicitari! ura
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Mier 09 Dec 2009, 1:58 pm

sarumana frumos de aprecieri....cu pozatul ma cam plimb prin toata casa dupa o lumina buna...mai ales acum cand nu mai este soare...dar ma descurc si eu cum pot...



kiss kiss
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de innana Mier 09 Dec 2009, 6:33 pm

ica sunt super bratarile pupi
innana
innana
helper
helper

Numarul mesajelor : 87
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de 02gaviota Joi 10 Dec 2009, 8:21 am

''JOS PALARIA'' cuvintele nu-si mai au rostul,doar uimirea! kiss
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Ana Maria Joi 10 Dec 2009, 8:38 am

Senzationale bratarile, Ica, nu am cuvinte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Joi 10 Dec 2009, 9:19 am

sarumana frumos fetele...sunteti foarte dragutze

kiss kiss kiss
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de lili_mili Joi 10 Dec 2009, 3:37 pm

sunt superbe...felicitari.... hug
avatar
lili_mili
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 53
Localizare : Dej
Data de inscriere : 01/12/2009

http://lilybijoux-lily.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de livia_iri Joi 10 Dec 2009, 7:11 pm

superbe..chiar nu am cuvinte
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de livia_iri Joi 10 Dec 2009, 7:17 pm

sunt superbe si finute!
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 10 Dec 2009, 7:22 pm

Dealtfel superb tot ce iese din mainile tale. Ti-am vizitat blogul si mi-a placut tot, ia la tutoriale explici si arati asa pe intelesul tuturor. Daca am inteles eu care in general sunt bestul de tuta... nu cred ca mai e cineva care nu a inteles. Cand o sa am materialele necesare o sa ma apuc sa fac tot ce ai explicat tu acolo. Primul vreau sa fac sporul casei wink

In sfarsit a reusit fimiu sa imi pozeze si descarce pozele la tentativele mele de bratari .
Initial am vrut sa iasa ca cele ale lui icabica dar ... din lipsa de material au iesit alfel wink
Si e mai bine ca nu ma poate acuza de plagiat rade
Iata-le :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A doua nu a avut rabdare sa o asez in asa fel sa se vada mai bine (daia trebuie neaparat sa-mi iau eu aparatul meu)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Vin 11 Dec 2009, 11:35 am

bravos...ma bucur ca ti-a iesit....stiu ca te inebunesc dar ai vazut ca e chiar usor

wink

si de plagiat nu te acuz...cum am mai spus nu e ideea mea....am vazut-o , mi-a placut si am facut-o ....sa ai spor la urmatoarele

pupici
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de lili_mili Dum 13 Dec 2009, 3:18 pm

Fetelor eu sunt noua la bijuterit, va arat ce am facut pana acuma.E ceva foarte simplu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
lili_mili
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 53
Localizare : Dej
Data de inscriere : 01/12/2009

http://lilybijoux-lily.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 9 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB