Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuteriile noastre - capitolul III

+52
GIO Studio
AlinaJ.Bijoux
ancacib
elaine
olympia
ppisic
angells
clodi
livia_iri
lili_mili
02gaviota
degetica
zylv
ioana soare
MihaelaT
Luma-bijoux
sanctuar
Mada
aisha
aidaalex
nicola_
Fleur de Lys
carmenush
bluegray
reni0921
Armeana
noel
stelave
fancy_bijoux
pillblast
Aditza
Fran78cesca
costi_iacob
julix_2007
Felicia2
firimitura
ciresicca
andy
SilviaDumitrescu
innana
ruxypixy
bijouxdemonange
Day
Doina
Giobsy
bijouxhobby
andrea.z style
diada
Ana Maria
icabica
IrinaH
Admina
56 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Armeana Dum 08 Noi 2009, 5:11 pm

Irina sunt super,intra pe Breslo,acolo te poti orienta la preturi
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de costi_iacob Dum 08 Noi 2009, 6:18 pm

IrinaH a scris:

Poate vi se pare ciudat ca va intreb asta, dar eu inca nu am o idee clara despre cum sa stabilesc un pret ok, astfel incat sa nu fie nici prea scumpe, dar sa-mi iasa si ceva profit.

Iti calculezi corect toate cheltuielile, apoi iti stabilesti o suma pentru ora de lucru, si asa obtii costul manoperei. Apoi te uiti bine dreapta/ stanga, sa nu fii cu preturile diferite de restul ofertantilor (daca se intampla asa, este o problema la tine si trebuie sa vezi unde)

Superbe bijuteriile. Felicitari!
costi_iacob
costi_iacob
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/03/2009

http://choice4all.wordpress.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de IrinaH Dum 08 Noi 2009, 6:38 pm

Multumesc! Ma bucur ca va plac! (Adevarul e ca si eu sunt destul de incantata de ultimele seturi. Laughing Embarassed )

Da, asa o sa fac. O sa le iau la "puricat", sa vad cat am investit in materiale, adaug manopera, apoi inca ceva acolo (sa-mi iasa si mie profit, de) si sa vedem ce iese la comparatie.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 08 Noi 2009, 7:54 pm

Pe ce insirati voi margelele si cerceii? Imi plac mult si ma bate un gand asa sa incerc si eu sa vad daca sunt in stare sa fac ceva ...si daca o sa fiu poate o sa fac si cadou wink ca vin sarbatorile acus
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de ciresicca Dum 08 Noi 2009, 10:12 pm

Irina, superbe bijuteriile facute de tine, spor la vanzare!
Fetelor, va felicit sincer pentru migala si rabdare, e minunat ce faceti!
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de reni0921 Dum 08 Noi 2009, 10:26 pm

buna seara! ma intereseaza daca se pot cumpara ceva gen perle??? imi plac tare mult bijuteriile cu perle, dar sunt extrem de scumpe.... m-am gandit ca pot sa mi le fac si eu, si poate ies mai ieftin wink
foarte frumoase bijuteriile facute de voi, felicitari
reni0921
reni0921
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 38
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de ruxypixy Dum 08 Noi 2009, 11:32 pm

Eu, nu stiu daca am mai sups aici sau nu, insir pe guta foarte subtire de 0,14 dar asta cred ca merge numai la margele de nisip si alte margeluse un pic mai mari. In rest poate guta mai grasa, sau ata siliconata. Fiecare are tenica ei aici. V arat si eu ce am mai margelit.

Mi-am petrecut o parte din week-end lucrând la un set din cercuri în tehnica peyote. Am văzut câteva coliere şi cercei cu cercuri pe net, am găsit şi un tutorial, dar ideea mi s-a părut complicată inutil, aşa că m-am chinuit puţin şi mi-am inventat propria tehnică. Nu rămâne decât să vă spun că am folosit din nou combinaţia mea preferată de mărgele de nisip: bleu şi cupru, alături de perle bleumarin. Voila! Aaa...şi suportul primit ca premiu arată foarte bine, nu-i aşa?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ruxypixy
ruxypixy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2009

http://ruxypixy.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Lun 09 Noi 2009, 8:47 am

Ruxy este foarte frumos setul si combinatia reusita
felicitari si pentru premiu...este foarte util

eu lucrez cu guta de 0,25 mm sau de 0,3 mm, cu ata cerata (mai rar), cu fir polyamid transparent(din ala de tivit hainele)pentru margelutze de nisip, si cu sarma de modelaj de 0,35 mm, 0,5, ...
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de fancy_bijoux Lun 09 Noi 2009, 9:07 am

Ruxy foarte reusit modelul, si interesanta si combinatia de culori, imi place mult

Reni vezi la mine la semnatura, gasesti cateva seturi de perle Swarovski...macar sa-ti faci o idee. Uite si cateva poze

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
fancy_bijoux
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Lun 09 Noi 2009, 9:32 am

foarte elegante Fancy....dom'le ce e perla...e perla...ce mai

ce am mai lucrat si eu
un set din margele de nisip mai simplu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


un set care te duce gu gandul la iarna
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de bluegray Lun 09 Noi 2009, 6:08 pm

As vrea sa va intreb si eu ceva, desi n-am nici in clin, nici in maneca cu margelitul. Am observat ca perlele despre care se spune ca-s de sticla se pot zgaria. Perlele Swarovski sunt mai rezistente in sensul asta? Sau daca vrei perle care sa nu se zgarie accidental, atunci e preferabil sa optezi pentru cele de cultura?
avatar
bluegray
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 55
Localizare : romania
Data de inscriere : 02/07/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de fancy_bijoux Lun 09 Noi 2009, 10:21 pm

Perlele Swarovski nu se zgarie usor, in sensul ca au miezul din cristal, iar invelisul e unul turnat, satinat, tratat antialergic, deci e destul de gros stratul, nu e doar "suflat" sa ma exprim mai plastic

Icabica multam pt aprecieri...si setul tau asta cu albastru e frumos...e pe gustul meu ce sa mai, eu sunt indragostita de albastru love
avatar
fancy_bijoux
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de fancy_bijoux Lun 09 Noi 2009, 10:24 pm

Mai pun un set cu perle...preferatul meu wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
fancy_bijoux
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Armeana Mier 11 Noi 2009, 8:40 am

Prima mea bratara crosetata cu sarma de cupru si decorata cu margele[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Mier 11 Noi 2009, 3:45 pm

frumoasa Armeana, iti spun si aici ca-mi place...bravo

am facut si eu o brosa in ton cu sarbatorile care vin...o poinsseta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de andy Joi 12 Noi 2009, 12:00 pm

Buna fetelor!
Iata am intrat si eu in posesia premiului de la concurs...acum cateva zile....si cum asteptam cu nerabdare sa primesc coletul...sa ma puc de treaba..asa am si facut. Cum va spuneam si cu alta ocazie...am descoperit si ma pasioneaza cel mai mult dintre toate tehnicile de margelit....tehnica wire wrapping.
Iata creatiile mele din sarma argintata pe care am primit-o cadou de la sponsorul concursului Art deco, si cariua ii multumesc cu aceasta ocazie. Modelele nu sunt originale, sunt doar create de mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa!
O zi buna la toata lumea!
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de carmenush Joi 12 Noi 2009, 1:04 pm

Andy, superbe sunt. Absolul superbe. Felicitari!
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de andy Joi 12 Noi 2009, 1:25 pm

Multumesc mult! hug
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Giobsy Joi 12 Noi 2009, 1:40 pm

Andy Merci ! Sunt foarte frumoase bijuteriile! Este minunat tot ceea ce iese din manutele si din mintea ta! Spor!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de andy Joi 12 Noi 2009, 1:55 pm

Multumesc... kiss
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Fleur de Lys Joi 12 Noi 2009, 1:55 pm

Superbe ce sa mai ! Eu sunt noua in margelit si am cu siguranta de unde invata! kiss
avatar
Fleur de Lys
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Localizare : printre nori
Data de inscriere : 10/11/2009

http://www.fleurdelysbijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de diada Joi 12 Noi 2009, 2:04 pm

Andy, minunate, superbe! felicitari! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de nicola_ Joi 12 Noi 2009, 2:08 pm

andy a scris:Buna fetelor!
Iata am intrat si eu in posesia premiului de la concurs...acum cateva zile....si cum asteptam cu nerabdare sa primesc coletul...sa ma puc de treaba..asa am si facut. Cum va spuneam si cu alta ocazie...am descoperit si ma pasioneaza cel mai mult dintre toate tehnicile de margelit....tehnica wire wrapping.
Iata creatiile mele din sarma argintata pe care am primit-o cadou de la sponsorul concursului Art deco, si cariua ii multumesc cu aceasta ocazie. Modelele nu sunt originale, sunt doar create de mine.

Sper sa va placa!
O zi buna la toata lumea!

Cu mult drag...au iesit super bijuteriile
avatar
nicola_
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Bucuresti, Ploiesti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de icabica Joi 12 Noi 2009, 4:37 pm

foarte frumoase Andy...si ingrijit lucrate
dar ultimele doua bratari sunt chiar superbe
place place
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de andy Joi 12 Noi 2009, 4:39 pm

prietenie va tare multumesc tuturor
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

Bijuteriile noastre - capitolul III - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre - capitolul III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB