Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Targuri hand made I - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Targuri hand made I

+51
iuliadinu1980br@yahoo.com
came_lia
cikkita
Fran78cesca
ileana cosanzeana
kristadesign
diada
joviska
Nicoleta Irimescu
amalia
vivileta
loremunteanu
mamidebubu
maria_v10
aidaalex
adeea
Fraise
maria_covacef
mickyta
diana-s
Petriioni
roxanam
ionela stefan
MARIA-LUIZA
Dodo-pui
GIO Studio
Blonda
amnro
Ana Maria
Aditza
Ramonica
Admina
Mada
chira
ADArt
Felicia2
daniama
costi_iacob
bijouxdemonange
SilviaDumitrescu
ruxypixy
innana
zmotocel
ada85bejan
67dana
IrinaH
icabica
andrea.z style
Day
Ela
firimitura
55 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de zmotocel Mar 16 Feb 2010, 2:49 pm

in caz ca intereseaza pe cineva am primit acest mail

Bună!
Numele meu este Oana Radu şi împreună cu echipa de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ne-am propus să organizăm un târg de produse handmade în beneficiul
animalelor aflate în grija Asociaţiei Robi. Proiectul Give4Animals a
funcţionat până acum doar on-line, şi s-a bazat pe vânzarea de obiecte
handmade donate de către diverşi artişti.
Noi ne-am gândit să strângem toate obiectele la un loc şi, cu ocazia
Mărţişorului să oferim animalelor un cadou, mai ales după această iarnă
cumplită.

Târgul
Give4Animals-ediţia I se va desfăşura timp de 2 weekenduri (26-27
februarie şi 5-6 martie 2010 între orele 17-22) în clubul Fourteen,
Bucureşti (str. Benjamin Franklin Nr 14, vizavi de Atheneul Român).

Lista donatorilor va fi publicată pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(blogul oficial al evenimentului :p), iar eticheta sau sigla, împreună
cu numele şi site-ul creatorului va fi ataşată fiecărui produs, în
perioada desfăşurării târgului.

Târgul va fi promovat online dar şi off-line prin afişe, flyere, comunicate de presă etc.

Întreaga sumă obţinută din vânzarea produselor handmade va fi donată Asociaţiei pentru protecţia animalelor Robi.


Mai multe detalii pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Coletele pot fi trimise prin poştă la adresa: Oana Radu, str. Lunca
Bradului nr 6, Bl. M31, sc.A, ap.18, CP 032714, Bucureşti,
(cheltuielile de expediere vor fi suportate de către expeditor). Cu
persoanele care locuiesc în Bucureşti mă pot întâlni personal.


Nu ezitaţi să mă contactaţi pentru orice informaţii suplimentare prin email sau la tel 0720.131.719!

Vă mulţumim şi vă dorim spor şi inspiraţie!

P.s: V-am fi deosebit de recunoscătoare dacă aţi putea face cunoscută acţiunea noastră.


Cu drag,

Oana Radu
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Mier 17 Feb 2010, 5:05 pm

buna ziua :D
am si eu o dilema / intrebare pentru fetele cu experiente mai vechi in targuri, eu pana acum am fost la 2, deci sunt novice
ultimul la care am fost a avut si participarea unei fundatii care strange fonduri pt tineret, in special legate de testare gratuita pt HIV, SIDA, hepatita B si C
rugamintea organizatorilor a fost sa donam fiecare expozant cate un produs fundatiei
acum fundatia isi organizeaza propriul eveniment si discutasem de principiu cam toti de la targ sa venim si acolo, mai ales ca specificasera ca nu va fi nici o taxa si tot la fel cu conditia donarii unui produs

am primit mail, in care incepe cu faptul ca nu e nici o taxa de participare, dar vor sa donam 50% din incasari fundatiei

sincer mie mi se pare ca mi se baga mana in buzunar si ar insemna ca eu in ziua aia sa ma duc ca simpla vanzatoare, nu ca as castiga cine stie ce profituri uriase din hobby-ul asta dar imi piere orice chef sa si stiu ca jumatate se vor duce direct la altii, astfel incat voi declina invitatia lor si ma gandesc sa le spun sincer si de ce...cativa au evitat si au dat diverse motive

vi se pare corect/ normal?
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de GIO Studio Mier 17 Feb 2010, 10:06 pm

ei vad situatia ca un avantaj pentru 2 parti.
tu iti faci cunoscuta munca, ai un castig foarte mic intr-adevar, insa daca TU iti doresti sa donezi pentru anumite cauze, accepti aceasta invitatie. daca te intereseaza sa participi doar pentru profit, atunci nu accepta.
e ca si cand azi vinzi o pereche de cercei cu 4 lei si cand mergi pe strada dai 2 lei unui cersetor ca ti se face mila. practic i-ai dat 50% din castigul tau, nu?
totul depinde de cum privesti propunerea.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Joi 18 Feb 2010, 8:22 am

nu prea sunt avantaje pentru mine de nici un fel:
- discutia initiala avuta a specificat clar ca e vorba de donarea unui produs, doua
- afisul lor nu pomeneste nimic de noi, in schimb pomeneste de libraria Carturesti si cosmeticele Oriflame
ori eu cred ca aici fac ei o confuzie, respectivii sunt ditamai companiile care isi permit sa doneze vanzarile pe o zi si sa isi scada contractele de donatie in contabilitate
la mine contabilitatea e bugetul casei la care am tot atentat si asta e singura perioada in care mai si sper sa recuperez ceva

tinand cont ca azi e joi si expozitia e sambata, iar noi, cei cu handmade nu suntem promovati in nici un fel in publicitatea lor, nu prea pot sa-mi fac nici munca cunoscuta si sa astept pana in ziua respectiva sperand ca se va intampla...sincer, nu-mi permit

poate sunt egoista dar eu luna asta sper si as vrea ca prin targurile la care particip sa imi recuperez o parte din banii bagati
mai degraba in conditiile astea as prefera sa ma duc sa le donez 3-5 produse si apoi sa ma bucur eu de ziua de sambata alaturi de sotul meu

p.s. - se pare ca si alti invitati pe handmade au luat aceeasi decizie ca mine si nu li se pare corect ca de la un produs , doua donate sa se ajunga la 50% din incasari
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Petriioni Joi 18 Feb 2010, 12:23 pm

sincer eu una as accepta sa dau tot ce as castiga in ziua respectiva pt aceea fundatie chiar daca nu ma promoveaza in nici un fel,daca as stii sigur ca acei bani chiar daca sunt 100 de lei vor ajunge unde trebuie.stiti ce greu se aproba tratamentul cu interferon pentru cei care au hepatita cu virus B sau cu virus C,vorbesc in cunostiinta de cauza,daca esti prea tanar nu se aproba daca depasesti 50 de ani iar nu se aproba si partea cea mai rea e ca prea putini isi permit sa dea 500 de $ pe o injectie care trebuie luata saptamanal asta in cel mai bun caz adica cand virusul fie B sau C nu este raspandit in tot corpul.eu personal vroiam sa donez o parte din ceea ce vand unei fundatii de gen care avea filiala la noi in Arad dar din pacate nu am reusit sa fac nimic inca mai astept ,daca pentru mama nu mai pot face mare lucru macar pentru cei de varsta mea Embarassed imi pare rau daca am intrecut masura si sunt off topic,imi puteti sterge postarea
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Joi 18 Feb 2010, 12:58 pm

Petriioni, eu impartasesc gandurile si parerile tale. Eu chiar imi doresc ca la un moment dat sa resesc sa organizez un astfel de targ in beneficiul unor copii , unei organizatii, unui camin. Chiar vreua sa fac si eu ceva constructiv si sa ajut, sufuflete care nu au o soarta prea buna. Eu cred ca trebuie sa gandim si dincolo de parte materiala, sa privim si in jurul nostru si sa incurajam evolutia, cercetarea si sa sprijinim.Acum fiecare este liber sa decida.Pana una alta un zambet de la mare va trimit.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de GIO Studio Joi 18 Feb 2010, 11:26 pm

nu ma refeream neaparat la publicitate din partea lor cand am zis "sa iti faci cunoscuta munca"...tu acolo intri in contact direct cu clientii si asa te promovezi singur.
iti inteleg dezamagirea. daca iti ziceau de la inceput conditiile probabil nu ai fi fost revoltata. pur si simplu ai fi luat o decizie si gata.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 8:29 am

Aromepentruochi a scris:nu ma refeream neaparat la publicitate din partea lor cand am zis "sa iti faci cunoscuta munca"...tu acolo intri in contact direct cu clientii si asa te promovezi singur.
iti inteleg dezamagirea. daca iti ziceau de la inceput conditiile probabil nu ai fi fost revoltata. pur si simplu ai fi luat o decizie si gata.
exact...mai ales ca eu chiar m-am oferit sa fac voluntariat , atat cat pot, pentru ca obiectul fundatiei implica studii medicale
zicea cineva ca ar dona oricum si eu sunt mai mult decat deschisa pentru astfel de actiuni, mai ales ca o am pe mama operata de cancer la san, dar sa mi se explice de la inceput care sunt asteptarile de la mine

intre timp s-a rezolvat, m-au sunat, au inteles si punctul meu de vedere, voi dona mai multe produse (oricum vroiam sa donez) si pentru ca manifestarea se doreste artistic-culturala, vor avea pictura pe fata, muzica live, teatru...iar eu o sa am o masutapentru un mic workshop de origami si probabil si quilling, le voi arata pasii de baza tuturor celor care vor sa invete

noi de fapt asta si discutasem inca din prima faza
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 8:35 am

Diana,
ma bucur din suflet ca s-a rezolvat Acum am vazut ca esti din Constanta. Te sustin si apreciez initiativa ta si totodata am inteles supararea ta. Totul e bine cand se termina cu mine Poti sa-mi dai si mie detalii despre aceasta actiune.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 19 Feb 2010, 9:07 am

Mult succes! se pare ca vorbind se rezolva mai usor problemele decat prin scris.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 9:14 am

Aromepentruochi a scris:Mult succes! se pare ca vorbind se rezolva mai usor problemele decat prin scris.
da, eu as fi sunat-o din start, dar nu aveam un numar de telefon, decat cel general de la fundatie, ea in schimb avea cartea mea de vizita
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Petriioni Vin 19 Feb 2010, 12:01 pm

ma bucur ca s-a lamurit problema si ca va fii un happy ending flower
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 12:10 pm

Petriioni a scris:ma bucur ca s-a lamurit problema si ca va fii un happy ending flower
si eu ma bucur ca s-a rezolvat si cred ca va fi frumos maine, mai ales la ce program au pentru toata ziua - pictura pe fata, dans, teatru, muzica live
ma gandeam sa le propun un fel de colaborare pe termen mai lung, cum am vazut reclame la diverse produse ca 1 leu se duce la diverse actiuni caritabile, sa fac si eu asta - la fiecare brosa vanduta 1 leu de duce la fundatie
in conditiile in care la mine brosele sunt 10 lei, asta inseamna ca eu as dona 10% din incasari
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 1:20 pm

diana-s a scris:
Petriioni a scris:ma bucur ca s-a lamurit problema si ca va fii un happy ending flower
si eu ma bucur ca s-a rezolvat si cred ca va fi frumos maine, mai ales la ce program au pentru toata ziua - pictura pe fata, dans, teatru, muzica live
ma gandeam sa le propun un fel de colaborare pe termen mai lung, cum am vazut reclame la diverse produse ca 1 leu se duce la diverse actiuni caritabile, sa fac si eu asta - la fiecare brosa vanduta 1 leu de duce la fundatie
in conditiile in care la mine brosele sunt 10 lei, asta inseamna ca eu as dona 10% din incasari

DIANA, TE ROG DA-MI SI MIE DETALI DESPRE LOCATIE, UNDE E TARGUL, ACTIUNEA ASTA. VREAU SA VIN SI EU CU FETITA MEA, IN FELUL ASTA CONTRIBUI SI EU ...
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 2:46 pm

va fi la Galeriile Amfora, peste drum de cinematograful Republica
asta este programul pe care mi l-au trimis si mie

10.00 Incepere eveniment
14.00-14.20 Moment live Eliza
14.30-15.00 Improvizatie teatru
15.10-15.30 Moment live Ingrid and Co.
16.30-16.50 Moment live dans
17.40-18.10 Moment live Iuliana Puschila
18.20-18.50 Moment live Stefan & Dorin
19.00-19.50 Vizionare filme TIFF

pe parcursul zilei vor mai fi si pictura pe fata , impletit codite si masuta mea pt workshop in origami, quilling, etc
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 3:27 pm

Multumesc Diana,

poate reusesc sa ajung. Cam micut spatiul la Amfora cum vor desfasura atatea activitati?ma rog , nu ma baga in seama, puneam si eu intrebari.te pup si spor la lucru
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 3:33 pm

asta sunt si eu curioasa, dar o sa vedem maine :D

momentan sunt la birou, sa vad ce mai apuc sa fac diseara
macar sa-mi pregatesc ce am de luat sa nu ma grabesc dimineata si sa uit ceva
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 3:59 pm

Diana, iti tin pumnii sa vinzi tot ce ai pregatit si sper sa ajung si eu. Daca e vreme frumoasa, vreau sa o scot pe motata mea la o plimbare si poate ajungem sa te cunoastem
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 19 Feb 2010, 4:30 pm

Nu am vazut pe nimeni inca din Timisoara, insa de prin arad mai am vecine pe aici si poate si din alte locuri apropiate Timisoarei, asa ca am sa postez urmatorul anunt:

Troc ADhoc
-schimburi de obiecte, socializare si voie buna-

Aceasta initiativa este imaginata de Asociatia Cloud Factory (obiecte lucrate manual) si grupul Freecycle Timisoara (reciclare prin reutilizare) si sprijinita de Cafeneaua Aethernativ.

Banii adesea sunt un mijloc de supra-evaluare a unor lucruri care ar putea fi obtinute si altfel, de exemplu prin schimburi liber consimtite. Pentru a elimina banii din relatiile interumane -macar pentru o zi-, va invitam la Troc ADhoc ca sa experimentati altfel de tranzactii, mai colorate si mai personale.

Cine este invitat? Oricine doreste sa scape de anumite lucruri, oricine vrea sa dea o palma (simbolica) mercantilismului si goanei dupa bani, oricine crede ca valoarea obiectelor este relativa, dupa cum i-o dam fiecare.

Ce? Troc ADhoc NU este targ de vechituri, piata second-hand sau afacere. Obiectul pe care il aduci il vei putea schimba cu altul care iti place mai mult, negociind direct cu proprietarul.

Unde? In curtea interioara a Cafenelei Aethernativ, str. Marasesti nr. 14

Cand? Sambata, 20 feb., orele 14:00-18:00 (nici mai mult, nici mai putin)

Cum se procedeaza? Adu un obiect (2, 3 etc) pe care doresti sa-l oferi, cauta printre obiectele disponibile si fa schimb cu ceilalti participanti.
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 5:35 pm

Super initiativa la Timisoara! bravos, ce pacat ca nu stau aproape de TM.Desi sincer asa as zbura pana acolo. De ce ? pt ca iubesc orasul asta.Am avut parte de momente frumoase acolo.Poate de mobilizam si noi fetelor de la Cta sa facem asa ceva. Aromepentruochi, sa ne incanti cu poze.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 5:45 pm

in TM n-am ajuns desi imi doresc, deocamdata am vazut mare parte din Moldova, dar sper sa vad si restul tarii

frumoasa initiativa si sigur va fi plina de voie buna

te asteptam cu impresii
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de mickyta Vin 19 Feb 2010, 5:47 pm

Diana eu zic ca daca ne mobilizam, poate initiam si noi asa ceva la cta ce spui ?
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de maria_covacef Vin 19 Feb 2010, 8:07 pm

Diana mult succes maine. Poate reusesc sa ajung si eu, ca am un program destul de incarcat maine.
Daca nu ajung iti tin pumnii.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Fraise Vin 19 Feb 2010, 10:48 pm

diana-s a scris:va fi la Galeriile Amfora, peste drum de cinematograful Republica
asta este programul pe care mi l-au trimis si mie

10.00 Incepere eveniment
14.00-14.20 Moment live Eliza
14.30-15.00 Improvizatie teatru
15.10-15.30 Moment live Ingrid and Co.
16.30-16.50 Moment live dans
17.40-18.10 Moment live Iuliana Puschila
18.20-18.50 Moment live Stefan & Dorin
19.00-19.50 Vizionare filme TIFF

pe parcursul zilei vor mai fi si pictura pe fata , impletit codite si masuta mea pt workshop in origami, quilling, etc

Cel de la galeria amfora nu va fi cu vanzare, ci se vor dona handmade-urile la fundatii. Prietena mea este in colaborare cu fundatia Baylor care va participa la Amfora si m-a anuntat. Trebuia sa particip si eu la acest targ, dar cand am auzit de asta ca ar trebui sa-mi donez toata marfa, am renuntat. As fi donat 2-3 lucrari, dar nu toata.

La Friends&Co pe 27-28 februarie va fi un targ pe str. Decebal, mai multe informarmatii le gasiti pe site-ul lor [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - pt inscrieri se lasa comentariu la rubrica cu targul editia de primavara.

Alt targ va mai fi la Real 1 dau un citat dintr-un mail pe care l-am primit :
Targul de Martisor va avea loc intre 26 feb - 8 martie la Real 1 Hypermarket Constanta. Taxa de participare este 190 lei plus 95 lei/mp pentru toata perioada de 9 zile. Cu cati sunt mai multi interesati, cu atat mai mica va fi taxa care se va imparti la participanti. Sunt necesare forme legale pentru participare (PFA, I.I., firma etc)
Fraise
Fraise
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localizare : Ormylia, Halkidiki
Data de inscriere : 19/02/2010

http://handmadecorative.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de diana-s Vin 19 Feb 2010, 11:57 pm

- eu voi fi cu o masuta si voi arata pasii de baza pt sfere origami si quilling
produse oricum voi dona, pana la urma va fi presa, TV deci voi avea parte de promovare

- la Friends s-au incheiat inscrierile de pe 17 februarie, asteptam participantii alesi, mi-am exprimat si eu dorinta de participare

- la Real nu ma duc ca nu pot lipsi atat de la munca si nici nu am forme legale

- in schimb voi fi la Muzeul de Arta Populara din piata Ovidiu in perioada 26 febr - 1 martie
si acolo inscrierile s-au facut de aprox 2 sapt
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand made I - Pagina 6 Empty Re: Targuri hand made I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB