Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 3 din 24 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Iul 2009, 1:10 pm

Uite aici un filmulet link

Si aici inca unul si mai explicit - filmulet-2 link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de viorica Mier 22 Iul 2009, 2:44 pm

Multumim Ioana ptr filmulete sint interesante. tricot
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mier 22 Iul 2009, 4:10 pm

Admina, cel mai gros bbc pe care l-am gasit eu e acesta de la Red Heart... merge lucrat cu croseta nr 3-3.5! Pentru geanta asta vad ca se cere croset nr 6, deci ar merge firul de care zic eu pus in doua! Nu stiu, insa, cat de potrivit ar fi pentru genti!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Bumbi

Mesaj Scris de Ana Maria Mier 22 Iul 2009, 4:52 pm

In filmuletul 2 postat de Ioana (excelente ambele, multumim) sunt doua variante, Crochet Popcorn Stitch si Crochet Puff Stitch.
Din cate imi dau eu seama din schema ar fi vorba de "puff " dar cred ca mai bombat ar arata cu "popcorn".
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Iul 2009, 5:12 pm

Asa e Ana Maria, popcorn stitch e mai bombat - Popcorn Stitch link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Iul 2009, 9:08 pm

Merci mult, Ioana pentru video. Am inteles si am sa incerc, dar depinde asa de mult de fir, trebuie sa fie unul natural cred, sa se combine si sa formeze un bumb frumos, cred. Smile
Eva, cam asa am gasit si eu bumbacuri, subtirele. Nu stiu cum ar merge lucrate cu o croseta mai groasa, daca le pun in 2-3, ma gandesc ca se lucreaza greu. Sper sa ajung la Polyrom, ca mi-a ramas gandul la un bumbac frumos, dar nu am mai fost de luni de zile, nu stiu daca l-or mai avea. Si croseta am de 5, cred ca-mi ajunge, doar sa am fir. Sunt tare geloasa pe Kristina, ca are asa fire groase in Portugalia... Vreau si eu:(

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de chrissart Mar 28 Iul 2009, 10:29 am

eu nu stiu sa fac decat niste siruri luuungi tricot
ma chinui de ceva vreme sa crosetez niste inele... mi s-a pus pata pe o curea din aceea cu inele mai mici sau mai mari imbracate din croseta... habar n-am cum se cheama si implicit nu stiu unde sa caut... ma puteti ajuta? un sfat, o idee?
de asemenea ma chinui sa fac niste bilute, am vazut cateva filmulete dar tot n-am reusit sa prind tehnica zid
avatar
chrissart
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

http://www.margelute.info

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mar 28 Iul 2009, 10:50 am

Uite aici link iti explica cum sa faci un inel crosetat. Daca il vrei mai mare faci lantul mai lung. Daca vrei sa imbraci un inel de plastic atunci in loc de inelul pe care il formezi din lantisor (figura 2 de pe pagina din link) il vei avea pe cel de plastic. Continuarea este la fel.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de chrissart Mar 28 Iul 2009, 11:34 am

multumesc din suflet! in sfarsit! hug
avatar
chrissart
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

http://www.margelute.info

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Giobsy Mar 28 Iul 2009, 11:48 am

Chrissart, daca nu vrei inele foarte mari, poti folosi ca baza pt. inel o garnitura de butelie de aragaz (se gasesc la magazinele fero-metal) si sunt doar cativa banuti/buc. Garnitura poate inlocui lantisorul pe care se monteaza piciorusele care imbraca inelul. Inelul devine mult mai ferm si rezista si la spalat. Eu am facut prin aceasta metoda nasturi pentru un pulover barbatesc.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de chrissart Mar 28 Iul 2009, 1:08 pm

multumesc de idee, Giobsy, am sa caut! eu ma gandisem la inelele pentru perdelele de baie insa sunt intrerupte...
avatar
chrissart
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/07/2009

http://www.margelute.info

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Admina Mar 28 Iul 2009, 4:32 pm

Eu am inele de metal, dar nu cred ca merg pentru ca mai trebuie spalata, cureaua. Poti folosi inele de draperie normala; sunt de lemn, de plastic si de metal. Eu am pus la niste topuri cu inel intre cupe si au mers (ce-i drept nu am folosit din cele metalice..). Sunt cam de 2-3cm diametru, posibil mai mari decat cele de butelie. Apropo, Giobsy buna idee. wink
Eu lucrez la o husa de mobil din macrame. Aveti idee cum se croseteaza snur pentru ea? Am inteles ceva, ca Diada a facut niste video explicative, dar nu le am aici si nu mai stiu. Nici colega mea, care mi-a dat macrameul si croseta pentru el, nu a apucat sa-mi explice. croseta Of, ce parazit sunt, in materie de crosetat...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Agatha Sam 01 Aug 2009, 8:13 pm

Esarfa aceasta ar fi tare frumoasa facuta cu un fir de mohair in degrade, nu-i asa? tricot
Agatha
Agatha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/05/2009

http://meagatha.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Anna Succubus Lun 17 Aug 2009, 3:16 pm

La mine nu explicatia in sine e problema, chiar daca e in franceza, ci punctul in sine Sad ...Dar merita invatat, mai ales ca exista si o poza mai clara, cea pe galben hug
avatar
Anna Succubus
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/08/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de cami26 Lun 31 Aug 2009, 9:09 am

buna ziua ,am si eu o intrebare sunt la inceput de crosetat am luat un mohair am cateva crosete dar mi se rasuceste firul cum sa fac sa nu se mai rasucesca ,pt a lucra iti trebuie fire speciale sau alte crosete ,vreau si eu sa crosetez abia am invatata cateva puncte ,cate ati facut voi aici m-ati imbolnavit,multumesc! cos tricot cos
cami26
cami26
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 31 Aug 2009, 3:18 pm

cami eu pun ghemul intr-o punga sau intr-un cos mai inalt sa nu sara afara cand trag de fir, si nu mi se rasuceste firul - sper sa fiu de folos
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de cami26 Mier 02 Sept 2009, 8:42 am

mersic tricot
cami26
cami26
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dina_dorina Dum 06 Sept 2009, 4:24 pm

Cautand ceva pe picassa am dat peste aceasta imagine si mi-am adus aminte de acest topic.Poate va sunt de folos si explicatiile de aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Joi 10 Sept 2009, 11:30 pm

Am si eu o intrebare pentru cineva priceput. Am un plovaras cumparat foarte dragut care are nasturii imbracati in ceva gen crosetat (sper sa ma fac inteleasa). Ei de fapt sunt niste perlute peste care s-a crosetat. Intrebarea mea este urmatoarea... tinand cont ca am pierdut un nasturas, asi vrea sa stiu cum asi putea sa crosetez peste o perluta (sau cum sa imbrac o perluta?). Am vazut pe net un filmulet despre cum se fac bilute crosetate, dar alea erau umplute cu ceva gen vata si erau mai mari. Are cineva o idee? PLS! ca deja zid
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 29 Sept 2009, 6:42 pm

Cam tarziu dar mai bine mai tarziu decat niciodata. Maria_covacef daca in loc de "vata'" imbraci perluta? Nu sunt experta in ale crosetatului (e doar o idee) imbraci perluta adaptand numarul de ochiuri in functie de marimea perlutei si de grosimea firului
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Mar 29 Sept 2009, 6:45 pm

Multumesc Silvia, dar am rezolvat intr-un final problema. Am gasit un nasturas in forma de perluta mic de tot si am reusit sa il imbrac. kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty invatam sa crosetam, impreuna

Mesaj Scris de diana_roxana Mar 06 Oct 2009, 1:15 pm

Nu stiu de ce nu am intrat pe acest subiect pana acum. Sunteti o sursa inepuizabila de inspiratie si un sprijin pt cei care vor sa invete. Vreau si eu sa invat sa crosetez dar cred ca pt inceput voi viziona filmuletele pe care le-ati tot recomandat pt incepatori. Abia pe urma o sa va ”bombardez” cu intrebari. Stiu unele puncte dar cel mai greu mi se pare sa citesc diagramele. Parca ar fi hieroglife sau sunt mai grea de cap. Dar, ma pun pe treaba.
Pana atunci, vreau sa va intreb ceva : e adevarat ca firul de bumbac intra la apa in proportie de vreo 40%? Asa imi spunea cineva si m-am apucat sa imi fac o pelerina de vara dar.... e imensa. Si mi-e teama ca nu o sa scada suficient dupa ce o spal, ca sa imi fie si buna. Si, in plus, imi consuma o gramada de material ca nu prea mi se merita tot efortul.
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mar 06 Oct 2009, 2:28 pm

Depinde ce bbc ai... Cel mai bine e sa speli firul inainte de a-l folosi si apoi faci produsul la dimensiunea pe care o vrei!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Oct 2009, 7:06 pm

Aveti vreo schema pentru modelul acesta?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi pare cunoscut dar nu-l gasesc printre modelele din calculator. Cred ca merge si la mitene si alte accesorii, nu?

L.E. M-a ajutat Ioana cu link catre explicatii. Merci Gasiti modelul AICI


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 13 Noi 2009, 1:00 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 24 Oct 2009, 7:40 pm

ceva foarte aproape de model este aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 24 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB