Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 18 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Joi 25 Mar 2010, 10:57 am

Medi a scris:iuliana72 Eu gasisem asta, da' nu seamana cu ce faci tu...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
...

Medi, nodul pe care il face tipa aici nu este cu un punct de feston unde firul nu este drept ci rasucit ca un 8?

Te rog sa nu renunti!
Citeste modul de lucru din cursul de dantela pus de mine. Nodul il faci cum ti se pare mai usor. (Sunt 2 tipuri dupa cate am vazut eu din ce ai postat tu si Iuliana.)
Si foloseste matase.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ar fi pacat sa renunti tocmai acum. Merci
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de aidaalex Joi 25 Mar 2010, 11:50 am

claras modelul de la poza 2 aici
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Joi 25 Mar 2010, 12:05 pm

Multumesc, aidaalex. Este exact modelul cautat.
Dar am intrat pe albumul acela "japonez/chinez/coreean..." si am gasit si mai multe frumuseti. Multumesc. pupi

Fetele, doritoare de minuni crosetate, intrati si voi pe linkul pus de aidaalex, merita. hug
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 25 Mar 2010, 12:28 pm

dandana dupa ce termini petala,rombul iei guta si dai doar o data dupa ac pe margine petalei si prinzi din lucru si dai dupa firul de guta .daca vezi imagini cu flori iti dai seamam ce vreau sa spun.acum nu am guta dar sa vad pe unde au ca sa comnd si eu ca de, trebuie sa fac floricele.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Giobsy Joi 25 Mar 2010, 12:29 pm

Lotus Nufar, colierul de la avatar este facut de tine? Este superb.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Joi 25 Mar 2010, 1:16 pm

Merci mult ribana pentru incurajari! pupi
Dupa Pasti mai incerc... Poate, poate...
Si da, firul arata ca un 8 la un moment dat, doar ca eu sunt bata zid la cusut...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ribana Joi 25 Mar 2010, 2:58 pm

Medi, nimeni nu s-a nascut invatat. Si toata viata inveti cate ceva.

Da, dupa sarbatori se vor sedimenta si informatiile despre oya si iti va fi mai usor sa lucrezi.
Sa stii ca am incercat dupa acel curs de dantela (palestiana ii spunea, dar eu cred ca este oya pe care am tot vazut-o pe youtube).

Imi amintesc ca pe undeva am vazut tricotat sau crosetat nci nu mai stiu ce era, in care se lucra de la stanga la dreapta ceea ce pentru mine era o curiozitate.
Cred ca, fie ca este lucrat de stanga la dreapta sau de la dreapta la stanga... important este rezultatul.
Stii, undeva am citit ca " multi vad, putini cunosc". Asa ca dupa sarbatori trebuie sa treci la oitze. Mai ales ca acum avem pe forum o cunoscatoare in persoana Iulianei. hug
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Joi 25 Mar 2010, 5:00 pm

Asa-i, ribana, eu una cred ca o sa incep s-o bat la cap pe iuliana, cand va fi cazul...
Multumesc inca o data!!!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 25 Mar 2010, 6:25 pm

draga mea cand am timp sincer ma filmez cu telefonul ca alta scula nu am si il pun pe forum.din pacate saptamana asta am o mica comanda de la o prietena sa-i fac ceva quilling pentru botez si ma chinuie talentul de nu mai pot.vrea ceva ormanent de pus pe usa si bineinteles oua quilling sa puna pe masa.asa ca de luni incerc sa ma filmez si arat.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Joi 25 Mar 2010, 11:24 pm

iuliana72, multumesc mult de tot! pupi
Nu neaparat luni; candva, cand ai timp...
Spor la treaba si sa postezi ouale, sa le putem admira...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 26 Mar 2010, 6:24 am

iti dai seamam ca pozez si creatiile mele.pacat ca mi s-a stricat camera web ca intrai pe mess si ma vedeai.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 26 Mar 2010, 8:40 am

Giobsy,am uitat colierul este vandut,inafara de faptul ca este frumos ,secretul consta in ai da forma cu un apret ,care sa-i mentina fiorma,inspecial la flori si frunze.Multumesc pentru atentie.
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 01 Apr 2010, 10:31 am

mai fetelor, cele cu oya Smile , ia uitati-va la "Panglici,fundite si mesina la super pret" la B a z a r, e un snur matasos acolo, oare nu e bun de oya?
nu sarmulita aia, snurul la 5 lei bucata
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 01 Apr 2010, 10:48 am

azi daca il primesc o sa lucrez cu el si va spun daca este bun dar coletul este la posta cred.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu sunt in ordine dar cred ca pricepeti ceva. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 06 Apr 2010, 12:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : introdus poze din link)
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dandana Joi 01 Apr 2010, 10:56 am

iuliana, ai luat tu snur din ala de la "panglici...?
mie mi se pare f bine ce vad in poze
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de danadea Joi 01 Apr 2010, 11:03 am

Claras, am gasit ceva:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cu modelul: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cu modelul: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 06 Apr 2010, 12:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat linkuri in poze)
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 01 Apr 2010, 11:04 am

da.il incerc si daca imi place cum se lucreza iti spun
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Joi 01 Apr 2010, 11:39 am

danadea a scris:Claras, am gasit ceva:

.....

Multumesc din sufleeeeeeeet, yuhuuuuuuuuuuuuuuu.... exact astea erau. love
Multumesc, danadea. love

(Am salvat de ceva vreme modelele, dar acum, cind voiam sa incep sa le lucrez, am constatat ca am doar pozele "finale", nu si schemele. Cind am deschis albumul "jola" imi era deja cunoscut. Acum am descarcat intregul album, pentru zilele cind iar vreau sa incep modele noi si nu am schemele.... pupi )

Si inca unul din modelele cautate de mine (si tricotat si crosetat), l-am gasit tot in acest album:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 06 Apr 2010, 12:32 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat linkuri in poze)
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 06 Apr 2010, 11:43 am

fetelor va rog sa ma ajutati cu un sfat. as vrea sa fac pentru fetita mea o jachetica ca cea din imagine(sau ceva aseamanator) numi ca nu stiu cum sa o lucrez. Deja am desfacut-o de 2 ori. Am incercat alte modele si nu a iesit nimic. Are cieva vreo idee?
Eu am mari probleme la maneci, acolo nu ma descurc deloc

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tocaci edina Mar 06 Apr 2010, 11:50 am

buna ziua,va rog ma poate ajuta cineva sa-mi explice cum se face o pereche de balerini pt adulti?tin sa spun ca sunt incepatoare
am vazut pe net niste modele de balerini foarte frumosi dar nu am gasit si explicatii cum se fac
va rog ma poate ajuta cineva?


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 06 Apr 2010, 12:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
tocaci edina
tocaci edina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 41
Localizare : bistrita si in concediu la oradea
Data de inscriere : 04/02/2010

http://edi_kvl@yahoo.co.uk

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 06 Apr 2010, 12:32 pm

Edina, am mutat aici postarea ta pentru ca la botosei, ciorapei, papucei,... fiecare prezinta ce a lucrat.
Ataseaza poze cu ce vrei sa lucrezi si fetele vor incerca sa te ajute.

Narcisa, poate-ti sunt de ajutor aceste poze.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o scema pentru raglan


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum ma uitam de unde am luat acele doua poze si poza ta e tot de acolo. Din ce vad sunt mai multe poze cu etapele de lucru. Nu-ti sunt de ajutor?
link

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tocaci edina Mar 06 Apr 2010, 2:41 pm

da,mi-am dat seama dupa ce l-am postat,scuze
de exemplu acesti balerini cum se fac sau daca m-ai ajuta cu un model mai simplu(cum se incepe,baza unei balerini cel mai simplu)sper ca ma intelegi ce vreau sa zic
ca daca stiu baza atunci pot sa fac orice alt model
iti multumesc anticipat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 06 Apr 2010, 3:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat linkuri in poze)
tocaci edina
tocaci edina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 41
Localizare : bistrita si in concediu la oradea
Data de inscriere : 04/02/2010

http://edi_kvl@yahoo.co.uk

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 06 Apr 2010, 2:51 pm

Mihaela, multumesc mut Embarassed Ai sa razi de mine, dar primisem poza de la o prietene si nu am intrat pe acel blog. Abia acum 5 min am vazit si eu ca am mura`n gura zid sunt dusa rau de tot cu pluta. zid


Ultima editare efectuata de catre mnarcisa in Mar 06 Apr 2010, 2:54 pm, editata de 1 ori
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de tocaci edina Mar 06 Apr 2010, 2:51 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 06 Apr 2010, 3:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat linkuri in poze)
tocaci edina
tocaci edina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 41
Localizare : bistrita si in concediu la oradea
Data de inscriere : 04/02/2010

http://edi_kvl@yahoo.co.uk

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mar 06 Apr 2010, 3:16 pm

Primii balerini se incep din varf si se lucreaza cu piciorus inalt; intai circularatat cat e nevoie pentru picior, apoi se lasa cateva ochiuri (1/4 din total) si se lucraza randuri dus-intors cat tine piciorul, apoi se incheie! Trebuie sa fie explicatiile pe Drops Design, in engleza daca te descurci!

A doua pereche se incepe din talpa; se lucreaza cu piciorus mic, dar sunt impasliti si nu prea imi pot da seama une/cat se inmulteste! De unde ai luat imaginea? Poate sunt si ceva explicatii! Asa o pereche mi-as face si eu!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 18 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 24 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB