Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyLun 06 Mai 2024, 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 7 din 24 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Karina33 Mier 20 Ian 2010, 8:21 pm

Iuliana72 nu stiu cum ai incercat si nu ti-a iesit dar iti spun cum cred eu ca-i facuta. Faci mijlocul galben si apoi cu fir alb faci un lantisor din nr impar de ochi, nu stiu cati, 13-15 si-l prizi cu ochi orb(sper ca asa se numeste pe al patrulea piciorus galben. Sau al treilea, acum ar trebui sa ai numarati ochii galbeni si impartiti la cate petale are narcisa. Revin: repeti lantisorul asta pana dai roata floarea si la intors faci numai picioruse scurte(identic toate randurile de dos). Pe randul trei si toate celelalte impare faci picioruse mici pana la mijoc, acolo inmultesti in dreapta si stanga mijlocului cate un ochi si asa mai departe.

Sa ai spor si ne spui si arati daca ai reusit!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 20 Ian 2010, 8:49 pm

Fetelor pricepute, are cineva idee cum se croseteaza asta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu am incercat sa descifrez din explicatiile date in poze de AICI link (undeva pe la mijlocul paginii), dar nu am inteles cum se face.
Poate se prinde cineva.
Multumesc anticipat! kiss

P.S. Am mai gasit si o alta schema in imagini pe care iar nu o inteleg, AICI link


Ultima editare efectuata de catre maria_covacef in Mier 20 Ian 2010, 8:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : Am mai gasit o schema :D)
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 20 Ian 2010, 9:31 pm

Maria, incerc sa-ti explic eu desi e mai usor de facut decat de explicat (cel putin pentru mine).
Luam reper primul link pus de tine. Se incepe ca in figura 1- un lantic de cateva ochiuri unit apoi prelungit cu cateva ochiuri de lantic in sus . Apoi se da pe croseta firul de un numar de ori - sa spunem de 10 ori (fig 2)- se trage firul prin mijlocul florii si prin toate acele ochiuri - 10. Ma opresc aici cu explicatiile momentan pentru ca e posibil sa nu intelegi nimic . Daca ai inteles ceva, ceva, ar fi bine daca nu... intreaba-ma exact ce nu intelegi si voi incerca sa fi mai "citeata" Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 20 Ian 2010, 10:39 pm

Am inteles ce vrei sa zici Silvia. Cam asta intelesesem si eu. Ce ma nedumereste pe mine este de fapt cum se inchide la spate. Adica..... cum de ajunge ca o "biluta"? Nu cred ca ajunge doar acel rand de "ochiuri", presupun ca se mai face un rand sau altceva... Asta nu inteleg eu.
Multumesc oricum de ajutor. O sa mai incerc, poate ii dau de cap cumva.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mier 20 Ian 2010, 11:13 pm

maria_covacef a scris:Fetelor pricepute, are cineva idee cum se croseteaza asta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cred ca cel din imaginea asta nu e inceput cu ochiuri de lant, ci cu firul infasurat de mai multe ori, pe deget sau pe altceva, de aceea e mai voluminos! Sper sa intelegi ce vreau sa zic!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mier 20 Ian 2010, 11:14 pm

Maria punctul acesta se cheama "bullion stitch". Ca sa-ti usurezi munca ai nevoie de o ustensila mai speciala, uite un filmulet aici link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mier 20 Ian 2010, 11:18 pm

Pai, ustensila asta nu e decat un ac de cusut... mersi de pont, Ioana!hug M-am chinuit si eu candva sa fac punctul asta doar cu croseta si imi iesea tare neuniform!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mier 20 Ian 2010, 11:27 pm

Nu imi merge youtube-ul acasa, nu pot sa vad filmuletele, l-am ales pe primul din lista si am avut ghinion, ustensila era confectionata acasa:)) . Poate in filmuletul acesta apare? Trebuie sa fie un ac care se deschide (sau o croseta cu ac incorporat ceva de genul asta), sper ca asta foloseste in filmuletul de acum, daca nu ma las pagubasa si pun maine link de la birou, acolo merge netul mult mai bine:)))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Mier 20 Ian 2010, 11:39 pm

Ba cred ca ai pus bine filmuletul! Dar crosetul si acul sunt separate, nu e nimic deosebit la ele, secretul pare a fi culisarea acului pe langa croseta, astfel incat sa se prinda firul intre ac si croseta pentru a se trage cu usurinta prin mai multe bucle!
Oricum, ideea e super!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de maria_covacef Joi 21 Ian 2010, 9:24 am

Am inteles acum. hug Ioana, Eva va multumesc!
M-am prins cum functioneaza. Nu mi-ar fi trecut prin cap nici intr-o mie de ani! kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Joi 21 Ian 2010, 9:52 am

Ioana e foarte frumos modelul ....

Multumim hug

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de geany Joi 21 Ian 2010, 12:03 pm

Eu cred ca stiu despre ce ac vorbeste Ioana. Eu am asa ceva, voi face o poza si revin wink

Acesta este poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Joi 21 Ian 2010, 1:02 pm

E super tare!!!

De unde il ai?

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de dani_dani604 Sam 23 Ian 2010, 6:08 pm

[quote="iuliana72"]pai fluturas ,vad ca are diagrama dar ma incurc in stiinta ci iti arata cum se croseteaza un fluturas [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


cineva poate sa ma ajute cum se lucreaza modelul asta?http://www.archive.org/stream/womansdaycrochet00schr#page/160/mode/2up sau asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] imi plac amandoua modelele dar cum nu stiu f bine sa crosetez v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu explicatii pas cu pas .

Edit Ioana Soare: Nu sunt permise mesajele consecutive de la acelasi membru daca nu au trecut 24 de ore. Daca mai ai ceva de adaugat la mesajul anterior foloseste functia edit


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Sam 23 Ian 2010, 9:37 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje)
dani_dani604
dani_dani604
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : google
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 23 Ian 2010, 6:52 pm

Maria_covacef cu putina rabdare se pot face floricelele si fara acea ustensila. "In tineretea mea maica" faceam struguri pentru mileuri, e drept ca se lucreaza mai usor cu fir de macrame decat cu fir mai gros dar e mult pana te prinzi cat de larg trebuie infasurat firul pe croseta.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de angells Sam 23 Ian 2010, 7:11 pm

SilviaDumitrescu a scris:Maria_covacef cu putina rabdare se pot face floricelele si fara acea ustensila. "In tineretea mea maica" faceam struguri pentru mileuri, e drept ca se lucreaza mai usor cu fir de macrame decat cu fir mai gros dar e mult pana te prinzi cat de larg trebuie infasurat firul pe croseta.

off topic
Silvia, ma cam superi tu cu chestia asta: "pe vremea mea maica". Asa batrana te crezi? Eu zic ca nu esti deloc!
kiss kiss kiss
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 23 Ian 2010, 7:43 pm

Shocked angells ca m-ai speriat fata . Vad oftopic si apoi ca supar pe cine .... imi zic "auuuuu ce am facuuuttttt????? Acum gata nu o sa mai zic asa promit wink O sa spun " cand eram eu la gradinita.." rade
sper sa nu ne shot pentru off topic

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Sam 23 Ian 2010, 9:01 pm

[quote="dani_dani604"]
iuliana72 a scris:pai fluturas ,vad ca are diagrama dar ma incurc in stiinta[/quote

aici iti arata cum se croseteaza un fluturas [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
multumesc!!!!!am reusit si eu sa fac doi!!!
m-a oprit sotul ca mai faceam cativa,asa de mult imi place cum ies!!!au ajuns accesorii pt tel mobile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 24 Ian 2010, 8:05 am

zid mana mea nu vrea.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty TRANDAFIR IRLANDEZ

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 24 Ian 2010, 12:01 pm

draga zylv,

asa cum ma-i rugat, pun aici diagrama de la trandafirul irlandez :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- faci un inel dand firul dupa deget
- in el faci 6 picioruse scurte (nu dai ata dupa croset, tragi tot odata) LA FINAL STRANGI INELUL SI PICIORUSELE SE UNESC IN CERC
- in fiecare piciorus faci cate 2 picioruse scurte
- lucrezi cate un lant de 3 ochi si prinzi cu un piociorus fals (bagi crosetul in locul respectiv si tragi firul direct prin croset, practic nu iese piciorus, numai pct de prindere) din 2 in 2 picioruse din randul dinainte
- in fiecare portiune de lant pui cate 1 picior scurt - 1 jumatate(dai 1 data firul pe croset, tragi un fir pdin punctul de lucru, ai 3 bucle, tragi totul 1 data) - 1 piciorus mare (dai 1 data firul pe croset, tragi un fir pdin punctul de lucru, ai 3 bucle, tragi 2 cate 2 de 2x)- 1 jumatate- 1 scurt, prinzi de capatul sau cu piciorus fals
- lucrezi cate un lant de 3 ochi si prinzi de randul de dedesubt, EXACT ACOLO UNDE SUNT PRINSE SI CELELALTE PETALE
- in portiunile de lant vin acum petale de 1 piciorus scurt - 1 jumatate - 3 picioruse mari - 1 jumate - 1 scurt
- urmatorul rand are cate 5 ochi de lant prinse EXACT ACOLO UNDE SUNT PRINSE SI CELELALTE PETALE
- ultimul rand de petale sunt din 1 piciorus scurt - 1 jumate - 5 picioruse mari - 1 jumate - 1 scurt.

petalele sunt rotunjite din lucrul picioruselor
se agata fiecare petala in interiorul portiunii de lant facute special pentru ea
daca ai lucrat asa ca mai sus se aranjeaza singure petalele una in alta.

modelul necesita putina rabdare, dar ai sa vezi ca merita.

daca am plictisit pe cineva care stie sa lucreze dupa diagrama scuze !!

spor ! sa-mi arati ce a iesit, zylv.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de zylv Dum 24 Ian 2010, 12:49 pm

multumesc mult, marlen.cred ca o sa ma descurc kiss
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 24 Ian 2010, 5:55 pm

iuliana72 a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
acolo am intrat si probabil sunt luate dintr-o carte care explica cum sunt facute.cine este expert doar vede modelul si isi da seama despre ce este vorba dar cum nu sunt ma uit luuung. Shocked

draga zylv, dragi fetelor,

nici nu stiti ce comoara a pus aici iuliana. nu stiam cui sa-i multumesc de cartea cu diagrame de flori. MII DE MULTUMIRI !!! Am pus la accesorii crosetate niste brose cu flori si frunze.

grabiti-va si luati tot !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Eva Lun 25 Ian 2010, 8:28 pm

iuliana72 a scris:zid mana mea nu vrea.
Ai incercat sa te ajuti cu acul, ca in filmuletul pus de Ioana? Eu cred ca ar merge... in seara asta incerc si eu!
Silvia, si mama mea facea struguri din aia, cand eram eu la gradinita Smile , dar eu nu i-am reusit niciodata, nici macar cu macrame!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 25 Ian 2010, 8:58 pm

aseara am incercat si cu un fir mai grosut si cu putina vointa a mers
totul e infasurarea pe croseta.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 27 Ian 2010, 6:50 pm

cum se face cosuletul asta ca nu inteleg de ce sunt 2 modele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
schema aici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]de ce sunt dua scheme si incepe cu nr 6 ???


Ultima editare efectuata de catre geany in Mier 27 Ian 2010, 7:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : trasformat link in poza)
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 7 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 24 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB