Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

+42
ileana cosanzeana
Giobsy
carmenush
livia1981
Armeana
margot
kla78
gabi1795
alinutza80
vasilica
alexya
Tinkerbell
Adriana13
leiiana
Anna Succubus
Noemi
aisha
ionela stefan
postoleirina
DANIELA.I
Laila
costi_iacob
irish05
RalucaS
adana
Admina
ANURIM
Camy
tomari
Clio_Ela
rocsana
ioana soare
Eva
ariana
duchess
andreeaX
ciresicca
geany
deja
diada
Dionisia
MihaelaT
46 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Dionisia Dum 26 Iul 2009, 9:02 pm

fara cuvinte !

...dar totusi,cum ai facut aplicatiile la prima bluza ?
iar cea de-a doua,are o tema,ceva ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de diada Dum 26 Iul 2009, 11:39 pm

wow, S.U.P.E.R.B.E! si e normal sa fie pretentioasa la haine, mai ales cu asa o mama priceputa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Iul 2009, 11:49 pm

Maistra, primul clar! Sunt superbe bluzele, se simte ca ai o domnisoara in casa, cere lucururi mult mai elaborate. Si eu vreau sa aflu mai multe detalii despre aplicatia de la prima si apropo de a 2-a, este pentru o ocazie speciala?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 27 Iul 2009, 12:20 pm

Multumesc ,prima este un top simplu,insa aplicatia consta intr-un accesoriu pt genti si pantofi(avem o fabrica de incaltaminte in oras).l-am cusut pe bucata de material, aplicat pe fata topului, prin coasere manuala,simplu nimic complicat.Cea de-a doua bluza care imi place si mie in mod deosebit,este tiparul de bluza raglan,la decolteu am montat elastic normal la o distanta de 7-8cm de partea superioara,acelasi elastic l-am montat si sub piept,la maneci,iar terminatia manecilor este clopot.elasticul il montez prin cusatura tighel,iar cand il cos ,materialul este intins si in fata si in spate.deseara dupa 7 va voi pune poze cu tiparul bluzei raglan,e simplu de realizat.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 27 Iul 2009, 12:28 pm

Uau Maistra sunt nemaipomenite bluzele! Mai ales cea de-a doua!

Multumim mult de tipar! kiss
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Dionisia Lun 27 Iul 2009, 1:42 pm

Primul meu tricou :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi-a luat mai mult de o jumatate de zi sa-l fac, cu snuruletele acelea ...
are un mic decupaj in fata , iar bata este dubla , nu este prea lung, se termina acolo unde tin mana , atat cat sa se vada cureaua de la pantaloni ; l-am facut dupa un alt tricou de-al meu, cumparat, a carui croiala imi placea mult
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Iul 2009, 2:09 pm

Dionisia, e foarte frumos si-mi place mult si materialul! Felicitari, pt primul tricou! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de diada Lun 27 Iul 2009, 2:18 pm

Dionisia, imi place foarte mult! ce material este? imi place mult culoarea! Felicitari pentru primul tricou fara tipar burda! ura a iesit foarte bine!

Maistra, abia astept tiparul! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Dionisia Lun 27 Iul 2009, 2:29 pm

Este un tricot, foarte finut si foarte placut la purtat,nu se sifoneaza prea usor, pare ca are si bumbac in compozitie
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de tomari Lun 27 Iul 2009, 2:55 pm

Maistra amandoua sunt deosebite Flowers prima bluzita din ce material este ?
Dionisia se vede ca de cand ai masina de surfilat ai mai mult spor (rochite, bluze) taie atat materialul cat si bluza sunt foarte frumoase bucurie ai avut mai mult de lucru la aplicarea snurului mai ales ca la maneci se poate strange snurul sau ma insel?
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Dionisia Lun 27 Iul 2009, 3:08 pm

da, se poate strange snurul ; e si practic, nu e numai de forma

numai ca acul dublu nu l-am putut folosi, imi sarea cusatura, dar l-am cusut normal , la masina
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 27 Iul 2009, 8:48 pm

Tomari prima bluzita este din sifon.
Dionisia e super bluza si imi place cum ai poaspalat rascroiala gatului,esti buna ,meriti felicitari.tiparul care l-ai folosit este tiparul de bluza cu maneca cazuta,e simplu de obtinut,si tu l-ai putea face folosindu-te de tiparul de bluza clasica.
Astazi am inceput cu dreptul saptamana,e o regula la mine,daca incep saptamana in forta asa o tin toata saptamana,deci saptamana aceasta o sa mai confectionez si alte produse.O sa va arat o tuninca croita de mai mult timp(pt mine nu prea am timp)si astazi m-am enervat si am terminat-o,este din in topit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gulerul care l-am aplicat manual este crosetat de mama mea,mult timp mi-a trebuit pana am gasit nuanta atei la fel cu a materialului,acesta a fost si unul din motivele pt care nu am putu termina tunica.Aplicarea gulerului am facut-o inainte de-a incheia fata cu spatele .
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de postoleirina Mar 28 Iul 2009, 8:25 am

Dionisia, superba bluza ta...m-ai dat pe spate mai ales pt ca e stilul meu.
Maistra, f frumoasa si tunica. Ma mir ca ai gasit material la culoare cu gulerul...cred ca n-a fost prea usor.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Dionisia Mar 28 Iul 2009, 10:07 am

ma bucur ca va place !
Maistra, foarte frumoasa, dar multa munca la guler...
cum ai facut maneca in partea de jos? ce elastic ai folosit si cum l-ai prins exact ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de ionela stefan Mar 28 Iul 2009, 10:28 am

Maistra,superba tunica!Superba combinatia cu dantela!Superba culoarea!Felicitari si tie si mamei tale!
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Laila Mar 28 Iul 2009, 10:39 am

superba intr-adevar !!!!!!!
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 28 Iul 2009, 10:57 am

Foarte frumoasa tunica Maistra! Lucratura crosetata e extraordinara!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de aisha Mar 28 Iul 2009, 12:30 pm

Dionisia, Maistra, foarte reusite creatiile voastre! ura Felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de diada Mar 28 Iul 2009, 1:41 pm

Maistra, imi place foarte mult tunica! mai ales gulerul crosetat love felicitari si mamei tale si tie! Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Admina Mar 28 Iul 2009, 3:55 pm

Dionisia, imi place mult bluza ta cu snururi cu tot. Eu tot caut ceva de genul asta, sa se preteze si la o ie si la o bluza de voal/matase, deci ceva vaporos pentru vara.
Maistra, cat de frumos crosesteaza mama ta... Sa inteleg ca sunteti in familie, talentate. Este superba combinatia si tunica scoate in evidenta frumusetea crosetului. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 28 Iul 2009, 4:27 pm

Maistra, e foarte, foarte frumoasa! Felicitari mamei tale, dar si tie! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 28 Iul 2009, 5:58 pm

Multumesc fetelor,mama mea m-a invatat multe,dar sa vedeti ce iese din mana ei cu croseta.veti spune de ce nu ii arat ei schemele crosetate,pai mama mea nu lucreaza dupa scheme,ea trebuie sa vada doar modelul lucrat si atunci stie la cat e ceasul,dar cred ca in curand o sa apelez la ea,vreau neaparat sa crosetez niste fuste pt mine.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Camy Mier 29 Iul 2009, 9:34 am

MAISTRA superbe bluzitele ptr fata ta,sunt foarte deosebite,cel putin a 2a ....m-a lasat cu gura cascata.(ce fete mari ai,sa-ti traiasca! )

DIONISIA foarte frumoasa bluzita si materialul frumos.

IOANA imi place la nebunie culoarea topului facut.

pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty top alb casual

Mesaj Scris de Noemi Mier 05 Aug 2009, 1:02 pm

Mi-am reluat si eu dupa vreo 7 ani de pauza activitatea de croitoreala ca hobby. Dupa servici nu prea am tragere de inima sa croitoresc, dar printre randuri am facut cate ceva.
Iata prima piesa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 06 Aug 2009, 8:59 am, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Camy Joi 06 Aug 2009, 7:57 am

buna fetelor,in primul rand bine ai venit printre noi NOEMI!
este foarte bine ca te-ai hotarat sa te apuci dinou de croitorie,vad ca deja ai facut 3 maieute si cateva perechi de chilotei.incet incet vei ajunge sa faci lucruri si mai complicate,satisfactia este mare atunci cand vedem ce iese din manutele nostre.
obsev ca ai facut lucrusoarele cu uberul,cred ca esti singura fata de pe forum care ai masinuta aceasta.sa ne dai mai multe detalii la masinile noastre de cusut.

foartefrumos ceea ce ai lucrat,sa le porti cu placere.

pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri (2) - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB