Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ornarea torturilor noastre - cap.2

+31
rucsy
noel
CCristinaC
AlinaJ.Bijoux
livia_iri
Buburuza
dandana
Gabyx
icabica
Ela
trice
firimitura
Noemi
deiutza23
SilviaDumitrescu
vasilica
DANIELA.I
ByAlina
duchess
Camy
totolina
Mimi
geany
Clio_Ela
diada
ariana
MihaelaT
arime
livia1981
cris69
Admina
35 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Mier 02 Sept 2009, 4:23 pm

Admina si mie imi place love e interesant asa acoperit cu pasta decupata, cred ca e mai usor asa, mai ales cand pasta iti face figuri. Si culorile sunt frumoase, eu n-am reusit inca sa fac pasta, frisca rosie, doar roz.
Cu ce l-ai umplut pana la urma?
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Ornarea torturilor noastre

Mesaj Scris de vasilica Mier 02 Sept 2009, 5:15 pm

Va pup fetelor! Sunt noua si vreau sa ma primiti si pe mine alaturi de voi prietenie
in afara de pasta de zahar se mai poat face trandafiri si alte minunatii pt. ornat torturi din pasta de lapte praf si am sa va dau si reteta poate va intereseaza
1lg miere de albine +lapte praf +colorant .Mierea se pune intr-un castron se adauga laptele praf si framantam pana iese ca o plastelina apoi se imparte in cate culori vrem sa obtinem ,fiecare parte se framanta cu colorantul dorit , apoi trecem la facut trandafiri wink
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: ornarea torturilor noastre

Mesaj Scris de vasilica Joi 03 Sept 2009, 12:23 am

iata si primul meu tort ornat cu trandafiri din pasta de lapte praf
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de vasilica Joi 03 Sept 2009, 12:26 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de vasilica Joi 03 Sept 2009, 12:36 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] trandafiri din buttercream sau frisca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de vasilica Joi 03 Sept 2009, 12:41 am

imi cer scuze dar nu stiu ce se intampla cu pozele Embarassed
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de Admina Joi 03 Sept 2009, 8:42 am

Vasilica, am editat eu mesajul cu realizarea trandafirilor din buttercream, dar nu am reusit sa fac mare lucru, sunt codurile gresite.
Am sa te rog sa folosesti functia Edit, daca ai ceva de adaugat la un mesaj si nu au trecut 24 de ore, de cand l-ai postat. Deci daca nu a raspuns nimeni la mesajul tau, dai Edit la anteriorul, nu Post Reply.
Tortul este foarte frumos, felicitari. foame

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de arime Joi 03 Sept 2009, 10:56 am

Admina superb tortuletul, ma bucur ca am putut sa te ajut cat de cat... Probabil sarbatorita a fost incantata de floarea ei dulce! La multi ani la nepotica, sanatate, noroc si dorintele sa i se implineasca! Flowers
Livia asa este! Este ok varianta de acoperire decupata cand pasta iti da dureri de cap. Dar este fain sa acoperi astfel cand vrei ceva diferit wink O singura problema, pasta decupata aduce mai multa munca, decat atunci cand o acoperi intr-o bucata Smile
Bun venit Vasilica! wink Frumos tortuletul tau, frumosi trandafirii! Stim si noi pasta de lapte, sunt momente cand o folosesc la decoratiuni, insa sunt fan pasta de zahar si mai rar apelez la varianta de pasta de lapte. Vezi ca mai este un topic aici la Dulciuri unde poti pune poze pas cu pas pt. decoratiuni wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de arime Mier 09 Sept 2009, 10:10 am

Cris pe unde umbli, sper ca esti bine?! Imi este dor de tortuletele tale...

Am revenit la raport cu un tortulet nou wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 12 Sept 2009, 10:26 pm

Ieri a fost ziua sotului si azi am avut musafiri(de-ai casei), asa ca i-am facut un tort mai obraznic. Embarassed
E primul meu tort acoperit cu pasta de zahar si jeleu. Am avut si-o pb, prima pasta roz s-a sfaramitzat asa ca am aruncat-o si-am facut alta. Cum n-a fost intinsa chiar perfect am mazgalit-o un pic sa acopar inperfectiunile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 12 Sept 2009, 10:43 pm

Mihaela La multi ani sotului sa fiti fericiti si sanatosi! Cred ca a fost tare incantat de asa un tort Smile
Felicitari, eu inca n-am avut ocazia sa prestez un tort bust, dar va veni ea (ocazia)!

Arime love ciocolatosul tau!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 12 Sept 2009, 10:51 pm

Livia, multumesc!
Sanii erau mai frumosi fara pasta de zahar, dar cu pasta au iesit mai "pătrăţoşi"...dar e bine, ca mi-a ramas foarte putin din el.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de Camy Sam 12 Sept 2009, 11:28 pm

fetelor,frumoase torturi,MIHAELA al tau m-a dat pe spate cu bustul,super ti-a iesit,asa da surpriza pentru sot.


pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re :ornarea torturilor noastre

Mesaj Scris de vasilica Dum 13 Sept 2009, 12:08 am

tortul ornat cu trandafiri din sugus facut pentru nepoata mea care a implinit frumoasa varsta de 27 de ani [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Dum 13 Sept 2009, 11:12 am

foame Arata bine toruletul tau Vasilica.
La multi ani nepoatei! birthday
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de arime Dum 13 Sept 2009, 10:22 pm

MihaT la multi ani prini de sanatate sotului si felicitari sincere pt. tortulet! Flowers
Vasilica sa-ti traiasca nepotica, la multi ani fericiti si plini de realizari!, frumoase decoratiunile tale din sugus Flowers
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 19 Sept 2009, 4:32 pm

Dupa o pauza de 3 saptamani, am revenit cu ultimul tortulet:
Ursulet de ciocolata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si o sectiune
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Blat cu cacao, crema de budinca de ciocolata si frisca, mousse de portocale, un strat de biscuiti simpli inmuiati in cafea, decorat cu ciocolata si "frisca de ciocolata".

Edit: am uitat de biscuiti Embarassed


Ultima editare efectuata de catre livia1981 in Sam 19 Sept 2009, 4:45 pm, editata de 1 ori
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de geany Sam 19 Sept 2009, 4:38 pm

wow,,, pot sa iau ursuletii in brate?! Foarte frumos ura
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 19 Sept 2009, 4:43 pm

Multumesc frumos Geany
Eu ti-as da tortul cu tot cu ursuleti Smile si asa trebuie sa-l impart repede, altfel il mananc pe tot lol!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 19 Sept 2009, 4:55 pm

Livia, e asa dragalas ursuletul!!! Felicitari pt torturile frumoase pe care le faci! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Dum 20 Sept 2009, 9:40 pm

Multumesc mult Mihaela! pupi
Tu n-ai mai facut nimic? Fetelor nu va sfiiti, mai aduceti idei pupi
Cris mie tare dor de torturile tale!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de Camy Dum 20 Sept 2009, 10:51 pm

LIVIA este super tortuletul,ce sa mai esti tare priceputa si talentata.Felicitari si spor la tortarit hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Sept 2009, 7:53 am

Livia, e tare frumos tortul si sectiunea asa de... foame
Sper sa ma apuc si eu de tortarit, ca tot s-a dus sezonul estival (si asa nu m-am omorat cu vreo dieta, dar macar ma feream de prea multe dulciuri) si in plus, am si martipan, numai bun de modelat si acoperit. wink Trebuia sa fac unul pentru bunica mea, a implinit lunea trecuta o varsta frumoasa si merita. Poate retroactiv, la o saptamana.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de livia1981 Lun 21 Sept 2009, 2:32 pm

Multumesc mult fetelor!
La tortul asta am reusit, mai bine decat la Winnie, decoratia, chiar daca nu e perfecta. Acum am gasit ciocolata care sa se intareasca. De la Kaufland, Stilla Dolce la 200g, e buna pt decoratii din astea. Daca stiti si voi o ciocolata buna pt decoratii sa-mi spuneti.
Admina abia astept tortul!
Si eu o sa mai fac unul pt soacra, in 30 e ziua ei, dar o sa mergem duminica.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 21 Sept 2009, 8:13 pm

Fetelor "tortarese" ce sa va mai spun, m-ati lasat fara cuvinte. ma tot uit la pozele postate de voi si nu imi vine sa cred ca sunt facute de mainile unei femei (zici ca sunt facute de o masina fooooarte avansata). Din pacate eu la asa ceva chiar ca nu ma incumet. 1 nu imi place sa bucataresc/ prajituresc/tortaresc - 2 si atunci cand fac un tort sau o prajitura uneori iese alteori nu, ca sa nu mai vorbesc de ornat ca nici salata boeuf nu o ornez zid . Orice altceva as incerca sa vad daca pot si eu, dar la asa ceva.... nici nu ma gandesc ca ar putea iesi ceva care sa semene cat de cat cu cel mai putin reusit tort facut de cineva de aici (facut nu postat pt ca de cele postate nu se poate spune de vreunul ca e mai putin reusit)
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.2 - Pagina 7 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB