Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+20
mihulmic
Marchioness
Giorgi
Greteledelweiss
mlizeta
Dionisia
greieras
rodishor
White_Raven
raluk0182
Admina
ema
LRodica
letho
MagdaMarin
Gabica
diada
vlad_mom
Dorulet
piciul
24 participanți

Pagina 29 din 40 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 27 Iul 2021, 10:01 am

Buna dimineata!
Spor la treburi,dar feriti-va de...fierbinteala lui Cuptor!
O zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 28 Iul 2021, 8:00 am

Buna dimineata.

hug
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 28 Iul 2021, 10:34 am

Buna dimineata!

Apropo de fierbinteala de-afara, au montat pe lacul din parcul Crang fantani arteziene. Ma asteptam sa nu fie ok, avem niste rate pe lac, broaste testoase. Ce credeti, se simte si foarte bine si ratele s-au adaptat, nu se sperie de ele, dar racoarea ce se simte, aerul este respirabil bine! Am avut o senzatie, ca se simte cum miroase marea.

Dorulet, tu trebuia sa pleci la mare la sfarsitul lunii?

Spor maxim si de la mine Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 232422911

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 28 Iul 2021, 10:52 am

Neata!
Diada, dar ce parc fain aveti! N-am stiut, acum am cautat pe net si am vazut cateva poze.
Marea e supita acum, ieri seara pe la 6-7 se simtea mai cald in apa decat in aer, adia un vanticel.
Sporuri si voie buna! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 28 Iul 2021, 6:06 pm

Aici (la Năvodari)apa e calda,bate un vânt plăcut,e bine.Acasa am înțeles că se pregătește o furtună. Pupici!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 29 Iul 2021, 8:45 am

Buna dimineata.

Dorulet ma bucur ca ai ajuns la mare.
Noi o sa avem in august concediu, dar a intervenit botezul si o nunta la sfarsitul lui august, nu stiu unde vom ajunge. Mi-ar fi placut sa ajungem in Delta, si mai ales sa vad Sulina, orasul. Am atatea ganduri si atatea trasee Smile zid .
Ma 'duc' la Jucarii crosetate sa va arat elefantul.
Va doresc o zi cu spor si sejur placut la cine e in concediu.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 30 Iul 2021, 6:38 am

Bună dimineața!Înainte de a merge la plajă, vă salut și va doresc o zi nemaipomenit de frumoasa!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 30 Iul 2021, 7:58 am

Buna dimineata.
Multumim.
Va zic si eu o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana linistit.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 30 Iul 2021, 9:43 am

Buna dimineata! Ma bucur ca sunteti aici, vad ca a expirat numele de domeniu, o sa iau legatura cu Admina,s a vedem cum rezolvam Smile

Rodica, foarte simpatic elefantul! ma bucur ca ai reusit sa-l termini hug

Dorulet, sa iti incarci la maxim bateriile, ma bucur mult pentru tine hug Multumim de salut hug

Eu astazi plec catre Brasov. Il iubesc maxim hug

O zi minunata si un sfarsit de saptamana deosebit!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 30 Iul 2021, 1:25 pm

Vacante frumoase si pentru ceilalti ....sporuri! pupi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Dum 01 Aug 2021, 5:51 am

Buna dimineata!
Ma bucur ca ati plecat in vacanta, concediu!
Am fost si eu o tura prin muntii pe cheile Tisitei.
Caldura mare, mon cher!
Asa ca la umbra cu pepene, apa, inghetata, muzica, film, povesti...
Weekend cum va doriti!
Sanatate maxima!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S Destinatii visate odata...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 02 Aug 2021, 2:21 pm

Ziua bună!
Să fie o săptămână cu ce ne place să facem.... plimbări, grădinărit, meşterit,... pupi
Eu ieri m-am supărat rău de tot pe Lidl...și de altfel, pe toți ceilalți care practică stilul lor cu anumite produse doar începând din ziua x și doar în săptămâna asta....și care, evident, aduc doar câteva bucăți.... Mă enervează strategia asta să-mi planifice magazinul când să mă duc la cumpărături si ce să cumpăr.... zid Am să-i evit de-acum.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 03 Aug 2021, 7:48 am

Buna dimineața. Haideți la o cafea pe răcoare. 22°. Cel mai frig din ultimele zile. Ieri a fost îngrozitor la noi, am fost până la magazin pe la 3, aveam impresia că sunt în fața cuptorului deschis. Așa de cald a fost. Și eu de obicei nu am probleme cu căldură. Nu am mai venit la cafea, am fost ocupată cu conservele. Compoturi de tot ce am găsit ,bulion, ciorbe. Azi am o lada de ardei de tocat... Ca la tara. Sper sa plec și eu 2 zile in vacanta 🙄. Vise. O zi buna și cu multă umbra va doresc.
A, da, uitasem. Am observat și eu strategiile de marketing. Dar nu mă deranjează așa tare. Eu chiar caut dinainte sa vad ce și de unde pot lua. Dar de obicei eu din Lidl mă aprovizionez. Găsesc cam tot ce am nevoie.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 03 Aug 2021, 9:28 am

Buna dimineata.
La Lidl facem si noi cumparaturi, faptul ca au oferte in anumite zile nu ma deranjeaza, numarul mic de produse da. La ora 8 daca mergi la magazin posibil sa nu mai gasesti produsul.
Nu cred ca mai pun prea multe: zacusca, bulion si ceva compot de pere cand o sa fie de la mine(perele).
Saptamana pentru mine a inceput cu o plimbare mai lunga, de o zi. Am fost doar cu nasa noastra, nasul si finul nu au vrut sa plece nicaieri, si ne-am hotarat sa iesim noi doua.
Dar sper ca pe sotul meu sa il conving in a doua saptamana de concediu sa mergem macar 2-3 zile pe undeva prin tara.

Va doresc o zi placuta in continuare.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 03 Aug 2021, 9:48 am

Neața!
La mine in Mangalia, acum in sezon e crima la Lidl...e peste stradă de gară, la Kaufland la fel că e la intrare în Saturn. Dar chiar și în restul timpului sau la Galați... de prea multe ori mi s-a întâmplat să nu mai aibe produsele din brosură, nici în prima zi....la ora 8 clar nu mă duc! Îmi pare dresaj consumerist.... zid
Am terminat și noi de reparat peretele și tavanul aferent, curățat, dezinfectat, tencuit, văruit. Mai avem una alta...
Sporuri și plimbări faine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 03 Aug 2021, 3:11 pm

Buna ziua!
Va ziceam ca gletuiesc garajul si localul tehnic al piscinei. Ei bine, o fac si merge destul de bine. Nu fac perfect dar macar e mai curat si nu mai vad peretii aceia brutzi. Am avut cativa mesteri pt devize dar...Nimeni nu a vrut sa o faca pt ca toate tevile de alimentare cu apa si electricitatea, trec prin subsol.Deci nu era convenabil pt putorile de mesteri locali.
Sambata cealalta am facut prima doza de Moderna si sambata noaptea am inceput sa am amorteli permanente in labele mainilor, picioare pana la sold si fata. Nu le simt nici daca ma intzep cu ceva ascutit. Deci fara rapel pt mine. Plus ca la locul vaccinarii am o umflatura fierbinte si rosie care ma mananca in draci. In consecinta, nu stiu daca vin la parinti (oricum veneam si pt un mic santier si pt cateva zile in Bucovina), la noi nu pot merge nicaieri fara pas sanitar (bate vantul cam peste tot pentru ca lumea nu se vaccineaza), deci cred ca vom sta acasa si vom termina ce am inceput, cu restaurante pe terasa proprie, intre doua ploi. Sunt 17 grade, ploua mult si des si depresia pandeste la colt. Deci e musai de mestesugit ceva.
Lidl e magazinul de unde cumpar aproape tot ce e mancare. Stau la tara dar am unul la aproximativ 800 m de mine. Si aici de cand cu pandemia, aduc unele produse industriale in nr limitat iar altele au disparut complet. Si totusi, in Romania se exagereaza. Ma uitam ca masinile de cusut, de exemplu, la noi stau neintrebate in timp ce la Bacau nu e una. Pana la urma, produsele sunt bunisoare (mai putin articolele de imbracaminte). Am cumparat scumpe in alte magazine si am plans dupa bani.
Conserve nu pun. Poate ceva zacusca. Am zis, poate.
O zi buna in continuare si spor la treburi!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 03 Aug 2021, 4:08 pm

Ema, n-ar fi trebuit să te vadă un medic la așa reactii? Noi, astia de 40ani, am zacut 2 zile ca la o gripa plus durere la miscare in bratul respectiv (soata mai putin, flacaul nimic, parintii mei nimic) la prima doza, la a 2-a mult mai subtire, ca o raceala.
Nu mă bucur că și tu ești în santier ....dar mă bucur că nu-s singura hug  Am reușit să cuplăm și caloriferul din balcon, ce simplu sună....și în ce hal de dificil e când faci un racord la o instalatie existentă... aparatul de sudat ppr are nevoie de min 6cm intre cele 2 piese care trebuie sudate....și n-ai când te bagi in mijloc... zid  amandoi, fiecare cu cate un aparat, bine ca avem 2...
Am mai gatat 2 panouri să le prindem pe peretii din dreptul patului piticului (tot din parchet ramas, m-a cadorisit finu' cu 2 placi, ca am avut acelasi model, voia sa mi le dea pe toate sa scape de ele....cine pastreaza placile ramase ca sa fie de rezerva se inseala, nu se mai apuca nimeni sa desfaca parchetul ca sa inlocuiasca o placa zgariata, doar pentru redirectionare catre altceva....plus ca trebuie tinute culcate pe drept). Daca nu iesim la o bere diseara poate le si montam... wink
Despre Lidl nu ma refer la produsele la reducere sau cele pe care le au constant, ci numai la cele pe care le aduc doar de luni/joi, non-food.... si putine sau deloc.
Spor! Si voie bună!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 04 Aug 2021, 9:15 am

Buna dimineata.
La noi s-a racorit si vrea sa ploua.
Va doresc o zi linistita cu sanatate.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 04 Aug 2021, 10:35 am

Buna dimineata!
Vlad mom am trimitere la neurologie. Doar ca pana pe 9 nu primesc decat urgente (adica avc-uri) pt ca nu au decat un dr. Lumea e in vacanta. Sa fereasca Dumnezeu sa ai probleme de sanatate in august, in Franta!
Ca vorbeam despre mesterit, mor de placere cand merg la Leroy Merlin de la noi. As dormi inauntru spre disperarea omului meu care habar nu are sa bata un cui dar nici nu-l intereseaza. Au atatea produse care pur si simplu te atrag la mesterit. Pacat ca in Romania nu sunt aceleasi. Ma intreb de ce? Ar face mult bine celor ce au nevoie si ar aduce bani magazinelor.
Azi ar trebui sa fac niste cumparaturi dar ploua cu galeata si nu am chef de iesit. Poate se mai opreste ploaia si ies totusi mai tarziu.
O zi frumoasa tuturor!


ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 04 Aug 2021, 4:42 pm

Drept sa-ti spun si noua ne place cel mai mult la Leroy, si produsele, si cum sunt organizati, si ca am gasit aproape tot ce ne-a trecut prin cap si multe altele care ne-au inspirat. Ce nu-mi place la ei e ca-s foarte putine magazine in Romania (eu nu ajung decat la cel din Constanta, la Galati sau imprejurimi nu e) si ca au un pret la transport care il depaseste si pe cel de la ikea, asa ca ne limitam la ce ne incape in masina, ce nu....din alte magazine care au transport rezonabil, adica hornbach sau arabesque.
Sa va zic o faza cu Leroy... pe la inceputul pandemiei, inainte sa fie masca obligatorie, inainte de starea de urgenta, comand eu online cu ridicare din magazin, ajunge soata si il ia la misto paznicul ca n-are masca, ca la ei in magazin e obligatoriu, ca scrie pe usa, ca sa-si traga tricoul pe fata....ei nu aveau nimic anuntat pe site, al meu nu avea nici o masca la el... in fine, a intrat, a achitat, a luat produsele si a plecat, fara sa mai haladuie si prin magazin. A venit acasa nervos tare... fiti-ar wc-ul sa-ti fie....M-am apucat si am trimis sugestie: sa anunte si pe site sau sa aibe si masti pentru clienti chiar contra cost, nu sa faca circ cu clientii la usa... m-a sunat directorul magazinului, si-a cerut scuze, am vorbit... Bai, oare v-am povestit faza asta atunci??? rade Imbatranesc... Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 05 Aug 2021, 7:12 am

Buna dimineata!
Gata vacanta,marea a ramas deja departe,asa ca ma intorc la treburile mele obisnuite.Nimic inainte de cafea![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa va bucurati de o zi frumoasa,oriunde va aflati! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 05 Aug 2021, 8:30 am

Buna dimineata.
Dorulet, multumim de cafea. Ma bucur ca ai reusit sa ajungi la mare, ziceai ca depinzi de cineva sa aiba grija de casa.
Vlad-mom, nu imi amintesc de faza.
Cel mai apropiat magazin Leroy Merlin e la Timisoara, apoi Oradea, in Arad nu este. Nu am terminat cu mesterii, mesteritul pe la/langa casa, dar mergem la alte magazine.
Sau am vazut ca mai nou si leroy livreaza la domiciliu.
Va doresc o zi frumoasa cu sanatate si bineinteles spor la munca.

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 05 Aug 2021, 11:01 am

Neata!
Da, Rodica, livreaza....cu flota proprie...si la un tarif...cam nesimtit. Or merge si astia ca aia de la ikea cu kerosen, nu cu benzina.
Ce ziceam? Ca mai am de pus 2 panouri la patul piticului? Cand am tras patul....surpriza! Peretele de la capul patului care este si exterior necesita dezinfectare.... zid Asa ca am sfarsit aseara prin a muta mobila prin camera, patul pe alt perete, in zona aia biroul ca sa nu mai stea mobila prea aproape... si ne-am ales cu "reconfigurare traseu"... zid
...Va scriam aici si-mi beam cafeaua cand m-a cheamat soata pe balcon sa vad ceva...jardiniera mea cu menta pisicii varsata pe jos...si eram asa de mandra de plantutele mele de 10cm ... le-am pus la loc, dar au radacini aproape inexistente, sper sa nu le fi afectat prea tare.... Vinovatul? Tigrul de apartament...
Sa avem zi frumoasa! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 06 Aug 2021, 7:27 am

Buna dimineata!
Azi zi de odihna,[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
citim,visam,ne plimbam...
Sa va fie ziua plina de zambet! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 06 Aug 2021, 8:13 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
Da, azi ne odihnim, este sarbatoare.

Dar maine, sfarsit de saptamana, sa fie cu sanatate si cu spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 40 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB