Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+20
mihulmic
Marchioness
Giorgi
Greteledelweiss
mlizeta
Dionisia
greieras
rodishor
White_Raven
raluk0182
Admina
ema
LRodica
letho
MagdaMarin
Gabica
diada
vlad_mom
Dorulet
piciul
24 participanți

Pagina 28 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 20 Iul 2021, 8:47 am

Buna dimineata!
La mine a turnat si ploua si acum.
Va doresc o zi de sarbatoare linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 20 Iul 2021, 9:34 am

Neața!
Să vă fie ziua bună!
hug coffee

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 20 Iul 2021, 10:12 am

Buna dimineata, intresante sfaturile despre flori, multumesc. Eu am cactusi, ei rezista. Si bambusul a rezistat bine. Culmea, si poisentia! este foarte frumoasa. Acum, ca vi le descriu, mi se pare ca am foarte multe rade Bine, eu am lipsit doar 10 zile, irelevant.

O zi linistita! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 22 Iul 2021, 8:59 am

Buna dimineata!
A iesit soarele,e mai cald acum,e bine.Doar constanta numita vant nu prea-mi da pace.Sa va fie ziua frumoasa,oriunde v-ati afla! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 22 Iul 2021, 9:40 am

Buna dimineata!
As vrea sa va intreb daca pana la urma v-ati vaccinat si cu care vaccin. Pe noi ne obliga pana la urma. Eu nu prea as vrea, barbatul vrea, de aici ceva cearta cotidiana cu insomnii si ganduri sumbre. Va multumesc pt raspunsuri.
34 de grade anuntate azi.
O zi frumoasa voua!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 22 Iul 2021, 9:43 am

Eu nu,si nimeni din familia mea.Cel putin deocamdata.Sunt mult prea multe necunoscute si intrebari fara raspuns,ca sa avem incredere.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 22 Iul 2021, 10:08 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
Trebuie sa ne-o facem frumoasa. Eu am in portbagaj 15 kg vinete wink . O sa fie super deseara si maine rade .
Va doresc o zi cu sanatate.
hug

Ema, ne-am ciocnit mesajele.
Nici noi nu ne-am vaccinat. Zic si eu ca Dorulet, cel putin deocamdata. Daca se va putea nu vreau vaccin Smile
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 22 Iul 2021, 10:58 am

Neata!
Ema, noi ne-am vaccinat toti cu ce am avut disponibil la momentul respectiv, eu, soata, sora si cumnatul cu astra, flacaul si tata cu pfizer, mama cu moderna, si rapelurile facute. Umblam in continuare cu masca, cu dezinfectant de maini, pastram distanta in spatiile publice...si nu suntem interesati de evenimente si activitati conditionate de adeverinta de vaccinare, adica nu asta a fost motivul pentru care am ales vaccinarea.
Mamaaa, Rodica....15kg! As manca o salata de vinete, dar n-as coace...mai bine ma lipsesc... rade
Sa aveti o zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 22 Iul 2021, 12:25 pm

Si eu vaccinata cu Pfizer, sotul cu Moderna, soacra cu pfizer. Mai am prieteni cu Astra Zaneca, am cativa vaccinati in jur. La fel, purtam in continuare masti, patram distanta, ma duc si in vacante (dar la fel, nu asta a fost ideea vaccinarii). eu nu regret deloc alegerea facuta. A durat mult pana m-am convins, dar a fost o decizie foarte buna pentru mine.

Rodica, spor maxim hug

Raluca, o caserola din magazin si se rezolva problema. Eu am zis PAS de multe ori la bucatareala.

O zi minunata va doresc!


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 22 Iul 2021, 12:59 pm, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 22 Iul 2021, 12:32 pm

Multumesc pt raspunsuri. Noua ni s-a propus Moderna de dr de familie care ne-a zis asa: ”ca om, va zic sa nu va grabiti iar ca medic, mi s-a spus sa va indemn la vaccinare”. Mai am timp de reflectie pana sambata. Era ca sa pot veni acasa, mai ales in cazul in care ar fi o problema cu parintii mai tarziu si as fi nevoita sa vin in urgenta.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 23 Iul 2021, 7:25 am

Buna dimineata!
Ai copt vinetele,Rodica?Eu am facut un gem asortat,adica visine,coacaze negre,strugurasi si zmeura(ce-am avut prin gradina).E printre preferate,alaturi de pelteaua de gutui.
E cam racoare de dimineata(14 grade),dar e deja soare.Sa aveti o zi usoara si interesanta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 23 Iul 2021, 8:33 am

Buna dimineata.
Da, le-am copt aseara. La 11 fara un sfert am intrat la dus, dar a mers repede avand in vedere ca la 6 a aprins soata focul. Atunci am terminat de mancat cum am ajuns acasa.
Mi se par ok 15 kg, noi mancam foarte multa salata de vinete. Pun si in borcane si in congelator. O sa mai fie probabil o tura de 10 sau 15 kg pentru zacusca.
Stati asa, nu le-am tocat s-au scurs pana azi dimineata, acum sunt in frigider si cand ajung, le toc si le pun in pungi si borcane. Mai multe in borcane ca am avut anul asta ceva mazare si mazarea in borcane mie nu mi-a stat asa ca am pus in congelator. Sertarul mic e plin cu mazare wink .

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit cu spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Iul 2021, 11:09 am

Neata!
diada a scris:Raluca, o caserola din magazin si se rezolva problema. Eu am zis PAS de multe ori la bucatareala.
Smile testat deja... si borcane si caserole...nu-mi plac nici unele, par coapte in cuptoare (in stil grecesc)...ma multumesc cu ardei copti la otet, dulceturi, gemuri, zacusti ... wink
Rodica, ce sau cate frigidere ai? Smile ca sa-ti incapa toate astea...
kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 23 Iul 2021, 12:19 pm

Si netranspirata si pretentioasa rade asa te vreau! hug

Acum am congelatorul ocupat cu inghetata Smile) Bine, si iarna, un sertar este doar de inghetata. In rest, mai cumpar chestii congelate, sa am ce gati in caz ca nu am nimic de mancare. Se mai intampla.

Ema, faci fix ce simti. Si daca se intampla cu parintii tai ceva, sa nu poti veni, o sa te simti vinovata ca nu ai facut vaccinul ca sa ajungi la ei la timp?! urmeaza-ti instinctul. Fiecare povesteste din punctul lui de vedere.

O zi linistita! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 23 Iul 2021, 1:48 pm

Vlad-mom, Arctic de 270 litri, cam asa ceva. Are congelator jos cu 3 sertare si sertarul cel mic de jos e plin cu mazare si ceva frunze, marar si patrunjel.
De aceea ziceam ca voi pune mai multe in borcan pentru ca nu prea mai am loc in congelator (inghetata, carne ce mai este) .
Si cat crezi ca ramane din 15 kg. Daca nu uit deseara le cantaresc. Au incaput coapte, int-un bol, lighean, de vreo 10 litri, dupa ce s-au stors de aseara pana azi la 5 dimineata.
Nici noua nu ne plac cele cumparate din diverse locuri, nu cumparam dar cumpara nasul cand e singur acasa, te miri ce preparate, si ne-a mai dat si noua sa gustam. Mai bine fara Smile .
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Iul 2021, 4:29 pm

diada a scris:Si netranspirata si pretentioasa rade asa te vreau! hug
Acum am congelatorul ocupat cu inghetata Smile) Bine, si iarna, un sertar este doar de inghetata. In rest, mai cumpar chestii congelate, sa am ce gati in caz ca nu am nimic de mancare. Se mai intampla.
rade rade rade Fix si exact asa e si la noi in congelator: un sertar pentru inghetata, unul pentru congelate marunte (cartofi si altele la pungi) si un sertar pentru pizza si alte congelate la cutie...pentru ceva repede sau pentru pizza day (ca si la cele de la pizzerii, in general, gasesc diverse cusururi...ba nu e sarata, ba are cine stie ce in ea, ba nu are, ba e prea tare..., la cea congelata simpla pun eu ce mai vreau, cata mozzarella doresc). Daca e sa fac ceva de haleala cumpar ingredientele proaspete cu o zi inainte, nu tin in congelator. Era o vreme demult cand aveam in congelator morcov ras, patrunjel, leustean, marar, carne...s-a dus cand am ramas doar eu acasa pentru masa de pranz si nu mai avea cine sa manance mancare gatita.
Sunt cateva chestii care nu-mi plac de cumparat, si asta din cauza ca am niste fixuri create in timp ... de genul : salata de boeuf trebuie sa fie fara carne si nu cu maioneza de casa, vinetele coapte trebuie sa aiba fix un anume gust, sarmale din alte considerente nici nu ma tenteaza sa mananc facute de altcineva decat de mine sau mama... pitici in gasca mare pe chelia mea! rade
Insa am mancat dulceturi foarte bune de cumparat, si de gutui, si de visine, si de smochine, zacusca, ardei copti la otet....muraturi. Soata e mai putin pretentios ca mine, feciorul la fel... piticul e din gasca mea, noi 2 avem mereu mazare sub saltea rade
Rodica, bine ca te descurci! Clar trebuie sa-ti si placa sa faci, nu e suficient doar sa vrei sa mananci. pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 23 Iul 2021, 6:56 pm

La mine un sertar e plin cu pungi cu mazare si bob,in altul am fasole verde.Sunt toate din gradina,azi am cules bobul pentru seminte,ca s-au uscat pastaile.Gem am facut tot cu fructe din gradina,ce mai sunt(caise,de exemplu)la pun la butoi.Cele mai bune vinete sunt un soi din care se face doar o vanata pe fir,nu-s amare,nici samburoase.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Iul 2021, 7:17 pm

La mine astia nu mananca mazare, fasole doar de 1decembrie Smile . Salata de vinete de cumparat, in mare parte, mi s-a parut usor acra si putin amara.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 24 Iul 2021, 6:38 am

Buna dimineata!
Va doresc un sfarsit de saptamana minunat! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 26 Iul 2021, 8:25 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, probabil ca imi si place, sau pentru ca asa am vazut la mama mea, sau pentru ca nu imi plac cele din comert. Poate toate la un loc love .
Sfarsitul de saptamana a fost cu spor, am reusit sa curat de buruieni portiunea din gradina cu rosii, ardei, vinete si castraveti. Fasole verde  am cumparat, cea din gradina s-a uscat Sad .
Mai am de curatat de buruieni capsunii si sper sa imi sape sotul o portiune sa mai pun cativa capsuni. Si sa desfiintez o alta, sunt foarte batrani, au vreo 4 ani deja, daca nu 5, si nu mai rodesc cum trebuie.
Va doresc o saptamana linistita cu spor la munca si sanatate.
hug

Am uitat sa scriu, din 15 kg au ramas doar 5kg 600 g.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 26 Iul 2021, 11:25 am

Neata!
Sigur sunt mai multe la un loc, Rodica. Stiam ca scad mult vinetele coapte...acum ca le-ai cantarit stim ca scad aproape 2/3.
Am curatat si noi....niste mucegai... sa nu mai aud de placari cu polistiren, de nici un fel! zid Acum sa indreptam peretele, sa-l varuim... sa montam mobila la loc, sa punem lucrurile... Am facut ieri si ceva curatenie la bucatarie ca tot a scos caloriferul si urmeaza sa punem altul...
Am reusit sa mai montez niste bijuterii, le aveam facute, dar nu stiu cand o sa reusesc sa le fac si poze.
O saptamana cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 26 Iul 2021, 11:35 am

Buna fetelor,

Rodica, nu pot sa cred, asa putin? si eu zic ca iti place. De vazut la mama, toate am vazut diverse. Nu imi dau seama daca fac ceva din ce face ea. Poate doar, ca am devenit feminina, cum este ea (tarziu mi-am dat seama ca ea este feminina, avea margele, rochii, ruj, eram fix invers, baietoasa). De munca... PAS

A fost un weekend plin, nu prea m-am odihnit. Nici eu nu vreau sa aud de renovari, desi am tot ce-mi trebuie sa incep, la materiale ma refer rade astept si energia necesara love

O saptamana linistita si de la mine, spor maxim!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 26 Iul 2021, 5:03 pm

Noi timp nu gaseam pentru ca mai rar si mai putin pe la Mangalia, stiam demult ca trebuie sa vedem ce e in profunzime, superficial am mai tratat peretele, dar mie tot imi mirosea (nasul meu...na...)... am fi preferat sa facem altceva, dar trebuie ca nu e de joaca cu mucegaiul. Incercam totusi sa le planificam asa incat timpii de uscare sa coincida cu orele la care putem merge la plaja sau sa facem altele.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 27 Iul 2021, 9:04 am

Buna dimineata.
Si noi avem iarna mucegai la bloc. Tot timpul dau cu solutie sa nu il las sa iasa. Dar este asa cum zici un miros special, chiar si vara cand peretele e uscat.
Am intrebat mesteri si au zis ca cea mai buna solutie este izolarea exterioara a blocului. Interior tot timpul va face condens si implicit mucegai.
Avand in vedere ca ne-am mutat la tara, blocul probabil va mai astepta Smile . Sincer mie nici nu imi mai vine sa ma duc pe acolo. Sotul meu tanjeste un pic dupa el, acolo a copilarit, sau poate ca acolo nu facea mai nimic dupa ce venea de la lucru.
La tara Rodica, adica eu, ii da tot timpul cate ceva de facut.
Vlad-mom ai zis de solutie impotriva tantarilor, mai demult ai zis si numele. Imi mai spui te rog cum se numeste. Trebuie sa facem ceva, pe mine ma 'ataca' cel mai mult. La 30 grade eu sunt cu pantalon lung si bluza cu maneca lunga, (atunci cand merg in gradina).
Am mai umblat si prin fire si am inceput un elefantel. Sper sa il termin pana la sfarsitul saptamanii. Avem un botez si mi-ar fi placut sa il pun langa plic. Surioara lui a primit Hello Kitty crosetat, acum vreo 3 ani. Ce trece timpul Sad .
Va doresc o zi cu sporuri.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 27 Iul 2021, 9:48 am

Buna dimineata,

da, cred ca asta imi place si mie la bloc. Pur si simplu cand ajung acasa nu trebuie sa fac nimic. Sechele din copilarie Smile Spor maxim, o sa-l termini, este de cadorisit copilul. Sa va traiasca, sa va creasca frumos!

O zi minunata!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 28 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 40 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB