Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 24 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 08 Mai 2020, 3:46 pm

Buna ziua. 8 mai, 9 mai...oameni care au murit degeaba. A fost la Paris o depunere de coroane in cadru restrans. Posturile tv au transmis in direct cu mancatorii de kkt de rigoare. Au vorbit mai mult de virus decat de semnificatia zilei de azi (maine in Romania). Parca ai pune cate o bomba pe ici pe colo ca sa se mai imputineze numarul nulitatilor ticaloase.
La mine e cald si umed. Aveam un par superb si aseara am vazut ca are toate frunzele negre. E plin de perisoare. Au anuntat pt saptamana viitoare ploaie si frig cu risc de inghet in est. Vin Sfintii de gheata (cateva zile pana pe 12 mai cand e posibil sa inghete peste noapte).
O zi buna in continuare si sa fim sanatoase!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 08 Mai 2020, 6:36 pm

Ziua buna!
Ema, scuza-mi ignoranta, dar ce e pe 8mai inafara de ziua mondiala a crucii rosii (si ziua de nastere a lu' enrique iglesias)? Si in tara ce e 10mai? Ceva cu regele?
Nu cred in cifrele si statisticile lor, nu cred nici in crizele mondiale, dar nici in conspiratii mondiale. Mai plin de panica si teroare mi se pare sa imprastii teorii conspirationiste decat un virus fara tratament (nici herpesul nu se trateaza, se trateaza numai simptomele, virusul ramane asimptomatic in organism pana la o urmatoare slabire a imunitatii, si mai sunt si altele).
"Capuse" care profita financiar de pe urma oricarui tip se situatii au existat din totdeauna.... nu inteleg de ce nemtii sunt obligati in continuare sa plateasca pentru nebunia unui lider, iar pe astialalti nu-i trage nimeni la raspundere....ca tot crima impotriva umanitatii e sa scumpesti nejustificat elementele vitale (si nu ma refer neaparat la masti si manusi).
Dar...o sa treaca si asta! In alta ordine de idei ...am terminat o gramada de chestii si nu reusesc sa gasesc timp sa le fac poze...
Sa inceapa un weekend fain!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 08 Mai 2020, 11:52 pm

8 mai 1945 sfarsitul razboiului in Europa. Noi, sarbatorim cu rusii pe 9 mai. Occidentalii, pe 8. Nu e statistica, ci o data importanta pt noi toti.
Despre epidemie, cifre, statistici, etc am zis de la inceput ca e o bataie de joc si ca greul vine abia de acum incolo.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 09 Mai 2020, 12:37 am

Multam, cautasem pe net si nu gasisem, nu intelegeam ce oameni au murit degeaba (nici acum nu inteleg de ce zici degeaba)....probabil n-am cautat cum trebuie, pe 9 mai 1945 zice wikipedia ca s-a semnat actul de capitulare neconditionata a Germaniei. La cautarea pentru Romania 10 mai rezultatul e cu Carol...(nu ma pasioneaza "casa regala a Romaniei")
Al 2-lea alineat era despre pandemie si in general, ma refeream la cifrele si statisticile declarate de autoritati. Nu cred ca e relevanta o statistica facuta pe un esantion de oameni, nu reflecta nicidecum realitatea, iar atata timp cat nu este testata intreaga populatie cifrele alea sunt doar niste cifre...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 09 Mai 2020, 7:50 am

Hristos a Inviat!

A plouat putin, vremea s-a răcit considerabil, dar sunt bucuroasă că floricele mele s-au inviorat si își arată splendoarea îmbrăcând gradina în cele mai frumoase culori.
Eu nu mă uit la TV prea mult, mai ales la știri sau statistici, e suficient whatsapp-ul. Și oricum nu mai contează cât e adevăr sau minciună, ci ce faci tu cu viața și sufletul tău. Așa că eu m-am apucat să vizualizez lecțiile lui Lazarev și mă strădui să mă urnesc din locul în care sufletul meu s-a împotmolit în ultima vreme. M-am săturat să explic altora și oricum cine nu are urechi de auzit... nu aude și nici ochi de văzut...tot nu vede. Întotdeauna am fost deschisă să împărtășesc cu cei din jurul meu ceea ce simt și gândesc, însă am ajuns la concluzia că e de datoria fiecăruia să-și dea seama care e scopul vieții lui și să-și caute propria cale către Dumnezeu. Vorba aceea: „Dumnezeu te-ajută, dar nu-ți pune și în sacoșă”!

Vă doresc o sâmbătă plăcută”
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 09 Mai 2020, 8:18 am

Buna dimineata!
8 Mai-ziua victoriei celebrata de Vest;
9 Mai-proclamarea independentei;victoria rusilor in al II-lea razboi;Ziua Europei+cine s-a mai nascut,a murit...
Intotdeauna s-a murit din cauza aviditatii de putere(=dorinta de suprematie a celor putini asupra celor multi),asa cum cred ca e si acum,cu pandemia.
O zi linistita sa va bucure sufletul! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 09 Mai 2020, 9:27 am

Buna dimineata, doamnelor!
Azi zi de facut sarmale si de tuns inca o parte din gardul viu. Am mult si zau ca l-as scoate ca e munca multa la el dar imi place ca e verde. Asta, sperand ca vor deschide de luni, centrul de deseuri. La noi nu ne lasa sa ardem resturile vegetale si sa le acumulam in curte e neplacut.
Va doresc si eu un sfarsit de saptamana dupa placul inimii si multa sanatate! kiss
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Sam 09 Mai 2020, 11:15 pm

[quote="Greteledelweiss"...Așa că eu m-am apucat să vizualizez lecțiile lui Lazarev și mă strădui să mă urnesc din locul în care sufletul meu s-a împotmolit în ultima vreme.[/quote]

Eu ascult pe Edith Kadar cand am vreme, cand o pot digera, la fel, sa-mi urnesc sufletul, sa-mi dau seama ce misiune am de facut, ma simt nefolositoare, inutila...

Buna tuturor! hug ma bucur sa va gasesc hug sa ne fie bine tuturor! hug sunt putin in depresie rade dar ma ridic eu hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 10 Mai 2020, 8:25 am

Buna dimineata.
Diada, sus, toate se rezolva.
Greteledelweiss, sa vizualizezi lectiile lui Lazarev? Am citit cu ani in urma ceva de el si mi s-a parut interesant. O sa caut sa vad daca gasesc si eu ceva.

La noi se arata o zi frumoasa. Sper sa fie calda wink .

Va doresc o duminica linistita.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de White_Raven Dum 10 Mai 2020, 9:58 am

Bună dimineața...zi senină aici la Manchester...sper sa țină așa...sa aveți o zi cat mai frumoasă
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 10 Mai 2020, 11:13 am

Buna dimineata!
Si la mine e soare si ma bucur,poate imi ai infloreste cate o plantuta.Va aduc si voua anemonele inflorite:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti o duminica buna de pus in albumul cu amintiri ! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 11 Mai 2020, 8:44 am

Buna dimineața. La noi este cald de la prima ora. Stau langa Dunăre, la sud de București. Sâmbătă și duminică am ieșit cu băieții cu bicicletele. A fost superb afara. Mai puțin febra mea in partea dorsala. Am pus și eu o floricica vineri. Lavanda. O nouă săptămână, noi proiecte. Croșetul mă ține ocupata. Va doresc o săptămână buna. Azi a anuntata noi 31°. Vara direct.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 11 Mai 2020, 9:28 am

Buna dimineata intr-o noua saptamana!
Sa speram ca va fi una benefica,iar jumatatea lui Florar sa ne aduca mai putina incrancenare,sa gasim izvorul zambetului!O zi frumoasa tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 11 Mai 2020, 9:34 am

Buna dimineata!
De azi ne lasa sa iesim fara declaratii. Afara e frig si senin desi la meteo anunta ploaie. Trebuie sa ies sa caut ceva de stropit parul bolnav, niste urzici si niste pestisori de pus in gropile de tomate (vreau sa le pun in pamant zilele care vin) si chiar nu am chef. Ma dor mainile si spatele de sambata de la taiat gardul viu.
O zi cu spor la ce vreti sa faceti si multa sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 11 Mai 2020, 9:41 am

Buna dimineata! Lumea a inceput sa se relaxeze, ieri erau foarte multi oameni afara. Eu am iesit cu bicicleta, copii nu doresc afara. In ritmul asta cred ca-i scot in septembrie, cand se incep scolile rade Desi puterea exemplului este, adica eu, nu tine la mine in familie.

O saptamana usoara va doresc hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de White_Raven Lun 11 Mai 2020, 10:01 am

Bună dimineața și de la mine....zi cu 4 anotimpuri, tipic englezesc. Va doresc tuturor o zi cat mai buna
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 11 Mai 2020, 10:03 am

Neata!
Diada, nici la mine nu merge...decat la ce le convine lor, adica "da' tu de ce nu te culci"...
Ieri am revazut "casatorie cu repetitie" si "ultimul cartus" la tv, desi le am si in calculator... Smile
In weekend am aflat ca medicul de familie si-a inchis cabinetul definitiv (de la alt pacient, ca dansul n-a catadicsit sa puna vreo notificare pe usa cabinetului...ne gandeam ca a fugit in bahamas), deci trebuie sa caut altul... zid
Soare si spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Lun 11 Mai 2020, 11:58 am

Bună dimineaţa
Eu mă rog în fiecare zi să nu mă apuce prea rău furia pe "Domnii" doctori.
Şi pe politicienii acestei ţări.
Aştept cu nerăbdare să merg la stomatologie. Vorbeam la telefon cu Doctoriţa mea care este foarte dedicată, şi care mă ruga să mă curăţ bine la măseaua cu probleme ca să nu fac infecţie.
Păi eu mă curăţ cum pot, dar sunt sigură că a intrat ceva pe acolo că nu mă mai doare aşa rău...
Mi-am cumpărat un aparat cu apă sub presiune pt curăţare dentară, când intră câte un strop prin fisuri îmi paralizează creierul.
Pentru că am stat foarte mult acum va trebui să-mi scot nervul durere imensă şi banii în plus.
Mama lui de corona!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 11 Mai 2020, 3:26 pm

Da, Gabica....si a mea stomatoloaga la fel, mi-a zis ca daca ajunge la nerv buba si doare si peste antinevralgice sa-i dau mesaj si-mi trimite reteta de antibiotic ca e clara treaba. Eu sper din tot sufletul sa deschida si ea cabinetul dupa 15mai si sa mi-o scoata ca e oricum ireparabila. Chiar "radeam" cu soata...la preturile astea gogonate o sa zica "doamna, 100E coroana de portelan si 100E materiale de protectie si dezinfectanti"... ca nici ea nu mai are de unde sa-si ia manusi cu 26lei/100buc si masti cu 20lei/50buc, plus ca sigur vor fi obligati de dsjp sa dezinfecteze cu anumite substante, sa aiba liber intre pacienti...etc. ...clar n-are cum sa mai calculeze 100lei pe extractie... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 12 Mai 2020, 8:41 am

Buna dimineata.
S-a innorat la noi si este mai frig decat ieri.
Vorbiti de stomatolog Sad . Fiica mea si sotul meu tot intreaba 'oare cand incepe doamna doctor'? La sotul meu i-a picat o plomba si fiica mea a descoperit una noua si nu ii place sa le lase asa. Noroc ca ultima masea de minte a operat-o inainte de 'pandelie', si macar asta nu a deranjat-o.
Si inca mai zic, sa fim sanatosi ca le rezolvam noi cumva pe toate.

Va doresc o zi minunata.
prietenie


LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 12 Mai 2020, 9:29 am

Buna dimineata.

Vlad_mom, nasol cu medicul de familie, iti tin pumnii sa gasesti un medic bun pentru tine. Ce l-am mai schimbat si eu pana am gasit o doamna doctor cu care sa rezonez.

cat despre stomatolog... da, preturile or sa fie mai piperate, trebuie cumva sa-si acopere cheltuielile. Momentan nu am probleme urgente. Va tin pumnii si sa ne povestiti cum este.

Am reusit sa prind programare la tuns si vopsit rade duminica, abia astept relaxarea rade fiecare de ce-i arde. Restul le-am rezolvat acasa, dar tuns si vopsit nu m-am bagat.

O zi cu spor va doresc hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 13 Mai 2020, 6:51 am

Buna dimineata!
Cine bea o cafea cu mine,sa ne incalzim un pic intr-o dimineata friguroasa?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa vantul turbat de ieri,am ramas cu un frig neplacut pe care sper ca soarele sa-l invinga.
Sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 13 Mai 2020, 9:35 am

Neata!
Chiar nu ma asteptam dupa temperaturile de ieri sa fie asa racoare azi.
Mi s-a facut o pofta de un catelus crosetat, catel n-am facut pana acum...si cum am lucrat eu cu viteza ...hop durerea la stanga si degetul mare... zid Asa ca aseara si azi pauza.
hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mier 13 Mai 2020, 10:17 am

Buna dimineata, eu prezent la cafea love

Foarte rece si la Buzau.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mier 13 Mai 2020, 10:23 am

Bună dimineaţa
Au inventat Anexa la Decizia 3. În care trebuie să declarăm toate informaţiile medicale inclusiv dacă beau alcool şi ce cantitate. Nu ştiu cum să o podtez aici. Diada cred că o trimit la tine pe mail şi te rog pe tine să o distribui.

Trebuie completată OBLIGATORIU cică în faţa medicului, asta înseamnă vreo 10 minute pt această hârtie, dar mai sunt alte 3 care rămân la cabinetul medical.
Eu mă duc cu a mea gata completată.
Trebuie pt orice eventualitate să aveţi la voi termometru mânuşi + mască.
Nu se găsesc termometre pe piaţă şi cele care sunt sunt foarte scumpe.

Şi eu sunt de principiu că dacă cade o plombiţă mică mă duc imediat la stomatolog. Frezează puţin din smalţ şi pune alta. Fără durere.
Dacă gaura se adâmceşte creşte exponenţial şi durerea.
Ca să nu mai vorbesc de scosul de nerv.

Mă întreb ce fac mai marii acestei ţări, că nu sunt toţi tineri şi clar toţi au probleme.


Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB