Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 09 Ian 2020, 11:14 am

Neata! Si la mine acum cica e -1grad si feels like -6... Ma inscriu in clubul celor care nu vor sa iasa din casa! 
Daca tot am strans masina de cusut si accesoriile ar trebui sa ma intorc la birou ca nu mai am decat azi si maine... 
Fix cu o zi inainte de craciun ma sunasera de la jisk sa-mi spuna ca mi-a venit salteaua, le-am zis ca s-o tina pana pe 6ian ca suntem plecati....a fost soata s-o ia...degeaba venea atunci ca n-aveam loc in masina si noi 4 si salteaua, in porbagaj nici o sansa sa incapa nici asa rulata cum e... (ce inseamna sa nu vezi live in magazin...si doar stiam ca nu-s 1,4m la interior in porbagaj)
Printre altele, mosul mi-a adus o papusa superba, e cea mai frumoasa din cate am, si, normal, acum caut idei si scheme de hainute... rade...am gasit multe in rusa, dar de tricotat si asta chiar nu stiu sa fac dupa schema...dar le-oi descifra eu intr-un final.
Sa aveti spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 09 Ian 2020, 8:37 pm

Buna seara. Eu cam pe la 8 seara mă mai găsesc la o cafea. Azi a fost o zi buna pentru mine. Au venit adidașii de antrenament, am fost sa îmi iau echipament fructe și legume la greu(pui am de casa). Vreau sa incep și eu o mica rutina de sport. Altfel nu se poate. A fost destul de frig azi. 1-2°. Am plimbat dihorii (copii) vreo 2-3km pe jos. Mai luam și noi aer. Ei au fost extrem de incantati. Cu croșetul am decis sa o las mai moale o perioada. Luna decembrie mi-a pus capac. Încă mai am câteva comenzi neonorate. Să aveți inspirație și o seara buna 😘😘😘
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 10 Ian 2020, 7:31 am

Buna dimineata!
Aerul s-a curatat putin,se simte,asa ca plimbarea e placuta.
Papusa frumoasa?!In ultima vreme prin magazine am vazut adevarate hidosenii,fac galerie s-o imbraci repede si sa ne-o arati,vlad_mom!
E o dimineata de vineri,se termina a doua saptamana a anului,inca e intuneric,dar chiciura alba se vede frumos,cafeaua e gata,asa ca va astept:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se termina si vacanta,vin noi provocari,dar le depasim noi cumva.Sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 10 Ian 2020, 8:19 am

Buna dimineata.
Multumim.
Foarte repede trece timpul. Sad
Sa avem un sfarsit de saptamana cu spor.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 10 Ian 2020, 9:50 am

Buna dimineata! O da, incepe scoala, o sa fie nebunie din nou!

Michelle, ce sport vrei sa faci? si eu am zis ca anul asta ma apuc de alergat, si vreau sa ma duc sa-mi cumpar adidasi pentru alergat, doar ca, am anchilozat si abia ma misc, dar sa mai si alerg... ar fi super sa fac exercitiile pentru coloana, imi luau 25 min, ma gandesc. Am observat ca si daca merg cu bicicleta, ma dor incheieturile. Despre legume si fructe... am inteles ca le trateaza cu nu stiu ce substante care nu schimba gustul si culoarea, in schimb ne afecteaza grav sanatatea! Ma bucur ca ai plimbat copii, ai mei nu au mai iesit de sambata. Eu sunt cu spatele in pioneze, ei nu vor sa iasa si nu mai am nerv sa-i oblig sa iasa. Deci felicitari!!!

Am fost ieri la banca, am revenit desumflata, asta este, mergem inainte! Sa ne intindem cat ne este plapuma rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 10 Ian 2020, 10:38 am

Dorulet a scris:Papusa frumoasa?!In ultima vreme prin magazine am vazut adevarate hidosenii,fac galerie s-o imbraci repede si sa ne-o arati,vlad_mom!
Si eu tot asta vad in magazine... Sad , dar mai sunt fabricanti care fac papusi frumoase, numai ca, probabil, nu le convine pretul comerciantilor....ca-s mai scumpe si daca isi pun adaosul lor de x00% nu le-ar mai vinde niciodata, asa ca producatorii prefera sa le faca la comanda in china de 1usd ca sa le vanda comerciantilor cu 10usd...si noi le vedem cu 20-30usd...
Acum, daca ne gandim....si termenul "frumoasa" e subiectiv, corect ar fi "imi place foarte mult" sau "consider ca e frumoasa", nu?
N-am cautat-o, ci am gasit-o pe site-uri rusesti cautand scheme de rochite crosetate...cand am bagat de seama ca lumea avea aceeasi papusa cu trasaturi diferite, am dibuit numele si am intrebat pe google... e un fabricant din spania, m-am hotarat tare greu care e favorita...le-as fi vrut pe toate... Laughing
Soare cu norisori la mine...sper sa-mi termin ce am inceput...
O zi super sa aveti! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 10 Ian 2020, 10:51 am

Buna dimineata!
Felicitari vlad_mom pentru papusa achizitionata.
Poate ne scrii si noua site-ul sa ne clatim ochii.
Astept sa o vad imbracata.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 10 Ian 2020, 12:36 pm

Buna ziua!
Eu as vrea un "papus" bebe si chiar am gasit unul, baietel, cu o fata frumoasa (majoritatea au fete care te sperie, fete crispate) doar ca e negru. Si eu vreau sa vad papusa. Le ador.
Pun o intrebare: ca sa va pun un video, trebuie sa il incarc pe you tube? Altfel nu se poate? Merci!
O zi frumoasa si cu sanatate in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 10 Ian 2020, 3:09 pm

Aici e site-ul producatorului, au multe tipuri, preferatele mele sunt in categoria "amigas"...Nu fac reclama, oricum nu se poate cumpara direct de la ei pentru ca nu vand international decat in tarile vecine....dar sunt cativa comercianti online de la noi care le au. Au si bebei, Ema  Smile .

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 10 Ian 2020, 5:13 pm

Chiar ca nu stii ce sa alegi. Sunt atat de frumoase! Multumesc pt informatii, Vlad mom I love you
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 11 Ian 2020, 10:53 pm

Buna seara. Diada, am eliptica acasă, un pic de aerobic. Alergatul este la categoria sporturilor pe care nu o sa le fac vreodată. Pentru simplul fapt că, după 2-300m tusesc de leșin. Prefer greutăți. Deci vreau culturism. Dar nu prea mă țin nervii să bag cate 7 mese pe zi pentru mușchi. Plus suplimente. Merg pe varianta slim fit. Sa vedem ce iese. La noi este cald in continuare. Nici pomul nu l-am strâns. Încă aștept zăpadă.. daca vrei sa alergi îți recomand adidași de la under armour. Sunt extrem de ușor și comozi. Cel puțin mie îmi plac la nebunie.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 12 Ian 2020, 8:45 am

Buna dimineata!
O duminica cetoasa,dar ma bucur pentru ca la mine se mai vede zapada...
E momentul cafelei,de neratat,poate in compania unei carti,poate a muzicii preferate:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa fie o zi linistita pentru fiecare! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 12 Ian 2020, 10:32 am

Neata! 
Ema, am uitat sa-ti raspund si la intrebare....da, numai prin youtube.
Sa-mi beau cafeaua si apoi sa fac bagajele...ca s-a terminat vacanta... Sad, apoi calare la drum...
O zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Dum 12 Ian 2020, 11:36 am

Buna, multumesc Michelle, foarte tare! stai la casa? Si coarda mi-ar placea sa o sar, am inteles ca se consuma foarte multe calorii. Spor, tin pumnii, sa ne spui cum iti este!

Vlad mom, mutumesc pentru site, am dat si eu mai departe la mame de fete, aveti dreptate, foarte ciudat arata papusile din magazine. Sunt putin derutata, ai zis ca ii faci haine, a venit dezbracata? Scuze, nu ma pricep deloc la papusi.... Drum bun! Sa te reinstalezi repede! iti asteptam creatiile!

La noi caldut, desi 2 grade. O sa treaca repede ziua, deja sunt stresata de programul copiilor cu scoala, iar pe fuga...

Spor maxim in toate! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Dum 12 Ian 2020, 9:43 pm

Stau la casa Diada, la tara. Am spatiu pentru sala de sport în casa. Dar trebuie făcută. Cafeaua azi am bauto in timp ce am lucrat la ceva. Va pun o poza aici. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O cutie de bani pentru o turtă. Am pus și eu niste fundițe și tutu la urs. Sa fie mai colorata. Prima mea lucrare cu pistolul de lipit. Cald azi. 9°. Am dat și o tura cu eliptica. Ce sa mai, zi productiva. De mâine la grădiniță. Ms ca mi-ai amintit. Am și coarda, dar uitasem de ea. Mâine mă pun pe ea.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Ian 2020, 6:36 am

Neata!
rade cum sa vina dezbracata? Are rochita, ciorapi, cizme...dar sigur i-ar place si altele  wink .
Crunta dimineata asta... am crezut ca mi-a sunat alarma la 5 minute dupa ce am adormit... zid As vrea sa inceapa scolile si gradinitele pe la ora 10...
Daca tot ne bem cafeaua...sa inceapa o zi buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 13 Ian 2020, 8:35 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, papusile imi plac foarte mult dar bebelusii nu imi plac toti Smile .
Incepe o noua saptamana . Va doresc sa fie linistita cu sanatate si spor.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 13 Ian 2020, 8:42 am

Buna dimineata! Trist, astazi am aflat ca au gasit-o pe Cristina Topescu moarta in casa, de 3 saptamani!!! Dumnezeu s-o ierte! Trist este ca, nu a cautat-o nimeni. Nici macar de la serviciu. A sunat o vecina la politie pentru ca nu o mai vazuse de 3 saptamani.

Vlad mom, de-asta am si intrebat! Imi spunea o prietena ca daca este cumparata la mana a doua poate fi fara haine.

Michelle, spor maxim in toate!!! Ma bucur pentru ca te-ai mobilizat pe sport, felicitari! Imi place cutia, nici eu nu am folosit niciodata pistol de lipit.

Apropo de scoala, cel mic a ramas acasa, il ustura gatul, vorbea gajait. Poate maine este mai bine.

Spor maxim va doresc! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Ian 2020, 9:39 am

Se comercializeaza si la mana a 2-a??? Rolling Eyes nu e cazul, e nou nouta si foarte vanilata.
Imi plezneste capul...probabil datorita celor doar 5 ore de somn...cred ca ar fi bine sa trag un pic draperiile... Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 13 Ian 2020, 10:25 am

O da! Sa stii ca multe chestii sunt pe magazinele SH. Ascult fete care isi cumpara, chestii vechi. Chiar si eu am pus la vanzare, lucruri de-ale copiilor, in stare buna, si chiar s-au dat din ele. La preturi modice. Am tot dat degeaba si am impresia ca oblig cu ele.

Imi povestea o prietena de Lego la kg. in general 80-100 lei kg, dar poti gasi la 40 lei/kg, 8 kg o data. De-atunci mi s-a aprins beculetul. Chiar ma uitam ca aveam si noi o rubrica de schimb dar noi suntem prea putine, cu hobbyuri diferite....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Ian 2020, 11:50 am

Serios?!? Lego la kg? Vorbim despre marca inregistrata lego sau despre altele? Ca e diferenta mare intre lego si playmobil, oxford,etc., zic asta pentru ca stiu...multi nervi isi facea flacaul cand era mai mic si i-am mai luat si alte marci mai ieftine, si pe buna dreptate...
 N-am intrat niciodata pe magazinele gen olx, doar in sh fizice in cautare de materiale interesante sau ceva deosebit. Ce nu imi mai trebuie dau sau daca n-am cui le pun langa pubela, inclusiv jucarii, lucruri folosibile, nu stricate (bine, nu se pune problema de lego  wink)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 13 Ian 2020, 12:02 pm

Lego la kg? Oho sunteți pe placul meu cu discuția. Ai mei prunci sunt fani lego. Alea mici mici mici. De te taie pe suflet când prinzi una sub talpa. Eu am băut deja o cafea azi, am și un capucino in cana. Am zis că mă las de croșet. Mai mult am lucrat de atunci 😂😂😂😂. Acum incerc sa termin paturica cu fulgi. Și un pic de sport. Frig afara. Dar de dimineață m-am prefăcut că este iarna. Erau pomii plini de chiciură și fire tot. Și de la etaj din pat se vedea doar sus. Părea a fi zăpadă pe jos. Superb. Să aveți o săptămână productivă.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 13 Ian 2020, 12:36 pm

vlad_mom a scris:Aici e site-ul producatorului, au multe tipuri, preferatele mele sunt in categoria "amigas"...Nu fac reclama, oricum nu se poate cumpara direct de la ei pentru ca nu vand international decat in tarile vecine....dar sunt cativa comercianti online de la noi care le au. Au si bebei, Ema  Smile .

Multumesc pentru link. Sunt atat de frumoase toate ..... chiar nu as sti pe care s-o aleg.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 13 Ian 2020, 5:45 pm

Buna seara!
A inceput scoala,asa ca dimineata e program de alergare.Azi a fost bine,usor,dar tot m-a palit somnul pe la 3,cand am ajuns acasa.
Am auzit si eu de Cristina Topescu,pacat ca s-a intamplat asa.Sa nu fi avut o prietena care s-o caute,macar la telefon?Dumnezeu s-o odihneasca!
Copii,parinti,sa aveti zile usoare la scoala!
Va doresc o saptamana productiva! prietenie
PS.Michelle,cutie de bani pentru o turta?Cum adica?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Ian 2020, 8:38 pm

....botez adica, cutia ...unde se pune "darul"... Eu asta am presupus ca e. Si totusi, turta nu e ca motul , la un an? In dobrogea nu e cu turta, habar n-am...
Despre "stirea" trista...am inteles ca asta si-a dorit, izolarea a fost voita... Alegerile unora ne depasesc puterea de intelegere...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 39 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB