Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

+37
dariaoana
irish05
dina_dorina
cami26
FLORIAN
Armeana
Ana Maria
DANIELA.I
claudinna
ionela stefan
Wave
infairyland
Lali
maria_covacef
Ania
SilviaDumitrescu
irinaindira
ariana
cris69
geany
Kristina
bijouxdemonange
livia1981
Agatha
Eva
duchess
little_light
Camy
adar
diada
ioana soare
arime
aisha
Admina
mihatm80
MihaelaT
ppisic
41 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ReBelle Joi 10 Sept 2009, 6:08 pm

Am gasit trei modele de bijuterii crosetate pe un site care le recomanda drept bijuterii care se pot purta in sauna. Eu sunt prea incepatoare dar sunt sigura ca se gaseste cineva sa le incerce. Bafta multa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ReBelle
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 10 Sept 2009, 6:27 pm

Mihaela, Geany : multumesc frumos!
Geany, inca n-am avut ocazia sa o port, dar daca tot ai intrebat am o bluza alba foarte frumoasa din voal la care ar merge de minune ... sau la un costumas din in intr-o nuanta de crem.. sau la ia mea vopsita... sau ceva mai de vremea asta la o costumatie maro sau...cred ca as mai gasi combinatii prin garderoba...Smile
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Aya Joi 10 Sept 2009, 10:10 pm

Va salut cu respect, sunt noua pe aici si impartasesc aceiasi pasiune:lucrul manual si anume crosetatul.
Abia acu ceva timp am inceput sa fac bijuterii, indeosebi cercei...daca imi reuseste sau nu, ramane voi sa apreciati.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astea sunt doar cateva dintre putinele modele.
Spor la lucru fetelor, aveti maini de aur! Superbe lucruri am putut sa vad aici love.
Aya
Aya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de FLORIAN Joi 10 Sept 2009, 10:49 pm

Super cerceii tai si originali. Interesant lucru de crosetat ti-ai gasit. Poate imi fac si eu o pereche dupa un model de al tau.
avatar
FLORIAN
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : maramures
Data de inscriere : 27/08/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 10 Sept 2009, 11:45 pm

Si mie imi plac! mai ales ultimii! love


LE: si am vazut pe blog un set negru cu nasture albastru! Criminal!
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de diada Vin 11 Sept 2009, 9:48 am

Foarte originali si foarte frumosi lucrati! felicitari! ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Aya Vin 11 Sept 2009, 2:59 pm

Multumesc fetele dama prietenie!
Aya
Aya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 11 Sept 2009, 3:05 pm

Foarte frumosi si interesanti cerceii tai Aya! Si mie tot ultimii imi plac in mod deosebit! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 12 Sept 2009, 7:56 pm

dina_dorina foarte frumoasa geanta! ai pus si ceva intaritura?
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Armeana Sam 12 Sept 2009, 8:16 pm

Foarte frumoase creatiile voastre,aveti imaginatie nu gluma Merci
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de dariaoana Joi 17 Sept 2009, 10:56 am

va rog !!!!!!!!!!! cine ma ajuta cu ceva explicatii despre cum se fac bubitele de pe geanta pusa de dina_dorina?
dariaoana
dariaoana
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/12/2008

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Ana Maria Joi 17 Sept 2009, 11:42 am

Dariaoana, la "Invatam sa crosetam impreuna" a postat Ioana Soare in luna iulie doua filmulete foarte explicite.
Succes si vrem sa vedem ..."bubitele" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de dina_dorina Joi 17 Sept 2009, 6:46 pm

dariaoana a scris:va rog !!!!!!!!!!! cine ma ajuta cu ceva explicatii despre cum se fac bubitele de pe geanta pusa de dina_dorina?

Imi cer scuze,am tot uitat de diagrama pentru gentuta insa pana gasesc putin timp ca sa o fac,las aici o imagine cu aceste "bubite"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am gasit alta imagine in care sa se vada mai bine,sunt cate 5 picioruse simple urmate de cate 5 picioruse mari lucrate la un loc si tot asa iar randul urmator se lucreaza numai cu picioruse mici.Eu am lucrat la poseta in loc de acest rand cu picioruse mici ,cu picioruse mari reduse.Sper sa se inteleaga ceva,eu o sa mai caut si alte imagini,daca nu gasesc fac mai repede schema.
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 43
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Kristina Lun 21 Sept 2009, 2:36 pm

Buna,

am mai terminat o gentuta pt cineva care adora blugul,
imi pare rau ca am facut pozele pe fuga....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 21 Sept 2009, 7:11 pm

Wou, ce-mi place!
Kristina, e foarte frumoasa.Felicitari! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de diada Lun 21 Sept 2009, 9:13 pm

Bestiala! Cum ai facut manerele? Ai introdus furtun, ceva? frumoasa, frumoasa, s-o porti cu placere!
love

l.e. s-o poarte cu placere!


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 22 Sept 2009, 8:21 am, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Armeana Lun 21 Sept 2009, 10:14 pm

Kristina superba,sa o foloseasca sanatoasa
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Admina Mar 22 Sept 2009, 8:53 am

Kristina, la fel ca si toate creatiile tale, este super! Ai un stil aparte, parca cu influente mediteranenee (desi esti la ocean pupi ), dar arata toate gentile tale asa de frumos, te duc cu gandul la vacanta. Sa o poarte cu drag.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aidaalex Mier 23 Sept 2009, 11:06 am

O gentuta crosetata pentru sora mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 23 Sept 2009, 10:23 pm

Foarte frumoasa Kristina,ce combinatie placuta.esti extraordinara.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aidaalex Joi 24 Sept 2009, 9:00 am

Centura mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Joi 24 Sept 2009, 1:27 pm

Aida imi place mult centura ta! E foarte interesant modul cum ai unit floricelele intre ele pe margini, cred ca o sa ma inspir si eu de la tine! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aidaalex Vin 25 Sept 2009, 10:19 am

ioana soare a scris:Aida imi place mult centura ta! E foarte interesant modul cum ai unit floricelele intre ele pe margini, cred ca o sa ma inspir si eu de la tine! pupi
pupi Colierul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de maria_covacef Vin 25 Sept 2009, 8:48 pm

Ce am mai lucrat eu in ultima saptamana. Este un fel de sal-fular. Asi fi vrut sa fie mai lung, dar mi s-a terminat firul si nu mai avea la magazin Sad . Sper sa va placa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss

Fetelor, acum am vazut ca am postat mesajul aiurea, trebuia sa il pun la accesorii. Le rog frumos pe moderatoare sa mute ele mesajul unde trebuie.
Multumesc.
kiss


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 26 Sept 2009, 10:02 pm, editata de 2 ori (Motiv : mutat postare)
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de maria_covacef Vin 25 Sept 2009, 8:51 pm

Si acum o gentuta pe care o am gata de vreo 2 saptamani dar nu am avut timp sa o pozez (firele sunt de la Love) kiss
Pentru ca am mai avut putin fir, i-am facut si o bascuta asortata pe care o sa o postez tot aici (pentru ca am facut poza cu totul) wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 11 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB