Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Pirogravura
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyAstazi la 8:09 pm Scris de White_Raven

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyAstazi la 10:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyIeri la 7:07 am Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyIeri la 6:21 am Scris de LRodica

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyMier 21 Oct 2020, 6:05 am Scris de piciul

» Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyJoi 15 Oct 2020, 7:38 pm Scris de dumitrucelmare2000

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyMier 14 Oct 2020, 8:37 pm Scris de Panea Laura

» Jucarii homemade
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyMier 14 Oct 2020, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyVin 09 Oct 2020, 11:23 am Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyVin 09 Oct 2020, 6:42 am Scris de piciul

» De unde si cu ce materiale ne aprovizionam
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyDum 04 Oct 2020, 9:06 am Scris de LRodica

» Din materiale reciclabile 6
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyVin 02 Oct 2020, 12:12 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptySam 12 Sept 2020, 5:14 pm Scris de Dorulet

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyLun 07 Sept 2020, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Conserve pentru iarna (3)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyJoi 03 Sept 2020, 12:23 pm Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyLun 24 Aug 2020, 7:20 pm Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyMar 18 Aug 2020, 9:02 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptySam 15 Aug 2020, 7:56 am Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyVin 14 Aug 2020, 10:19 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 EmptyMar 11 Aug 2020, 6:49 am Scris de Dorulet

Saluri, fulare, esarfe crosetate X

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate X

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 23 Dec 2019, 9:00 am

Multumesc.
Este un acril cumparat din Jumbo.
Se lucreaza foarte bine dar cu andrelele, cu croseta ar merge foarte greu din cauza albului care e ca niste noduri.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2652
Varsta : 53
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate X - Pagina 6 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate X

Mesaj Scris de gretty la data de Lun 23 Dec 2019, 9:51 am

Am postat aici un alt fel de caciulita! tot caciulita e...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1949
Varsta : 70
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 23 Dec 2019, 12:00 pm

Gretty nu se vede poza.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gretty la data de Lun 23 Dec 2019, 6:45 pm

e vorba de caciulita sticlei de vin; am fost trimisa la rubrica pt decoratii, si eu am zis ca e tot o caciulita!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Lun 23 Dec 2019, 9:07 pm

Buna seara. Am rămas datoare cu pozele la caciulite. Am uitat de ele, cu comenzile mele..[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Și am mai făcut un set de fetițe. Pentru o pisicuță de o luna.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] calitatea pozelor la set lasă de dorit. Mă grăbeam rău de tot. Trebuia să le predau. Am folosit numai fire de bebelusi. Happy baby cel crem, rosul este rosa baby și cel alb alize my baby.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 259
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 23 Dec 2019, 11:29 pm

Ce tare! Si caciulitele Mickey! Si setul pentru bebe pisicuta e haios tare!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3840
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 24 Dec 2019, 8:11 am

Foarte faine.
Sa le poarte sanatosi.

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mar 24 Dec 2019, 10:09 pm

Mulțumesc. Astăzi au ajuns căciulițele in Germania și a venit și mamica după setul cu pisicuța. Ia plăcut mult, din spusele lui varmea. Eu le lucrez și varmea le vinde. Lucram in colaborare.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Vin 27 Dec 2019, 3:25 pm

Buna ziua. Am revenit. Am uitat sa postez fularele la căciulitele bleu și roz. Sunt tot din baby Best cele bleu și din yarn art baby cel roz. Și blănița artificiala care mi-a rupt degetele când am cusut .[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Sam 28 Dec 2019, 1:02 pm

Foarte drăguțe.
Spor in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Sam 28 Dec 2019, 6:00 pm

Mulțumesc. Azi la 4 trezirea. Am mai executat rapid un set. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Este un set pentru o tinerica, realizat din alize șal pus firul in 2 și lucrat cu 4,5 căciulă și fularul cu 4.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gretty la data de Sam 28 Dec 2019, 6:49 pm

Ar trebui - daca mai poti - sa pui snurul mai sus, cam la 1/4-1/3 din inaltime, vine mai bine; uite:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Sam 28 Dec 2019, 10:25 pm

Am înțeles. Mulțumesc de sfat. La următorul așa voi face. Pe acesta nu mai pot sa îl modific. Este deja la clienta.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 30 Dec 2019, 7:53 am

Michelle88 si Gretty, ce spor aveti.
Felicitari.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gretty la data de Lun 30 Dec 2019, 8:51 am

Iubito, ce-amj postat aici nu sunt produse noi, eu acum am de crosetat a patra rochie de matase pt clienta mea care mi-a comandat 7 de culori si modele diferite, nu mai am vreme pt nimicuri... decat daca mi s-ar cere expres... dar am simtit nevoia sa dau un sfat si sa-l exemplific cu ce am facut eu si a fost bine.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Lun 30 Dec 2019, 10:25 am

Apreciez. 🤗. Poate ne arătați și noua o rochiță sa ne clătim puțin ochii. O zi buna. Daca mă bate cineva și nu am idee unde sunt emoticoane le. Sunt pe telefon
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gretty la data de Lun 30 Dec 2019, 10:09 pm

Rochiile de matase lucrate pana acum sunt la topicul respectiv... acum am in lucru - aproape de final - pe cea roz, a patra; pt ca am o poza cu ea in lucru o s-o postez acolo si apoi cand o termin.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB