Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

+15
claudde
crixuta
miki72
alessia
bee_tralala
juliennej
avr_dana
livia1981
Admina
ramomic
Roxy
an-deea
deiutza23
andreea_2008
arime
19 participanți

Pagina 16 din 40 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de avr_dana Mar 14 Apr 2009, 5:34 pm

deiutza23 a scris:DANA dc ai manca mielul cum il fac eu te-ai linge pe degete.fratele si cumnata mea nici ei nu mananca,rar de tot,dar anul trecut mi-au terminat friptura si mi-au spus ca asa friptura care sa ti se topeasca in gura nu au mancat pana atunci love .
eu am invatat reteta de la sot Smile .

chiar imi faci pofta sa stii...pacat ca nu pot gusta din bunatatile facute de tine Smile

Spor la cumparaturi.

Claude bine ai venit :D

Arime spor la treaba, si sa ne zici cu ce te-a ajutat sotu...
An-deea spor si tie la cumparaturi
Eu ma pregatesc sa plec

..Deaa ms de link Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mar 14 Apr 2009, 5:39 pm

o seara frumoasa, fetele!!!!!!!!!!!!!! kiss
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Roxy Mar 14 Apr 2009, 5:55 pm

Buna , fetele !

Nu am apucat azi sa intru deloc ptr ca de dimineata Tudor a facut febra (38.5) si doua scaune diareice. AM mers la dr. de familie, nu are nici rosu in gat, nici otita, nici la plamani nimic. Slava Domnului ! Mi-a spus s aii dua nurofen si furazolidon ptr copii ca probabil nu i-o fi picat bine ceva ce a mancat. Deis nu imi dau seama ce. Acuma de-o ora mi-a facut 39.6 febra. AM sunat-o si nu isi explica nici ea ce o fi. Mi-a spus sa trec pe antibiotic ca o fi undeva in organism o infectie. Dar unde ? zid zid zid Ma enerveaza antibioticele astea ca uneori sutn recomandate cu prea mare ussurinta (si nu stiu daca acum e cazul sau nu), dar mi-e si frica sa nu il dau ca nu poate e ceva undeva. O varianta ar fi sa fie eneterocolita virala ca anu` trecut cand am fost internati. Nici nu vreua sa imi amintesc. SI ea a zis ca e posibil sa fie asta. SPer sa fie bine. ooof ! SUnt pe fuga si o sa intru mai pe seara cand doarme. va pupacesc !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Mar 14 Apr 2009, 10:43 pm

Ramo ce bine arata prajitura ta si rulada e sooper…
Am vazut si eu ce a patit Chels, imi pare tare rau. Cred ca din cauza asta nici n-a mai intrat pe forum. E tare greu sa treci peste o asemenea pierdere…
Deiutza sa-ti fie de bine saleurile! Daca mai faci si bici se compenseaza. Si la mine Stefan are boala pe sosete, le da jos si il gasesc cu ele in gura… boo
Arime spor la treaba, sa termini repede!
Eu cu sotul am incetat sa-mi mai bat gura degeaba, parca vb singura, uneori doar ma aproba si cand zic hai sa facem (orice) el “da cand am zis eu asa ceva”… zid Incerc sa ma organizez cum pot singura cu Stefan (ajutorul principal) in barbat n-am nici o baza…el cand are timp liber cu jocurile pe comp si eu de multe ori sunt stresata si moarta de oboseala si mai am ceva de facut, el n-are taine…Na ca m-am descarcat si eu. Cat pot face singura, fac , cat nu asta e… Rolling Eyes
Claudde bine ai revenit! pupi
Roxy imi pare rau de puiul tau, sper din tot sufletul sa nu fie ceva grav si sa va petreceti sarbatorile in liniste. Multa sanantate!!! kiss

Am uitat de meniul pe azi.
Am papat 1100 calorii si am consumat tot atatea cu 2 ore mers pe jos si 90 minute bici (eliptica si pe scaun, combinate). Am ramas cu -47 calorii beat
Maine dimi am de gand sa ma cantaresc , sper sa nu fiu tare dezamagita Smile
Incerc sapatamna asta sa pap de toate, dar cu limita, numar calorii macar sa nu sar calul de tot, fac bici in continuare, chiar incepe sa-mi placa. Sper sa fiu si eu ok si sa nu dau cu piciorul la ce-am facut pana acum.

Am vazut ca ati facut meniuri pe-aici. Nici noi nu cumparam miel, sotul cica nu-i place, dar intr-un an am primit si o mancat, eu nu i-am spus ce e in ciorba. Eu o sa fac sarmale ca mi-e pofta, drob cu ficat de pui, carne tocata si verdeturi multe, oua rosii, ciorba de pui, un tort tiramisu si cam atata cred. N-are rost sa ma intind cu gateala, cred ca e suficient pt 2 persoane, Stefan e cu meniu separat.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Admina Mar 14 Apr 2009, 11:03 pm

Pt adeptele Monti, va iau direct, ca stiu ca sunteti experte peace
Paine neagra facuta dupa reteta:
285g faina integrala
1lg sare, 1/2 lg fructoza(sau chiar renuntat la ea)
1lg drojdie uscata
200ml apa calduta

este sau nu este monti? Adica o pot manca, cu lipide sau nu? Este o faina integrala buna, plina de tarate, dar parca se facea un amestec din faina integrala de grau si altceva(faina de naut, sau nu mai stiu), ca sa iasa monti 100%, sa mearga amestecata cu grasimi. O am la dospit dar vreau sa stiu in principiu, m-as reapuca de monti, dupa terminarea postului, ca acum zid e imposibil; mor de foame, tot timpul....

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Mar 14 Apr 2009, 11:19 pm

Admina eu te-as ajuta cu mare placere, dar nu tin monti si m-am pierdut in documentatie.
Fetele aici combina faina integrala de grau cu tarate sa-i scada Indicele glicemic sub 35 pt a putea fi combinata cu lipide. Cand intra ele o sa-ti spuna mai multe.

Fetelor eu ma duc la nani, vad ca am ramas singurica aici. Sper sa pot trece maine mai des decat azi.
Va pup si noapte buna! pupi

edit Admina: Va rog, nu mai postati 2-3-4- mesaje succesive. Folositi functia Edit, daca nu a raspuns nimeni la mesajul postat de voi, anterior.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Mier 15 Apr 2009, 12:51 am

Buna seara fetelor kiss .
Am citit azi la pranz ceva, dar nu am apucat sa scriu ... am gasit cu greu casuta lui CHELS Sad sa vad ce a patit No . Vai saracuta mi-e tare mila de ea si sper sa treaca cu bine peste asta. Probabil acum isi ocupa timpul ca sa uite ce a patit si sigur nici nu are chef sa vorbeasca despre asta Rolling Eyes ... posibil si de aici absenta ei Neutral .
ROXA ce antibiotic ti-a dat doctorita? Noi cu Sumetrolim am scapat de enterocolite de fiecare data + biotics + eridiarom cate 2 de 3 ori/zi (sunt 100% naturale) + ceai de menta si regimul de rigoare, pe care cred ca il sti si tu. Intre Sumetrolim si Biotics sa treaca cel putin 2 ore ca altfel isi anuleaza reciproc actiunea Neutral . Va doresc multa sanatate hug si sa va faceti bine repede pupi. De fapt, am intrebat-o pe doctorita daca Sumetrolimul e antibiotic si mi-a spus ca e biseptol, adik nu e antibiotic Rolling Eyes.
CLAUDDE ma bucur ca esti aici kiss ... cum mai stai cu dieta?
DANUTZA vreau reteta de rulada cu cascaval wink ... daca ai timp, te rog frumos pupi .
AND-EEA, in sfarsit mi-am luat faina de soia si de naut bucurie ... o sa te rog doar sa-mi spui in ce proportie sa le combin scratch . Eu chiar sunt o mare tampita Smile ... am tot cautat la plafarul pe care il stiam eu aici aproape de mine, iar la 15 min de mers pe jos mai era unul, dar pana azi nici nu mi-a trecut prin cap sa incerc si in alta parte ups . Acolo aveau chiar de toate ;).
LIVIA bravo pt.papa si pt.sport kiss ... am vazut eu bine ca ai schimbat ceva la ticker? Smile

DEIUTZA si eu fac saleuri zilele astea wink ... probabil joi, asa ca daca poti sa-m spui si mie ce reteta ai folosit, ti-as fi recunoscatoare pupi .
ARIME, asa sunt barbatii ... si eu ii spun un lucru de 1000 de ori, discutam, am impresia ca a inteles ce vreau de la el, iar in final face exact la fel zid . Ca si Marutza cand zice "da mami, a teles" si face iar prostia pt.care o luasem la rost Merci . In ce priveste curatenia eu am mare noroc cu sotul wink ... el spala chiar si geamuri daca e musai Smile . Cat am fost insarcinata a prestat non-stop saracul, ca mie mi s-a interzis efortul de orice fel wink, asa ca am profitat de situatie lol! . Dar bineinteles ca ii caut nod in papura de fiecare data si sigur gasesc ceva care nu imi place cum e facut, dar tot apreciez ajutorul lui boo . Sambata, intotdeauna cand e acasa se ocupa de curatenie, iar eu de papa Smile .
Cu fotbalul a inteles cum stau lucrurile si nu ma mai streseaza Merci. Acum spune si el ca mai bine sta cu noi decat sa mearga cu prietenii la fotbal rade si ca plimbarile si alergatul prin parculet sunt suficienta miscare si relax.pt.el lol! (nici el nu crede ce spune, dar cred ca s-a saturat de gura mea pocnit ).


Ultima editare efectuata de catre ramomic in Mier 15 Apr 2009, 1:56 am, editata de 3 ori
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Mier 15 Apr 2009, 1:11 am

Admina a scris:Pt adeptele Monti, va iau direct, ca stiu ca sunteti experte peace
Paine neagra facuta dupa reteta:
285g faina integrala
1lg sare, 1/2 lg fructoza(sau chiar renuntat la ea)
1lg drojdie uscata
200ml apa calduta

este sau nu este monti? Adica o pot manca, cu lipide sau nu? Este o faina integrala buna, plina de tarate, dar parca se facea un amestec din faina integrala de grau si altceva(faina de naut, sau nu mai stiu), ca sa iasa monti 100%, sa mearga amestecata cu grasimi. O am la dospit dar vreau sa stiu in principiu, m-as reapuca de monti, dupa terminarea postului, ca acum zid e imposibil; mor de foame, tot timpul....

Buna ADMINA Smile ... eu nu sunt una din expertele Monti, poate doar una in devenire wink (la cat timp am la dispozitie sa ma documentez ... :pace: ), dar din cate mi-a spus AND-EEA, ca sa fie Monti si sa poti combina cu orice, painea/aluaturile in general, trebuie facute in proportie de cel mult 65% faina integrala, minim 35% tarate wink . Atunci poti combina cu orice. Am mai vazut ca fetele care tin Monti vorbesc mereu de faina Monti, adik faina integrala, faina soia, tarate ... combinatii din aceste fainuri, dar eu abia azi am gasit de toate si acum astept sa-mi spuna AND-EEA proportiile wink .
Am citit si ca faina de naut ar fi buna pt.reducerea Ig-ului sub 35 wink .
In plus fetele insistau ca nu trebuie folosita drojdia uscata ci din aceea proaspata Smile .
Abia astept sa intre maine "sfatuitorul" meu pupi hug .

ARIME, crema de lamaie eu am folosit-o pur si simplu, am pus fructoza, nu zahar si in rest am respectat instructiunile de pe plic ;) ... e tare buna si asa. Cu frisca nu iese prea dulce? Frisca de la Meggle am gasit doar din aceea in tub (din aceea folosesti tu?) si frisca Hulala are zahar in compozitie. Am gasit si de la Dorna ceva frisca, dar am zis ca nu risc sa nu iasa crema chiar acum cand e musai wink . Voi stiti ceva de frisca asta de la La Dorna?
Apoi, glazura aceea de cioco e super simplu de facut ... topesti 125 gr.margarina, 9 linguri zahar, 3 linguri de cacao si lasi sa dea in clocot. Eu am facut 1/2 portie, adik 70 gr.margarina, 2 si 1/2 linguri fructoza, o lingura cacao. Nu se intareste foarte tare, adik dupa ce se intareste nu curge, dar nici nu se rupe cand vrei sa tai prajitura. Daca vrei din aceea care se intareste rau de tot, o intreb pe mama ca stiu ca ea facea una de genul wink .

Blatul de la praji l-am facut asa:
- 5 oua
- 2 linguri apa
- 4 linguri fructoza (7 linguri zahar)
- 4 linguri faina integrala de grau + 4 linguri tarate (7 linguri faina alba)
- un praf de copt
- esenta vanilie Dr.O
Ouale impreuna cu fructoza le-am batut bine (cu mana cyclops ca daca puneam mana pe blender se apuca Marutza de plans ametit) si am adaugat apoi esenta, faina, tartele si praful de copt. Am turnat compozitia in tava pe hartie de copt si in cca 10 min a fost gata blatul bine . Al meu a iesit cam subtire pt.ca e maaaaare tava in care l-am pus si in plus nu creste foarte bine daca are tarate in compozitie.
Il fac si combinat cu faina de soia si va spun ce iese wink ... cica ar trebui sa iasa mai pufos Smile .
Am taiat in doua blatul (in sectiune sau nush cum sa zic) si am pus la mijloc crema, iar peste foaia de sus iar putina crema si apoi glazura Merci ... la frigi vreo ora si apoi papa boo . E gata de mult prajitura si am facut-o abia aseara pe la 22, iar tata si sotul nici nu erau acasa croseta , le-a ramas totusi ceva si lor wink .


edit Admina: Va rog, nu mai postati 2-3-4- mesaje succesive. Folositi functia Edit, daca nu a raspuns nimeni la mesajul postat de voi, anterior.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Mier 15 Apr 2009, 7:11 am

Buna seara!

Ce mult ati mai scris fetelor!

Eu duminica am lucrat,iar luni am fost liberi amandoi si am facut curatenie pana aproape de miezul noptii.

Prea multa mancare nu o sa fac nici eu de Pasti,ca sincer nu are cine sa o manance.Sambata seara mergem la Inviere

la o biserica romaneasca din apropiere cu prietenii nostri si apoi avem rezervare la un restaurant romanesc.O sa fac

salata boeuf si sarmale si o ciorbitza.Dulciuri n-o sa fac ,ci o sa cumpar harnica .Vad ca voi va tineti tare si cu

dieta si cu retete super tentante albino .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de avr_dana Mier 15 Apr 2009, 8:29 am

Neata fetelor..cred ca sunt prima la apel :P

Roxy sanatate muulta lu Tudor, Cum se mai simte azi?

RAmo imediat iti dau reteta de rulada de cascaval.

Se pare cu unele avem barbati mai lenesoi altele "exemplare " mai rare :canta: :canta:
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mier 15 Apr 2009, 8:35 am

buna dimineata tuturor! vad ca nu prea ati avut activitate multa pe aici, se vede ca vin sarbatorile Smile. Admina, eu tin Montignac, eu nu mananc paine, dar din cand in cand am chef de saratele, pizza, etc. pentru astea folosesc cam 40% tarate, 60% faina integrala, dar in proportiile astea nu stiu cat de mult va creste painica ta...., eu nu m-am bagat la paine, ci numai la aluaturi subtiri si crocante. pentru paine care se poate manca cu grasimi poti incerca sa combini faina integrala cu faina de soia si tarate, pentru a fi sigura de IG mic eu as folosi in cantitati aproape egale fiecare ingredient. ieri nu am gasit nimic din ce-mi doream, am fost la cumparaturi in auchan special ca stiam ca acolo e un plafar bine aprovizionat, dar l-au modificat si acum nu mai este niciun fel de faina, fulgi de cereale, fructe uscate, etc, au mai mult cosmetice si ceaiuri Sad
Aseara chiar as fi papat pizza, dar pana la urma am papat cina glucidica, compusa din clatite integrale, cu gem fara zahar sau indulcitor si iaurt cu visine home-made (iaurt 0.1% grasime zuzu, fructoza si visine congelate, lasate la dezghetat in iaurt). Iaurtul este super bun, am papat si la micul dejun, dar n-am avut timp sa-l las destul de mult sa iasa sucul din visine, dar cel de aseara a fost chiar bun. in seara asta chiar as vrea sa gasesc faina de soia pe undeva.
RAMO, ma bucur ca ai gasit faina de soia. are miros ciudat? ca am citit undeva ca in proportie mare nu da un gust prea bun.
Alinutza- Alessia, sper sa va simtiti "ca acasa" la restaurantul romanesc Smile
Arime, sper ca esti bine si nu ai mai avut conflicte casnice
hug
Neata, Danuta!
Livia, sper sa ai surpriza foarte placuta la cantar
wink
ies un pic si revin

Admina, ce fel de faina integrala folosesti si de unde o cumperi? merci!!!!!!!!! Merci


edit Admina: Va rog, nu mai postati 2-3-4- mesaje succesive. Folositi functia Edit, daca nu a raspuns nimeni la mesajul postat de voi, anterior.
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Apr 2009, 10:27 am

An-deea, am avut faina asta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si painica a iesit asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta e problema si la mine, daca are prea multe tarate nu se coace bine, ramane putin cocoasa. In principiu faina asta e plina de tarate, fata de cea de la SanoVita(am avut o punga inainte, tot la 1kg si tot la 6 lei). Bine, e luata din cartier fitzos shot normal ca e mai scumpa. Dar de ce nu incerci in halele Obor, la plafarurile de acolo. Sunt cativa unul langa altul si au preturi foarte bune, aceiasi marfa ca in plafarurile din oras, si sunt si foarte bine aprovizionati. Da, cred ca am avut si eu faina de soia, candva; parca avea ceva miros, si eu tin minte. Daca ai robot de bucatarie bun, poti face din boabe de soia sau de naut, faina. Adevarul e ca cele de naut sunt dezastru de tari zid mi-au distrus un blender desi le-am fiert cam 2 ore... Apropo, mi-am adus aminte de houmus foame pun niste naut la inmuiat, cu painica neagra sau niste lipii(ar fi de incercat si monti), merge de minune.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de avr_dana Mier 15 Apr 2009, 10:30 am

am revenit...si aviz amatoarelor si RAMO : Rulade cu cascaval :

- care le-am facut la Craciun au fost facute din foaie de clatita , coapta cateva min la cuptor , scoasa pe un prosop umed , pus peste foaie cascaval ras mic ( sau diverse combinatii ciuperci, sunca, castra acri, piept pui- ce se doreste) am rulat incet si am mai dat cateva min la cuptor sa se topeasca cascavalul dinauntru.

- am gasit pe blogul ala o rulada super simpla care nu necesita coacere - si cred ca am s-o incerc, pare prea simpla :P wink [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

- si am mai descoperit un blog cu zeci de retete . SI aici este o rulada de cascaval interesanta, dar trebe sa ai un cascaval super bun care sa se intainda [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

.......vai ce de retete...doamneeeee foame foame foame foame foame
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mier 15 Apr 2009, 10:47 am

Admina, multumesc tare mult! Intr-adevar arata bine painica ta, daca e doar din faina din asta, chiar are tarate Smile. eu folosesc faina integrala Dobrogea macinis total, dar o amestec jumate-jumate cu tarate, pentru ca mi se pare cam fina si Monti recomanda faina mai "grosiera" Smile. nu prea am drum pe la Obor, dar o sa incerc la mine in cartier ca stiu vreo 3 plafaruri, aseara nu am mai ajuns ca era deja cam 8.30 cand am vazut ca in Auchan nu mai este plafarul pe care il cautam si nu am mai mers dupa el. si eu as papa hummus, imi place mult, dar nu sunt extrem de experimentata si am tot citit ca boabele de naut sunt tari, asa ca mai astept pana raman de tot in pana de idei Smile
Danutza, esti cu gandul deja la meniul de Paste? Smile
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de bee_tralala Mier 15 Apr 2009, 10:49 am

Neata fetelor :D
Acum -am trezit si eu, mananc ceva si ma apuc sa citesc din urma!

flower
Uhm,... ce s-a intamplat cu Chels? Eu tot nu am inteles, poate nu am fost prea atenta, si nici linkul ei de pe celalalt site nu il am..

Roxy, sper sa ii treaca repede lui Tudor si sa petrecei Pastele fericiti si sanatosi Smile

Fetelor, ce de bunatati pe aici, si eu care tin post.. aaaah Sad.. presupun ca nu exista reteta pt clatite de post nu? ca aveam asa o pofta.. Eu de paste sper sa nu mananc mult, desi de pe -acum visez la cozonaci si oua de ciocolata (stiu, sunt inca un copil Laughing ) si tooort love

edit Admina: Va rog, nu mai postati 2-3-4- mesaje succesive. Folositi functia Edit, daca nu a raspuns nimeni la mesajul postat de voi, anterior.
bee_tralala
bee_tralala
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Mier 15 Apr 2009, 11:19 am

Ziua buna fetelor!
roxy sper ca piticul este mai bine azi, ii doresc multa sanatate si Doamne ajuta sa nu fie nimic grav! pupi

ramo am slavat reteta de glazura si daca poti, chiar te rog sa ii ceri mamei tale si reteta de glazura mai tare Merci pupi

Asa este cu barbatii: unii sunt mai puturosi in anumite privinte, iar altii sunt harnici rau! Dar fiecare cu calitatile lui! Al meu regreta ca nu m-a ajutat, simt si vad asta din atitudinea lui vis-a-vis de mine dama In fine, aproape am terminat curatenia, singurica cum mi-am propus. wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Mier 15 Apr 2009, 12:01 pm

Buna fetelor!
Am trecut sa va salut. Imediat ma apuc de ultima runda de curatenie, nu fac altceva decat praful, aspirat si cat doarme Stefan sa spal pe jos peste tot si covoarele si gata.
M-am cantarit de dimi si am vreo 500g in plus, adica 66,3 Sad
Sunt putin dezamagita, dar am si mancat si prajituri si tort zid . Zilele asta incerc sa ma autodisciplinez pt ca vine Pastele si iar o sa pap si iar se aduna inca pe-atatea sute de grame in plus si nu vreau... zid
Ramo n-am schimbat nimic, ar trebui sa schimb in sus, dar nu-mi vine deloc...
Revin mai tarziu. Pup fetele!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mier 15 Apr 2009, 12:44 pm

Buna, Arime, Bee si Livia!!! pupi
Arime, ma bucur ca s-a rezolvat micul conflict, inainte de a se agrava Smile. sa speram ca sotul va invata ceva din asta
Livia, imi pare rau ca nu slabesti, chiar nu inteleg de ce, ca mie mi se pare ca papi putin si pe deasupra mai faci si foarte mult sport.... Sad Pana la urma sigur reusesti si tu, poate daca incerci sa lasi dulciurile Smile
fug la masa!!!!!
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Mier 15 Apr 2009, 1:57 pm

ziua buna fetelor


ieri am avut cam 1200 calorii dar am fost si la sport.
nu am chef de lucru deloc.miine si vineri nu cred ca merg.luni e liber ca e maratonul de la boston...

roxi-sper ca e mai bine tudor.
restul fetelor,va pup si va doresc o zi frumoasa.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Mier 15 Apr 2009, 3:06 pm

livia sa ai spor la treburi, astea ce au ramas la final, ca de zilele urmatoare alta nebunie: intram in bucatarie!

An-deea toate bune si frumoase pana imi sare iar mustarul wink
juli asemenea si tie, o zi frumoasa si cu mult chef! Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 15 Apr 2009, 3:43 pm

buna ziua fetitelor SmileSmile.
am revenit de la cumparaturi,cantar nu mi-am luat ca a fost 75 de lei si acum nu e momentul,la masuratori sunt la fel(deocamdata wink ),sper sa nu pun prea mult pana reincep dieta.
mai am de luat mici chestii care nu le-am gasit in real si sper sa nu mai cheltui f multi bani ca asa s-au dus si mancarea ne ajunge 1 sapt SadSad.
ROXA imi pare tare tare rau de micut,sper sa fie bine si sa aiba efect medicam si sa va relaxati de sarb pupi .
RAMO am facut saleurile Lissei,dar nu prea au crescut,data viitoare pun mai multa drojdie decat scrie acolo.
LIVIA imi pare tare rau ca nu slabesti,spor la retusuri,eu abia sambata fac cu aspiratorul,ca pana atunci e la loc Rolling Eyes .
ARIME spor si tie la curatenia care o mai ai si bucatareala placuta,sa inteleg ca ai iesit din greva scratch ?

eu am pus la frigi o ciocolata de casa,o sa mananc de numa,dar nu ma mai stresez si gata.revin cu cateva info care sper sa va foloseasca.

BACK:


PLANTELE INHIBITOARE ALE APETITULUI
- slabiti 3-4 kilograme in 30 de zile


Da, exista din fericire si asa ceva, adica ierburi de leac dupa a
caror administrare pofta noastra de mancare scade simtitor. Cum este
posibil acest lucru? In primul rand, printr-o actiune directa a
acestora la nivelul sistemului nervos central, unde diminueaza
excitabilitatea generala, ceea ce ne va scadea in mod reflex nevoia de
a ne satisface simtul gustativ. Pe urma, unele dintre aceste plante
actioneaza direct la nivelul papilelor gustative, reducand intensitatea
cu care este perceput gustul, drept care hrana nu va mai constitui o
tentatie prea mare. In continuare, vom cunoaste doua dintre aceste
plante-minune, una romaneasca si una tropicala:
Valeriana -
anumite substante (asa-numitii acizi valerianici) continute de radacina
acestei plante au un puternic efect de reducere a apetitului alimentar
(in doze ceva mai mari, aceasta planta poate avea chiar si un usor
efect vomitiv). Se administreaza sub forma de tinctura, care se gaseste
in toate farmaciile si magazinele naturiste. De regula, se iau 20 de
picaturi in putina apa, cu cateva minute inainte de fiecare masa.
Singurul inconvenient al acestui remediu este gustul, faptul ca
anumitor persoane le da o stare de moleseala, deloc potrivita atunci
cand avem de muncit.
Garcinia - este o planta tropicala, foarte
la moda in Occident, deoarece nu numai ca reduce treptat nevoia de a
manca, ci modifica pe cale naturala si metabolismul, ceea ce o face pe
termen lung un remediu excelent pentru curele de slabire. O gasim la
noi in tara in mai multe produse de slabit naturale, intre care
mentionam doua: Ayurslim (produs de compania indiana „Himalaya Drug”)
si Cura de slabire cu fructe tropicale (produs de laboratoarele
„Medica” din Bucuresti). Ambele preparate contin aceasta planta care
reduce treptat nevoia de a manca. Este un remediu avantajos, pentru ca
are o actiune blanda, insa, spre deosebire de valeriana, inhiba
apetitul instantaneu (mai ales daca este luata inainte de masa),
garcinia are o actiune mult mai lenta. Va lasam sa incercati si sa
alegeti care dintre aceste remedii vi se pare mai convenabil pentru dvs.

DIURETICELE NATURALE
- slabiti 1-3 kilograme in 20 de zile


In flora noastra medicinala sunt mai mult de cincizeci de plante cu
efecte de mobilizare si eliminare a apei din corp. In contextul curelor
de slabire, aceste plante diuretice sunt indicate mai ales persoanelor
care au tendinta de a retine foarte multa apa in tesuturi. Retentia de
apa este o problema pe care o are una din trei femei si care este
accentuata de consumul de carne, de alimente sarate, de tratamentele cu
anticonceptionale, corticoizi etc. De regula, retentia de apa e
evidenta la nivelul fetei, al mainilor si al picioarelor, care se umfla
si capata un aspect destul de neplacut. Prin administrarea plantelor
diuretice se obtine o scadere, nu foarte semnificativa, la cantar, dar
care in schimb are valente estetice spectaculoase.
Cozile de cirese -
se prepara sub forma de macerat la rece: 2 lingurite de pulbere
obtinuta prin macinarea cu rasnita electrica de cafea se pun intr-o
cana de apa rece si se lasa de seara pana dimineata, cand se filtreaza.
Se consuma 1-2 cani din acest preparat dimineata pana la ora 12.
Tinctura de trei-frati-patati -
se gaseste gata preparata in magazinele naturiste. Se fac cure de
minimum doua saptamani cu aceasta tinctura, timp in care se ia o
lingurita in jumatate de pahar de apa de 4 ori pe zi. La
trei-frati-patati, spre deosebire de alte plante, efectul de eliminare
a apei din tesuturi apare prin cumul, deci in timp, insa este mai
puternic si mai ales mai complet decat la oricare alt diuretic.

PLANTELE SUDORIFICE
- slabiti 1-2 kilograme in 7 zile


Am ales din aceasta categorie maghiranul, planta medicinala si
condimentara care nu doar ca ajuta la eliminarea surplusului de apa
prin transpiratie, dar are un efect de marire a temperaturii
organismului si este un dinamizant extrem de util in curele intensive
de slabire. Se consuma sub forma de ceai fierbinte, obtinut prin
oparirea unei lingurite de pulbere cu o cana de apa clocotita, dupa
care se lasa sa se infuzeze un sfert de ora si apoi se filtreaza. De
regula, se consuma pe stomacul gol, la doua ore dupa ce am luat ultima
masa. Se beau 2-3 cani de ceai de maghiran fierbinte, la interval de
jumatate de ora una de cealalta. Administrarea acestui remediu va avea
ca efect incalzirea puternica a corpului, eliminarea intensa a apei
prin transpiratie si inducerea unei stari de bine si interior. Este un
remediu excelent, dupa practicarea exercitiilor de gimnastica sau dupa
fitness, deoarece reface echilibrul hidric al organismului, fara a se
acumula apa in tesuturi. Ajuta la revigorarea fizica si psihica rapida,
dupa efortul depus in timpul exercitiilor.
Pentru rezultate
rapide se face o cura de sapte zile, timp in care se beau zilnic
minimum doua cani de ceai fierbinte de maghiran, la un interval de
maximum jumatate de ora una de cealalta.

FIBRELE ALIMENTARE
- slabiti 3-4 kilograme in 30 de zile


Sunt acea parte nedigerabila a alimentelor vegetale care, o data
ajunse in organism, actioneaza ca o matura care elimina toate toxinele
si deseurile. Mai mult, consumarea regulata a fibrelor alimentare ca
supliment nutritional duce la instalarea mult mai rapida a starii de
satietate, ceea ce va reduce simtitor cantitatea de hrana consumata
zilnic. In fine, consumul de fibre alimentare este un remediu salvator
pentru cei care au mancat sau mananca doze mari de carne, deoarece
curata colonul si tubul digestiv si ajuta la neutralizarea radicalilor
liberi, ceea ce va avea ca efect final prevenirea imbatranirii
premature si a bolilor de tot felul. Exista doua surse de fibre
alimentare la indemana noastra: 1. Direct din anumite alimente care le
contin 2. Din suplimentele nutritionale care se gasesc in Plafaruri si
farmacii. Folosirea fibrelor alimentare din ambele surse este utila in
cura de slabire, fiecare prezentand avantajele sale, dupa cum vom vedea:

Fibrele din alimente - le gasim mai ales in taratele de grau, in
morcov, patrunjel, telina, varza, pe care le vom consuma din abundenta
sub forma de salate de cruditati sau ca atare, pe post de aperitiv.
Efectelor fibrelor alimentare li se adauga si cele ale enzimelor si
vitaminelor care sunt un element de echilibru important in timpul
curelor de slabire.
Fibrele din suplimentele nutritionale - se
administreaza conform prospectului care insoteste aceste produse, pe
care le gasim, de regula, in Plafaruri si magazine specializate. Sunt
foarte eficiente, pentru ca la o cantitate destul de mica de remediu
ingerat, efectele de curatare a organismului si de diminuare a foamei
sunt puternice. Dintre remediile cu fibre alimentare de pe piata
romaneasca va recomandam, in mod special, produsul DIETT, produs de
laboratoarele „Plantavorel” din Piatra-Neamt.

TINCTURA DE FRUCTE DE SOC
- slabiti 5-6 kilograme in 30 de zile


Este remediul care conduce detasat in topul produselor de slabit de
la noi. Care este secretul sau? In primul rand, este un laxativ
puternic si bland, care poate fi luat pe termen lung, fara a da
dependeta si fara a produce iritatii sau alte efecte adverse. Apoi,
fructele de soc contin substante care pe termen lung inhiba apetitul
alimentar, au efecte de eliminare a apei din corp atat prin diureza,
cat si prin transpiratie, fiind un remediu de slabit complex. Practic,
insumeaza calitatile unei intregi game de remedii pentru scaderea in
greutate. Iar pentru a intregi caracterizarea sa, ar trebui sa mai
adaugam ca are efecte intineritoare si vindecatoare exceptionale asupra
pielii, ca tratamentul cu aceasta tinctura confera o stare de dinamism
si usurinta, atat la nivel psihic, cat si mental.
Tinctura de
fructe de soc se prepara din fructele proaspat culese, motiv pentru
care la vremea aceasta nu o mai putem prepara casnic, in schimb o gasim
in toate farmaciile si magazinele naturiste. Pentru obtinerea de
rezultate ceva mai rapide, se face o cura cu tinctura de soc astfel: in
prima zi se ia 1 lingurita, la ora 18; in a doua zi se iau 2 lingurite
la aceeasi ora s.a.m.d., pana in ziua a saptea, cand se ajunge la 7
lingurite luate odata. Se mentine aceasta doza vreme de 30 de zile.
Dozele progresive se iau pentru a nu crea un soc tranzitului
intestinal, care va fi foarte mult accelerat, la fel ca si diureza si
procesele de eliminare pe ansamblu. Daca, pe masura ce doza creste,
apare diareea puternica, se revine la cantitatea de plecare, iar daca
diareea persista, atunci se intrerupe tratamentul.
ILIE TUDOR

________________________________________________________________________________
__________
TRUCURI PENTRU SLABIT

ORELE FIXE


Mai simplu decat sa va infometati cu diete hipocalorice este sa va
impuneti, pur si simplu, un orar strict de masa. De pilda, nu mancati
decat la orele 9, 14 si 20, fara nici un fel de alt supliment intre
mese. Astfel, chiar daca mancati destul de mult la o masa, veti dobandi
un lucru foarte important, si anume: controlul asupra apetitului
alimentar. Mai mult, cu timpul veti reusi sa controlati la simpla
vointa si fara prea mari batai de cap sau frustrari chiar si
obisnuintele sau preferintele alimentare, care se stie ca sunt cele mai
greu de dezradacinat. Si, daca ati reusit sa va impuneti orele fixe de
masa, atunci puteti aplica regula de aur a regimurilor de slabit...
REGULA SFERTULUI

Este imprumutata din regimurile dietetice ayurvedice si este
caracterizata de nutritionistii care au studiat-o si au aplicat-o drept
„cel mai simplu si mai inteligent mod de a slabi”. Iata in ce consta ea:

- mancati normal, atat cat sa simtiti ca v-ati saturat, vreme de 2-3
zile, timp in care veti observa care este portia de hrana care va
satisface.
- odata ce ati aflat-o, reduceti-o in urmatoarele zile cu un un sfert, nu mai mult.

- continuati sa va hraniti cu portia de hrana redusa cu un sfert,
pana cand organismul se obisnuieste cu ea si nu mai simtiti nici un fel
de foame chinuitoare, pe parcursul zilei.
- odata ce v-ati
obisnuit cu aceasta ratie de hrana, mai reduceti-o cu un sfert
s.a.m.d., pana cand ajungeti la greutatea dorita.
- daca ati
slabit prea mult si vreti sa mai puneti un kilogram - doua la loc, veti
mari portia de hrana, de asemenea, cu un sfert, asa incat organismul sa
nu aiba probleme de digestie sau asimilatie.
APA FIERBINTE CU LAMAIE


Atunci cand simtiti ca va este foame, consumati cateva inghitituri
(o jumatate de pahar) de apa fierbinte, in care stoarceti un sfert de
lamaie. Aproape instantaneu, senzatia de foame va disparea si, chiar
daca veti vrea sa mancati, nu veti putea lua mai mult de cateva
inghitituri. Motivul: sucurile gastrice sunt inactivate. Este un
tratament foarte bun pentru persoanele care au o foame „taioasa”, cu
arsuri la stomac si senzatie de nervozitate. De asemenea, este un leac
indicat celor care sufera de gastrita hiperacida sau care au
predispozitie spre ulcer. In plus, e un aport excelent de vitamina C.


eu vreau sa caut tinctura de valeriana pt scaderea poftei de mancare si ceaiul de maghiran ca diuretic si apa fierbinte cu lamaie la foamea de lup,dc gasesc tinctura inaite de Pasti o iau si ma apuc de ea,dc nu si dupa Pasti e bine.

eu am mancat azi abia la 14 o farfurie potrivita de spanac fata nimic langa,vreo 4 saratele si astept sa se intareasca cioco si sa-mi fac de cap SmileSmile.

am editat mesajul de vreo 4 ori,dc tot singura vb,ce sa fac hug .
ies si eu ca ma doare fundul,va poop,vb dim,paaaaaaaaaaaa kiss kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mier 15 Apr 2009, 4:22 pm

Deiutza, ai luat cioco de casa din aia Dr Oetker? mi-am luat si eu ieri o cutie, dar nu stiu cand o sa o fac, ca deocamdata nu mi-e pofta de ea, dar e buna sa o am daca ma apuca poftele de dulce Smile
eu sunt cam sceptica in privinta valerianei, citisem pe undeva ca nu e prea ok sa o folosesti.
mi se pare ok pretul cantarului, dar eu tot nu il am pe lista de prioritati, ca nu vreau sa devin obsedata de el, in plus am probleme mari cu spatiul de depozitare Smile
pa pa Deiutza!!!!!!!!!!
Astazi am papat urmatoarele:
MD: iaurt cu visine home-made (iaurt 0.1% grasime+fructoza+visine)
G: cafea cu lapte
P: supa de pui a la grec, iced cafe latte fara cofeina (cu indulcitor)
G: 1 mar- il pap acum
La cina planuiesc sa fac pizza, dar numai daca apuc sa gasesc faina de soia sau macar tarate, daca nu, voi papa pui fript cu legume (prefer prima varianta Smile )
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de avr_dana Mier 15 Apr 2009, 5:33 pm

am cititi si eu trucurile scrise de DEea
Sigur o sa incerc si eu apa fierbinte cu lamaie- e cel mai la indemana

- eu azi am papat toata ziua o pizza vegetariana/post/.....cu ciuperci, ardei, porumb, masline si mozzarela, si un blat ff subtire.

MA pregatesc sa plec si eu acasuk
AN- Deea ai papat superrr...Ce fel de pastilute ti-ai luat :D
Si mai ca nu ai pofte de cioco..hmmm scratch scratch scratch
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mier 15 Apr 2009, 5:57 pm

Danutza, ai papat cam putin, nu e prea bine sa papi o data pe zi.... mai bine papi aceeasi cantitate impartita la mai multe mese. pastilele mele sunt Forever Lean de la Forever Living Products. chiar am simtit ca taie pofta de mancare din prima zi cand le-am luat, nu pot spune ca 100% au fost ele motivul, ca am perioade cand nu mi-e foame, si de data asta, cand am inceput sa le iau eram dupa ciclon, deci perioada cu mai putine pofte. cred de asemenea ca este si autosugestia, dar important este ca imi este mai putin foame decat inainte si pot invinge poftele mult mai usor Smile. sper sa persiste efectul pana slabesc destul incat sa fiu multumita
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 15 Apr 2009, 8:22 pm

buna fetele kiss
Marti:
08:00 – 2cremvusti pui, 50g tnuva cottage, 1cafea cu lapte
12:00 – 1fitness
14:00 – 1fitness
19:00 – 2cremvsti pui, salata din 2rosii, putin castravete, 1lingurita ulei
20:00 – 50g pufuleti

Miercuri:
12:00 – 2cremwusti pui, 1felie paine, 1rosie
15:00 – 1banana
18:00 – 1inghetata
19:30 – 5chiftelute pui, 1rosie, 1fir ceapa verde, 1patratel milka
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 40 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB