Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyAstazi la 10:47 am Scris de Gabica

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyAstazi la 7:03 am Scris de LRodica

» Ustensile pentru modelat lut polimeric
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyVin 29 Mai 2020, 1:16 pm Scris de vlad_mom

» Mobilier homemade (2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyJoi 28 Mai 2020, 10:39 am Scris de Gabica

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyMier 27 Mai 2020, 9:44 am Scris de diada

» Dulciuri pentru micul dejun
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyMar 26 Mai 2020, 9:11 am Scris de diada

» Bluze, topuri (14)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyMar 26 Mai 2020, 9:06 am Scris de diada

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyLun 25 Mai 2020, 7:59 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyDum 24 Mai 2020, 2:43 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyJoi 21 Mai 2020, 11:46 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyLun 18 Mai 2020, 9:53 am Scris de vlad_mom

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyVin 15 Mai 2020, 9:17 am Scris de diada

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyJoi 14 Mai 2020, 5:06 pm Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyJoi 14 Mai 2020, 9:27 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:13 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptyDum 10 Mai 2020, 11:36 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptySam 09 Mai 2020, 9:25 pm Scris de Evlampyka

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 EmptySam 09 Mai 2020, 8:49 am Scris de ema

Decoratiuni interioare pt casa (6)

Pagina 17 din 17 Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 29 Ian 2020, 12:51 pm

Si alt material, nu neaparat tipul ala catifelat. Spor si sa ne arati!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3654
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mier 29 Ian 2020, 5:28 pm

Mulțumesc frumos. Deja am comanda de 2 huse 😂😂. Asta mai lipsea sa lucrez. Huse de canapele. Nu aveam suficiente proiecte pe rol...
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de ladybird la data de Joi 30 Ian 2020, 9:24 am

Ce frumoase sunt husele voastre.
Si eu am un coltar care ar necesita husa, pentru ca e deschis la culoare, dar la asta nu ma incumet.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 616
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 30 Ian 2020, 10:27 am

Foarte frumoase husele voastre! Michelle, felicitari si pentru comenzi! Nu refuza nimic, nimic nu este intamplator!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7107
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Joi 30 Ian 2020, 5:29 pm

Mulțumesc. De obicei nu refuz comenzi, dar am doar doua mâini. Mai le amân. Deocamdată sunt cu martisoare și aranjamente.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 17 Empty Cort de fetita

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Mar 12 Mai 2020, 1:13 pm

Am văzut pe net unele la niște preturi exagerate, nici măcar nu ai certitudinea ca va sta copilul în el. Aveam o draperie imprimata foarte frumos dar m-am chinuit mult pentru ca nu era suficient material, asa ca iar am lucrat în plus. Ca sa nu mai zic ca am recuperat niște araci din curte. Sper sa ii placa fetitei, ca acum a adormit. Partea bună e că se poate plia foarte ușor și depozita sau muta oriunde în casă sau în curte[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 12 Mai 2020, 2:51 pm

Interesant cortul.
Sper sa se bucure de el.
Fiica mea punea o patura pe 2,3 scaune wink .
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2462
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 12 Mai 2020, 5:03 pm

Ti-a iesit super! Ai facut si canal pentru bete! Bravo!
Am un cort de genul asta (amero-indian) de cumparat, in plus fata de al tau are si podea, iar sus betele intra intr-un cerc(din cauza ca sunt in pozitia aia nu se duce cercul nicaieri, sta bine)...iti zic, pentru ca, in cazul in care ii place fetitei si vrei sa-l imbunatatesti sa ai cateva idei .... al baietilor este foarte solid, sa zic asa.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Mar 12 Mai 2020, 6:20 pm

Trebuie sa mai lucrez la partea de sus puțin.. Sa văd ce improvizație mai fac.. Bună idee cu cercul ala. Teoretic, sta bine pe picioare dar nu se întinde perfect în partea de sus. M-am gândit și la salteluta dar îmi e cam lene pt ca trebuie iar sa îmi bat capul cum sa îmbin materialele, deoarece mi-au rămas doar bucățele. Probabil o sa fac un "patchwork" zilele următoare. Partea bună e că fetiței ii place și astăzi i-am pus și câteva jucării înăuntru. Plus ca am mai folosit niște materiale care își așteptau rândul.
Din bucățele mai mici am mai făcut bavetici care sunt chiar utile
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 12 Mai 2020, 10:53 pm

La al meu cercul se pune sub material la gaura si betele tot in interior sunt, tu poate ai putea sa prinzi cumva materialul de cerc, un cerc in care sa incapa betele la marele fix, nu prea larg. Asta asa ca amanunte despre cele din comert...

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 13 Mai 2020, 10:09 am

Cat de tare, super Elena, imi place mult ca lucrezi, si mai mult ca ne arati love hug Cel mai mare plus, iti faci fetita fericita hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7107
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 17 din 17 Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB