Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

+56
ema
ms29
victoria.
christinuca
greieras
aisha
tomari
irico
vyky2010
anielle
LRodica
victoriacus
gaza
Celya_f40
gretty
mlizeta
AlinaJ.Bijoux
Lumaria
lacrisel
flori de camp
Cristache
myky7robc
cld
nicoleta.a
feerya
valih
filipoidana
Laura Mihai
Dorulet
CCristinaC
piciul
flori balteanu
Angelica18
canadianca50
vlad_mom
gabi1972
fiordaliso
Floren
Greteledelweiss
dragan mirela
Michelle88
Gabica
kmn
Muravka
SilviaDumitrescu
rivka
Darsy
cristi970
valentinadof
ana_dark84
i.xell
anna_sandu
An-Ca2811
Giobsy
macanetu
elenalalla
60 participanți

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Dum 27 Iul 2014, 12:55 pm

Cristi faine gulerasele , am vazut zilele trecute la cineva aplicat la o rochita fluida de vara si arata superb.
Lumaria simpatice foc "productiile " tale ( astaca sa te citez Smile ) , vesele .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de victoriacus Dum 27 Iul 2014, 1:14 pm

Lumaria sunt minunate creatiile tale.Trebuie sa ii fac si eu zanei mele vreo 2 gentute pentru gradi  Smile 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Lumaria Dum 27 Iul 2014, 5:46 pm

Multumesc fetelor. Eu m-am indragostit de lucrusoarele pentru copilasi - hainute, accesorii - ca-s mici si dragute si tare bine le mai sta cu ele.
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de LRodica Lun 28 Iul 2014, 10:42 pm

Frumos tot ce vad aici. Am admirat foarte mult accesoriile lucrate de Celya si m-a impulsionat sa incerc si eu. Vreau sa va arat ce mi-am facut si eu, crezand ca le voi purta la o nunta. Dar am primit de la nasa o rochita la care nu se potriveau, astept alta ocazie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty re

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 04 Aug 2014, 11:15 am

Un plic. Nescos in lume. Inca astept ocazia perfecta. Nu are fermoar pus si nici captusala. Doar florile sunt cusute pe el.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 06 Aug 2014, 11:56 am

LRodica a scris:Frumos tot ce vad aici. Am admirat foarte mult accesoriile lucrate de Celya si m-a impulsionat sa incerc si eu. Vreau sa va arat ce mi-am facut si eu, crezand ca le voi purta la o nunta. Dar am primit de la nasa o rochita la care nu se potriveau, astept alta ocazie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

   

Ma bucur tare mult ca-ti place, LRodica, dar si mai tare ma bucur ca te-am ''impulsionat''   pupi   E foarte frumos setul tau si elegant. De data asta cred ca ma iau eu dupa tine si fac o gentuta   wink 
Pana una-alta, ma pregatesc deja de drum, si mi s-a nazarit sa-mi personalizez troller-ul. E clar ca nu se pierde printre bagaje si nici nu se confunda   rade 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de LRodica Mier 06 Aug 2014, 5:50 pm

Celya interesanta ideea cu personalizarea trolerului. Nu mi-ar fi trecut prin minte. Ma bucur ca exista acest forum cu subiectele lui. kiss 
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3701
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de flori balteanu Mier 06 Aug 2014, 6:00 pm

Celya trebuie sa-ti spun ca ai un stil inconfundabil in a te evidentia.Este ca o amprenta lucrul tau de mana,originala as spune. Felicitari pentru ideie si creatie.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Mier 06 Aug 2014, 6:38 pm

Foarte interesant trollerul Celya!
cu ce ai aplicat crosetatele?
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de piciul Mier 06 Aug 2014, 6:56 pm

Celya, faina personalizare! Cand se invarte "roata" la bagaje in aeroport, al tau va sari singur la tine in brate!  wink 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 06 Aug 2014, 9:51 pm

Multumeeeeeeeeeesc!!! hug 
Cristache, cu aracet le-am lipit. S-au intarit de nu-mi vine sa cred.  Smile 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Joi 07 Aug 2014, 9:23 am

Fix la aracet nu ma gandeam ca ai folosit. aracetul, dupa ce s-a uscat nu se mai poate inmuia sau dilua cu apa? nu prea ma pricep, mie nici apretarea cu aracet nu mi-a iesit.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Joi 07 Aug 2014, 9:52 am

Celya super tare idee . Acum este unicat ....recunosc ca nu mi-ar fi dat prin cap de nici o culoare .
Bijuteriile pe care le creati sunt frumoase , le admir cu drag de fiecare data dar nu ma impulsioneaza sa le fac pentru ca nu port ...dar ideea asta este super . Felicitari !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Joi 07 Aug 2014, 10:09 am

am facut si eu cercei crosetati dar i-am intarit cu lac de unghii si un lac pentru fimo Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 07 Aug 2014, 1:53 pm

Eh, acuma daca e sa se ude.....poate ca se deterioreaza, dar nu prea am unde sa ma plimb cu troller-ul prin ploaie  Smile 
Totusi, am niste ghivece pe care am lipit cu aracet ornamentele, si inca nu s-au dezlipit, cu toate ca au parte de apa cam des....
La cercei, incearca o pereche sa vezi cum e. Dupa ce aplici aracetul sau aracet cu putina apa, ii prinzi cu ace pe ...ceva (burete mai dens sau placa de poliester). Asezi crosetul asa cum vrei tu sa stea, si lasi sa se usuce. Sunt frumosi toti, dar pisicile m-au dat gata  wink O sa incerc si eu....te fur!
Macanetu, multumesc pentru aprecieri!  kiss Sa stii ca e o placere deosebita, o multumire un sentiment aparte, atunci cand intru intr-un magazin, vanzatoarea isi cere permisiunea sa-mi admire colierul (am dat un exemplu)  Smile Mi s-a spus, deja de doua ori, ca o bijuterie de aur sau ....altceva, nu starneste admiratie. Trece ca fiind ceva obisnuit, normal...ce are toata lumea....insa un accesoriu lucrat manual e diferit. E evident ca auzind asa ceva sunt mandra de mine  Smile 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Joi 07 Aug 2014, 6:13 pm

Cristache toti sunt frumosi dar cei cu pisoi sunt cei mai tari . Parca i-as purta si eu Smile .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Joi 07 Aug 2014, 6:25 pm

multumesc macanetule
da, pisicile au succes.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Joi 07 Aug 2014, 6:42 pm

Am terminat si eu doua genti ( am lucrat in paralel la ele ) sau mai bine zis o geanta si alta multifunctionala , merge si  de plaja si de cumparaturi si geanta pur si simplu ....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
....aceasta este din bumbac catifelat(asa  scria )...si urmatoarea din bumbac amestec cu acril cred ...un fir tip snur .Model crossover , are bentita de aproximativ 115-120 cm .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 07 Aug 2014, 6:47 pm

Mamaaaa...dar ai muncit, nu gluma ! Au iesit frumoase amandoua.  rock 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Vin 08 Aug 2014, 8:22 am

frumoase si practice gentile tale, macanetu.
imi plac tuburile de la manerele primei genti
sunt captusite?
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Vin 08 Aug 2014, 11:27 am

Multumesc frumos fetelor .
Celya nu pot sa zic ca am exagerat cu munca , dar imi place si in consecinta o fac cu mare drag la fel ca noi toate de aici de pe forum .
Cristache cea neagra este captusita, are o captuseala exact aceiasi nuanta cu picatelele turoaz de pe geanta . Mie una imi place mai mult cea neagra datorita modului cum se poate purta .Cea gri nu este captusita , e mai batoasa poate si datorita faptului ca e din bbc100% si manerele imi plac si mie mult cum au iesit . Initial facusem altceva dar nu mi-a placut um vine si ....de la capat  wink
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 08 Aug 2014, 12:34 pm

In vara am facut si eu o gentuta Hello Kitty pentru nepoata mea. Fata si spatele sunt tricotate. La maner am folosit cheite mari de la conserve pe care le-am imbracat si pe mijloc am crosetat un snur mov ca sa-i dea o pata de culoare. Am captusit-o si i-am pus fermoar. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nepoata a fost super incantata. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Vin 08 Aug 2014, 11:03 pm

Simpaticuta foc Kitilica gentuta .
Nu ma dumiresc cum ai facut cu inelele de la conserve !!
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de mlizeta Sam 09 Aug 2014, 4:05 pm

Le-am pus una in continuarea celeilalte. Partea cea mare peste cea mica. Si apoi le-am imbracat cu ata. Atunci cand am unit gaurile de la cheite am avut grija ca cea mica sa fie la mijlocul celei mari. Nu am folosit croseta pentru ca firul era putin latos si se agata  zid . Asa ca am folosit acul ca era si mai usor. Iti pun cateva poze de la alt maner la care am folosit croseta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Sam 09 Aug 2014, 11:57 pm

Multumesc frumos pentru poze si explicatii . Foarte tare idee , ingenioasa . Poate vreodata imi va folosi . hug
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 6 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB