Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» De unde si cu ce materiale ne aprovizionam
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyIeri la 9:46 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyIeri la 9:38 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyMier 23 Sept 2020, 1:55 pm Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyVin 18 Sept 2020, 9:48 pm Scris de Dorulet

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyVin 18 Sept 2020, 8:25 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptySam 12 Sept 2020, 5:14 pm Scris de Dorulet

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyLun 07 Sept 2020, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Conserve pentru iarna (3)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyJoi 03 Sept 2020, 12:23 pm Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyLun 24 Aug 2020, 7:20 pm Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyMar 18 Aug 2020, 9:02 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptySam 15 Aug 2020, 7:56 am Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyVin 14 Aug 2020, 10:19 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyMar 11 Aug 2020, 6:49 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

Bijuterii din materiale reciclabile

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din materiale reciclabile

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Joi 24 Noi 2016, 5:56 pm

Nu, este sticla de 0.50 (am mana mica Smile ) taiata circular.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 47
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuterii din materiale reciclabile - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii din materiale reciclabile

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 24 Noi 2016, 10:00 pm

Le-ai intors marginile cu fierul de calcat?
Mama a facut citeva din cola 1,25l, partea dreapta de sub eticheta si din cauza ca le-a pus pe fierul de calcat s-au intors marginile spre interior micsorind bratara-au 20cm circumferinta la interior acum, au devenit si mai rigide si imi sint si mie bune ( eu care am 14cm la incheietura).

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3794
Varsta : 42
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Sam 26 Noi 2016, 9:52 pm

Nu le-am facut nimic, le-am taiat doar cu forfecuta. Nu agata marginile materialul ca sa fie nevoie sa le finisez. Cand mai fac una fotografiez etapele.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 27 Noi 2016, 11:52 am

Hai ca am inteles eu gresit...nu erau de 1,25l pet-urile mamei, nu mai stie nici ea.
Nu de agatat era problema, ci de rigidizat.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Dum 27 Noi 2016, 12:20 pm

A, eu am lipit peste plastic umplutura de-aia pufoasa dintr-o geaca de fas, dar am facut asta pentru volum. Insa s-au si rigidizat din cauza lipiciului. Nu sunt tepene ca alea de lemn, dar daca nu imi prind mana la usa Smile nu cred ca e vreo problema.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 27 Noi 2016, 9:05 pm

Nici prin prelucrare cu fierul de calcat nu devin ca cele de lemn. Foarte tare atunci!!!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB