Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

+54
Geta_63
romaya
Angelica18
valih
Gabica
myky7robc
eriliana
kmn
Serban Valentina
gabi1972
mlizeta
cozma felicia
anca_22
valentinadof
dorinamisov
cica elena
dragan mirela
tiana
cristi970
Mandana
nicoleta 2007
lucky
teisoara
crina68
Celya_f40
danniela
Giorgi
flori balteanu
diblaru maria
Anuk
victoriacus
diada
SilviaDumitrescu
nicole24
Muravka
alexa1991
andas
mari01
canadianca50
gretty
geanina_scumpica
mia and me
claudine
Costea Claudia
rivka
Lia33
alessia2007
greieras
dorina narita
alban andreea
mariag
LORIMAR
piciul
Greteledelweiss
58 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Mandana Dum 02 Feb 2014, 3:29 pm

Frumoase creatiile voastre .. va arat si eu ceva la care am lucrat cam 6 luni ...pentru ca nu stiam cam ce vreau sa iasa  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de dragan mirela Dum 02 Feb 2014, 4:18 pm

sa il porti cu placere draga mandana (imi place cum ti a iesit) pupi 
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 02 Feb 2014, 5:48 pm

Foarte frumos Mandana!! Felicitari!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Mandana Dum 02 Feb 2014, 6:26 pm

Merci  Merci 
Multumesc ! la inceput mi s-a parut munca de chinez dar... a meritat, este pentru fiica mea !
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 02 Feb 2014, 8:45 pm

mandana, frumos pardesiul, dar poate vrei sa postezi si fata imbracata cu el, ca se vede mai bine, da?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Mandana Dum 02 Feb 2014, 8:50 pm

incerc ! wink
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de andas Mar 04 Feb 2014, 9:21 am

Buna ziua
Am reusit sa termin (cred!) un... o... jachetica. Dati-va cu parerea, va rog - ma intereseaza criticile.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de dragan mirela Mar 04 Feb 2014, 9:31 am

este f .frumoasa ,sa o porti cu placere andas kiss kiss 
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Mandana Mar 04 Feb 2014, 11:56 am

Andas este foarte frumoasasi iti vine perfect ..tunica ... ar fi mers, cred,putin mai lunguta.Sa o porti sanatoasa !! .. sau ..vinde-o wink
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de andas Mar 04 Feb 2014, 1:05 pm

Multumesc.
Mai lunga as fi vrut si eu sa iasa, dar atita fir am avut. A intrat o gramada (vreo 700g). Cred ca trebuia sa o lucrez cu o croseta mai mare.
Despre vinzare... n-am abilitati...nici nu cunosc potentiali clienti.. Pina acum am facut doar pentru mine, sau maxim cadouri din ce imi "iese". din miini.
Am luat-o si ieri si azi la serviciu, sa vad cum ma simt. E calduroasa.
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 04 Feb 2014, 1:14 pm

Mandana frumos pardesiul. Aşteptăm poza pe manechin pentru a pune în valoare lucrătura.
Andas frumoasă jacheţica. Eu aş încerca un fermoar ascuns în locul nasturilor. Mi se pare că parcă nasturii iau din strălucirea modelului.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de myky7robc Mar 04 Feb 2014, 2:22 pm

andas mie imi place cum ti-a iesit, dar de ce ai pus nasturi negri?cum ai lucrat-o pe verticala, ca pe orizontala nu pare a fi? dar nu-mi dau seama cum ai inmultit la rascroiala manecilor?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de andas Mar 04 Feb 2014, 4:01 pm

Nasturii nu-s negri, sunt intr-una din multele nuante ale firului, dar asa a iesit in poza. Lucratura e si pe orizontala si pe verticala (ca sa zic asa) deoarece modelul de baza sunt cele 2 hexagoane "granny's square" (ma rog, un patrat....cu 6 laturi  rade  ).
Dar ideea de fermoar nu-i de lepadat, mai ales ca daca mai desir un pic, sa iasa fetele egale (ca acuma se suprapun un pic, pe distanta dintre nasturi), pot sa mai lungesc. Multumesc.
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de gretty Mier 05 Feb 2014, 7:31 pm

Daca o lasai pe umeras, poate as fi cautat ceva de criticat. Dar cand ai pus-o pe tine am abandonat ideea, ar fi fost o cautare in zadar...Iti vine minunat si eu cred ca - dimpotriva - nasturii aceia ii pun in valoare modelul si chiar dau senzatia ca vin sa potoleasca putin jocul indraznet de culori din fir. Eu chiar vad ca e bine asa, felicitari!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de piciul Mier 05 Feb 2014, 7:51 pm

Andas, felicitari! Iti vine turnat si nu cred ca nu ai primit complimente pe unde te-ai plimbat cu ea  wink 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 05 Feb 2014, 7:55 pm

ieri scrisesem si eu pe aici dar azi constat ca.... doar am scris nu am si trimes  wink 
Andas imi place mult de tot jacheta ta . Felicitari!! Ai lucrat foarte frumos!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de andas Joi 06 Feb 2014, 8:34 am

Multumesc mult. Aprecierile venite din partea voastra, doamnelor cele mai pricepute, inseamna mult, imi dau un pic de incredere.
La serviciu sunt tot cei de acasa  rade  ca lucrez la o firma mica, aproape numai in familie, asa ca aprecieri...
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de dorina narita Joi 06 Feb 2014, 8:46 am

Andas, e frumoasa jachetica ta, eu nu as mai modifica nimic la ea, imi place asa si se aranjeaza frumos pe tine. La o prima vedere mi s-a parut ca ai lucrat cu model tunisian, apoi am vazut ce-ai scris.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 08 Feb 2014, 4:07 pm

Va arat o bluza lucrata de Istrati Constanta.Deoarece ea nu a reusit sa ataseze fotografii,m-am oferit eu sa o fac in numele ei.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 08 Feb 2014, 5:25 pm

90% imi place. Insa asa dupa cum ma stiti mai repede spun ce nu imi place decat ce si daca imi place . Si ca sa nu ma dezmint zic :
daaaaarrrr , nu-mi plac locurile goale unde a unit rozetele. ori trebuia sa aseze rozetele intercalat ori sa fi lucrat o alta mica rozeta, mica floare, ...ceva , pe care sa il puna in lcul acela cam gol dupa parerea mea.
Doamna Tanta Istrati sper sa nu va suparati pe mine. E doar parerea mea si nu trebuie musai sa fie si buna  wink pupi 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de piciul Dum 09 Feb 2014, 9:17 am

Angelica18, multumim de poze!
Dna Istrati Constanta eu nu stiu sa crosetez decat o margine simpla la tricoturile mele...mama mea e experta in ale crosetatului..si de obicei facea mileuri (acum nu prea mai o atrage nimic... a facut anul trecut fulgi de nea, pentru pomul de iarna)...am si eu cateva si tot incerc sa le valorific prin ale combina cu panza si sa fac ceva purtabil...o simbioza, cum e o rubrica pe aici...
Deci va felicit pentru maiestria mainilor dvs. in ale crosetatului si ale tricotatului!  flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de cristi970 Dum 09 Feb 2014, 10:38 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ce am mai mesterit in ultima vreme

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 09 Feb 2014, 11:20 am

O bluza din macrame lucrata de Istrati Constanata. Mie imi place foarte mult.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de crina68 Dum 09 Feb 2014, 12:11 pm

Superbisimeeeeeeeeeeee!!!

Angi, *draperiile* veste, sunt dreptunghiuri bine delimitate sau mai scazi ochiuri ici e colo? Mercic!

Cristi, fii amabilă și trântește-mi, te rog, schema de la vesta albastră! ÎMI PLACE! Mercic!

Felicitări,fetelor!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de rivka Dum 09 Feb 2014, 12:41 pm

cristina super, super imi place mult ce ai lucrat in special vesta albastra wink 
tanti constananta foarte frumos  hug 
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB