Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyAstazi la 8:49 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyAstazi la 8:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet


Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

+44
Dorulet
europolis
simonaviviana
Giorgi
piciul
Celya_f40
lucky
cristina iosif
Gabica
Day
Ducess
ismi3ismi
CarmenClaudia
myky7robc
Angelica18
Steluzza
Maria Tatuti
Serban Valentina
fizicuta
barbin
mishou
pufoi
tantza_m
cristina07
Giobsy
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
stejara
danniela
Teima
sergiu valentin
valentinadof
stephanya
MagdaMarin
irish05
canadianca50
SilviaDumitrescu
Tache Marilena
vyky2010
CCristinaC
dorinamisov
AcidoR
ema
ANCA ECATERINA
48 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Muravka Mier 10 Iul 2013, 6:41 pm

Dragelor, nu ma pot abtine sa nu impartasesc o glumita pe care a pus-o azi pe FB, culmea, unul dintre pilotii nostri Smile
"Bunica croseta un pulover. La un moment dat se opreste din crosetat, se uita fix in ochii mei si imi spune: Ghem over!"
Nu stiu daca-i banc sau nu, dar m-a facut sa zambesc.
O seara frumoasa sa aveti!
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de AcidoR Mier 10 Iul 2013, 6:56 pm

Sara buna! hug 
Day, asta da veste, ma bucur pentru tine! kiss 
Dragalaselor o seara racoroasa si relaxanta va doresc! nu muncesc
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 11 Iul 2013, 8:32 am

Buna dimineata!
Day ,excelenta veste !!!Sa fii fericita!

Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Joi 11 Iul 2013, 10:28 am

Neaţa de la Craiova.
E soare, am chef de plajă!!!!!


Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Joi 11 Iul 2013, 1:33 pm

Si eu, si eu!!
Va salut si eu ca-s in concediu. Day, ma bucur enorm pentru tine si sanatatea ta! Sa dea Domnul sa ramana asa, adica in buna stare!
Eu is in concediu! Mi-am luat masina de spalat, asa ca spal de zor, vopsesc pe ici colo, cos perdele, cine cosea o rochie in 2 ore ca mie sa tai doua perdele in doua si sa fac 4 mi-a luat o juma de zi zid zid  asa inceata oi fi eu???scratch scratch 
Astept sa imi vina banii ca asa e moda pe aici, pleci in concediu si banii vin dupa zid zid si pe langa casa. Ma duc sa scriu o scrisoare la propretar sa ma plang de un bord de publicitate, am vorbit cu vecina indianca, mi-a dat o carte despre tara ei. Deci lectura scrie pe mine!! Poate la anul....vad si India.
Hai sa aveti o zi faina. Cred ca mai tarziu ma bag sa fac ceva dulce!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 11 Iul 2013, 1:41 pm

M'naziuaaaaa!!!
sa aveti o fi asa cum va doriti!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Ducess Vin 12 Iul 2013, 8:06 am

kiss Buna dimineata! Cafelutza, ceva? Treziti-va, somnoroaselor!O zi superba va doresc tuturor!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Iul 2013, 8:19 am

Eu is treaza...'neata...cafea.....coffee coffee coffee coffee  e buna asta????peace peace 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Ducess Vin 12 Iul 2013, 8:22 am

kiss Multza fain!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 12 Iul 2013, 8:28 am

Buna dimineata!
Fetelor am luat examenul! Ieri s-au afisat rezultatele... dupa 3 saptamani de asteptare!
Azi am de munca, trebuie sa pun totul la punct ca raman in concediu!
Day ma bucur ca ti-au iesit analizele bine! Te-ai linistit acum.
Danni, mai usor cu munca ca in concediu trebuie sa te odihnesti!
O zi frumoasa tuturor!kiss 
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Iul 2013, 8:33 am

Marilena, noi stiam ca tu esti fata desteapta, ma bucur enorm ca ti-au trecut asteptarile si felicitari. Ce examen fu si pentru ce???
Eiii, lasa ca nu ma omor dar tre sa tin si eu ritmul ca apoi dau in lenea cea mare!!! Azi ma duc la zumba bucurie bucurie 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Ducess Vin 12 Iul 2013, 8:50 am

ura Aaaaaaaaaa, Zumba...vreau si eu
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 12 Iul 2013, 8:57 am

Danniela, salariul in Romania este foarte mic si din dorinta de a mari veniturile familiei toata viata incercam sa facem tot felul de artificii. Unele merg, altele nu, depinde si cat timp am la dispozitie, dupa serviciu, sa aloc acestor activitati. De vreo 3 ani am intrat in colaborare cu o firma de brokeraj in asigurari. Lucrez cu toate societatile de asigurari si asta este un avantaj pentru client ca-i arat o paleta larga de oferte. Distinsii nostri parlamentari au decis ca trebuie sa sustinem un examen din doi in doi ani pentru autorizare. Asa ca a trebuit sa ma conformez si sa ma autorizez. Poate pana peste doi ani se schimba legea!wink 
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Iul 2013, 9:04 am

Marilena, cam peste tot incepe sa fie chestia asta cred. Aici localnicii fac tot felu de cursuri, scurte, lungi, in general seara dupa serviciu, tot asa in idea de a promova sau schimba serviciu cu unul mai banos. Ei din pacate au baza scoalara foarte slaba. Nici la cursuri nu invata cine stie ce. Insa la dosare au kilograme de diplome.
Eu te felicit ca esti o luptatoare, pentru tine lupti pana la urma si pentru confortul tau!
Cred ca ma duc sa caut ceva de tricotat....parca i-as face ceva mandrei mele......acus vad ca pleaca de acasa. Ducess, hai la zumba, asa am si eu cu cine. Vecina zicea ca pleaca in India pentru o luna si ceva.....o am pe fii-mea daca o vrea sa mearga, cred ca doar pentru mine o sa vrea!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Vin 12 Iul 2013, 9:32 am

Buna dimineataaaaaaaaaaa!Dupa ce ca vin tarziu,am zis macar sa nu vin cu destiu'n gura Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Multumesc mult dragelor pentru suport,intotdeauna unite,si la bine si la rau!Heeei,tocmai am definit o familie:) Chiar o familie faina sunteti ,va pup Smile

Sa trec peste efuziunea sentimentala,bravo Marilena,stiam noi ca esti buna Smile Danni..tu chiar vrei sa ma zgandari rau di tat :)Odihneste-te,ca vacanta nu e vesnica :)Si du-te-n Indii,maica,si sa vii sa-mi povestesti tot!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Vin 12 Iul 2013, 11:30 am

Neaţa- ziua bună!
Am băut o cafea, acum am terminat un germoderivat de mesteacă pufos pentru paradontoză;
Dar savurez cafelele virtuale.
Deseară plec în concediuuuuuuuuuuuuu. ura 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de ema Vin 12 Iul 2013, 12:46 pm

Buna ziua asa mai pe la pranz
Day, ma bucur ca ai dat vesti bune Sanatate multa in continuare
Marilena, felicitari pentru examen si tine-te tare
Azi plec in vacanta Am trecut sa va urez vacanta placuta si voua (celor care raman in concediu) si o vara frumoasa (celor care merg in continuare la serviciu)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Iul 2013, 12:56 pm

Vacante si concedii placute doamnelor!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de AcidoR Vin 12 Iul 2013, 1:45 pm

Ziua buna domnitelor! hug 
Cum ora pentru cafea a trecut, va invit la o portie de "energie" calorica zidEmbarassed [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Petrecere frumoasa, relaxare si numai bine, celor care pleaca in concediu! pupi 
Al nostru fuuuuuu si nu cred ca anul asta mai pupam vreo deplasare. Sad nu 

Conform DEX online: "CONCÉDIU s. n. interval de timp în care angajații sunt scutiți, în temeiul legii, de a presta muncă."
De ce vreti voi sa incalcati legislatia chiar si numai cea nescrisa, familiala si sa munciti in aceasta perioada "stresanta" wink ?
Va rog sa va reevaluati obiectivele din aceasta perioada si ele sa fie numai, plaja, drumetii pe poteci montane, SPA, lectura, concerte ....... nu bucatareala, spalat, calcat, vopsit.....intr-un cuvant relaxare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

bucurie 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 12 Iul 2013, 4:41 pm

Acidor , cred ca definitia e facuta sigur de o femeie, ca nu vad pe rumanul meu sa accepte ceea ce scrie in dex , asta pentru mine ca pentru el cu siguranta mi-ar trage cu definitia in cap .

La mine se duse ziua aiurea, am fost pe la banca, la niste magazine si gata s-a dus ziua. Deja e 5 ca si cum a trecut, si pe deasupra se face noapte devreme adica la 7 deja e intuneric. Ma duc sa vad asfintitul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de AcidoR Vin 12 Iul 2013, 10:32 pm

Imi pare rau de tine! Sad pupi  Nu prea inteleg cum e asta scratch , noi ne respectam reciproc cheful sau necheful de treaba si totul e ok. bine 
La voi tot timpul ziua e egala cu noaptea asa ca tu si cand aici e intuneric la ora 16,30, inca te bucuri de zi si caldura. wink
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 13 Iul 2013, 6:22 am

Buna dimineata!O zi frumoasa tuturor!
Mai am doua zile de stres la targ,apoi ma intorc la conversatia de pe forum,ca aici e relaxarea.Abia astept!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de piciul Sam 13 Iul 2013, 7:04 am

Buna dimineata![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O cafea de weekend...si concediu placut! pentru cei care il au.
De azi, pentru ceilalti wink  doua zile de relaxare si spor in cele cotidiene!
P.S. Sanatate la toti!....iar eu mai beau o cafea ca le cam incurc pe toate azi rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 13 Iul 2013, 7:18 am

Dorulet, sa ai spor si vreme buna la targ!hug 
Mnnnnnn, piciule...merci de cafea......hug 
Eu petrec ultima zi in Tasnad, mai am timp de o baie la strand, apoi ma indrept spre Cluj. Maine mi-am luat zborul......probabil o sa revin la toamna.
Sunt putin trista...timpul a trecut prea repede:(
Va doresc relax si distractie oriunde v-ati afla kiss hug 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 13 Iul 2013, 7:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Neata si eu va spun mai stau putin si plec sa pregatesc micul dejun apoi merg la cusut.Am program bine stabilit.wink 
Va pup o zi faina va doresc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB