Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

3 participanți

In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de chocolate Joi 04 Apr 2013, 10:08 am

M-am gandit ca merita deschis si un astfel de subiect. Noi cel putin, cand ne intalnim cu prietenii ne distram cu tot felul de jocuri.
Vin eu cu primul nostru joc. Este vorba de o varianta a jocului "Cluedo" sau "Clue". Am schimbat personajele, alegand detectivi mai cunoscuti, camerele sunt cele al unui castel iar armele cam ce s-ar putea gasi acolo. Tabla de joc este din etamina mai groasa dublata, brodata si pictata. Pionii sunt facuti din rondele de lemn pe care am scris numele personajelor (probabil ca in viitor vom face si niste imagini ale personajelor pe care le vom lipi pe dosul rondelelor). Cartile de joc au fost facute de sotul meu si scoase la imprimanta pe hartia cea mai groasa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 04 Apr 2013, 4:10 pm

mie imi place foarte mult remi, si obisnuiam sa jucam destul de des, sau cand vin fratii, cumnata in vizita si stau mai mult ...nu e ceva special ca si jocul facut de tine...dar...,
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 36
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 04 Apr 2013, 6:23 pm

interesant jic. Cartile arata tare bine!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB