Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

+68
danniela
zylv
corina corina
dienutzababy
StMihaela
ghita
arielas
olympia
Anusca
andarlidia
MagdaMarin
violetas
7furnici
elenaxx
valentinadof
lilianna
moruna
mariucamariuca
valentyna_sweetly
Miniona
claudiana
BITZA7575
iozefina
Steluzza
Lucia.BlueFlower
amnro
daiana25
magdaR
Giobsy
mnarcisa
alexaaa08
roxx
SilviaDumitrescu
Ela
Roxanne
ivanoiuadela9
Ioana Stanciu
firimitura
luminita_khader
CCristinaC
lorexa1987
cretu_veronica22
lushca
solmizel
ELENA76
Alina.C
Adriana13
maju1810
mihamiha
ANYTHA
cris_27
LYNDA
clodi
marlen372001
feliciagl
angells
ema
vasilica
DANIELA.I
Noemi
Anna Succubus
dana_mi16
MihaelaT
Admina
diada
arime
Camy
geany
72 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ela Sam 07 Aug 2010, 4:03 pm

Aveti idee daca face cineva aici pe forum, aplicatii din fimo pt unghii?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 07 Aug 2010, 8:50 pm

ela uite ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Roxanne Sam 07 Aug 2010, 9:24 pm

Buna seara si multumesc pt aprecieri.
Geany si Admina aveti unghii superbe, naturale si f frumos ingrijite si vopsite love
In afara de cele 3 colorate viu (oranj, turcoaz si violet), care sint de la Gabrini, restul sint Kallos. Am luat 2 de pictura (alb si argintiu), 2 obisnuite (cu pensula normala), un lichid pt uscare rapida si un tratament pt cuticule (ca sa explic tot ce e in poza).
Admina eu sint total de acord cu tine in ceea ce priveste calitatea ojelor. In timp cred ca am incercat tot ce se putea de pe piata si sint fan al celor de la OPI (nu am oje mai scumpe de atit Embarassed ) si MaxFactor. Si mai am un excelent lac top coat care are si rol de uscare rapida de la Revlon.
Acum mi le-am luat pe astea de la Kallos fiindca vreau sa fac ceva desene si cred ca voi proceda in felul urmator - folosesc oja scumpa ca baza, apoi desenele le voi face cu cele Kallos si finisez cu lacul Revlon.
Inca mai caut tratamentul de la Farmec, nu l-am gasit in 2 magazine plafar...
Si eu sint de parere ca important este ca unghia sa fie sanatoasa si tare. In aceasta perioada eu (avind o bebitza de 6 luni) stau cam mult cu miinile in apa si in plus am si ceva carente din cauza alaptatului (vad asta si la parul care cade), prin urmare va trebui sa nu fac exces de oja. DESI de vreo luna de cind imi dau frecvent cu oja vad ca nu mi se mai exfoliaza unghiile la fel Rolling Eyes
A si am uitat sa va spun ca la aprox. 3 saptamini lustruiesc unghiile cu bufferul, ceea ce le face netede si lucioase chiar fara lac.
Apropo de discutia voastra de mai sus cu rosul unghiilor, trebuie sa va spun ca eu mi-am ros unghiile in copilarie citiva ani, pina cind tata mi-a zis ca este extrem de urit pt o femeie sa aiba asa miini, ca pt o femeie parul si unghiile trebuie sa fie cele mai frumoase. Daca fetita mea va face asta il voi pune pe tata sa-i zica acelasi lucru si la fel de serios, sigur va functiona wink
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 08 Aug 2010, 11:29 pm

De miercuri pana azi asa arata Embarassed dar n-am stat cu mainile in san Smile si ieri am spalat un covor ca matzulina nu s-a simtit bine si-a varsat pe el. De pe unghia inelarului s-a dus un pic si au sarit pietricelele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa le am acum.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Roxanne Lun 09 Aug 2010, 9:33 am

Foarte frumoase Mihaela, interesanta combinatia de culori si ai o imaginatie... m-ai dat gata!
Eu m-am hotarit (cel putin pt o vreme) sa nu-mi mai tai cuticulele, ci sa le imping dupa ce le dau cu solutie speciala. Vreau sa vad cum merge asa, daca arata bine si daca devine unghia mai neteda (ale mele au ceva "ondulari").
O saptamina frumoasa tuturor kiss
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Aug 2010, 10:04 am

Multumesc! In realitate arata mai bine. M-am inspirat un pic dintr-un filmulet de pe youtube Smile
Am zis ca si eu imi voi lua o solutie pentru cuticule si sa incerc sa le imping...ondulatii mai au si ale mele, dar o data la hăt timp le slefuiesc rade

Si uitasem Embarassed ...Geany, ai niste unghii foarte frumoase!
aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ela Lun 09 Aug 2010, 8:27 pm

SilviaDumitrescu a scris:ela uite ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Merci I-am dat mesaj. Am tot incercat sa reduc asa mult caneuri si mi se deformeaza spre sfarsit. plus ca nu le pot taia asa subtiri. zid
Eu imi tin unghiile cu lac sidefat sau simplu, uneori french, dar cred ca ar merge de minune cu niste aplicatii din fimo sa le mai inveselesc.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de ema Lun 09 Aug 2010, 8:35 pm

Cum fac o manichiura cu lac de unghii rosu, fara a depasi unghia si a ma unge de rosu pe partea dinspre cuticule?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Lun 09 Aug 2010, 8:38 pm

Au aparut prin toate magazinele niste stickere foarte dragute pentru unghii. Tot felul de modele si de culori. Mie imi plac mult, mai ales ca nu e nevoie de mult timp pentru a-ti face manichiura..
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ela Lun 09 Aug 2010, 8:48 pm

ema rade mergi la mani-pedi sa fi sigura ca nu dai pe langa. Acum nu mi-o lua in nume de rau ca si eu am problema asta, de aia evit culorile tari. Cand totusi ma fac cu rosu am aproape acetona si un betisor de urechi si putina vata infasurata pe ceva ascutit gen forcecuta de unghii. Dau primul strat si apoi corectez a doua oara oricum nu dau pana la pielite ca sa nu ma mai manjesc.
Ioana, sunt micute? Am si eu unele doar ca nu am vazut colorate, doar negre cu marginea alba. Parca era si argintiu sau auriu. Ai vreo poza cu ele?
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Lun 09 Aug 2010, 8:56 pm

Nu am poza acum, dar fac maine si le postez. Mie imi plac mult cele pe negru, dar am si albastre si roz.. Am avut si argintii, dar le-am terminat.. Sad Nu sunt mici, dar poti foarte usor sa le combini, sa pui doua pe o unghie, daca iti place.

Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Aug 2010, 9:30 pm

Da, nu sunt idei rele, cu fimo sau abtibilduri. Lacul tine pe unghii mult si bine si cred ca se da un strat, apoi "duda" si apoi iar lac. Nu?
p.s. trebuie sa fac o baie de multime, sa-mi caut vopsele pt pictat si "dude" de lipit. Laughing N-am incercat sa-mi fac pedichiura mai speciala si tine oricum mult mai mult decat pe maini.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de ema Lun 09 Aug 2010, 10:12 pm

Ela nu ma supar Am intrebat tocmai pt ca nu stiu Si eu fac la fel ca tine dar uneori chiar daca ma sterg cu betisorul inmuiat in acetona, tot mai ramin urme
Eu folosesc culori deschise dar de data asta e musai sa le fac rosii
Ca sa tina oja cit mai mult, peste oja, dau un strat de lac incolor de la Maybelline (exista un lac care intareste unghiile, si care e incolor cu usoare nuante, dar nuanta nu se vede) Spal vesela, etc si totusi rezista bine Asa ca nu ma complic sa dau un sac de bani pe oje scumpe.
PS Imi plac unghiile negre Trebuie sa incerc
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Mar 10 Aug 2010, 12:02 pm

Am facut poze, Ela. Sper sa se vada bine..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de roxx Mier 11 Aug 2010, 5:12 pm

Foarte frumoase unghiute aveti!
In tineretile mele nu stateam mai mult de 2-3 zile cu aceeasi oja. Acum se intampla cateodata sa nu am timp sa le fac.
Ieri de ex, mi le-am facut asa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Roxanne Mier 11 Aug 2010, 6:32 pm

Foarte frumoase Roxx, poate ne spui si noua cum desenezi florile acelea wink
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de roxx Mier 11 Aug 2010, 6:42 pm

Roxanne a scris:Foarte frumoase Roxx, poate ne spui si noua cum desenezi florile acelea wink

Am dat 2 straturi de oja din culoarea de baza fara sa le las sa se usuce apoi am pus 5 picaturi sub forma de cerc din prima culoare aleasa pt floricica, imediat si sclipiriciul peste cele 5 picaturi si cu o scobitoare am inceput sa trag din centu spre exterior prin picaturi. Apoi din exterior, pe langa "petalele" formate, ca sa iasa mai bine in evidenta. Si gata.

Tot asa se fac si inimioarele, numai ca picaturile nu se pun unele peste altele, ci unele langa altele, pe verticala sau oblic si apoi se trece cu scobitoarea prin culori, incepand cu baza.
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Roxanne Sam 14 Aug 2010, 7:01 am

Roxx merci frumos de raspuns, incerc miine, vreau sa-mi fac ceva dragut pe unghii inainte de a pleca la mare kiss

Ioana si tie iti multumesc, mi-ai amintit ca am niste stickere argintii primite cadou de la verisoara mea (care e manichiurista) pe care nu le-am mai folosit de mult wink Si cu aceasta ocazie mi-a promis si unele aurii. Sint f dragute, nu am vazut asa pe piata, stiu ca ea le-a cumparat de la un tirg de specialitate, mi-a spus ca sint italienesti. In poza aveti ce mi-a mai ramas boo
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Ioana Stanciu Sam 14 Aug 2010, 3:17 pm

Sunt foarte finute, Roxanne love
Ioana Stanciu
Ioana Stanciu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 113
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/07/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 16 Aug 2010, 12:23 am

Roxx, sunt foarte frumoase. aplauze

azi


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de alexaaa08 Dum 22 Aug 2010, 11:04 pm

Am vazut pe net un aparat pentru manichiura / pedichiura. Mi se pare interesant dar nu stiu cat de bun si folositor este. La functii si accesorii scrie printre altele :
Disc: De lustruit. Fin de tratament pentru unghii. Aspru de tratament pentru unghii. Fin pentru eliminarea pielitelor. Aspru pentru eliminarea pielitelor.
Con: Ascutit pentru margini. Bont pentru margini. Mare pentru margini.
Pila pentru calcaie: Abraziva pentru curatare. Fina pentru finisare.
M-am uitat pe toate paginele (fugitiv, cei drept) si nu am vazut scris nimic despre aparate de genul acesta. Daca am gresit topicul sau scrie pe undeva, imi cer iertare.


alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Admina Dum 29 Aug 2010, 11:27 pm

Microbul l-am contactat si eu, asta e clar, Mihaela e una din vinovate.wink Dar mai am pana sa-mi "fac mana" pe mani si pedi. pana atunci exersez cu unicul lac de nail art, gasit (erau mai multe culori dar toate cu sclipici si "penale", am ales maro). Nu mi-am luat abtibilduri desi erau multe modele, dar am luat niste fluturi dintr-un fel de cauciuc, imitatie de fimo. Tin si o saptamana lipiti pe unghii, azi i-am schimbat pe cei pusi luni, primii roz si acestia mov.rade Ma pitzi pe zi ce trece, se pare...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu radeti prea tare, ca va aud... wink


Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 30 Aug 2010, 11:37 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Noemi Lun 30 Aug 2010, 8:58 pm

Ca sa imi mai creasca si mie moralul, ca eu cand sunt deprimata ma machiez si ma imbaiez Smile, dupa pierderea a ceea ce urma sa fie bebelusul meu baietel, mi-am vopsit unghiile in stilul MihaelaT pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Noemi in Lun 30 Aug 2010, 9:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : am uitat sa adaug poza :D)
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 30 Aug 2010, 11:31 pm

Ioiiii, ce-mi place!!! Admina, Noemi, sunt foarte faine . aplauze
Ale mele-s scurtute si fara lac ca vocsesc la scoala si cand sterg cu diluant vine si oja, dar revin la normal peste vreo saptamana. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Noemi Lun 30 Aug 2010, 11:41 pm

Hai ca acum sa va arat ce imi facusem cu o stampiluta speciala acum vreo 2-3 ani, cand ma dichiseam mai mult (spre rusinea mea)... sau ma rog poate aveam chef de joaca mai mult. Acum sunt o baba zbarcita

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 6 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB