Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

+68
danniela
zylv
corina corina
dienutzababy
StMihaela
ghita
arielas
olympia
Anusca
andarlidia
MagdaMarin
violetas
7furnici
elenaxx
valentinadof
lilianna
moruna
mariucamariuca
valentyna_sweetly
Miniona
claudiana
BITZA7575
iozefina
Steluzza
Lucia.BlueFlower
amnro
daiana25
magdaR
Giobsy
mnarcisa
alexaaa08
roxx
SilviaDumitrescu
Ela
Roxanne
ivanoiuadela9
Ioana Stanciu
firimitura
luminita_khader
CCristinaC
lorexa1987
cretu_veronica22
lushca
solmizel
ELENA76
Alina.C
Adriana13
maju1810
mihamiha
ANYTHA
cris_27
LYNDA
clodi
marlen372001
feliciagl
angells
ema
vasilica
DANIELA.I
Noemi
Anna Succubus
dana_mi16
MihaelaT
Admina
diada
arime
Camy
geany
72 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de arime Vin 04 Sept 2009, 9:48 am

MihaT felicitari pt. operele de arta, se vede ca a devenit o pasiune Flowers

Vasilica mie-mi plac cele rosii... dar in varianta naturala wink Am avut 2 tentative de a avea unghii valse nici n-au rezistat mult, dar nici nu m-am putut acomoda cu ele! In ambele situatii nu am rezistat sa stau mai mult de 4 zile cu unghii false Smile

Asta port acum, putin indrazneata culoarea... nu? Cool

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Vin 04 Sept 2009, 9:58 am

Arime mie imi place culoare ta indrazneata a unghiilor, doar daca o asortezi cu imbracamintea sau accesorii. E un galben frumos pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 04 Sept 2009, 5:06 pm

Sar'na! Am noroc ca am unghile tari, nu am probleme sa se rupa desi mereu sunt cu mana in apa.Eu le dau tot timpul peste oja cu lac incolor de la Farmec.Mie chiar imi place lacul acesta.
Arime, am si eu una, a ales-o fii-mea de la mare si i-am facut peste oja galbena smile Smile si-am zis ca intr-o zi cu soare mi le fac si pe ale mele asa.
Si ca tot vb de unghii...Diana incepuse sa si le roada, eram disperata, i le-am bandajat cu leucoplast cat e unghia, i-am luat lac din acela impotriva rosului care nu va zic cat de amar poate sa fie, chiar o certam cand o prindeam cu degetul in gura, efectiv nu mai stiam ce sa-i fac sa nu le mai roada.La mare cand imi faceam eu unghile mi-a spus sa i le fac si ei si chiar daca nu-s eu de acord cu unghile ojate la fetite zic hai ca poate asa o conving sa nu le mai roada si i le-am facut si pictat cu floricele...hop, nu-si mai rodea unghile...apoi i-am sters oja si iar le-a ros...iar i le-am dat cu oja si aveam unghii de taiat...asa ca i le-am facut cu oja vreo luna si ceva si asa s-a dezvatat de ros...acum sunt fara oja de-o perioada si nu le-a mai ros si sper sa nici nu reinceapa.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re : mainile ,cartea de vizita a unei femei

Mesaj Scris de vasilica Vin 04 Sept 2009, 5:26 pm

Ma bucur fetelor ca v-au placut unghiile mele pupi Da geany sunt mainile mele si nu mi-am ros unghiile niciodata .Pentru a le mentine ,o data pe saptamana stau cu unghiile in ulei caldut de ricin sau de masline iar mainile tot o data pe saptamana fac un gomaj din zahar si putin ulei de masline apoi ma spal cu apa calduta si bineinteles nelipsita mea crema de maini cu arnica .In legatura cu modelele 3 si 4 sunt favoritele mele si sunt unghiile mele 1 si 2 sunt unghii false . Embarassed
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Sam 05 Sept 2009, 5:14 pm

MihaelaT ma bucur ca fetita nu-si mai roade unghiile, sper si eu sa nu reinceapa, nu stiu daca exista ceva mai urat decat unghii "ciopartite".
Vasilica, ma bucur sa aud ca sunt unghiile tale, felicitari.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty unghii cu pete albe

Mesaj Scris de ema Dum 13 Dec 2009, 7:10 pm

Ce stiti despre noite (liniute albe pe unghii)? Am de cind m-am nascut si medicul dermatolog mi-a zis sa le dau pace ca asa sunt unghiile mele Dar de ce numai cele de la mina? Aici nu mi-a mai zis nimic Daca le dau cu oja, liniutele dispar (le-am sters expres ca sa vad daca mai sunt acolo)dar sunt zile cind le vreau naturale, fara nici o culoare
Pe mine ma plictiseste sa le tot tin in ulei caldut Am gasit la Maybeline un lac incolor (duritate de diamant) - vedeti ca au si incolor cu tenta movie sau rozalie. Fie ca le dau cu oja fie ca nu, aplic deasupra si un strat subtire de lac din asta si s-au intarit
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 12 Ian 2010, 5:54 pm

Ia sa mai pun poze si aici
de Anul Nou

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acum
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si ceva nu prea reusit...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de angells Mar 12 Ian 2010, 7:45 pm

trebuie sa ma laud si eu cu unghiutele mele:
de Craciun si Revelion asa le-am avut:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
astea sunt pozele in care se si vad, ca nu m-am gandit sa le pozez special.

si inainte, erau cam asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Camy Mar 12 Ian 2010, 7:52 pm

ce unghii frumoae ,ANGELS sunt unghiile tale naturale ?sau puse cu gel?
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de angells Mar 12 Ian 2010, 8:01 pm

Camy a scris:ce unghii frumoae ,ANGELS sunt unghiile tale naturale ?sau puse cu gel?
as vrea eu sa fie naturale. nu-mi cresc si pace. sau daca imi cresc putin, se rup sau se exfolieaza imediat.
aveti vreun sfat, ce anume sa fac sau sa iau ca sa-mi creasca si mie frumos? si tari?


Ultima editare efectuata de catre angells in Mar 12 Ian 2010, 8:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : mica corectura)
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Camy Mar 12 Ian 2010, 9:52 pm

mi se paruse mie ca nu ar fi naturale dar sunt superbe. hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de feliciagl Mar 12 Ian 2010, 11:20 pm

Angells, la pag 1 la acest topic a scris Geany despre tratamentul cu ulei pt unghii
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de angells Mar 12 Ian 2010, 11:22 pm

feliciagl a scris:Angells, la pag 1 la acest topic a scris Geany despre tratamentul cu ulei pt unghii
merci frumos.
recunosc, nu am citit tot ce s-a scris pe aici.
Merci
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 14 Ian 2010, 12:38 pm

fetelor,

sunt de acord cu voi - mainile sunt cartea de vizita a unei femei. eu am unghii de la 13 ani. nu le-am ros niciodata si pana am nascut au fost tari ca unghiile false.

felicitari celor care au si unghii false - inseamna ca tin mult la asta.

am si eu o intrebare. am incercat de toate : gel, unghii false, numai tipsuri, totul.

la cat timp va faceti intretinerea unghiilor false : la 2 sau 3 saptamani ? unde si cam cat mai costa. Cum se comporta gelul ?

si mai ales : a renuntat cineva la ele si a reluat unghiile naturale ? cum se comporta ?

la urma va spun si pataniile mele si va vand un pont de 1000 de puncte. garantat - incercat de mine cu super-rezultate !!!

va astept !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de clodi Joi 14 Ian 2010, 12:51 pm

Eu am avut unghii cu gel pentru nunta. I-am zis manichiuristei ca nu vreau sa le tin decat pentru evenimentul in cauza si apoi vreau sa renunt la ele. Din acest motiv manichiurista mi-a pilit foarte putin unghia naturala. Totusi dupa ce le-am dat jos unghia naturala era foarte moale.. afectata vizibil.
Acum ce sa zic.. mie mi-au placut tare mult ce unghii am avut la nunta, deci zic ca a meritat efortul. Insa nu mi-as face zi de zi unghiile cu gel.
Acestea au fost unghiile mele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre clodi in Joi 14 Ian 2010, 12:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : nu stiu de ce nu se vede poza..)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Joi 14 Ian 2010, 1:22 pm

Marlen, daca ai un pont de atatea puncte, de ce nu il scri inainte de a ne face curioase. Eu am avut unghii false cu gel si am revenit la unghiile naturale. Laughing
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 14 Ian 2010, 2:35 pm

Marlen,

Eu am avut unghii false puse cu gel si cand am revenit la unghiile naturale, 3 luni am tras cu tratamente si vitamine si ulei si masaj...

Acum nu mai imi pun veci unghii si incerc sa am cea mai mare grija de ele.

Linda. kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 14 Ian 2010, 2:57 pm

ei, fetelor - aici am vrut sa ajung.

si eu am avut unghii puse nu o data de 3 ori cate 1 an de zile cu rasina (ceea ce va recomand, nu gel - gelul se sparge repede si de la lampa am niste dureri groaznice !!) si cand am scapat de ele, mi-a ramas unghia atat de subtire ca am zis ca nu mai pot sa am unghii in viata mea.

recent am redescoperit in frigider crema mea de unghii SANOPIL - de la Gerovital (asta exista inca dinainte de revolutie) si dupa 1 luna de tratament seara, in cuticule, inainte de a sta la TV cate 1 ora veti avea niste unghii tari de ziceti ca nu e adevarat.

In plus, va recomand pentru unghii pilele cu cristale si nu cele metalice (asta cred ca stiti cu toate, nu ?) dar mai ales acelea profesionale care au si portiune de sigilare a unghiei. Am avut de la teleshoping si de la Oriflame si sunt la fel de bune. dupa ce piliti, dati cu acea portiune. Se fac foarte fine si se simte altfel la mana. Unghiile vor rezista mult mai bine. oricum le dati forma o data pe la inceput si apoi remediati doar partile laterale, nu ?

Daca veti gasi SANOPIL, la vreo farmacie sa-mi spuneti. Am vrut sa va fac o surpriza completa si sa caut (1 crema pastrata bine la frigider tine si 2 ani) dar ultimele postari sunt din 2006 si nu stiu sa va spun unde se mai gaseste.

va sarut - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 14 Ian 2010, 3:36 pm

Marlen,

Si eu folosesc produse de la Gerovital si sunt foarte multumita,
Daca am sa gasec,
Va anunt!!!!
kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Joi 14 Ian 2010, 5:29 pm

Si daca nu gasimmm... scratch
Eu mi-am trimis prietenul sa-mi cumpere un lac de unghii pentru intarirea unghiilor si a venit acasa cu acel lac de care mai spusese cineva pe forum, de la maibelline, varainta movulie. E super, imi place, iar unghiile sunt mai tari de la prima aplicare.
Insa nu stiu daca ajuta si la unchiile moi de dupa folosirea unghiilor false
Atunci nu am folosit asa ceva, ci am facut cure cu ulei de masline.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de cris_27 Joi 14 Ian 2010, 5:53 pm

Si eu am avut unghii false vreo 5 luni,erau superbe, dar am arenuntat la ele din lipsa de bani Embarassed
Unghiile mele si-au revenit in decurs de o luna dar tot asa de moi sunt si se rup la fel de repede ca si pana inainte de a-mi pune unghii false.Eu mi-as mai pune dar tot stau si ma gandesc ca pot face lucruri mai utile cu banii aia,adica cu 50 lei cat era umplutul pe luna,ca asa le faceam o data la luna.Acum cred ca e mai scump.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Joi 14 Ian 2010, 6:06 pm

eu am acasa, si-mi puneam singura, imi ieseau perfect, dar le aranjam 1 data pe saptamana, pentru ca-mi cresteau foarte repede. Dar acum nu-mi mai pun, pentru ca daca vreau unghii naturale frumoase pot sa am grija la fel de bine de ele, fara sa plang de durere ca mi-am prins o unghie te miri unde. Iar daca nu ai chef de ele, nu vor arata ca si unghiile false de care nu ai chef sau bani sa le refaci.

Deci recomand unghiile naturale, nu costa si nici nu ai de tras ca dupa unghiile false. Banii care-i dai la salon pentru aranjare iti permit sa-ti cumperi produse de calitate pentru a-ti intretine manichiura personala, fara atatea riscuri...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de cris_27 Joi 14 Ian 2010, 6:18 pm

Sa stii ca ai dreptate dar ale mele nu cresc deloc.De fapt nici nu ma mir ca aproape toata ziua am de spalat vase sau mai stiu eu ce si se inmoaie apoi se rup sau mai rau se exfoliaza.Mi-am cumparat si eu ulei de tratament dar ma dau cand imi aduc aminte asa ca unghiile lungi si frumoase nu-s de mine. wink
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de geany Joi 14 Ian 2010, 6:28 pm

Acelasi lucru patesc si eu... Cum sunt cu mainile in apa calda cum se despica unghiile. Din cate am auzit uleiul de ricin este foarte bun pentru unghii, insa eu optez de preferat pentru lac de unghii cu efect de intarire.
Acum masina de spalat vase mi-a luat o pata de pe inima, si cand fac curatenie si sunt mai mullt cu mainile in apa, la terminare sunt calare pe crema de maini si unghii.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 14 Ian 2010, 9:32 pm

Dupa sarcina, se mai exfoliau si ale mele desi erau scurte, dar am luat Eurovita pt par si unghii si si-au facut efectul, mai ales ca incepuse sa-mi cada si parul.
De cand ma stiu am unghii tari si spal vase, chiar si unele haine, fac curat,...iar creta si buretele imi distruge pielea de pe degete, cateodata, cu toata crema, am aratatorul si degetul mare ca smirghelul. Iarna mai e si frigul, asa ca iau crema de maini si la scoala.
Niciodata n-am suportat sa-mi bibileasca cineva manichiura, mi-am facut-o singura de cand eram copila si nu mi-am pus niciodata unghii false de niciun fel.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (1) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB