Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (5)

+88
TeoCanada
kabunta
tomari
stoy
Celya_f40
myky7robc
greieras
norelif
dienutzababy
duchess
ema
SilviaDumitrescu
mlizeta
europolis
dorina narita
ela_v
mar_ysa_28
sergiu valentin
Clio_Ela
gabriela1554
feliana
Admina
geanina_scumpica
micheline
clodi
Adelle23
An-Ca2811
ANCA ECATERINA
georgianamatei2007
adriuta
piciul
Uca
ioana soare
kerkyra
otilia gergely
gloriamix
tiana
flori de camp
AcidoR
alban andreea
orhapetru
i.xell
musetel
CarmenClaudia
CCristinaC
victoriacus
Camy
AnnieW
martutzza
violetas
denisa168
scoobbyy
Gerlinde13
ismi3ismi
innicia
ionelacazy
teisoara
mnarcisa
danabarbu2007
rosita
danniela
elluta
lucky
Dorulet
emilia-elena
cristina07
bobitica
corina corina
diada
ancabanu
Panea Laura
nineta
valentinadof
moruna
arielas
stejara
marabr
aidil
MihaelaT
onuca28
Motzu
Karina33
emmancita
Gianina4ever
-iulia-
geo
anc@
MagdaMarin
92 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 29 Iul 2013, 6:16 pm

valentinadof a scris:Foarte frumos le combini, Petru!Ce faci, dai materialul la apa inainte sa-l cosi?De fapt am vrut sa-ntreb cat de mult il dai la apa sa nu mai iasa culoarea?!

Unele culori le-am spalat inainte sa le cos, din rosu iesea putin culoarea, celelalte le-am cusut asa cum au fost le-am spalat apoi si le-am calcat.
Daca te referi ca "intra la apa" , din ce am avut cel mai mult a intrat un bumbac alb turcesc 8 cm/metru ( destul de mult parerea mea ) dar am lasat lenjeriile si cearceafurile mai mari, ca sa nu ramana mici dupa prima spalare wink 
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 29 Iul 2013, 7:11 pm

Nu,ma refer doar la iesitul culorilor inchise in cele deschise.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 29 Iul 2013, 7:22 pm

valentinadof a scris:Nu,ma refer doar la  iesitul culorilor inchise in cele deschise.

Am patit odata la culoare rosie care a iesit in verde in timpul spalarii dar nu peste tot. Cu timpul o sa iasa la spalat....iar daca nu o intorc pe partea cealalta, sting becul si ma culc si nu se mai vede.....rade rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 29 Iul 2013, 7:38 pm

Eu am ramas cu ochii la copil. Sunt sigura ca si lenjeriile sunt foarte frumoase, dar eu nu pot sa vad decat fetita, este ireal de frumoasa!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 29 Iul 2013, 7:49 pm

ioana soare a scris:Eu am ramas cu ochii la copil. Sunt sigura ca si lenjeriile sunt foarte frumoase, dar eu nu pot sa vad decat fetita, este ireal de frumoasa!

e o scumpa....este fiica surorii mele.....nu cred ca e aici locul pozelor de familie dar tot mai postez "una mica" pentru ca tot e despre decoratiuni interioare :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pentru asta a taiat nasturii de la o gramada de haine......rade 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Uca Lun 29 Iul 2013, 10:42 pm

ioana soare a scris:Eu am ramas cu ochii la copil. Sunt sigura ca si lenjeriile sunt foarte frumoase, dar eu nu pot sa vad decat fetita, este ireal de frumoasa!

Exact același sentiment am avut și eu! love 
Superbă nepoțică!birthday

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de piciul Mar 30 Iul 2013, 3:16 am

Orhapetru, sa-ti traiasca nepotica si sa va aduca numai bucurii! Si bentita si brosa sunt deosebite si-i vin foarte bine!
Lenjeriile sunt foarte reusite si ..."iar daca nu o intorc pe partea cealalta, sting becul si ma culc si nu se mai vede...."asa fac si eu cand mai iese "o pozna" din masina de spalat wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de adriuta Mar 30 Iul 2013, 7:48 pm

Camy a scris:draperie la camera LORENEI .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

 Toate lucrusoarele mi-au placut , insa astea mi-au atras atentia in mod deosebit. Felicitari Camy, tot ce iese din mana ta este cusut cu mare atentie, inca din cele mai mici detalii.  Ai unn simt estetic extraordinar si o maiestrie demna de maestru.
Felicitari!!! Superba combinatia pentru camera fetitei. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de piciul Sam 03 Aug 2013, 6:33 am

O idee de vara, ca sa ai totul la indemana! (e pentru inspiratie, nu-i cusut de mine) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 30 Aug 2013, 8:14 pm

Am mai facut ceva combinatii de materiale... pe fata iar pe dos e finet pentru vremuri friguroase... Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 30 Aug 2013, 8:23 pm

Petru, o combinaţie foarte frumoasă. Să o folosiţi sănătoşi! Îmi place! Adevărul că la noi e vară într-o miercuri şi-o joi, aşa că-i bine că ai folosit şi finet să fie călduroasă. wink 

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 30 Aug 2013, 8:27 pm

MihaelaT a scris:Petru, o combinaţie foarte frumoasă. Să o folosiţi sănătoşi! Îmi place! Adevărul că la noi e vară într-o miercuri şi-o joi, aşa că-i bine că ai folosit şi finet să fie călduroasă. wink 
Multumesc de apreciere !
asa e...Iulie si jumatate de August a fost cald..... in rest ardem gazul sa ne incalzim , asa e la munte Smile)
am avut ceva finet lat de 2 metri si l-am pus pe dosul lenjeriei, e drept ca lenjeria se calca mai greu asa dar la iarna sigur va fi buna...
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 30 Aug 2013, 8:34 pm

Iulie, de la jumătate, că la început era cald la prânz, seara luam jachetă, ştiu că stăteam cu Diana afară la joacă.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 30 Aug 2013, 8:42 pm

OrhaPetru , tare frumoase lenjeriile tale.Lucrezi, nu gluma!
Acum am vazut si pozele cu nepotica ta, este o frumoasa! Sa creasca are si sanatoasa!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de piciul Sam 31 Aug 2013, 7:50 am

orhapetru, nu ies culorile la spalat una in alta?
Felicitari pentru combinatii si rabdarea de a le potrivi !flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 31 Aug 2013, 8:09 am

Orhapetru,frumoase combinatiile pentru lenjeria de pat.Cum eu-ca mama de baiat-am o slabiciune pentru fetite,nu pot sa nu-ti admir nepotica,o adevarata bucurie!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de georgianamatei2007 Joi 26 Sept 2013, 11:24 am

Buna ziua!

Am vazut ca ati facut niste minunatii de fete de masa, felicitari tuturor pentru cele realizate.
Am o intrebare din ce material faceti fetele de masa?

Multumesc frumos
georgianamatei2007
georgianamatei2007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 36
Localizare : braila, bacau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 26 Sept 2013, 4:52 pm

Mai,Georgiana,cu tot respectul pt tine ca vad ca ai trecut si Bacaul la localizare!Ai intrat pe forum doar sa pui niste intrebari dar eu nu tin minte sa ne si fi aratat ceva!Gresesc?Stiu ca ti-am raspuns de mai multe ori dar nu tin minte sa fi vazut ceva lucrat mai apoi!Hai,iesi in fata cu ce faci,arata-ne si noua!
Si ca sa nu fiu chiar off iti raspund si acum:fetele de masa le poti face din ce materiale vrei, de la bumbac si in pana la organza,in functie de imprejurare.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de georgianamatei2007 Joi 26 Sept 2013, 5:05 pm

Multumesc de raspuns. Iar in legatura cu aratatul nu pot spune decat ca am facut de la cap la coada 2 perechi de colanti care o sa postezi pozele, o pereche de pantaloni de vara croiti de sora mea, am inceput o camasa care nu mi a dat batai de cap si am aruncat-o in rest mai mult imi modific hainele tinand cont ca sunt inalta si nu imi gasesc chiar pe masura. Si nu cred ca am pus chiar asa multe intrebari, dar daca deranjez pot sa nu mai intreb. Scuze daca am fost off topic.
georgianamatei2007
georgianamatei2007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 36
Localizare : braila, bacau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 26 Sept 2013, 5:16 pm

Ei,na,si tu acusi,te-ai suparat!Clar,noi daca putem, suntem dispuse sa raspundem,dar vrem sa vedem ceva si de la tine!Sa vedem ca nu muncim degeaba!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Sept 2013, 7:08 pm

Fete de mese poti face din minimat (sintetic) pentru ca tine la tavaleala mai bine, din bumbac mai plin (sunt mai greu de scos petele de pe el, decat daca sunt albe si le bagi in clor). Eu am facut in special din bumbac, dar mama mea le prefera sintetice, pentru ca nu ramane grasimea in ele. Daca o faci pentru o masa pe care nu se mananca, merge din materiale mai fine, vorba Valentinei, satin, organza, tafta, etc. sau chiar materiale brodate.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 26 Sept 2013, 8:59 pm

Georgiana, poti cauta ca material pentru fete de
masa , pe langa cele enumerate de fete mai sus, si bumbac teflonat, nu se pateaza.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 26 Sept 2013, 9:25 pm

georgiana,la restaurante,cantine,de obicei se folosesc fete de masa din damasc...stii ,cele cu patratele sau cu motive florale -desene din tesatura.admina,mersi de ideea cu minimatul:love: 
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Admina Sam 28 Sept 2013, 12:04 pm

Un asternut mai romantic, asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 28 Sept 2013, 8:50 pm

O,ce frumos!De unde ai materialul?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (5) - Pagina 6 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB