Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

+101
ANCA ECATERINA
mihaela.paun
anda81
gabico
tadok
Maria51
annamaria26985
delfin
danniela
Dionisia
Greteledelweiss
brunics
chocolate
odrina
flexi
iuliana72
Gabica
Matusa Iuliana
carmenm
rob roy
nuta_s
antonina
geo
Karina33
Ducess
ninatopor
Serban Valentina
mimiady63
serafimutza
cami26
STANCIU MARIA
izu
anasia
bubu85
cozma felicia
tiana
lelia40
Uca
dorinamisov
corina corina
alina cristina
europolis
cristina_ani28
-iulia-
SilviaDumitrescu
ioanaichim
flori de camp
AcidoR
emilia-elena
cocav
cris_io_mat
rivka
estera10
tantza_m
stoy
mari42
georgianamatei2007
cica elena
ioana soare
kmn
piciul
anc@
ileana cosanzeana
letho
madlensa
kla78
vlad lia
eriliana
diada
elluta
symos
eveline78
valentinadof
andreea_ato
crina68
Maria Tatuti
Alyna_ct
Liliana Solom
PCatalina
dorinami
ema
cristina07
doraly
iullia_78
T_mihaela
aligabriela
ionela andreea dobre
arianalaura
canadianca50
cami13
irish05
pufoi
ata.isteata
myky7robc
mari01
Angelica18
georgescu olimpia
emmancita
lucky
Dariaa
gabi1972
105 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Feb 2013, 8:47 pm

Hop și eu: adică se scapă de elasticul puloverului? este suficient să fac 3-4 ochiuri de o parte și de alta și gata?Nu se mai rulează?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de piciul Lun 04 Feb 2013, 8:55 pm

..pai si jos, daca faci doar trei randuri punct lenes poti continua direct cu modelul..eu el putin asa am lucrat!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Feb 2013, 8:57 pm

Aaaaaaaaaaaaaaa,adică rânduri lucrate nu câteva ochiuri simetric așezate!!!!
Am priceput!Pup Piciul!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Lun 04 Feb 2013, 9:20 pm

ai ales Crino ,modelul de pulover? sa vad si eu....si firul....ca am facut comanda de un fir care ar trebui sa ajunga maine si ma rtenteaza sa fac o combinatie de culori (la calc merg nuantele, sa le vad si in realitate)
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Feb 2013, 10:29 pm

Si una si alta - ca sa nu se ruleze marginea de jos a unui pulover sau capetele unui fular lucrezi cateva randuri in punct lenes, sau bob de orez, sau model elastic, si ca sa nu se ruleze marginile unui fular lucrezi la fiecare inceput si sfarsit de rand cateva ochiuri in punct lenes sau bob de orez sau 1ochi fata 1 ochi pe dos.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Feb 2013, 11:34 pm

Pup o Ioană, din ce văd, Mareșală la tricotat! pupi

Eri, încă nu,daaaaaaaaaaaaarrrrrrrr am un fir de bumbac albastru închis cu un lucios prin el, ce-l voi ataca cu croșeta....asta-i prioritatea stabilită de teroristă.
Îi plac 3 modele propuse de fete, dar firul fiind gros,mi-ar trebui niște andrele XXL Smile ,până le achiziționez, va mai dura.

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Mar 05 Feb 2013, 10:07 am

Multumesc pentru ajutor. Merci pupici la toate fetele si spor la tricot
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Maria Tatuti Mier 06 Feb 2013, 10:41 am

Ajutor!
Am lucrat un pluovar din lina groasa si as vrea un sfat pentru guler.
Pluovarul e normal fata ,spate si mineci pe care le cos normal.
Acum la git as dori sa-l fac pe linga git.
Daca ridic ochii cind termin nu iese asa frumos ca si cind as lucra o bentita si as cusa-o pe decolteu.
Daca fac bentita cind o cos iese urit......
Un sfat va rog! Multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Mier 06 Feb 2013, 11:58 am

Eu as ridica ochiurile,astfel nu gresesti numarul lor.....bentita poate fi prea larga si risti sa se vada cusatura....oricare varianta alegi spor tricot sau/si cos
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Maria Tatuti Mier 06 Feb 2013, 12:05 pm

Anda81 ,
Multumesc pentru raspuns.
La solutia asta am spus ca stiu sa inchei ochiurile astfel incit sa iasa frumos.....
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Mier 06 Feb 2013, 12:17 pm

Cu placere,mi-e imi place mai mult varinta cu ochiurile ridicate deorece in varinta cu bentita nu am reusit sa ma descurc la fel de bine.....parca aveam guler dublu dupa ce am cusut bentita rade
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Mier 06 Feb 2013, 6:29 pm

crina68 a scris:Pup o Ioană, din ce văd, Mareșală la tricotat! pupi

Eri, încă nu,daaaaaaaaaaaaarrrrrrrr am un fir de bumbac albastru închis cu un lucios prin el, ce-l voi ataca cu croșeta....asta-i prioritatea stabilită de teroristă.
Îi plac 3 modele propuse de fete, dar firul fiind gros,mi-ar trebui niște andrele XXL Smile ,până le achiziționez, va mai dura.
ce marime de andrele ai nevoie? eu am gasit la Lidl mar. 7 si 8 ; ma duc maine dupa amiaza si daca mai gasesc iti iau si tie? si daca nu ti le pot trimite daca vrei......
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de tiana Mier 06 Feb 2013, 7:08 pm

anda,eu iti sugerez sa faci la gat cu croseta,ori fc cateva randuri cu picioare oarbe,sau termini direct facand randul de incheiere lucrand inapoi ...eu am lucrat lana groasa si asa am facut,doar randul de incheiere lucrat inapoi.
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Mier 06 Feb 2013, 8:46 pm

Eri, ești o scumpă,mulțumesc de gestul deosebit,daaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrr voi lua unele de 12 rade Să-mi revin nițel după shoppingul de fire și dau comandă la madama cu gheme în cap,de aici de pe forum.Scumpe,dar bune dom-le! rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Mier 06 Feb 2013, 10:42 pm

pai ce-ti tb andrele? ascute 2 cozi de mop ....in cazul asta tricot
are si andrele???? doamna de care faci vorbire ???? oare vb de aceiasi doamna? te invit la coffee
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Joi 07 Feb 2013, 10:32 am

Tiana,nu eu am cerut ajutor,dar mi- ai starnit curiozitatea cum adica rand de incheiere lucrand inapoi Rolling Eyes scratch
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Maria Tatuti Joi 07 Feb 2013, 11:53 am

Eu am cerut ajutor!
Dar nici eu nu stiu cum e cu rindul de incheiere lucrat innapoi???!!!!!
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Joi 07 Feb 2013, 1:00 pm

Poze pt inspiratie- tricotat4 la pagina 20. Cred ca despre acest set cu impletituri este vorba.
scuze m- am incurcat in sectiuni zid
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de tiana Joi 07 Feb 2013, 5:34 pm

maria,in mod normal se croseteaza de la dr spre stg ,picioruse oarbe.ca sa iasa frumoasa marginea vei lucra inapoi spre dreapta!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Maria Tatuti Joi 07 Feb 2013, 5:36 pm

Ok!
Acum totul este clar.
Multumesc! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Vin 08 Feb 2013, 8:31 am

Tot nu vă sâcâise nimeni,așa dis de morning.Fetelor, mi-am comandat un fir,eu zic fain, voi, ce părere aveți?Cum s-ar lucra cel mai bine!!!Am primit o idee de la Mareșala de la croșetat, sunt curioasă ce ziceți voi:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de cozma felicia Vin 08 Feb 2013, 10:48 am

Crina,cel mai bine sa incerci tu (cand il primesti) ambele variante:croseta si andrele si vezi care merge .Pe urma sa ne arati,sa vad si eu la ce am renuntat Smile
Mult spor.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Vin 08 Feb 2013, 12:50 pm

Felicia,fugiși!!!!! Ce ar merge lucrat din el?Eu m-am gândit la o bluză largă pentru colanții teroristei.

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de tantza_m Vin 08 Feb 2013, 3:05 pm

Crinuto, iarasi teroristei? Dar tie cind iti tricotezi sau crosetezi ceva?
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de cozma felicia Vin 08 Feb 2013, 3:49 pm

Ar merge super...
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB