Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

+101
ANCA ECATERINA
mihaela.paun
anda81
gabico
tadok
Maria51
annamaria26985
delfin
danniela
Dionisia
Greteledelweiss
brunics
chocolate
odrina
flexi
iuliana72
Gabica
Matusa Iuliana
carmenm
rob roy
nuta_s
antonina
geo
Karina33
Ducess
ninatopor
Serban Valentina
mimiady63
serafimutza
cami26
STANCIU MARIA
izu
anasia
bubu85
cozma felicia
tiana
lelia40
Uca
dorinamisov
corina corina
alina cristina
europolis
cristina_ani28
-iulia-
SilviaDumitrescu
ioanaichim
flori de camp
AcidoR
emilia-elena
cocav
cris_io_mat
rivka
estera10
tantza_m
stoy
mari42
georgianamatei2007
cica elena
ioana soare
kmn
piciul
anc@
ileana cosanzeana
letho
madlensa
kla78
vlad lia
eriliana
diada
elluta
symos
eveline78
valentinadof
andreea_ato
crina68
Maria Tatuti
Alyna_ct
Liliana Solom
PCatalina
dorinami
ema
cristina07
doraly
iullia_78
T_mihaela
aligabriela
ionela andreea dobre
arianalaura
canadianca50
cami13
irish05
pufoi
ata.isteata
myky7robc
mari01
Angelica18
georgescu olimpia
emmancita
lucky
Dariaa
gabi1972
105 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anda81 Vin 08 Feb 2013, 3:55 pm

Ce fir frumos.... love Eu as face o tunica ....daca ajunge firul....ceva cu gaurele.....Spor la lucru......de abia astept sa vad produsul finit
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Vin 08 Feb 2013, 4:51 pm

Tănțico,fugi la bluze croșetate, am prestat o vestă pentru reumatismul personel.
Felicia, mai rămâne modelul,dar la firul acesta, cred că trebuie simplu.
Cine știe când Anda.Io-s ca hârciogul,adun.Cu lucratul mai greuț!!! rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de tantza_m Vin 08 Feb 2013, 10:04 pm

Am vazut vesta Crinuto, foarte frumoasa. Si imi place la nebunie ca e pe negru, culoarea mea preferata.
Sunt curioasa si eu sa vad ce minunatie vei face din firul nou. Spor la lucru. tricot
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de piciul Sam 09 Feb 2013, 7:11 am

crina68, e un fir deosebit dar pana nu-l impletesti cumva (tricotat sau crosetat) nu am idee ce model ar merge! Sigur, mereu ce e simplu castiga la un fir cu "pompoane" wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Sam 09 Feb 2013, 7:46 am

Mulțam de răspunsuri!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 09 Feb 2013, 6:03 pm

Astept cu nerabdare modele la firul asta , am si eu si nu stiu cum sa-l folosesc !
As fi recunoscatoare pentru niste poze de inspiratie tricotat!
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de bubu85 Sam 09 Feb 2013, 6:50 pm

Cauta la Resurse si link-uri pentru tricotaj
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Sam 09 Feb 2013, 11:52 pm

Imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii zid ...mor, moor,moooooooooor am lucrat de pomanaaaaaaaaaaaaa...trebuie sa stric tot ce-am lucrat intr-o saptamana................. zid .oare de ce nu vad mai departe de lungul nasului...mi-a placut la nebunie modelul asta "enterlac" se lucreaza relativ usor si e de efect ...numai ca nu am cum sa scad la gat....daca inchei ,sta ca naiba, tb sa-i fac o margine...dar cum? tot modelul este oblic....ma impusc....abia dupa ce am lucrat am tot cautat pe you tube si acest model este doar pt esarfe,fulare etc unde se merge drept.....gata am murit....mi-am bagat unghia-n gat ca pitigoiul........ scratch Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 4246 shot


eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Sam 09 Feb 2013, 11:59 pm

Ete na!!!!Colivă nu mâncasem demult!!!!
Eri, soro,fă-l eșarfă și nu mai deșiri nimic!!!Simplu!!! wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Dum 10 Feb 2013, 12:07 am

crina68 a scris:Ete na!!!!Colivă nu mâncasem demult!!!!
Eri, soro,fă-l eșarfă și nu mai deșiri nimic!!!Simplu!!! wink
nu ma-ndur sa-l fac esarfa ..ce nu stii cat am dat pe firul asta?!?!?! ce eu is Columbeanca ?????????????? si ai vrea tu sa papi coliva de la mine ca o fac superbuna....adica vb preotului nostru "asta-i prajitura cu nuca si urme vagi de grau"...da ingrasa .....offf, ...........tantaloaca de moi! Crinuto draga ...cauta in cutii ca macar sa mor linistita ............ zid pale scratch
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de crina68 Dum 10 Feb 2013, 12:11 am

Și eu care speram că ai uitat rade
Fă-l șal, lat!!!!Fetele dorm deja, că poate ar avea vreo soluție....

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de symos Dum 10 Feb 2013, 12:47 am

eriliana .casa nu desfaci ,mai ales ca e si frumos ce ai lucrat dee nu incerci sus o platca ceva lucrata intr-o culoare casa poti sa scazi ..pup
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Dum 10 Feb 2013, 1:01 am

symos a scris:eriliana .casa nu desfaci ,mai ales ca e si frumos ce ai lucrat dee nu incerci sus o platca ceva lucrata intr-o culoare casa poti sa scazi ..pup
NU IESE....adica iese aiurea de tot si e pacat de fir.....stric , gata ,asta e.....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Dum 10 Feb 2013, 1:03 am

crina68 a scris:Și eu care speram că ai uitat rade
Fă-l șal, lat!!!!Fetele dorm deja, că poate ar avea vreo soluție....
hmmm da mata crezi ca-s chiar asa de batrana sa uit de la mana pana la ...cutie????? nicio sansa...doar daca zici mata un NU hotarat asa ca de la caporal la soldat prost ...nu ma luati in seama ca-s moarta zid
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de T_mihaela Dum 10 Feb 2013, 3:46 am

Poti face si pulover ,tre sa inchizi triunghiurie la gat si continui cu umerii.uite aici un patern daca te ajuta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de eriliana Dum 10 Feb 2013, 9:15 am

Saru manaaaaaaaaaaaa... abia astept sa iasa popa din biserica si sa vad cum iese..................offf totata noaptea m-am razboit cu triunghiurile astea.... Merci kiss pupi si toate care mai sunt...

eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 10 Feb 2013, 11:41 am

Eriliana,am gasit ceva.Poate te ajuta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de valentinadof Dum 10 Feb 2013, 1:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tricot

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de serafimutza Mar 12 Feb 2013, 4:17 pm

Buna fetelor.Sunt noua pe aici si incepatoare in ceea ce priveste tricotajul si crosetatul. Realizati lucruri minunate si tin sa va felicit pentru acest fapt.Am o rugamine am vazut o poza postata de Ioana Soare cu un bolero realizat de ea.E tare frumos si as vrea sa il fac si eu.Doar ca,nu l-am gasit printre numeroasele pagini.Poate stiti voi sau chiar ea daca vede mesajul in ce masura a descris undeva cum la realizat si unde il gasesc.Sau, poate va dati cu parerea si imi ziceti cum se face acea danteluta crosetata,ori daca boleroul este lucrat circular. va multumesc!
Aceasta este poza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
serafimutza
serafimutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Campia turzii
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de doraly Mar 12 Feb 2013, 7:33 pm

Serafimutza, bun venit!
Cu siguranta Ioana Soare iti va da toate informatiile pe care le soliciti...Intr-adevar boleroul e foarte frumos, ca tot ceea ce realizeaza ea... si eu o admir pentru felul cum lucreaza...Ce pot sa-ti spun eu e ca boleroul nu e lucrat circular, fiindca e descheiat in fata. Dar, cum Ioana e o perfectionista, e posibil sa fi lucrat dintr-o singura bucata spatele si partile din fata, fara cusaturi laterale. Deasemenea e posibil ca manecile sa fie lucrate circular, pentru a nu avea cusaturi. Dar iti va da ea toate detaliile...


Ultima editare efectuata de catre doraly in Mar 12 Feb 2013, 7:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Mar 12 Feb 2013, 10:59 pm

Serafimutza boleroul e foarte simplu. Am lucrat separat cele doua fete, spatele si manecile, apoi le-am cusut. Se puteau lucra si cum a spus Doraly impreuna si manecile circular, dar la acel moment nu m-am gandit la varianta asta. Bordurile dantelate sunt tot tricotate, nu sunt crosetate.Sunt lucrate de-a curmezisul (de la stanga la dreapta) si apoi cusute de margini. E acolo o coloana de "fagotting"incadrata de coloane de punct lenes, doua coloane cu jeteuri simple, decalate si o margine cu picouri.
Apoi, dupa ce am cusut bordurile, am ridicat ochiuri pentru bentita de la gat si pentru cele din fata.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de serafimutza Mier 13 Feb 2013, 10:10 am

Ioana multumesc fumos pentru informatii.Datorita faptului ca nu am vazut in poza cusaturile de pe margine(dintre fata si spate) le-am pus pe toate impreuna.O sa continui in acest mod.In privinta bordurii dantelate nu am mai lucrat asa ceva si din acest motiv mi se pare putin dificil insa o sa ma documentez si sper sa-i dau de capat.
serafimutza
serafimutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Campia turzii
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de doraly Mier 13 Feb 2013, 10:58 am

Ioana, scuza-ma ca mi-am dat cu parerea, dar cum nu se observa cusaturile, am banuit ca ai lucrat dintr-o singura bucata...eu nu reusesc niciodata a maschez asa bine cusaturile pentru ca primele si ultimele ochiuri imi ies mereu mai largi, si se vad urat, evidentiind si cusatura...
Cat despre borduri, cele inguste mi-am dat seama ca sunt tricotate, dar cele late am banuit ca sunt crosetate...Multumesc si eu pentru informatii.
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Feb 2013, 12:06 am

Doraly nu am pentru ce sa te scuz, e foarte bine si cum ai spus tu. Si eu mai nou sunt interesata de tot felul de tehnici si metode de a fenta cusaturile. Acum lucrez la o jacheta raglan inceputa de sus, lucrata complet fara cusaturi, iar urmatoarea pe care o am in plan vreau sa fie tot dintr-o bucata. Numai ca ei nu mi se pare ca i s-ar potrivi rascroiala raglan, ci rascroiala clasica, si sunt tentata sa incerc pentru prima oara metoda in care ridici ochiuri din rascroiala si modelezi capul de maneca cu randuri scurte (scrisese si Geo mai demult despre asta). Daca nu se va aseza bine, atunci renunt si fac maneca clasica pe care o voi coase.

Apropo de ce ai spus, ca-ti ies ochiurile din margine mai largi , poti sa incerci sa lucrezi si primul ochi si daca tot nu e suficient, tragi un pic de fir dupa ce l-ai lucrat si-l tii un pic mai strans pana dupa ce-l lucrezi pe al doilea.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de anasia Vin 15 Feb 2013, 9:14 am

Buna ziua! nu sunt priceputa in ale tricotatului, imi place, dar...am gasit ceva f frumos, o caciulita, 8-rile le stiu, nu stiu cum se numeste modelul intre ele...poate il gasesc de vizualizat pe you tube, dar nu stiu sub ce denumire sa-l caut...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
daca stie cineva, kiss kiss kiss


anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB