Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

+60
flori de camp
dorinamisov
isabelaroxana
greieras
ARYANNA
adelina24
alinachiri
Anita_Cristal
lucky
Giorgi
cristinamihaela
laurin
anielle
CristinaBDH
clara birau
bimbo
sergiu valentin
mari42
Rimmelle
rivka
Day
kmn
Admina
eriliana
ema
Tache Marilena
oanaraluca
MihaelaT
pufoi
georgescu olimpia
Celya_f40
kla78
Dorulet
romaya
emilia-elena
myky7robc
emmancita
Giobsy
kitty_1973
anc@
anasia
symos
Serban Valentina
danniela
cld
valentinadof
virginia
cris_io_mat
europolis
firicel
diada
canadianca50
mari01
victoriacus
teisoara
fizicuta
letho
elluta
crina68
SilviaDumitrescu
64 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Dec 2012, 2:12 pm

Silvia, ala e ferm la tine? Din cate stiu pozitia ferma e verticala, in sus adicatelea. Daca se uita in jos sau inainte, e semi-ferm, partial trezit, aproape apt. rade
Eu am alta nelamurire, ca stiu ca macrameul nu e elastic. Adica daca devine mai ferm decat atat, ce se petrece acolo? Se rupe mileul, se fractureaza manechinul?
p.s. Silvia, ar trebui sa-ti puna pe calculator interdictie la fb, numai prostii inveti de acolo... bataita rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 09 Dec 2012, 2:19 pm

admina de la o varsta te multumesti si cu o pozitie mai putin ferma rade rade Si de data asta nu eu sunt tartorul rade mari01 a fost cea care l-a gasit si postat prima data rade wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Dec 2012, 2:25 pm

Uite ca am gasit si masurile, ca tot se apropie Craciunul si trebuie facute cadouri... wink Cica romanasii nostri sunt mai mici asa, 12.73cm. rade Desi...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de romaya Dum 09 Dec 2012, 2:29 pm

Protestez !! lol! Mie intotdeauna mi-a placut fermitatea si verticalitatea caracterului .. rade si n-am de gand sa ma schimb .. rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de kmn Dum 09 Dec 2012, 2:35 pm

Fetelor...sunteti mortale.... hug
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 09 Dec 2012, 2:58 pm

Fetelor putem face export! Ne-a pus Admina masurile ,,internationale'' si facem productie de serie! rade Romaya ne descifreaza modelul si ne da schema iar Silvia ne face reclama pe FB.Ii gasim un ambalaj frumos pt sarbatori si vindem ca si ,,cadouri surpriza pt barbati'' de Mos Craciun! Facem si in culori cum vrea Celya... rade
Ii mai facem ceva ajustari ca barbata-miu a zis ca nu este functional. M-a vazut ca rad cu gura pana la urechi si nu m-a lasat in pace pana nu i-am aratat modelul mileului!!! rade
A zis ca trebuie crosetat din material elastic si sa fie dotat cu fermoar in varf! rade
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de mari01 Dum 09 Dec 2012, 3:08 pm

mai fetelor sunteti totale,am lesinat de ras rade
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de romaya Dum 09 Dec 2012, 3:25 pm

Super idee, Marilena rock Putem face un brand romanesc ,cu toate ca nu ne avantajeaza tabelul adminei Embarassed Nu-i bai , facem imbunatatiri si adaptari : ii punem fermoar sau ciucuri ,bilutze, fundita..mai vedem ..iar verticalitatea si fermitatea le putem evidentia daca-i facem bretele/hamuri sau snururi de prins dupa gat .. bucurie rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Day Dum 09 Dec 2012, 3:40 pm

rade Doamne,ce faceti voi aici????Sunteti totale,fetelor! rade rade rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 09 Dec 2012, 3:46 pm

cu fermoarul nu sunt de acord pentru ca ..... doar nu o face cu chilotii pe el wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 09 Dec 2012, 5:17 pm

Gasculitelooooor....gagagagagaga...voi va auziti??? ce fain ar iesi asta la o sezatoare rade
Marileno, buna, buna ideea ta, da si barbatelul tau zice bine pe de o parte.
Hai sa trecem serios la proiect, pe langa culori, as mai propune ceva. Cu Silvia sunt de acord, fara fermoar wink dar......trompita crosetata din fir elastic, in combinatie cu niste perlute, margelute, sau bilute..... sa se desfasoare in voie...se intinde, se extide....... e super ideea, iar la capusor, o caciulita care in caz de nevoie se indeparteaza wink
Era frumos la sueta sa citeasca toate fetele, nu doar cele pasionate de crosetat, sa vezi idei si de la croitorese. Ce le-ar mai puii mintea rade
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de eriliana Dum 09 Dec 2012, 5:44 pm

Celya_f40 a scris: Gasculitelooooor....gagagagagaga...voi va auziti??? ce fain ar iesi asta la o sezatoare rade
Marileno, buna, buna ideea ta, da si barbatelul tau zice bine pe de o parte.
Hai sa trecem serios la proiect, pe langa culori, as mai propune ceva. Cu Silvia sunt de acord, fara fermoar wink dar......trompita crosetata din fir elastic, in combinatie cu niste perlute, margelute, sau bilute..... sa se desfasoare in voie...se intinde, se extide....... e super ideea, iar la capusor, o caciulita care in caz de nevoie se indeparteaza wink
Era frumos la sueta sa citeasca toate fetele, nu doar cele pasionate de crosetat, sa vezi idei si de la croitorese. Ce le-ar mai puii mintea rade
buna idee ,la treaba fetelor ca tot se inzapezeste tara (ca deh cica in decembrie ninge.....unde s-a mai pomenit asa ceva?)Material am eu ..cine vine cu margelele,si cine cu manechinul, (ca doar trebuie probat, nu?)
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de elluta Dum 09 Dec 2012, 6:49 pm

no amu vorba Erilianei manechinul?cine doneaza manechinul?
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de firicel Dum 09 Dec 2012, 6:55 pm

rade rade rade sunteti de coma!!!!Rad cu lacrimi citind comentariile voastre!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de rivka Dum 09 Dec 2012, 7:15 pm

am ras bn astazi cu lacrimi rade rade rade ,bn ca am fost singura in camera ca de ma auzeau fetele veneau repede sa vada ce ma apucat fuga ,o chestie de asta era parca si pe la tricotaje dar nu asa dantelata era in forma de boxeri rade
hai ca am ras destul va dau alt subiect de discutii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de mari01 Dum 09 Dec 2012, 7:25 pm

Imi place mult caciula asta ,am gasit-o si eu dar nu avea nici o schema.Tu ai ceva la ea?ca si forma mai exacat ca solzisorii am un tutorial cum se fac.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de elluta Dum 09 Dec 2012, 7:46 pm

nu le spune coada de crocodil la acei solzisori?ar fi buna o schema la caciula o are cineva?
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de rivka Dum 09 Dec 2012, 7:59 pm

nu am nici o schema pt caciula ,am pus aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
modele mai multe cu solzul si scheme cum se face solzul poate va ajuta , cu modelul de solz am facut o vesta si este de efect,a fost admirata fata
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 09 Dec 2012, 10:36 pm

pfuuu...uuuu ce am mai ras cu modelul asta postat de mari. rade
mai sunteti bestiale in comentarii, ca nu meritati nici o sanctiune deoarece ati transformat subiectul asta in altceva. pupi
si inca ceva, tipul este epilat inghinal, deci a fost pregatit bine inainte
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 09 Dec 2012, 11:40 pm

mama ei de croseta...ca am vazut tocmai acum...eu ca eu dar sa vedeti dreapta mea ce isi baga ochii in calculator...din mileu,ma?da dar e cam mic si in pus tre sa fie trezit ca sa paota fi imbracat...immm cam slabanog modelul
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de danniela Mar 11 Dec 2012, 2:01 pm

ok nu ca a lui Mari dar ....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cine se baga???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de victoriacus Mar 11 Dec 2012, 2:09 pm

rade rade rade
Doamne,fetelor rad de vreo doua zile de lesin.
Sa va mai inchinati si voi ca suntem in post rade
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de mari01 Mar 11 Dec 2012, 2:10 pm

rade ce tare este si asta
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de danniela Mar 11 Dec 2012, 2:11 pm

Victoria ce treaba are postul cu pozele???
Una e sa spui si alta e sa faci!! wink
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de victoriacus Mar 11 Dec 2012, 2:12 pm

Glumeam,dar sa stii ca ai dreptate Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (11) - Pagina 5 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB