Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara,deosebite (9)

+89
Gabiuta
i.xell
ral
tomari
nicole24
ivanutamihaela
Giorgi
Gabry_ela
Steluzza
Elspethalexia
Alina Les
tadok
rivka
Mickey
olguta cusma
scoobbyy
madalinush
maravela lucia florina
DANIELA.I
Dorulet
teisoara
adelina24
Chirrox13
corina corina
aurishta
nicoletanoni
elutzamicutza
pisi
aurelia.c
emmancita
barbin
iriclau
Miniona
-iulia-
a.moscu
Tache Marilena
victoriacus
gabriela1554
lucky
ismi3ismi
mami jeni
kla78
zucchina
kerkyra
Panea Laura
alexaaa08
sybex
nicole71
Motzu
canadianca50
Gianina4ever
valentinadof
chihaiamaria
kitty_1973
gepiza
stoy
PAULA CONSTANTIN
ema
bibitu
aidil
cosmina46
alice07
arielas
Karina33
afilimonb
marina40
fulguta28
wanna1687
marabr
Admina
rosita
cory74
Adelle23
ancabanu
mischelle35
veronica.l
MihaelaT
silvia adriana
MagdaMarin
danniela
tinap
SilviaDumitrescu
clodi
Rimmelle
ALICET
Lucia Ro
despina13cucli
ancush
Uca
93 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mar 29 Ian 2013, 3:35 pm

Salutare fetelor!
Am mai facut o rochie din seria "tafta visinie cu dantela neagra", este o comanda venita prim magazinasul meu de pe Etsy. Am expediat rochia ieri tocmai in Canada (da, ma laud, stiu :P).
In poze pare inegala jos pentru ca juponul pe care am pus-o este stramb :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de -iulia- Mar 29 Ian 2013, 4:56 pm

am admirat-o si pe prima si o admir si pe aceasta. felicitari
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 56
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 29 Ian 2013, 5:35 pm

Elutza, imi place tare mult. E foarte frumoasa. aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Mar 29 Ian 2013, 7:34 pm

elutamicuta mirat2 superbaaaaaa ,ficamea tocmai cauta modele pt domnisoarele ei de onoare asa ca daca nu te superi rochita ta o sa fie de model peace
daca ne dai si ceva detaliiii ,dantele si taftau sunt super
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Giorgi Mar 29 Ian 2013, 7:50 pm

Superba!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mar 29 Ian 2013, 10:18 pm

Multumesc fetelor!
rivka, ma bucur ca servesc de inspiratie rochiile mele, inseamna ca sunt frumoase! :D
Detalii:
- pentru corsaj am luat tiparul de corsaj din Burda august 2012, modelul nu mai stiu ce numar are (acum zac in pat iar revista e in alta camera... ) dar este modelul de pe coperta adica acesta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- la spate am modificat tiparul pentru a crea acel decolteu foarte adanc in V, si de asemenea am mai modificat ceva: am plasat tiparul pe material astfel incat firul drept sa vina de-a lungul marginii oblice a decolteului din spate, si nu drept - drept cum ar fi venit normal daca spatele nu era decoltat.
- avand in vedere ca am lucrat cu dantela pt corsaj, am inlocuit dublurile care erau prevazute la decolteu cu captuseala. Am cusut captuseala de fiecare parte a tiparului corsajului, tratand apoi fiecare pereche captuseala/dantela ca pe o singura bucata
- pentru fusta am folosit eternul meu tipar Butterick 5747, mai precis partea din spate a fustei croita de 2 ori (adica si pe post de parte din fatza). Evident fusta se poate croi si fara tipar, cred ca ii zice fusta semiclos sau ceva de genul...
- fermoarul este fermoar ascuns (HA!) pe care in sfarsit l-am pus pe partea care trebuie adica stanga
- tivul este intai surfilat la triplock si apoi cusut la varf de ac la liniara
- pe dedesubt cum spuneam are un jupon separat, altfel nu sta chiar asa umflata
- cordonul si funda sunt separate (cordonul se innoada singur si funda se prinde de nodul cordonului - sau de unde vrei - cu ac de siguranta) dar habar n-am sa explic cum le-am facut, sunt dreptunghiuri lungi cusute si apoi intoarse pe fatza, iar la funda am pus partea din mijloc care strange funda propriu zisa...
materiale:
- dantela este destul de rigida, marginile de la flori au tzesute in ele niste "snururi" subtiri dar care mi-au dat batai de cap ca a trebuit mereu sa am grija sa cos incet sa nu rup acul in ele). A intrat juma' de metru, cu latimea 1,40 (mai am mici resturi dar mici de tot). A costat 20 euro/m deci bucata mea a costat 10 euro
- captuseala este din viscoza, tip Bemberg (foarte moale si fina, me love!), a intrat tot juma' de metru, aici costa 4 euro/m
- taftaua din care am facut fusta este luata de la depozitul Sharbek (acela de la Sahara, vis a vis de tribunal pe Splai la Unirii) si nu mai stiu cat a costat, avea aproape 3 ani...) Cred ca au intrat aproape 2 m
Cam atat ar fi de zis despre rochia asta, a fost greu de lucrat din cauza dantelei si abia asteptam sa o termin, dar se pare ca ma bantuie ca a mai vazut-o cineva si o vrea... deci in curand o voi face din nou Smile

pam pam! Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Admina Mar 29 Ian 2013, 10:27 pm

Elutza, e WOW rochia facuta pe comanda speciala! Te pricepi din ce in ce mai bine si faci niste lucruri foarte "classy". Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ivanutamihaela Mier 30 Ian 2013, 8:24 am

Si mie i-mi place rochita,dar ma intreb de ce nu ai ascuns cusaturile alea de la capetele fundei?Cred ca ar veni mai frumos. Smile
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Mier 30 Ian 2013, 10:20 am

multumesc Merci de detali eluta acu sa vedem daca gasim materialele care ne trebuie ,o sa merg la depozit in timisoara la noi sa vad ce gasim .....offffff ca ma cu dureri de cap zid inca nu m-am obisnuit cu ideea de soacra rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de corina corina Mier 30 Ian 2013, 3:05 pm

wink Rivka draga , parca doar ce vorbeam de ginerii care trebuie sa ti-i aduca fetele... Si acum te aud ca ai sa fii soacra ! Sa-ti fie de bine si sa-ti traisca fetele frumoase si ... ginerele ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de nicole24 Mier 30 Ian 2013, 3:23 pm

Elutzamicutza ...felicitari ! Foarte frumoasa rochita.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 30 Ian 2013, 3:42 pm

Multumesc fetelor!

ivanutamihaela, motivul pt care nu am ascuns acele cusaturi a fost foarte simplu: nu am stiut cum Smile.
Dar am vazut ca parca tu ai postat azi un fel de tutorial despre cum se face funda fara cusaturi vizibile, asa ca am sa iau aminte pentru data viitoare Smile.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de tomari Mier 30 Ian 2013, 4:14 pm

Felicitari Elochka pentru rochia realizata, pentru ambitie perseverenta.
Succes si spor cos
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de iriclau Mier 30 Ian 2013, 5:52 pm

Foarte frumoasa rochia! Felicitari !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Joi 31 Ian 2013, 9:59 am

corina ai dreptate nu stiam ce ma asteapta Smile) ma gandeam ca mai am vreme inca
eluta micuta juponul din ce l-ai facut ? ca eu am facut o rochie din tafta si sta destul de unflata dar am croito in clini
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 31 Ian 2013, 2:34 pm

rivka, juponul l-am facut din tulle incretit, are 3 volane si de asemenea o "captuseala" din bumbac.
Uite un astfel de jupon facut de mine aici:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de scoobbyy Joi 31 Ian 2013, 5:32 pm

Buna fetelor!
Felicitari Elutza. Chiar am vazut rochia si vroiam sa intreb ce fel de dantela ai folosit, dar pana m-am mobilizat eu ai venit cu lamuriri!

Spor la treaba tuturor!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Joi 31 Ian 2013, 7:17 pm

eluta multumesc de lamuriri pupi
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Vin 01 Feb 2013, 12:32 pm

Elutza, multumim de explicatii!! love
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ral Vin 01 Feb 2013, 4:31 pm

Superba rochitza,
Felicitari si la mai multe
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 03 Feb 2013, 8:18 am

Elutza imi place si rochita asta! Flowers
Invata cum a scris si Ivanutza sa intorci frumos, curat cordonul. Eu la funde fac cusatura de imbinare nu pe muchie ci pe dosul fundei. Si la fel, las o gaurica prin care intorc pe fata funda. Si inchid de mana, ascuns. Vezi ca era ceva si la tutoriale pe forum cum se fac fundele.
Si, ca am uitat sa scriu la rochii, mi-am amintit sa-ti spun sa fii mai atenta cum cosi fermoarul cand ai cusaturi ce trebuie sa vina una in continuarea celeilate. La rochia gri cusatura de sub omoplati nu-i aliniata. Eu prind o parte a fermoarului apoi fixez in bolduri fermoarul pe partea cealalta incepand de la detaliile astea de cusatura. Intorc pe fata si inchid fermoarul sa vad daca-i in regula, corectez daca-i cazul (de obicei este) si abia apoi cos la masina, si daca a alunecat la coasere desfac bombanind si insailez pe portiunea respectiva si rectific. Stiu ca nu suna deloc distractiv dar asa fac pana sunt multumita.

Si cum in Valcea sunt nunti si la inceputul anului vin cu prima rochie de ocazie de anul asta. Este din dantela neagra cu argintiu, jupa gri. La decolteu in fata este barcuta si la spate in V pana la sutien. Din ce mi-a ramas de la captusala i-am fecut si pentru sot o cravata-esarfa, sau esarfa-cravata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de aidil Dum 03 Feb 2013, 8:48 am

Karina, da' ce mai iese lumea prin cluburi si la nunti la inceput de an pe la voi!
Nu-ti mai spun ca sunt frumoase, stii deja asta. Sa ai spor si anul asta!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 11 Feb 2013, 12:56 pm

Karina, intre timp am aplicat treaba aia cu ascunsul cusaturii la cordoane si la funde (o sa vezi mai jos ;) ), m-am chinuit sa pricep dar pana la urma mi-a iesit.
Stiu de cusatura din spate de la rochia gri, si mie mi s-au strepezit dintii ca nu s-a aliniat ca lumea, mai ales ca la alte rochii (cea rosie cu dantela, si cea neagra cu dungi de mai jos) mi s-au aliniat.

Cum scriam la provocare, am lucrat ceva zilele trecute si postez si aici, 2 rochii de seara.

1. O rochie din shantung de matase (corsajul) si tafta de matase (fusta si gulerul) pe care initial o facusem ca sa merg la Scala, dar pe care nu am mai apucat s-o port pentru ca mi-au fixat un interviu fix in aceeasi zi cu Scala... deci am ajuns la opera in hainele de interviu printre toti acei oameni imbracati in smokinguri negre si rochii cu paiete... oh well. Drept pentru care rochia va ajunge la vanzare. Smile
Tiparul corsajului este din cartea BurdaStyle Sewing Vintage Modern iar pentru fusta am folosit o fusta semiclos. Gulerul l-am adaugat de capul meu. Dedesubt, bineinteles, juponul din tulle de rigoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. Rochie de discoteca (mai de salsa asa) din catifea elastica neagra (cu randuri de paiete negre aplicate) si volan din satin elastic. Simplu ca buna ziua Smile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rosita Lun 11 Feb 2013, 1:05 pm

Elutza, prima rochie e de vis! Ce aer aparte creeaza jupoanele astea! love Ce frumos ar fi sa le putem purta zi de zi dar cred ca s-ar uita lumea dupa noi pe strada si s-ar intreba din ce film am descins Smile

Iti tin pumnii in legatura cu interviul!!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ral Lun 11 Feb 2013, 1:53 pm

Elenutza sunt superbe amandoua.
Imi place in special aerul vintage al primei.
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 10 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB