Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara,deosebite (9)

+89
Gabiuta
i.xell
ral
tomari
nicole24
ivanutamihaela
Giorgi
Gabry_ela
Steluzza
Elspethalexia
Alina Les
tadok
rivka
Mickey
olguta cusma
scoobbyy
madalinush
maravela lucia florina
DANIELA.I
Dorulet
teisoara
adelina24
Chirrox13
corina corina
aurishta
nicoletanoni
elutzamicutza
pisi
aurelia.c
emmancita
barbin
iriclau
Miniona
-iulia-
a.moscu
Tache Marilena
victoriacus
gabriela1554
lucky
ismi3ismi
mami jeni
kla78
zucchina
kerkyra
Panea Laura
alexaaa08
sybex
nicole71
Motzu
canadianca50
Gianina4ever
valentinadof
chihaiamaria
kitty_1973
gepiza
stoy
PAULA CONSTANTIN
ema
bibitu
aidil
cosmina46
alice07
arielas
Karina33
afilimonb
marina40
fulguta28
wanna1687
marabr
Admina
rosita
cory74
Adelle23
ancabanu
mischelle35
veronica.l
MihaelaT
silvia adriana
MagdaMarin
danniela
tinap
SilviaDumitrescu
clodi
Rimmelle
ALICET
Lucia Ro
despina13cucli
ancush
Uca
93 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 30 Noi 2012, 12:03 pm

Stoy nu pot eu sa-i spun metrajul necesar ci cine-i va lucra rochia. Asa e corect si sigur. Sa-si caute croitoreasa, sa discute cu ea modelul si ce vrea ea sa iasa si apoi se stabileste si metrajul. Depinde mult si modelul dantelei.

Multumesc iar fetelor pentru aprecieri, deocamdata stau cuminte la capitolul asta, am comenzi de haine de strada.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de stoy Vin 30 Noi 2012, 12:11 pm

Atunci scuze. Eu ziceam ca poate ii spui asa in mare cam cat i-ar trebui ca sa-si faca fata un calcul sa stie cat ar costa-o materialul. dar acum daca stau bine sa ma gandesc ai dreptate ca e o rochie destul de ampla (ca si material folosit) si de asemenea pentru o rochie de mireasa dantela folosita poate avea pret fff mare sau acceptabil ( functie de ce dantele vrea sa cumpere).

rade rade cand vad intreaba cineva cate ceva - in ale croitoriei - mi-i se aprinde un beculet "Karina stie!!!!!" rade
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de madalinush Vin 30 Noi 2012, 4:51 pm

Multumesc frumos pentru raspunsuri! Flowers
Ai dreptate Stoy, in dantela voi investi cei mai multi bani si deja am inceput sa fac calcule peste calcule. Modelul de dantela care mi-a intrat la suflet este unul chantilly si doream sa stiu cu aproximatie de cati metrii am nevoie (145 cm latime), tinand cont ca voi folosi si saten duchesse strech care este destul de gros si o sa ajute rochita sa fie mai "puffy". Croitoreasa nu am gasit inca, sunt in cautari. Sper doar sa merite totul in final!  Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 4246
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
madalinush
madalinush
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 11/09/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de stoy Vin 30 Noi 2012, 6:24 pm

Mama da acum ma uitam la masurile tale. Ce subtirica esti, daca mai pui ceva sus esti manechin adevarat. wink Daca acolo lipseste ceva fugi si pune silicon lol! Asta e cand suferi de ceva .... eu toata viata am fost complexata ca nu am tate!!! lol! pupi
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de olguta cusma Dum 02 Dec 2012, 5:56 pm

Reusesc cu chiu cu vai sa va arat rochia facuta pentru balul bobocilor al fetei , din pacate fotograful care trebuia sa le faca poze le-a tras teapa si nu a venit,deci nu pot sa va arat prea multe... zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Mickey Dum 02 Dec 2012, 7:24 pm

Waw,frumoasa rochia,dar domnisoara care o poarta este si mai frumoasa.Sa o poarte sanatoasa si sa o faca pe mami fericita.
Mickey
Mickey
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Slatina
Data de inscriere : 23/11/2010

http://autismcatalina.blogspot.com

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de rivka Dum 02 Dec 2012, 7:29 pm

olguta foarte frumoasa rochi dar si purtatoarea ,sa-ti traiasca fata si sa-i mai faci rochi la fel de frumoase wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Adelle23 Dum 02 Dec 2012, 10:47 pm

Bravo Olguta! Tare frumusica si rochia si fata! Flowers
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de tadok Lun 03 Dec 2012, 12:03 pm

madalinush adresa lui inbal dror st. haorgin 25 asdod , israel , nr. de telefon 97288536666, 97288523066, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , cred ca ti poti lasa datele si te vor contacta ei , daca crezi ca e ceva cu c ete pot ajuta in legatura cu rochia si imi sta in putere nu ezita sa o faci,
tadok
tadok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 63
Localizare : israel
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 03 Dec 2012, 4:13 pm

Olguta ce rochie frumoasa ai facut!!! Si ce fata mare si frumoasa ai!!!
E incretit materialul nu? E satin elastic ca mi se pare ca sta cam teapan.
Felicitari si spor la lucru!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de olguta cusma Lun 03 Dec 2012, 6:41 pm

Multumesc de aprecieri dragelor , are si cateva defecte rochia , pentru modelul acesta mergea un material mai subtire si usor , nu mi-am dat seama cand am ales materialul , este saten de bumbac ,nu este teapan dar este greu si mi-a cam dat batai de cap cu sustinerea de la spate ,partea de jos e clos drept si incretit , a intrat exact patru metri . Smile
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 03 Dec 2012, 8:25 pm

Cum adica clos drept?
chiar daca are ceva defecte, ca pana la rochia de banchet te perfectionezi!! pupi
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 03 Dec 2012, 8:58 pm

Felicitari, Olguta! Ai o fata tare frumoasa si i-ai facut o rochie grozava.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Rochie Babydoll

Mesaj Scris de Alina Les Vin 14 Dec 2012, 12:49 pm

Buna fetelor,

Sunt nou-venita in clubul vostru; va rog sa ma indrumati spre o discutie despre rochii babydoll daca exista; sunt graviduta si vreau sa-mi fac o rochie de Craciun, pe care s-o pot purta si dupa nastere; am probleme in special cu partea de sus. MUltumesc!
Alina Les
Alina Les
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 14/12/2012

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Elspethalexia Sam 15 Dec 2012, 12:52 am

Seamănă perfect cu rochia din poze! Îmi pot închipui zilele lungi de muncă in care ai tot cusut pietre și mărgeluțe.
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de scoobbyy Dum 16 Dec 2012, 9:26 pm

Alina Les, eu lucrez la o rochie pentru gravidute, sper sa o pot termina saptamana viitoare, pana de Craciun!

O voi posta, poate te ajuta...
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 16 Dec 2012, 9:45 pm

Olguta bine ca ai apucat sa pozezi fata inainte sa plece! Ti-a iesit bine rochia! Si vad ca sta bine la spate. Ai mai stramtat sau s-a sustinut suficient pe elasticul siliconat?

Eu am mai lucrat o rochita. E din piersica recuperata din altceva de la mama fetei, corset fara balene, fusta combinata si cu voal organza, pe sub are jupa de tulle ca sa stea infoiata. O sa revin cu poze de la petrecere cand le primesc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 30 Dec 2012, 7:19 pm

Vad ca n-a mai sris nimeni pe-aici, asa ca readuc in fata topicul ca tot e sezon de chefuit.
Desi credeam ca scap anul asta de rochii pentru Revelion se pare ca m-am inselat. Asa ca in cele doua zile lucratoare am muncit la greu.
Am termiat o rochie de inspiratie Suleiman Magnificul, corsajul de tafta si fusta clos cu manecile sunt din voal brodat cu paiete mici ce se coloreaza in culorile reflectate in ele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din dantela de bumbac grena cu captusala crem de saten elastic am lucrat o rochie inspirata de Marc Jacobs.
Gulerul tunica este are la baza doi nasturei crem perlat de care se prinde esarfa la alegere: dantela crem sau voal negru sclipicios.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o rochie din tripluvoal negru accesorizata cu zigzag auriu.
Am prins-o pe la mine si pe nepoata si-am pus-o sa pozeze, daca la circumferinte s-au potrivit la inaltime n-a fost nepoata crescuta suficient.
Fusta e clos, taiata cu trena, manecile lungi si stramte, decolteul generos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 31 Dec 2012, 3:10 am

Foarte frumoase rochiile,felicitari.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Motzu Lun 31 Dec 2012, 8:30 am

Ce frumoasa e rochia grena din dantela, imi place mult.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de aidil Lun 31 Dec 2012, 1:59 pm

Karina, rochia neagra (that little black dress) are o linie atat de eleganta si se aseaza asa de frumos! Decolteul are ceva banda de silicon ca sa stea lipit de piele? Mi-as coase si eu o una la fel, atat de mult imi place!
Nepotica stim deja ca e o tanara superba, da-i o pereche de conduri la pozat, ca-mi cam ingheata picioarele cand o vad descult. Glumeam.
Sa veti un an nou bun si plin de realizari prietenie
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de iriclau Lun 31 Dec 2012, 6:31 pm

Foarte frumoase rochiile ! cea neagra imi place mult Smile
La multi ani, fetelor !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Gabry_ela Mar 01 Ian 2013, 12:51 pm

Motzu a scris:Ce frumoasa e rochia grena din dantela, imi place mult.
Si mie! Am o "boala" pentru culoarea aceasta! Felicitari fetelor sunteti foarte iscusite!
avatar
Gabry_ela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 57
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 01 Ian 2013, 8:46 pm

Adevarata parada a modei aici.Felicitari,doamnelor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de scoobbyy Joi 03 Ian 2013, 7:56 pm

Superbe rochiile, imi place mult cea neagra cu zig-zag auriu, cade foarte bine.

Felicitari!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

 Rochii de seara,deosebite (9) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB