Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

+24
flo09
lora17
kisslandia
AlinaJ.Bijoux
tala
mica
marilyn
RoxanaL
dandana
clodi
SilviaDumitrescu
Doina
aisha
Eva
ioana soare
Maia
julix_2007
loremunteanu
diada
cris69
geany
arime
mihatm80
Admina
28 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cum va petreceti timpul liber?

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap11%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 11% 
[ 27 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap25%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 25% 
[ 60 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap26%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 26% 
[ 63 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap11%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 11% 
[ 27 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap6%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 14 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap8%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 8% 
[ 20 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap6%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 14 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap4%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 4% 
[ 9 ]
Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_lcap3%Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Vote_rcap 3% 
[ 6 ]
 
Total voturi : 240
 
 

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de mica Dum 03 Ian 2010, 1:56 pm

distractie, timp liber...ne dorim cu totii, unii o avem mai mult, altii mai putin. pana de curand ma dadeam de ceasul mortii ca ma plictisesc, devenisem chiar agasanta din cauza asta. apoi mi-a venit o idee, sa fac ceva pentru mine, sa ies din starea de "vai de mine", si v-am gasit pe voi. a fost de ajuns sa ma auda una-doua persoane ca mi-am gasit un nou hobby (tricotatul) si deja am "comenzi" rade . sper doar sa iasa ceva frumos din manutele astea doua si cei carora le daruiesc lucrurile facute de mine sa le poarte cu placere. fetelor, va urez spor la lucru si va multumesc ca existati pupi
avatar
mica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de tala Sam 06 Feb 2010, 9:28 pm

Cred ca trebuie definit timpul liber - pentru mine inseamna acel timp care ramane dupa ce am facut curat si mancare. Restul , adica cel petrecut cu minunea mea, cu sotul si cu diversele mele hobbiuri consider ca e liber, insa n-am niciodata acel timp in care sa nu stiu ce sa fac (si imi aduc aminte ca am avut asa ceva, dar prin tinereti,e adevarat). Daca trece cu folos ma simt multumita.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 06 Feb 2010, 10:57 pm

Din lista de mai sus nu pot bifa doar o singura casuta ci vreau sa bifez la numerele 1,2,3 si 6!!! Astea sunt lucrurile pe care le fac eu cam zilnic, mai putin mersul la shopping pe care il practic mai rar si gand merg ma plimb destul de mult pe la magazine, nu neaparat sa cumpar ceva ci mai mult sa ma uit ce a mai aparut nou!!! Servici inca nu am chiar daca am terminat facultatea in vara si mi-am luat licenta ca inginer in textile, cu nota destul de mare. Mama ma tot bate la cap sa imi caut ceva de lucru dar, nu e chiar asa de usor sa gasesti ceva pe vremurile astea!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de kisslandia Sam 06 Feb 2010, 11:50 pm

Timpul liber zic ca exista daca reusim sa ne concentram si putem face mai multe lucruri peste zi decat ne-am planuit.
exemplul meu: stau seara in pat inainte de somn si ma gandesc ce trebuie sa fac maine acasa[ mentionez ca inca nu lucrez si am doi copii]. Deci daca e de facut ceva mancare, imi scot si las peste noapte la decongelat ce trebuie, nu mai pierd vremea doua zi, de spalat, spala masina, daca ajung in baie de exemplu , in treacat mai asez cate ceva..ies in alta camera, mai adun ceva/...si tot asa, fara sa ma omor cu treburile, reusesc ca sa am ordine cat de cat[ unde-s copii, clar ca nu-i ordine continuu]. Curatenia mare o las totdeauna la sfarsitul saptamanii, cu spalat pe jos, cu tot tacamul. Si am suficient timp sa stau si pe calclator[ cateodata ma minunez singura cat timp.... rade ]. Eu personal sunt multumita de cum reusesc sa ma descurc. sa vedem cand va interveni si un serviciu...
A! Si ingredientul principal..e muzica, Toata ziua... pupi
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de lora17 Lun 08 Feb 2010, 12:16 pm

timp liber, nu prea se incadreaza in vocabularul meu, cu ceva timp in urma am facut un curs de manichiura-pedichiura, in ideea ca fac ceva pentru mine, dar ghinion ca de fapt faceam ceva pentru prietenele mele, de cand mi-am cumparat lampa uv nu ma mai lasa sa dorm, iar la servici sexul frumos predomina, si eu nu stiu sa mint(din pacate) si le-am spus isprava mea, binenteles ca de atunci mi s-au inzecit "prietenele" si fiecare "prietena" mai aduce cate o prietena.
De croitorie nu ma las pt ca sunt miniola si chiar daca i-mi gasesc pantaloni pe marimea mea trebuie sa ii scurtez.
i-mi place sa ascult muzica, si cam atat cu ce fac eu in afara de servici, norocul meu ca am un barbat intelegator.
kiss
lora17
lora17
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : cluj
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de flo09 Lun 08 Feb 2010, 12:43 pm

majoritatea timpului cu fata deoarece are numai 1,8 luni siface numai rele daca nu esti atenta cu ce face lucru de mana
flo09
flo09
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : zarnesti jud brasov
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de pepy24 Dum 21 Feb 2010, 11:11 pm

buna,
cam ocupata pentru timp liber, cu o fetita mica, dar pe internet, sau citind o revista buna, in special de femei.
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de zylv Dum 21 Feb 2010, 11:12 pm

cat timp are fetita ta?am vazut-o in poza.e o dulce love
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de geany Dum 21 Feb 2010, 11:17 pm

zylv, nu sari calul peste tot of-topic rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de elena.habasescu Joi 14 Oct 2010, 6:00 pm

Judetul in care traiesc e un loc pitoresc , In tinerete cutreeram padurile, muntii si vaile in cautare de modele pentru pictura.Am imbatranit , m-am ingrasat , stau in casa cand sunt libera si pictez cu peticele , scriu versuri atunci cand vreau sa ma descarc de o anumita doza de energie, gatesc sau mai lucrez in gradina. Merg la activitatile culturale unde sunt invitata si uneori mai invit si eu lumea la cate un vernisaj. Stiu ca va veni o zi cand n-am sa mai pot face asa ceva de aceea , acuma, vreau sa fac tot ce pot frumos si util .
iata ultima mea realizare perinite pentru copii

<script src='http://img412.imageshack.us/shareable/?i=image001cgt.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>
elena.habasescu
elena.habasescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 84
Varsta : 71
Localizare : bocsa
Data de inscriere : 30/08/2010

http://ena-quilt.blogspot.com

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de duchess Lun 02 Iul 2012, 10:26 pm

Eu am doar timp liber.Fac ce vreau eu. Mai puţin sport şi îngrijitul unghilor că nu mă pricep deloc...
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Sondaj: Cum va petreceti timpul liber? - Pagina 2 Empty Re: Sondaj: Cum va petreceti timpul liber?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB