Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Drumetii si locuri vizitate (3)

+46
vlad_mom
Gabica
LRodica
piciul
ema
cld
lacrisel
rosita
canadianca50
carmenm
michelinebeaulieu
MihaelaT
lucky
corina corina
Lucia.BlueFlower
cristina07
dadi
fiordaliso
Angelica18
duchess
Gabiuta
sergiu valentin
georgeta.prnic
Dorulet
RamonaM
diada
ikuta
MagdaMarin
Crissy86
SilviaDumitrescu
Uca
despina13cucli
firicel
Admina
lennny
valentinadof
kitty_1973
Giobsy
carmenco
danniela
Celya_f40
AlinaJ.Bijoux
tinap
pufoi
diana-s
Gianina4ever
50 participanți

Pagina 15 din 17 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Urmatorul

In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de piciul Mier 14 Aug 2019, 6:22 am

Lacul Ochiul lui Bei asa are culoare...e asa fain! Te pierzi in apele lui si nu ai mai pleca...
Felicitari pentru poza, White_Raven!
Si neclaritatile sunt pesemne clare, pentru tine wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de piciul Lun 02 Sept 2019, 6:12 am

Am comis-o din nou...Sarmisegetuza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si am reusit sa vedem si pestera Polovragi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 02 Sept 2019, 6:57 am

Foarte bine ai facut,piciule!Multumim ca impartasesti cu noi experientele!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Lun 02 Sept 2019, 9:31 am

Cat de frumos!!! nu am vazut nici nici!!! Multumim frumos!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Lun 02 Sept 2019, 9:52 am

Piciule, multumim. Foarte frumoasa Romania noastra.
Si noi am fost plecati in zona .
Poza e de la Sarmisegetuza Regia, asa-i?. Dupa spusele lui fiica mea care le-a vazut pe amandoua, recent, fiind intr-o tabara la Deva (Sarmisegetuza Ulpia, e cealalta) Regia e mai deosebita. Noi nu am ajuns. In schimb am ajuns la gradinile de langa Simeria, ( I giardini di Zoe, de la Banpotoc); Oasa, baraj si manastire, Luncile Prigoanei, acolo am dormit si mica cascada e pe drumul de la Obarsia Lotrului la Petrosani. Drum pe care nu il recomand nimanui. Desi peisajul e frumos asfaltul e , adica nu mai e, doar gauri .... Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 03 Sept 2019, 11:10 am

Wow, ce frumuseti! Multumesc Piciule si Rodica pentru frumoasele peisaje.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de White_Raven Mar 03 Sept 2019, 2:33 pm

Superbe locuri...am și uitat cat de frumoasă-i Romania

Trimis de pe aplicatia Topic'it
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Mier 04 Sept 2019, 8:07 am

Foarte frumoasa.
Urmatorul concediu poate o sa il faci in Romania.
Va trebui sa te pregatesti cu multa rabdare. Smile

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de piciul Joi 05 Sept 2019, 6:20 am

Da e Sarmisegetuza Regia.
Ulpia e asa intinsa si parca romanii apar si te lovesc sa-ti pleci capul...muzeul este mai istoric, ca sa zic asa; dar dupa ce alearga printre pietre, multi renunta sa se duca si la muzeul de peste drum. Asa ca eu recomand muzeul si apoi cetatea.
Ce faine gradini...I giardini di Zoe, de la Banpotoc...Nu stiam de ele . Multumim!
Poate trecem si noi pe acolo!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Joi 05 Sept 2019, 8:19 am

Asa ni s-a intamplat in Delphi anul asta, am vazut cetatea si la muzeu nu am mai avut timp sa ne ducem.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Joi 05 Sept 2019, 8:21 am

Piciule foarte frumoase, si spre surprinderea mea foarte ingrijite.
Daca nu esti departe de Simeria merita sa petreci ceva timp acolo.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Mar 20 Iul 2021, 8:53 am

Sfarsitul de saptamana l-am petrecut pe drumurile tarii, foarte aglomerate din pacate, in zona in care am fost. Mai exact la coborarea de pe autostrada, dupa Sibiu si pana unde se bifurca drumul catre valea Oltului, si celalalt catre Brasov. Masini pe doua benzi, probabil fiind sambata, respectiv duminica (cand ne-am si intors), mergeau pe Transfagarasan sau cine stie mai unde in concediu.
Noi am mers in Poiana Brasov, am imbinat placutul cu utilul, mai bine zis cu necesarul, am dus pe cineva in Poiana dar cu ocazia asta am vizitat si manastirile Cartisoara si Sambata du Sus, ne-am plimbat prin Poiana si putin prin Fagaras. Fiicei noastre i-a placut mult in Poiana a zis ca o va mai vizita.
Manastirea Cartisoara
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Sambata, au niste flori superbe, crini , lavanda si hortensii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si Poiana Brasov

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cetatea Rasnov
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cateva poze facute din masina pe drumul catre Sambata. Am fi vrut sa oprim dar era coloana si nu am vrut sa incurcam circulatia.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca as putea in fiecare sfarsit de saptamana as circula asa, cu toata aglomeratia din trafic.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 20 Iul 2021, 9:28 am

Faine poze! Dacă v-ați simțit bine e minunat!
Eu ieri am avut puțină treabă la Eforie Nord, ne-a luat o oră cu maşina din Eforie Sud până în Nord, nu exagerez... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

sorinamircov apreciază acest mesaj

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Mar 20 Iul 2021, 9:59 am

Super poze! Multumim hug Eu evit manastirile, simt ca deranjez linistea locului.

Da, zona Eforie este "mortala" pe caldurile astea!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Joi 22 Iul 2021, 9:18 am

Vlad-mom, intr-adevar foarte aglomerate soselele. Am avut noroc la intoarcere, nu a fost la fel dar sensul celalat era ca sambata cand ne-am dus.
Diada, de ce zici ca 'deranjezi linistea', acolo, eu cel putin, simt ca ma incarc cu liniste. Bine nu manastiri care au devenit atractii turistice. Acolo nici eu nu pot sa zic ca imi place.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 22 Iul 2021, 11:02 am

Eu chiar nu pot pricepe cum de sunt toti in masini pe portiunea Vama Veche-Constanta in loc sa fie pe plaja, la terase.... Se grabesc atata pe autostrada ...si pe litoral stau in masina?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de diada Joi 22 Iul 2021, 12:17 pm

Rodica, de ex ma refer la Arsenie Boca, mie asa mi se pare, ca se duc prea multi oameni, as fi in plus. Am vazut documentare despre, este suficient pentru mine. Si multe alte manastiri cunoscute. Asta mi-a venit prima data. Da, ma mai duc la manastiri, dar stau in curte, nu tin neaparat sa intru, pe o bancuta, retras, sa nu atrag atentia. Mi-a placut mult in Grecia la manastiri, alta energie. De ex, nu a iesit absolut nici o poza si filmare din biserica Sf. Spiridon din Corfu. Sau la Meteora, peisaje de vis, nu iti vine sa crezi ca ai acces la asa ceva!

Vlad Mom, si pe mine ma sperie traficul din zona. Dar am zis ca lumea vine/pleaca zilnic intre orele alea, altfel nu explic aglomeratia.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Vin 23 Iul 2021, 8:22 am

Diada, in exemplul dat, de acord cu tine. Am fost cu ani in urma, nu era lume, doar noi, a fost extraordinar.
Vlad-mom, am vazut ca merg cu masinile si pe plaja zid , nu a mai putut sa iasa, era si ceva masina de fite, joasa. Nu imi dau seama de ce, poate sa faca plaja in masina scratch .
Asta e. Sa fim sanatosi.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Iul 2021, 5:16 pm

Aseara am iesit la o terasa langa plaja, mai era lume pe plaja si in apa, steagul rosu arborat, valuri mari.... zid
Vara trecuta n-am ajuns in zona, dar m-am speriat acum ca e si mai mica plaja, chiar imi aminteam cu finu' cata era pe vremea cand eram noi copii, si nu ni se parea noua mare pentru ca eram mici.... era tobogan cu apa, terase si magazinute, loc de corturile alea facute din bete si cearsaf alb...
Lumea cred ca vrea autostrada pana la mare..... ad literam, nu "la mare"=litoralul romanesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 23 Iul 2021, 7:05 pm

Saptamana viitoare sper sa ajung si eu la mare.Noi stam langa Navodari,la complexul sportiv si plaja ne place,e loc(nu stiu cat s-a mai construit de anul trecut),e apa curata,calda.Anul trecut am fost o zi in Delta,dar am fost dezamagita de transport.
Cretinii care se duc cu masina pe plaja sunt exceptiile,cred,cei care nu mai stiu cum sa iasa in evidenta."Vedetele"de doi bani...
Daca nu ajung la mare(depind de cel care ma ajuta cu gospodaria cand lipsesc),imi voi continua "excursiile"zilnice in gradina rade
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 23 Iul 2021, 7:13 pm

Ma crezi ca n-am fost niciodata la Navodari? Smile
Plaja din Mangalia nu s-a micsorat din cauza constructiilor, cele de cand eram noi mici nu mai sunt, nu s-au construit altele pe nisip...insa marea a "mancat" din plaja.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 25 Iul 2021, 12:17 pm

Te cred,vlad_mom,la ce sa mergi acolo,cand marea e si la voi si,poate,ai mai multa liniste decat in alte parti.Imi amintesc de serile de la Mangalia.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Mar 03 Aug 2021, 10:07 am

Ieri, am fost plecata prin judetul vecin: Hunedoara, desi in multe locuri am mai fost, pentru ca nasa nu a fost, le-am revazut cu placere, sau am fost si in locuri noi.
Prima oprire Sarmisegetuza Ulpia:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi Densus, biserica de piatra:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Barajul si lacul de acumulare de langa Rau de mori:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Colti, satul Rau de mori:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Castelul Corvinestilor :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lacul Cincis:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si sper ca nu va fac pofta, aici am mancat si papanasi, eu nu stiu sa fac, sincer nici nu am incercat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Nandru, sat Pestisu Mic:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am mai fi vrut sa mergem si la Gradinile lui Zoe de la Banpotoc, langa Simeria, dar se inchideau la ora 18 si noi la oara aceea eram inca in Hunedoara.
Pe unde am mers nu ne-am grabit, am zis ca atat cat reusim sa vedem atat e bine. La o alta iesire o sa ajungem si acolo.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 03 Aug 2021, 7:20 pm

Și ce vreme frumoasă ați avut! Fain! Castelul fără schele, în sfarsit! Văd că au mai adăugat ceva sculpturi la Sarmisegetuza, foarte bine....flacaul meu avea 7-8 ani cand am ajuns acolo și a zis că e plictisitor, numai pietre...
Mie nu-mi faci pofta, dacă erau gogosi simple cum facea mamaia era alta poveste (am testat odata, țeapă ... mama mea zice papanasi la niste gogosi plate din aluat din multa branza dulce și eu asta așteptam, nu gogosile astea pline de ulei și foarte dulci și intr-o combinatie neplăcută pentru mine)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de LRodica Mier 04 Aug 2021, 9:10 am

Da, a fost o zi superba. Temperaturta a fost undeva pe la 28 grade. Pentru mine perfect. Nasa s-a plans de caldura.
Castelul nu e gata in totalitate, daca te uiti cu atentie in poza, in partea dreapta se vede protectia care se pune pe schela. Acolo inca se lucreaza.
Asa a zis si fiica mea cand a fost prima data. Ce e asa wow sunt doar niste pietre zid .
Am mancat si eu in alta parte si asa cum zici erau pline de ulei, astea au fost bune, aveau branza, chiar se simtea.
Mi-ar placea sa ajung in Delta dar nu reusesc sa il conving pe sotul meu, macar o zi sa mergem. Zice ca pentru o zi in Delta e prea lung drumul, ca in concediul asta vrea sa se odihneasca, dar sper sa il conving, daca nu Delta, altceva. Sper sa fiu convingatoare. wink
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate (3) - Pagina 15 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 17 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB