Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii din fimo XVIII

+37
loriem77
anc@
Angelica18
rontzy78
danniela
andreea-elena
jariel
czuky
maddy13
betymi72
JuiCy
Andata
mihastef
nana_vulpe
MoniKozi
Rica Mateiuc
Carmen's
Admina
Aghata
andrabijoux
Handmade DEEA
Dorulet
vlad_mom
georgeta.prnic
Artadar
Fran78cesca
darkpoke
Day
greieras
carjanmonica
ioanabv87
Margelutza
Dragonfly
ele
ador.mita
firimitura
ancamm
41 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Apr 2012, 1:28 pm

Nu te mai critica, sincer. Macii tai merg orice, brose, pandantive, colier ca cel facut de tine. Ce conteaza pictatul, nu toate florile sunt stas, deci sunt frumoase asa cum sunt. wink Spre exemplu, un mac rosu ca focul, pe post de brosa, as purta la multe tinute.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Artadar Joi 19 Apr 2012, 2:28 pm

Deea, de ce m-as supara ? Unele le fac cu pandantiv, altele fara. Spiralele acelea mari le pot inlocui cu un singur grup de rondele, iar pe ele sa le prind doar de un snur, depinde de gusturile viitoarelor cliente. Eu dau zor sa scap de rondele Smile

Florile nu par a fi maci, dar sunt foarte frumoase. Macii nu au acele petalute mici din centru si petalele sunt asezate doua cate doua, in nr. de 4, sau 6 (la cei orientali) sau mai multe la cei batuti.
De ce te-ai chinuit sa pictezi pe fimo, care e gras si nu accepta culorile pe baza de apa si nu ai format de la inceput un cane al petalei ?
Am pictat cu acrilice pe niste clopotei din fimo si am vazut cum fuge culoarea, de am aplicat de 2-3 ori, plus ca a trebuit si sa lacuiesc totul...
Imi place si cum ai format colierul aplauze

Iti multumesc Carmen ! o sa fiu si mai si, ca ma pregatesc de targul din mai. Trebuie sa-mi fac si panouri, suporturi pt. bratari, coliere, magneti, etc.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de ancamm Joi 19 Apr 2012, 4:16 pm

Artadar, mie imi plac colierele tale. Le si vad purtate vara cu niste rochite vaporoase de culoare deschisa... Spor la treaba si vanzare buna la targ.
Dragonfly, multumesc mult pentru raspuns. Am sa-mi cumpar si eu tutorialul cand o sa gasesc cerneala cu alcool, daca pana atunci n-o sa apara la liber. pupi
Deea, maci sau nu, florile tale arata superb. Felicitari!
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 19 Apr 2012, 4:23 pm

Anca iti multumesc pentru aprecieri pupi , intr-adevar gusturile difera de la o persoana la alta... wink si pe langa asta nu se discuta Smile
Artadar nu-mi spune ca targul din 19 -20 mai din Bucuresti de la Universitate ura
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 19 Apr 2012, 5:48 pm

Deea , Artadar ,spor la lucru sa aveti, daca va pregatiti de targ!Si colierele si florile sunt frumoase,si unice!Ma duc sa caut provocarea de care-mi amintiti voi,si apoi ma hotarasc.Artadar,suporturile pt. bratari si coliere, le lucrezi singura?
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Artadar Joi 19 Apr 2012, 9:16 pm

Nu particip la cel din Bucuresti, ci loco, la Galleria Mall, la cel organizat de Alin si Sorana, pe care abia astept sa-i revad.
I-am cunoscut la primul targ organizat de ei in Pitesti si acum vin ei in orasul meu, organizand acest targ. Se putea sa lipsesc ?
Targ e la noi si weeck-endul asta, ca-s zilele Buzaului, dar e din cel comercial (cu berea Timisoreana) si n-are rost sa-mi ravasesc toate cele. Am aflat si tarziu.

Suporturile le fac eu. Mi-am cumparat niste plasa din fibra de sticla si sa vezi ciocaneala maine-poimaine, cand o fixez de o rama mare 70 x 85 cm. Trebuie sa cos si huse la panouri. Am vazut pe aici un tipar de suport pt. coliere. Am ceva carton ondulat si voi incerca sa fac cateva, ca nu-mi permit sa cumpar bustiere, la cate targuri merg eu...
Suport pt. bratari fac din niste suluri din carton. Suport pt. cercei am cumparat.

Am pozat azi la lumina zilei fiecare lucrusor in parte, din care va arat doar detaliile.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
colierul cu pandantiv si discurile stralucitoare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
colierul doar din rondele si batonase

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Setul acesta are un pandant din primul mokume-gane ce l-am modelat. Am ales o armonie de culori care sa aminteasca de Terra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
setul cu bratara si discuri ce seamana cu niste planete, resturi de la mokume-gane

Toate sunt in aceleasi culori, dar la fiecare rondelele sunt asezate diferit, ceea ce le face unice. Mai am un pumn de rondele. Cred ca fac niste bratari pe elastic si cercelusi
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 19 Apr 2012, 9:46 pm

Multumesc Artadar!Faina colectie,pregatesti!Si eu sunt pitesteanca.Vanzare si apreciere asa cum iti doresti tu,si poate faci cateva poze la targ! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Artadar Joi 19 Apr 2012, 11:16 pm

Multumesc frumos ! De apreciere nu duc lipsa, vreau vanzare, sa achit datoria de la sanatate...doar pentru asta ma zbat...sa le dau lor tot venitul....Ma fac datoare cu 50/luna, chiar daca nu vand nimic luna aia...si nu m-a vazut vreun doctor in ultimii 5 ani...
Nu va fi chiar colectie. Voi expune si noutatile astea, alaturi de lucrari ce le am de 4-5 ani, lucrate in fel si fel de tehnici, materiale si modele...nu mai zic de culori .

Fii sigura ca voi face multe poze, nu neaparat cu detalii la produse ci mai degraba cu standurile, expozantele.

Spor in realizarea mozaicului. Ma pregatesc si eu acum de lucru, sa incerc pentru prima data tehnica wather mozaic. De ce i s-o fi spunand wather nu stiu.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 20 Apr 2012, 12:29 am

Artadar,acum sper ca nu te superi pe mine,dar mi-a venit inspiratia din modelul prezentat de tine mai sus.La ''ce putem face cu fimo sau din fimo'' am postat cateva piese care nu sunt asamblate.Le-ai vazut?Cred ca merg la un colier asemanator cu al tau.Dupa ce le vezi,si nu esti de acord sa imit unul din colirele tale,da-mi de veste.Nici nu sunt sigura ca-mi reuseste incercarea,dar vreau opinia ta inainte de a face ceva!Multumesc anticipat! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Handmade DEEA Vin 20 Apr 2012, 12:32 am

Artadar colierul din 2 si cercelusii din 3 imi plac mult de tot love
Te-as ruga daca poti sa-mi spui si mie unde vad si eu tiparul pt suport de coliere??? si eu am de muncit la chestiile astea...de cat sa dau banii pe ele mai bine imi mai cumpar niste fimo wink

Eu am terminat cercelusii colierului...parca astia nu sunt asa ofiliti :P

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 20 Apr 2012, 9:01 am

Am si eu o intrebare: cand slefuiti o piesa plata, aveti vreo tehnica de prindere a piesei, astfel incat sa nu va smirgheluiti degetele? eu am degetele varza pentru ca ieri am slefuit niste spirale. In final am cooperat cu tata cu flexul Smile nu, nu sa-mi slefuiasca degetele, ci sa mi le salveze pe cele ce au ramas intregi


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Vin 20 Apr 2012, 11:03 am, editata de 1 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 20 Apr 2012, 10:46 am

MoniKozi citind postarea ta mi-a venit o idee. Lipeste piesa de suprafata de lucru cu banda dublu adeviza, ar merge asa ? In felul asta ai ambele maini libere iar banda ar tine bine piesa, eventual pune doua benzi , una langa alta .

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Artadar Vin 20 Apr 2012, 4:42 pm

Deea, dupa ce m-am ratacit prin forumul asta urias, in cautarea suportului, am dat cautare pe google si am recunoscut imaginea Smile
asta-i ! link
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Handmade DEEA Vin 20 Apr 2012, 5:16 pm

Wow Artadar sarumana mult...chiar acum ma uitam dupa suporturi ma gandeam sa-mi cumpar,sa nu-mi cumpar...dar acum cu asta sigur ma retrag de la cumpararea lui ... hug pupi
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de nana_vulpe Vin 20 Apr 2012, 5:32 pm

Ziua buna fete dragi!

Am admirat si salivat la capsunica Ador.mitei.
Am adorat "incercarea esuata" absolut superba a libelulei care-mi place mult mai mult decat originalul pe care voiai tu sa-l faci, Dragonfly.
Mi-au placut la nebunie cele doua inele ale Georgetei.
Si am visat la seturile Arteidar. Daaa.... m-ai convins, draga mea, sa ma apuc sa fac rondele. Ma voi apuca zilele astea, desi nu stiu exact cum sa le fac... tre sa-mi hotarasc tehnica. Cert este ca sunt de o mare senzatie si... vreau, vreau, vreau sa fac senzatie cu asa ceva.
Deea... florile tale sunt absolut splendide. Frumoase, frumos asamblate ce sa mai... minunate!

Am stat cam mult pe tusa, dar astazi vin si eu cu ce am mai lucrat si cu ce am mai asamblat. Deci... cam asta mi-a ocupat ultimele doua zile si... multumesc muzei mele care s-a reintors dintr-un concediu de aproape 2 luni (mai aveam putin si anuntam Interpolul de disparitia ei).

Un set swirl pentru care am primit comanda pe la inceputul lui martie:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] SWIRL by nana_vulpe, on Flickr[/img]
Indiferent de ce vedeti voi acolo, combinatia este de rosu, cu verde fosforescent si albastru marin

Un set inspirat (cred ca mai degraba copiat) dupa seturile cu flori ale Doinei care m-au entuziasmat la maxim. L-am facut pentru mine caci voiam neaparat asa o frumusete.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Lavender set by nana_vulpe, on Flickr[/img]

Imi ramasesera piese in plus de la setul de mai sus si le-am asamblat in al set mai mic:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Lavender flower by nana_vulpe, on Flickr[/img]

Swirl, swirl, swirl... adictiv si spectaculos:

Cercei:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Swirl by nana_vulpe, on Flickr[/img]

Si un set intr-o combinatie splendida, facut la comanda:
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Swirl by nana_vulpe, on Flickr[/img]

Nah... dupa ce am sa-mi stabilesc tactica la lucrul cu rondele... am sa va innebunesc cu rondele+swirl rade

Va pup si va urez spor la lucru si multa inspiratie kiss kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 20 Apr 2012, 6:13 pm

Ma bucur ca ai revenit, nana_vulpe!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de nana_vulpe Vin 20 Apr 2012, 6:27 pm

Rica Mateiuc a scris:Ma bucur ca ai revenit, nana_vulpe!
Multumesc Rica draga! kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Day Vin 20 Apr 2012, 6:35 pm

Nanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Unde-mi umbli?????Pai interpolul deja e dupa "coada"ta(ca tot esti nana-vulpe Smile )Imi era dor de tine,minune!Frumos te-ai jucat!Place tot:)
kiss MI-a fost dor de tine aici Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de nana_vulpe Vin 20 Apr 2012, 6:43 pm

Day a scris:Nanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Unde-mi umbli?????Pai interpolul deja e dupa "coada"ta(ca tot esti nana-vulpe Smile )Imi era dor de tine,minune!Frumos te-ai jucat!Place tot:)
kiss MI-a fost dor de tine aici Smile

Te pup Doina! Ai vazut ce indigo bun am avut la setul cu floarea?
Ma rog... imi place mie sa cred ca l-am copiat profi.... dar la cata finete stii tu sa bagi la floricele aleaaa... ahaaaaaaaaaa... mai am muuuuult si bine pana sa-l fac profi.
Umblam dupa muza mea.
Aoleo... coada meaaaaa!!!! Las' aca anunt acum ca-s back to base ca sa nu-mi mai vaneze coditza stufoasa!
V-am citit zilnic si v-am admirat zilnic, doar ca... de invidie ca voi faceati asa bijuterii frumoase si eu nu reuseam nici macar sa ma ating de lut... taceam ca porcushorul in cucuruz zid
Acu vorbesc ca mi-a revenit graiul... odata cu muza wink

Saru'mana de incurajarea cu "place". Venita de la o maestra ma face sa fiu multumita de mine. kiss kiss kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Day Vin 20 Apr 2012, 9:16 pm

Aiaiaiai,Nana,ce ma mai flatezi!!!!Despre care flori zici tu ca le fac eu mai cu motz?Fac si eu ce-mi iese....Sau mai bine zis lenevesc( de ceva vreme...)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de nana_vulpe Vin 20 Apr 2012, 9:22 pm

Day a scris:Aiaiaiai,Nana,ce ma mai flatezi!!!!Despre care flori zici tu ca le fac eu mai cu motz?Fac si eu ce-mi iese....Sau mai bine zis lenevesc( de ceva vreme...)
Mi-a ramas mie in creier unul pe nuante de galben, pe care l-ai postat cred anul trecut mai prin octombrie-noiembrie cred.
Nici tu nu ai muza acasa? Sau ti-e pur si simplu lene? Mama ce rau e cand nu ai nici cel mai mic chef!
Hai ca te pup de cateva ori poate te opresti din lenevit si ne mai arati asa cevaaaaaaaaaaa... de sa mi se rostogoleasca ochii ca la jocurile mecanice! (cand ma uit la lucrarile tale, de obicei asa imi fac ochii in cap) kiss kiss kiss kiss kiss
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Day Vin 20 Apr 2012, 9:56 pm

Nana,mi se invarte neuronul de cate idei am in cap,dar am o lene cauzata de lipsa vanzarilor,bine,nici nu prea am ce vinde,dar nici cui...
Oricum,de luni deschid cutia cu maimute,ca de la martisor o tin inchisa:)si dau drumul ideilor afara,sa mi se mai relaxeze si mie neuronul plictisit:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de nana_vulpe Vin 20 Apr 2012, 10:03 pm

Ah! Doina! Abia astept sa vad ce sare din cutia ta cu maimute! Ca de obicei ies niste kestiiiii!!!!
Deci si la tine tot de la martisor e pauza? Uuuuffff... parca m-am mai linistit ca incepusem sa ma ingrijorez rau de tot! Deci nu este asa de grav cum mi se parea mie!

Va zic noapte buna fetelor si vise pline de inspiratie!
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 20 Apr 2012, 10:34 pm

wow wow wow cum ti-a iesit ultimul set Nana Shocked Doamne deci e superbbb de'a dreptul

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de mihastef Vin 20 Apr 2012, 11:16 pm

Nana sunt superbe creatiile tale,dar cel mai mult imi plac ultimele 2 lucrari.Arata minunat. kiss
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XVIII - Pagina 3 Empty Re: Bijuterii din fimo XVIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB