Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

+51
diblaru maria
cristina07
Motzu
teisoara
ema
Eva
Mickey
stoy
danabarbu2007
geo
Danu
wanna1687
ancabanu
zahariaelouise
denis21
Angelica18
Giobsy
Dorulet
Chirrox13
SilviaDumitrescu
CCristinaC
bubu85
Carmencyta
roxana_elle
stejara
Karina33
MagdaMarin
mimiady63
aurishta
mnarcisa
trandafiras78
RamonaM
pufoi
kitty_1973
danae
danachesches
coripin
Nina Constantin
GinaP
fulguta28
diada
kmn
musetel
Uca
valentinadof
danyelyta28badea
MihaelaT
firicel
ioana soare
AlinaJ.Bijoux
Admina
55 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de aurishta Lun 13 Aug 2012, 8:36 am

Ioana, ma bucur mult ca totul a decurs fara probleme si iti trimit si eu kiss kiss kiss pentru baietei, iar tie, hug pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de bubu85 Lun 13 Aug 2012, 8:37 am

Ioana, felicitati.
Va fie bebe sanatos, mancacios si cuminte kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de coripin Lun 13 Aug 2012, 9:49 am

felicitari, ioana. sa fiti sanatosi amandoi si tu sa te recuperezi repede!
coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 13 Aug 2012, 11:21 am

Felicitari,Ioana.Sa creasca mare si sanatos,iar tu sa te bucuri de flacaii tai. pupi
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 13 Aug 2012, 5:34 pm

Ioana felicitari! Esti o mamica tare curajoasa. Sa ai parte se un bebe cuminte si sa nu fie nici o problema cu nici unul din copii.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de denis21 Lun 13 Aug 2012, 6:05 pm

Ioana, felicitari!Micutul tau s-a nascut de ziua fetitei mele.Sa-ti traiasca amandoi baietii si sa fie sanatosi,impreuna cu mamica lor.Leutul mic, sa vezi ce personalitate o sa aiba, stiu pe propria piele. kiss
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de kmn Lun 13 Aug 2012, 10:42 pm

felicitari Ioana si multa putere de acum incolo....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de coripin Mar 14 Aug 2012, 9:55 am

buna dimineata tuturor. vin si eu cu o veste: se pare ca bebe din burtica o sa fie baietel, spre incantarea sotului meu. Smile

va pup, o zi minunata
coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de ioana soare Mar 14 Aug 2012, 10:09 am

Va multumesc mult, mesajele vostre imi dau putere pentru viitor! kiss

Coripin felicitari, sa fie sanatos bebe baietel si sa va aduca multe bucurii!

Scrisesem mai mult despre cum ne-am acomodat acasa, dar mi-a picat netul:((
Din pacate acum trebuie sa plecam la controlul neonatologic(conditia cu care ne-au dat drumul din spital mai devreme), dar imediat ce voi avea un pic de timp revin:)

Sarcina usoara si bebici sanatosi tuturor gravidutelor! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 14 Aug 2012, 10:25 am

Coripun Feelicitari pentru baietel. Sa ai o sarcina usoarain continuare.

Al meu bebe este mai nastrusnic. La eco nu a vrut sub nici o forma sa arate ce are intre picioruse. A stat pt tot parcursul ecografiei cu piciorusele incrucisate sub fundulet. Pentru noi, adica pentru mine si sot, chiar nu conteaza ce va fi, dar soacra mea isi doreste baiat.
Oricum este un bebe tare vioi, danseaza toata ziua. Acum ii simt miscarile foarte bine, a trecut de la fluture la atingeri fine si acum este la ghionturi zdravene.

SArcina usoarain continuare tuturor.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de trandafiras78 Mar 14 Aug 2012, 11:02 am

Felicitari Coripin pe cuculet. Acum aveti perechea de copilasi. Sa fie sanatosi si voiosi si voi pe langa ei la fel sa le duceti pe toate.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de coripin Mar 14 Aug 2012, 11:17 am

multumesc mult tuturor

eu am inceput sa il simt pe bebe, dar deocamdata suntem la stadiul de fluture Smile. il simt doar daca stau pe scaun, putin aplecata in fata. pe daria am simtit-o mult mai tarziu, dupa 20 de saptamani

sarcina usoara tuturor

coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 14 Aug 2012, 12:18 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ioana felicitari! bun venit micului ingeras, ii dorim multa sanatate, sa creasca mare si sa va umple sufletele de fericire!
Tuturor fetelor care asteapta un copilas le doresc sarcina usoara si multa sanatate, sunteti binecuvantate!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de ancabanu Mier 15 Aug 2012, 5:25 pm

Fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu un sfat....de vreao 3 luni ne-am hotarat sa facem un bebe si ne-am apucat de treaba. In mai am avut menstruatia pe 12 iar in iunie pe 27...un ciclu menstrual destul de lung.....acum insa nu a venit deloc..am facut 2 teste si au iesit negative, vineri merg la ginecolog sa vad ce zice......voi ce spuneti? v-au iesit testele negative peste sarcina?
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de aurishta Mier 15 Aug 2012, 5:49 pm

Anca, eu cred ca este o dereglare, din 27 iunie pana acul ar fi trebuit sa iasa pozitive clar!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de ancabanu Mier 15 Aug 2012, 5:55 pm

Am avut mereu deregulat dar parca prea a intrecut masura acum, eu iau si tratament cu tiroida insa analizele au iesit bune.....plus ca ma doare spatele si dimineata dupa ce mananc ma simt bine, pana atunci sunt lipsita de vlaga....nu stiu ce sa zic..tensiune in sani nu am, cosuri nu am avut asa cum faceam de obicei inainte.....


Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Mier 15 Aug 2012, 7:30 pm, editata de 1 ori
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de aurishta Mier 15 Aug 2012, 6:00 pm

La medic gasesti raspunsul! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 15 Aug 2012, 8:22 pm

Anca in principu un test de sarcina iese pozitiv cam la doua saptamni de cand ai ramas insarcinata.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de ancabanu Joi 16 Aug 2012, 5:13 pm

Da...am 52 zile de la ultima menstruatie si inca nu a venit..maine merg la doctor sa vad ce zice....
multumesc pentru sfaturi fetelor!!! kiss
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de aurishta Joi 16 Aug 2012, 5:15 pm

Asteptam rezultatul! hug pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 16 Aug 2012, 8:01 pm

Ioana, sunt foarte fericita pentru tine si micutul Radu Stefan! Sa va bucurati o viata impreuna! Recuperare rapida! kiss
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de ancabanu Joi 23 Aug 2012, 9:05 am

Duminiia a venit in sfarsit menstra si nu a putut sa imi faca controlul luni. Pe 28 merg iar sa imi faca ecograf si mi-a zis ca vrea sa imi vada endometrul si feniculul iar in functie de asta imi va da sa imi fac analiza de prolactina si LTH iar apoi daca nici luna aceasta nu se prinde nimic imi da un tratament pentru reglarea menstruatiei si trebuie sa nu raman vreo 2 luni.
Privesc totul cu calm, ma gandeam ca avand probleme cu tiroida voi avea ceva probleme si cred ca sunt ceva probleme hormonale desi analizele pentru tiroida sunt in limitele normale.
Cu multa rabdare si asteptare merg inainte. Am renuntat si la dieta, poate mi-a dereglat si dieta asta organismul..nu mai stiu...astept marti dupa ecograf sa vad ce vesti imi mai da....
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de aurishta Joi 23 Aug 2012, 9:16 am

Anca, iti doresc din inima succes hug pupi Eu as fi de parere sa nu renunti la dieta fiindca scaderea in greutate n-are cum sa-ti faca rau, din contra! Te asteptam cu vesti bune!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de coripin Joi 23 Aug 2012, 12:23 pm

doamne ajuta, anca. o sa se intample cand o sa va asteptati mai putin. toate sunt planificate de acolo, de sus. nu se intampla cand vrem noi, ci cand trebuie sa se intample. iti tin pumnii!
coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de Uca Joi 30 Aug 2012, 3:29 pm

Ce mai faceţi graviduţelor? Cum vă mai simţiţi?
Eu sunt bine. Am fost marţi la medic, pitica a crescut cu 1 kg de la ultima vizită, are acum aproape 1600g iar eu am luat în greutate 3 kg. Laughing
Ne-a arătat-o şi în timp real,era cu ambele mâini puse peste cap, era aşa de simpatică. love
Am reuşit să găsesc şi imunoglobulină, o şi achiziţionăm doar că sunt aşa de sceptică, chiar nu înţeleg de ce trebuie administrată dacă oricum primeşte vaccin anti hepatită la naştere.
În fine, acum sper doar să fie bine şi să nu ia virusul de la mine.

Mai încap doar într-o singură pereche de pantaloni dar şi în aia chinuit, cu prelungiri în zona burţii. Restul perechilor ba mă strâng, ba nu mă mai cuprind pe burtă.
Până să tot fie cu 10 sau 15 grade dimineaţa luam rochii sau fuste şi era mai comod dar aşa am revenit la pantaloni.
Cred că ar trebui să mă mobilizez şi să îmi mai fac două- trei rochiţe mai pentru toamnă. cos

Vă doresc multă sănătate, sarcină uşoară şi naştere şi mai uşoară! kiss


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7 - Pagina 6 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB