Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bijuteriile noastre capitolul XVII

+60
andrushca2000
zmotocel
dia
darkpoke
irinaroscacreations
Carmen's
marabr
xgabitza
Dorulet
Anita_Cristal
duchess
Gabiuta
ILINCUTA
GIO Studio
maddy13
monatibi
magdaR
gabriela1554
Handmade DEEA
culea mirela
ioana soare
camellia
Dodo-pui
AlinaJ.Bijoux
Angelica18
ikuta
cristi_ultra
rucsy
betymi72
vlad_mom
mihastef
AndreaIsfan
SilviaDumitrescu
Day
Lucia.BlueFlower
annamarya
corina corina
letho
Admina
anc@
Artadar
dya7
Andata
Kristina
DreamBiju
elenaveronica
diana-s
czuky
georgeta.prnic
firicel
denis21
Rica Mateiuc
CCristinaC
alinachiri
fiordaliso
Chirrox13
MoniKozi
lenut
annamaria26985
cristina iosif
64 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Dorulet Lun 09 Iul 2012, 6:44 am

Faceti bijuterii frumoase,fetelor.Felicitari! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 09 Iul 2012, 8:51 am

Kristina, mi-a fost tare dor de tine si de munca ta! Am mai intrat la tine pe blog si era liniste... Dar a meritat asteptarea. Foarte frumoase creatiile. O incantare, asa cum e aproape tot ceea ce faci tu (zic aproape, ca poate ai si tu pe acasa ceva mai nereusit, ca doar n-or fi toate perfecte ;) - sper ca accepti gluma)
Pfuuui!!! Da' ce ma ispiteste bratarica aia si pe mine. Sa vad ce am pe acasa... Multumim Kristina pentru trimitere.
Fiordaliso, ar fi mers si o poza putin mai mare. Nu de alta, dar nu prea imi dau seama ce ai impletit acolo Smile Asa, in poza pusa, arata ok. Dar nu se vede mai mult decat combinatia de culori si faptul ca pe verede sunt margelute de nisip. te roooog.... ai cum sa ne pui o poza mai mare? Merci
Multumesc si pentru aprecierea coloraturilor mele Smile)
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de xgabitza Lun 09 Iul 2012, 3:16 pm

[quote="Kristina"]Ce de-a fete noi pe aici!!!
Lucia, Carmen, Ramona, Camelia, Monica....felicitari fetelor, frumos Flowers

Am mai lucrat si eu cate ceva:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foarte faine margelutele tale! Bravo! Cred ca o sa incerc si eu o bratara ca cea alb cu verde.
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de xgabitza Lun 09 Iul 2012, 3:17 pm

A, si mai am o intrebare, Kristina: pe ce sunt facuti cerceii rotunzi?
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Kristina Lun 09 Iul 2012, 5:57 pm

zmotocel a scris:
Kristina a scris:Ce de-a fete noi pe aici!!!
Lucia, Carmen, Ramona, Camelia, Monica....felicitari fetelor, frumos Flowers


foarte frumoasa bratara si cerceii.
fotografia mi se pare ca nu o arata la adevarata valoare. mjavascript:emoticonp('cos')-am jucat putin cu picmonkey.com si mi-a iesit asa.
sper sa nu te superi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vai ce-mi place! Multumesc mult de tot... invata-ma si pe mine sa-l folosesc!

MoniKozi a scris:Kristina, mi-a fost tare dor de tine si de munca ta! Am mai intrat la tine pe blog si era liniste... Dar a meritat asteptarea. Foarte frumoase creatiile. O incantare, asa cum e aproape tot ceea ce faci tu (zic aproape, ca poate ai si tu pe acasa ceva mai nereusit, ca doar n-or fi toate perfecte ;) - sper ca accepti gluma)
Pfuuui!!! Da' ce ma ispiteste bratarica aia si pe mine. Sa vad ce am pe acasa... Multumim Kristina pentru trimitere.
Merci
Smile)
Monica, clar ca inteleg, si desigur ca nu ma supar! multumesc din inima .
sa stii ca m-am mai puturosit un pic, dar am si ceva scuze, am fost plecata in concediu si cheful a venit greu!

xgabitza a scris:A, si mai am o intrebare, Kristina: pe ce sunt facuti cerceii rotunzi?
Multumesc Gabi, cerceii sunt facut pe zale, am cusut margele pe zale Smile
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de zmotocel Lun 09 Iul 2012, 6:17 pm

Smile)) nu am ce sa te invat.
e prima data cand il folosesc :D
pur si simplu am apasat pe edit a photo, am ales fotografia si apoi am ales din parte stanga a ecranului cum as vrea sa o modific. ai 7 butoane (desenele din stanga de tot), si fiecare buton are mai multe subcategorii.
joaca-te cu butoanele si subcategoriile pana iti place ce iese. daca gresesti ai undo, daca iti place salvezi.
si gata! Smile
programe de editare poze gratuit:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - tutorial aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

toate fac cam acelas lucru. incearca si vezi cu care "te intelegi" mai bine.

zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de xgabitza Lun 09 Iul 2012, 6:59 pm

xgabitza a scris:A, si mai am o intrebare, Kristina: pe ce sunt facuti cerceii rotunzi?
Multumesc Gabi, cerceii sunt facut pe zale, am cusut margele pe zale Smile[/quote]

Mdaaaaa, dar ce zale asa mari si unde gasesc?Ca tot ma batea gandul la ceva de genul, dar n-am cautat cadrul. S-ar putea face si doar cusuti(cred), dar nu ies asa bine...
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Kristina Lun 09 Iul 2012, 8:31 pm

Zmotocel, am un program oarecum asemanator dar parca le prea suceste si par artificiale pozele, dar mi-a placut enorm cum ai lucrat tu fotografia Merci
trebuie sa mai mai joc un pic eu pe acolo!
Multumesc inca o data.


Gabi trebuie sa cauti ca vei gasi cu siguranta zale mari si in Romania, de exemplu eu aici am cumparat un lant decorativ si "demontat"
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 09 Iul 2012, 11:21 pm

MoniKozi, pun doua poze mai mari. E din margelute de nisip cu memory wire, modelul nu e mare filosofie, l-am mai vazut de multe ori, dar eu acum l-am incercat prima data.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 10 Iul 2012, 8:23 am

Fiordaliso! E super ideea! Da, acum stiu despre ce model vorbesti. Dar e super ideea sa incadrezi margelutele mici cu siraguri de margele tubulare! Foarte reusita! Multuemsc ca ai pus si poza mai mare! Imi place! Imi place!

Modelul asta m-a tentat si pe mine, insa am avut asa o experienta trista... Am lucrat cu margele de nisip pe memory wire, si nu mi s-a parut chiar usor. Adica, cu acul merge mult mai usor. Sarma asta sta si curbata si daca iti scapa capatul zboara margelutele in toate directiile. ma rog, asta poate mi s-a intampalt doar mie, ca o neindemanatica ce sa sunt. Insa spre deosebire de insiratul pe fir, insiratul pe sarma cu memorie nu mi se pare o joaca. Na, si ma gandeam ca o bratara de genul asata, sa se vanda undeva la minim 15 lei, iar daca margelele sunt mai de calitate, clar mai mult de 15 lei. Si cand ma duc anul trecut la TargulCetati transilvane din Sibiu, ce sa vezi? Gramezi de asemenea bratari, care mai de care mai colorate si atractive prin colorit, pe nuante si tonuri si tot ce vrei. Aduse de la chinezi, si vandute cu 5 lei bratara de 12 fire Sad Asa m-am intristat. Ei, si chinezii aceia or fi muncit la ele... ce sa zic? dar cu 5 lei nu scoti nici macar materialele, chair daca folosesti cele mai ieftine margele de pe piata. Si atunci mi-am promis ca nici macar sa nu incerc sa fac modelul. Nu de alta, dar nimeni nu l-ar aprecia, gandindu-se ca o fi o alta chienzarie ieftina.
iata si modelul pe care l-am incercat eu cu sarma memory, de ziceam ca0mi zburau margelele Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de camellia Mar 10 Iul 2012, 8:53 am

Kristina, ne-ai incantat pe toate cu setul tau...multumim si pt tutorial...felicitari si sper sa nu te superi daca voi incerca si eu sa fac o asemenea bratara...
Monikozi, reusita bratara si inteleg ca si muncita...felicitari!
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mar 10 Iul 2012, 9:02 am

Monikozi, sunt perfect de acord cu tine. Am incercat si eu modelul asta de bratara si am umplut casa de margele si pe mine de nervi. Am pastrat-o pentru mine (mai cu seama ca nici la marime nu prea am nimerit-o), dar de facut a doua , nu cred ca mai fac. Asa ca felicitari celor care au rabdare cu memory wire.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 10 Iul 2012, 9:32 am

hehehe... noroc ca nu sunt singura.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de camellia Mar 10 Iul 2012, 4:43 pm

matase laminata,perle de cultura si margele toho...si multa rabdare desigur :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de fiordaliso Mar 10 Iul 2012, 5:37 pm

MoniKozi, nu esti singura care imprastii margelute prin toata casa! Mi s-a intamplat si sa ridic ochii de la ce lucrez, si sa inclin sarma, pana m-am trezit cu jumatate din margelutele deja insirate pe jos, ala necaz! Si am parchet inchis la culoare, sa vezi munca pana le adun!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de xgabitza Mar 10 Iul 2012, 6:33 pm

[quote="camellia"]matase laminata,perle de cultura si margele toho...si multa rabdare desigur :
deci uau! bravo! minunate ca intotdeauna!
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Kristina Mier 11 Iul 2012, 3:51 pm

Camelia, asa cum mereu ne-ai obisnuit....de vis lucrarile tale! te rog pune un pic pozele mai mari sa vedem si ceva detalii Smile
Cat despre bratara, incercati felelor fara grija, sa va dau o sugestie, faceti intai bucatelele alea legate cu margele late si pe urma asamblati , e mai usurel!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Dorulet Mier 11 Iul 2012, 6:49 pm

Rabdare,oboseala(ca trebuie sa cauti si sa aduni ce se imprastie), migala, dar...rezultatul e cel care conteaza,multumirea lucrului terminat.
Felicitari,Moni&Camelia!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 12 Iul 2012, 8:18 am

Multumesc. Mie efectul cel mai nasol la margelit mi se pare cand nu reusesti sa aduni toate margelele imprasitate si cand ti-e lumea mai draga calci descult pe o margea... auci (azi dimi tocmai am patit asta Smile )
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de mihastef Sam 14 Iul 2012, 6:03 pm

kristina imi place foarte mult cum si ce lucrezi tu.Sunt superbe,magnifice toate lucrarile tale.
Camelia la fel si tu ,faci niste bijuuri cu adevarat deosebite.
Toate creatiile vazut aici imi plac foarte mult si tin sa va felicit pe toate pt inspitatie,creativitate si talent.mult spor la toate. kiss
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de czuky Dum 15 Iul 2012, 11:45 pm

Vai doamne ce frumuseti vad pe aici!!!!!!!!!!!!!! Una mai frumoasa ca cealalta love

Zmotocel nici nu stii cat bine mi-ai facut!!!!!!!!!!!!! In sf pot edita pozele asa cum vreau eu!!!!!!!!!! Multumesc ca ai scris despre asta pe aici!!!!!
czuky
czuky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/12/2011

http://anaty-jewelry.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Dorulet Lun 16 Iul 2012, 8:13 am

Oooooo...ce de frumuseti pe aici! Felicitari,fetelor,pentru munca si pentru reusita!Ne bucurati privirea.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Bratara aurie

Mesaj Scris de andrushca2000 Lun 16 Iul 2012, 12:00 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Felicitari pentru toate bijuteriile frumoase pe care le-am vazut aici!
Va atasez o lucrare de a mea facuta din margele toho de 4 mm.

Astept parerile voastre

Andreea

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
andrushca2000
andrushca2000
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 39
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/01/2011

http://www.joieria.ro

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de alinachiri Joi 19 Iul 2012, 6:33 pm

Buna fetelor! Stiu ca nu am mai postat de mult...dar minunea mea de 4 luni nu m-a prea lasat sa lucrez...Acum am avut o zi mai lejera si iata cam ce am facut intre 2 mese ale lui David: cercelusi din fetru:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si mai multe combinatii de culori:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa! Va pup!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 19 Iul 2012, 8:47 pm

Camelia si Kristina, supaerbe lucrari kiss din suflet
andrushca2000 frumoasa bratara, dar si ce am vazut pe site-ul e foarte frumos
alinachiri aia cu rosu mi-au placut tare mult!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVII - Pagina 11 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB