Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Despre coafuri si ingrijirea parului -2

+45
dszilvike
ismi3ismi
Greteledelweiss
ioana soare
europolis
CCristinaC
MagdaMarin
piciul
vilcris
Gabica
Giorgi
Floren
ema
cory74
anc@
Kristina
pufoi
crystyna_1226
gmiki1
Dolores
geo
clodi
dienutzababy
Uca
denis21
aurishta
diada
canadianca50
danniela
mb09
violeta25
getam
camelia84
fulguta28
elenaxx
firicel
cristina iosif
amoni
manus marioara
stoy
pirlea carmen
cld
Admina
MihaelaT
SilviaDumitrescu
49 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 04 Oct 2012, 3:24 pm

Eu nu as avea curajul !
M-am bagat de citeva ori in breton si a fost jale mmmaaare ....
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 01 Dec 2012, 9:10 pm

Vin sarbatorile. Idei pentru coafat

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 05 Dec 2012, 6:45 pm

Mi-ar place si mie citeva fire impletite , dar..... trebuie cred un par foarte bogat pentru asa ceva !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Kristina Dum 23 Dec 2012, 1:24 am

Fete dragi, am nevoie de un ajutor, sfat, imi cade parul ingrozitor de tare cum nu mi-a cazut niciodata si nu stiu de ce! Nu am pus vopsea de mai bine de 5 ani si am aproape un an de cand am pus ultima data hena. Am schimbat samponul, l-am si tuns si tot degeaba...raman chala la propiu!
Sa cumpar ceva vitamine de la Plafar? rezulta? tin sa zic ca si unghiile sunt varza Smile
Multumesc oricarui sfat si Sarbatori Fericite tuturor!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Admina Dum 23 Dec 2012, 11:48 am

Kristina, esti la vreo dieta acum? Uneori dietele afecteaza par si unghii. Cauta in farmacii produse (suplimente) speciale pentru par si unghii, ca nu au vitamine care sa dea pofta de mancare. Stiu ca vitamina A si E, uleiul de ricin sunt foarte bune, eventual aplicate local, in masca. Ceai de urzici, ca sa te clatesti pe par, dupa baie. Si poate sa schimbi pe un sampon natural (tot tip plafar, dar nu stiu daca gasesti la voi sau poate foarte scump), in locul sampoanelor cosmetice, pline de chimicale. Eu am perioade, uneori cateva saptamani imi cade mai mult, apoi se opreste, cred ca e ceva ciclic, dar nu am observat vreo legatura cu anotimpul.
Acum ma lupt cu matreata, ma tem ca trebuie sa revin la H&S, dupa o buna pauza, timp in care m-am spalat cu sampoane de plafar. Sau sa o intreb pe Milena, ce-mi recomanda.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Kristina Mier 26 Dec 2012, 10:33 am

Admina, multumesc frumos de raspuns, Nu tin nici o dieta si nici nu iau nici un fel de pastile. Folosesc tot un sampon de la plafar cu hena, il mai alternez cu unul pentru matreata.Urzici nu am aici zid
Trebuie neaparat sa dau fuga la plafar ca raman cheala.

pupi
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de anc@ Dum 30 Dec 2012, 5:21 pm

Par cret,pentru fetele cu par lung
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Kristina Vin 11 Ian 2013, 12:16 am

Revin, am inceput sa iau de 10 zile capsulele de la NUTRICAP si deja vad rezultate!
Recomand, deasemenea vad rezultate si la unghi! iuppiii Smile
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 11 Iun 2013, 4:59 pm

Am dat fuguţa aici să mă laud că mi-a ieşit la vopsit culoarea pe care mi-o doream. bounce Bineînţeles că se putea şi mai roşu Smile , dar pentru moment e bine. E drept că iniţial l-am decolorat şi apoi vopsit, acasă, dar şi altă dată l-am decolorat şi n-a ieşit chiar aşa. L-am şi tuns niţel că prea crescuse şi se aşeza cum voia. Iniţial am zis că pun şi vreo 3 şuviţe negre sau decolorate pîână la culoarea coniacului, dar m-am răzgândit.
Foto la lumina naturală din balcon.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ieri mi-a spus fii-mea să-mi iau vopsea mov rade aşa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dar nu ştiu dacă ar ieşi. Probalin încerc la următorul vopsit. Văzuse ea pe o cutie L'oreal.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de pufoi Mar 11 Iun 2013, 5:10 pm

Miha sa-ti fie de bine vopseala.Iti sta super bine.
Mi-am luat si eu azi vopsea, nu m-am vopsit inca, dar... nu sunt multumita de ea. Mi-am luat ultima data o vopsea care mi-a placut tare mult , dar nu mai stiu cum se chema.Batranete,haine grele...
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de cory74 Mar 11 Iun 2013, 5:36 pm

Uau, bestiala culoarea si te prinde minunat! Sa-ti fie de bine!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de ema Mar 11 Iun 2013, 6:08 pm

Mihaela iti vine tare bine cu noua culoare dar si tunsoarea te prinde bine Esti tare finuta
Cu movul, incearca mai intai cu niste violet de gentiana(concentratie mai mare) ca e posibil sa nu te prinda Violetul da de obicei un aspect cadaveric Nu prinde pe oricine si ce e mai rau e ca nu-ti dai seama inainte de a incerca Te rog sa nu te superi Iti vorbesc din experienta (mie imi vine bine dar verisoara mea care e cam ca tine arata ca moarta)
Eu l-am avut toate culorile dar cel mai de groaza a fost cand eram blonda Eram urata cu draci Tata tresarea cand dadea cu ochii de mine Avea senzatia ca e cineva strain in casa Cand nu a mai suportat mi-a dat bani sa ma duc sa-mi iau o vopsea si sa fac parul orice alta culoare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 11 Iun 2013, 7:29 pm

Mulţumesc! Merci
Cu violet de genţiană mă făceam în tinereţe şi mă prindea, dar culoarea părului cu violet de genţiană e o nuanţă, pe când movul de care zic e altceva.
Blondă nici pe mine nu mă prinde. M-am făcut odată chihlimbar şi nici într-o lună nu m-am obişnuit cu ce vedeam în oglindă, aşa că l-am nuanţat, iar când îl decolorez, câteodată, îmi mai lipseşte punga cu seminţe, paharul de lemn şi să ies la colţ de stradă rade .
Asta cu tata care tresărea am păţit-o şi eu rade când am vrut odată tot un roşu şi am ieşit morcov, dar parcă era culoare neon, nu aşa oricum. rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Floren Mar 11 Iun 2013, 9:13 pm

Kristina a scris:Fete dragi, am nevoie de un ajutor, sfat, imi cade parul ingrozitor de tare cum nu mi-a cazut niciodata si nu stiu de ce! Nu am pus vopsea de mai bine de 5 ani si am aproape un an de cand am pus ultima data hena. Am schimbat samponul, l-am si tuns si tot degeaba...raman chala la propiu!
Sa cumpar ceva vitamine de la Plafar? rezulta? tin sa zic ca si unghiile sunt varza Smile
Multumesc oricarui sfat si Sarbatori Fericite tuturor!

Daca nu ai rezultate cu consumul de vitamine , controleaza-ti tiroida ! pupi
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Iun 2013, 10:16 pm

Mihaela, ti se potriveste culoarea, merge foarte bine cu tenul tau. Ai o coafura foarte trendy, domnisoara. wink
Eu m-am lasat de vopsit, desi am incercat si eu destule culori la viata mea. M-am gandit sa ma bucur de parul meu natural, pana nu albeste. Dupa, nu prea merge sa te lasi nevopsita. Stiu ca era mai putin gras, cand il vopseam.
Am avut niste tentative de coc, fara clama si le-am imortalizat. Un coc gogoasa, am vazut ca se poarta si imi place ca are volum, de la buretele folosit. Doar ca nu-mi iese bine mai sus, daca-l pun.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O bentita funda, pentru cand il las liber, pentru ca nu-l suport in fata, mai ales vara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o imbarligatura, prinsa cu doua agrafe mari. Nu mi-am ascuns cararea, ca de obicei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ceva propuneri, cele care aveti parul lung? Il lasati liber mai mult?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 11 Iun 2013, 10:34 pm

Mulţumesc!Eeee, mai sunt şi eu trendy-flendy cât pot. Chiar îi scriam unui fost coleg de liceu că ţin cu dinţii de tinereţe. rade
Admina, la mine au început firele albe. Sad Nu-s multe, dar totuşi sunt, dar am eu grijă să le ascund wink .
1 şi 3 îmi place. Probabil şi 2 e ok, dar ce se vede în foto nu mă dă pe spate.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Giorgi Mier 12 Iun 2013, 11:18 am

un rosu foarte special,iti sta bine Smile
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Gabica Mier 12 Iun 2013, 11:57 am

MihaelaT, câteva fire albe ai tu?!!!
Eşti fericită, eu am muuulte.
Dar nu mai vreau să mă vopsesc, acum îl colorez cu şampon nuanţator , castaniu, am 4 culori în cap, îl tund la 2 luni (mă tunde mama unei prietene, care nu e de meserie, dar se pricepe, mie îmi place ce-mi lasă-n cap.)
Trecede umeri ese în scări, când mă plictisesc de coadă îl tapez în creştet puţin, apoi fac o împletitură înspic şi-l prind în 4 agrafe.
Gata cocul.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de vilcris Mier 12 Iun 2013, 1:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  http://" />

Iata cateva elegante doamne care nu se sfiesc sa-si arate parul argintiu. Eu le admir. Poza este din blog-ul din link-ul de mai jos:
Eleganta la maturitate avansata

Iubesc blog-ul asta.

Eu ma vopsesc doar de vre-o 2 ani si am fost foarte tentata sa ma mandresc cu firele argintii. S-ar putea sa revin la decizie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de danniela Mier 12 Iun 2013, 3:14 pm

Iti sta bine rosu si imi place cu ti-a iesit!!!
S-ar putea dupa rosu asta aprins sa prinda mov dar ceva mai inchis decat in poza!! Ca sa stii daca iti sta bine e bine sa incerci o peruca la un magazin ...unde le gasesti. Eu aveam o prietena burneta cu par negru, negru, si voia blonda dar ii era frica sa se vopseasca. Am nimerit intr-un magazin cu peruci si a rugat-o pe vanzatoare sa o lase sa probeze. Bine a facut ca ii statea oribil. Asa i-a trecut si gandul de schimbat culoarea parului. 
Vilcris depinde de multe, dar mai ales de ten, alura...zic eu. Eu sunt mica cu fata de copil, am un smoc alb in crestetul capului care nu ma coafeaza deloc. Hainele cu care ma imbrac la fel nu m-ar ajuta sa imi expun firele albe. E doar parerea mea, cine vrea sa si le arate ...cred ca e chestie personala!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 12 Iun 2013, 4:18 pm

Mulţumesc!
E o idee super asta cu peruca, dar să şi găsesc perucă mov.wink Cu ciclam ştiu cum îmi stă şi rău nu-mi stă:laugh:că am încercat o perucă din aia de Stephanie.
Eu am o coafeză la care mă tund de mulţiiii ani. Doar când a avut probleme mari de sănătate mă tundeam la o frizeriţăwink că mă tundea cum îmi plăcea.
Într-un fel e grozav părul alb că poţi obţin cu uşurinţă culoarea dorită.rade Cred că şi la 70 de ani îl fac roşu.
Aaaa, nu mă plâng că apar firele albe că-s albe, ci că e semn că îmbătrânesc. Şerifu  are fire albe de când ne-am luat(şi suntem de-o seamă) şi între timp i-am scos eu şi mai multe şi fii-sa a adăugat altele.rade Se văd mai tare când creşte părul că în rest nu-s aşa vizibile...ca urmare, la 70 de ani mă tund periuţă şi împuşc doi iepuri: voi fi trendy-flendy; îmi voi ascunde vărsta.rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de ema Mier 12 Iun 2013, 4:34 pm

Oricat de distinsa ar fi o femeie cu par alb, tot batrana arata Spre deosebire de noi, barbatilor, parul alb le da un plus de distinctie (nu tuturor, bineinteles) Nimeni nu prea zice despre un tip grizonat ca e mos, dar despre o femeie carunta (tanara fiind inca) ca e baba, da am auzit de multe ori. Si apoi, nici prin reclame nu apar  Daca tot s-au inventat tot felul de vopseli, de ce sa nu le folosesc?
 Eu sunt alba in cap (alba nu grizonata) de la 20 de ani La mine se mosteneste Nu suport sa vad lana aia alba oricat ar fi ea de coafata Ma imbatraneste teribil Plus ca si eu ca si Danni am o mutra de copil si cu par alb parca nu ar fi parul meu Am sa fiu o baba "tanara" Laughing
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de piciul Mier 12 Iun 2013, 7:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Peruca e buna iarna, in loc de caciula!wink
De curand m-am tuns dupa indicatiile de pe net...parul in coada si tac!....e mai greu sa scurtezi lungimea..doua cozi...dar nu ai o linie boloboc si nu poti face sa nu-ti tremure mana cand tai parul!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Admina Mier 12 Iun 2013, 8:50 pm

Da, asa e. O doamna cu parul alb si ingrijita, eleganta, impune respect. Parca tranzitia pana la parul alb e problema. Parul carunt mi se pare ciudat, nu e nici alb, nici colorat. Daca ai par mult alb, poate e mai usor sa-l faci blond, sa se vada diferenta putin, la radacina. Dar cum nu tuturor le sta bine blond, e nevoie de vopsire la cateva saptamani, cum creste parul. De aia si zic, daca nu e par alb sau e putin, merita pastrata culoarea naturala si bucurat de ea. Sau nuantat sau vopsit cu henna.
Cozi:






Cocuri:





_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Giorgi Mier 12 Iun 2013, 8:51 pm

Frumoasa d-na cu parul alb dar la mine nu se potriveste ,firele albe aduc multi ani in plus imaginii mele.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Despre coafuri si ingrijirea parului -2 - Pagina 4 Empty Re: Despre coafuri si ingrijirea parului -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB