Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Metoda servetelului capitolul VII

+52
aalexander
Elena Nicoara
Amalia T. Design
cory74
irish05
diaviviane
vlad_mom
adrianastanciu
Teodor Coca
dianaelena
Octa75
irinaroscacreations
culea mirela
despina13cucli
Angelica18
firicel
annamarya
diana-s
myky7robc
mowglina
danniela
carmendana
dia
Dorulet
pufoi
Artadar
moruna
MoniKozi
lucky
mb09
norelif
ikuta
elenaveronica
chocolate
simonelis21
darkpoke
anc@
zahariaelouise
clodi
letho
geo
mikybt
Gianina4ever
elenaxx
SilviaDumitrescu
mykya
cristina iosif
RamonaM
02gaviota
AlinaJ.Bijoux
aleynad
Lucia.BlueFlower
56 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 1:26 am

Sunt superbe toate!
Am incercat si eu pe cutii din plastic, dar a iesit un mare esec.Am sa mai incerc candva, ca sunt prea frumoase.
Felicitari fetelor care faceti asa frumuseti.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 05 Aug 2012, 1:54 am

Pufoi,incarca pe lemn,sticla...poate-ti iese mai bine
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 2:03 am

Eeei, Geany!
Cutiile de plastic le aveam si eu ,,moca'' de la servici. Punem mostre de dopuri in ele...
Stii si tu: ,,moca, vreau moca...''
Da' mai incerc tot pe plastic. trebe ' sa iasa! Eu io', ori ele!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 05 Aug 2012, 10:13 am

Ei,pai poti sa incerci si pe sticla aia de cinzano rade
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Aug 2012, 10:26 am

Extraordinare! N-as folosi scrumiera decit ca obiect decorativ. E superba!
Te superi daca te intreb ce mediu de crapare ai folosit, antichizarea ai facut-o cu acrilic sau cu pasta?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de irinaroscacreations Dum 05 Aug 2012, 10:31 am

Merci pt aprecieri Smile kiss
Gianina, am cutiile de la un prieten din Italia, pe la noi am cautat dar nu am gasit inca ceva de genul Sad
Pufoi, iti va iesi ceva superb si pe cutii de plastic, insa trebuie sa smirgheluiesti bine cutia, apoi sa urmezi pasii ca si la lemn. Cel putin asa am facut eu cu suporturile pt ghivece de flori care sunt din plastic. La final am lacuit si a iesit super Smile


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 05 Aug 2012, 10:37 am

A,asa deci ca n-am vazut nici eu la noi...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de irinaroscacreations Dum 05 Aug 2012, 10:50 am

vlad-mom, trimisesem si PM, am folosit Vernis crapare - bicomponent
Pasta de invechire - Antique Gold peste care am mai presat pe ici pe colo cu Patina - Bitum lichid. Pe spate am dat cu acrilic pentru a acoperi tot, si la fel m-am jucat cu pastele de invechire si buretele.
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Aug 2012, 12:52 pm

Multumesc mult! Daca nu sint prea insistenta as mai vrea niste detalii tehnice...
Am incercat si eu acelasi lac de crapare bicomponent (pentart), primul strat (care mie imi miroase a aracet) se intinde uniform, insa cind vin cu al 2-lea (despre care am senzatia ca nu e altceva decit un varnish pe baza de apa) primul strat se albeste usor si ramin urme de la pensula - ca si cum l-ar dizolva usor pe primul, desi am folosit o pensula evantai foarte moale, iar crapaturile au aparut pe ici pe colo...Am niste nelamuriri: primul component se lasa sa se usuce complet? Poate fi lasat si citeva ore? Ca eu m-am cam grabit, acum am un experiment in lucru si voi lasa primul strat sa se usuce pina diseara. Al 2-lea strat ar trebui mai grosut fata de primul sau foarte subtire? Am observat ca viscozitatile sint diferite la cele 2 componente.
Iar pasta de antichizare gold (tot pentart) am aplicat-o cu o cirpa prin frecare, insa dificil de mentinut numai in crapaturi, se lipeste foarte repede de stratul de baza...Cred ca trebuie sa mai experimentez.
Acesta este esecul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 1:51 pm

Irina ce frumoase sunt!!! Sigur mai incerc si eu,daca zici ca iese fain si la plastic. Acu' sa vad pe unde gasesc pasii pentru lemn, ca sa aplic si la plastic.
Vlad am dat azi peste o carte cumparata de Craciun si uitata, in care explica tehnica asta , care te intereseaza pe tine. Daca vrei pun poze, poate te dumiresti mai bine. Poze cu tot cu explicatii.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Aug 2012, 2:01 pm

Oh, ar fi minunat! kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de irinaroscacreations Dum 05 Aug 2012, 2:24 pm

vlad_mom, am trecut si eu prin ce spui, insa am incercat pana mi-a iesit. aplic primul strat, intr-adevar este albicios, dar devine transparent pana la urma.las primul strat sa se usuce 5 minute, l-am uscat fortat cu feonul pana cand am simtit la degete ca nu se mai ia, insa el ramane tot putin neuscat.daca il lasi sa se usuce ore intregi nu mai iese nimic. apoi am aplicat al doilea strat mai grosut, nu m-am calicit Smile, si am fortat uscarea la fel cu feonul. am ramas surprinsa cat de bine s-au conturat crapaturile. apoi am aplicat pasta aurie , mi-a fugit si mie din crapaturi, insa cu o carpa inmuiata in bitum lichid am tamponat peste, am lasat sa se usuce putin si apoi am sters usor cu carpa inmuiata in terebentina. recunosc, mi-a folosit chimia invatata in liceu ca sa fac acest cocteil Smile). experimentezi pana iese.

Pufoi, pasii pentru lemn...am zis si eu asa, nu e nimic deosebit nici la lemn, nici la plastic nici la sticla, deci, mai intai slefuiesti plasticul sa devina suprafata poroasa sa poata absorbi adezivul. daca plasticul are alta culoare decat alb ar trebui mai intai sa dai cu acril sau grund alb(ideea este ca daca fundalul este colorat, imprimeul de pe servetel nu va iesi asa cum este pe servetel, zic din experienta pt ca am incercat pe fundal negru si mi-a iesit imprimat doar ceva....negru). apoi dai adeziv pt decoupage, cand e aproape uscat(cam dupa 5 minute) pui servetelul sinpeste dai iar cu adeziv. cand s-a uscat si asta pictezi pe langa cu acrilice. si gata.
Spor si inspiratie kiss
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de pufoi Dum 05 Aug 2012, 2:29 pm

Vlad uite foile cu subiectul care te intereseaza. Daca nu intelegi ceva, daca pozele sunt prea mici, spune.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Multumesc frumos Irina! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de mikybt Dum 05 Aug 2012, 7:02 pm

irish05 a scris:superbeeeeeeeeeeee. cum ai facut pernele, maestro? Smile flower

cu transfer de imagine

diaviviane a scris:Foarte frumoase, imi place foarte mult farfuria, lacul pentru crapaturi se aplica inainte de servetel sau dupa?

depinde cum vrei sa decorezi farfuria adica pe fata ei sau pe spate. eu am facut crapare cu lac monocomponent pe spatele farfuriei si in cazul asta am aplicat lacul dupa ce am lipit servetelul.
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Aug 2012, 7:38 pm

Pufoi, multumesc mult, se vede foarte bine, insa se refera la mediu de crapare monocomponent, eu l-am achizitionat pe cel bicomponent.
Irina, foarte multumesc! Nu ma dau batuta, mai incerc. Deci si al 2-lea strat mai grosut. Acum am pus al 2-lea strat, generos, peste primul dat in urma cu 7 ore, parca vad ca incep sa se formeze crapaturi (feon nu mai am ca l-am stricat, asa ca va trebui sa astept). Am retinut ca pentru pasta de antichizare trebuie sa-mi procur terebentina.
Inca odata va multumesc mult pentru informatii si rabdare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 12 Aug 2012, 5:06 am

(scuze pentru post consecutiv insa nu mai pot edita mesajul anterior)
Experimentul de care vorbeam a iesit, s-a crapat frumos cu 7 ore pauza intre straturi.
Alt experiment, deja aveam farfuria cu hirtia lipita:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Aug 2012, 9:27 am

Alt experiment...in loc de mediul de crapare bicomponent pentart am folosit aracet si lac pe baza de apa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Al 2-lea experiment cu aracet si lac (mai subtiri straturile):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si tot cu servetel:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un alt experiment modificat pe parcurs din motive tehnice (am spart paharul si l-am reparat cu servetele):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de carmendana Sam 18 Aug 2012, 11:14 am

Wow, ce de frumuseti ai facut! Felicitari!
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 18 Aug 2012, 11:48 am

Frumoase creatii...nu prea-mi place cum le-ai editat pozele,iti distrage atentia de la lucrari...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 18 Aug 2012, 9:07 pm

Multumesc! Experimentez inca la capitolul asta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 20 Aug 2012, 8:09 am

Ce tare esti mama lui Vlad! Ai spart paharul si l-ai reparat cu servetel! Mi-ai facut ziua buna!
Ai niste lucrari splendide. Nu inteleg nimic cu lacul de crapare inlocuit cu lac pe baza de apa si aracet (pentru ca asta e nivelul meu), insa rezultatele sunt foarte reusite. Spor in continuare!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de cory74 Lun 20 Aug 2012, 9:21 pm

Fetelor, de cateva zile ma tot invart pe aici.. si simt cum ma invaluie, din ce in ce mai mult dorinta de a realiza si eu astfel de lucruri... Stiam ceva despre tehnica aceasta de la o doamna, care-mi este clienta. Tiparind tot felul de imagini vechi, am intrebat-o pana la urma la ce-i folosesc. Si mi-a zis in cateva cuvinte ca decoreaza casete pentru bijuterii si nu numai...si ca-i face deosebita placere...
Trebuie sa mai citesc in urma ca sa inteleg cat mai bine pasii de urmat...

Felicitari tuturor pentru superbele creatii !!! bucurie
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 50
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 21 Aug 2012, 3:50 am

MoniKozi a scris:Ce tare esti mama lui Vlad! Ai spart paharul si l-ai reparat cu servetel! Mi-ai facut ziua buna!
Ai niste lucrari splendide. Nu inteleg nimic cu lacul de crapare inlocuit cu lac pe baza de apa si aracet (pentru ca asta e nivelul meu), insa rezultatele sunt foarte reusite. Spor in continuare!
Multam! Paharul l-as fi vrut doar auriu si cu ceva model in relief auriu, dar am dat peste el cit era la uscat...
Am cumparat mediu de crapare bicomponent (2 borcanele, primul strat si al 2-lea) cind am fost in tara...si nasul meu a zis ca primul este aracet si al 2-lea este lac pe baza de apa. Se pare ca mirosul nu ma inseala, de fapt e logic, aracetul nu are uscare permanenta, se inmoaie la apa. Cind aplicam peste el un strat de lac pe baza de apa se va uda, iar cind incepe uscarea crapa cu tot cu stratul de lac. Cu cit sint mai groase cele 2 straturi cu atit crapaturile sint mai dese si mai groase. Mi-am luat de altfel si adezivul pentru servetele, care nu-mi place, cam viscos, cam dificil...prefer sa asez servetelul direct cu lac pe baza de apa (pe care il am de aici de la materiale de constructie).
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 21 Aug 2012, 8:17 am

Aha, am inteles. Deci aplici primul strat - adezivul si dupa uscare al doilea - lacul. Si ce ai facut tu de fapt, ai inlocuit produsul specific de pe piata cu ce ai avut la indemana. Oricum, ai o indemana de invidiat (aici vreau de fapt sa zic indemanare) Smile Felicitari! Si multumesc pentru detalii.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Amalia T. Design Joi 30 Aug 2012, 12:42 pm

Buna fetele, am tot urmarit acest subiect si m-am apucat si eu de treaba. Din pacate nu am la mine aparatul foto ca sa va arat ce am facut, dar promit ca revin Smile
Eu aveam doua cutii de la MP3 player mici, dragute si care se inchid cu o clapeta cu magnet. Le-am tinut de cativa ani, in ideea ca intr-o zi imi vor folosi la ceva wink
Saptamana trecuta am zis ca le-a venit vremea si am cumparat vopsea spray universala culoarea fildes si le-am vopsit. Cutiile erau negre, asa ca a trebuit sa dau vre-o 3 straturi, dar fiind vopsea spray a mers foarte rapid.
Dupa uscare am aplicat servetelul cu aracet de parchet care devine transparent dupa uscare si e rezistent la apa. Dupa uscarea servetelului l-am dat cu lac spray pentru masini. E foarte rezistent in timp si nici nu e scump.

Rezultatul: 2 cutii de bijuterii Smile
Amalia T. Design
Amalia T. Design
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/03/2010

https://www.facebook.com/amaliatiradesign

Sus In jos

Metoda servetelului capitolul VII - Pagina 9 Empty Re: Metoda servetelului capitolul VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB