Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuteriile noastre capitolul XV

+50
greenscarf
marabr
AlinaJ.Bijoux
astrid04
olympia
nana_vulpe
diana-s
annamaria26985
pufoi
cristinadumitru1977
ivanoiuadela9
tinap
corina corina
firicel
gabriela1554
Gianina4ever
Lucia.BlueFlower
andrea.z style
mb09
amoni
betymi72
czuky
elenaxx
MoniKozi
Anita_Cristal
mya21_ro
georgeta.prnic
anyrok
zahariaelouise
virginia
annddrreea
elenaveronica
carjanmonica
ada85bejan
godeta
SilviaDumitrescu
violetas
d_oana
mihastef
lenut
fiordaliso
margelutamea
Handmade DEEA
mariaz_09
camellia
despina13cucli
lorinaoo1
magdaR
Kristina
MagdaMarin
54 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de serenita Mar 10 Ian 2012, 2:13 pm

iti imprumut o bata de baseball ? and btw, am tot cautat un id de messenger al tau .......
serenita
serenita
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 172
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2010

http://sapnaa-accesories.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de corina corina Mar 10 Ian 2012, 2:26 pm

Georgeta ,Firicel , Virginia , Fiordaliso , multumesc de aprecieri ! hug De mult ma gandeam cum sa fac sa-i placa si sotului meu ceva hand made , ca sa aiba o ocupatie de iarna cand eu crosetez sau raman in urma cucusutul martisoarelor pe care el le decupeaza . Acum a descoperit ca-i place margelitul si cred ca va face si alte bijuterii pe viitor , ca-i meticulos si are o rabdare grozava .

Fiordaliso , imi plac toti cerceii tai . Tocmai ma pregateam sa intreb despre ultimii , dar am vazut ca sunt din piele .Astia m-au cucerit si pe mine si ca forma si ca material .Cred ca se potrivesc la palaria mea ! wink Fiicei mele i-a placut a doua pereche . Cica se poarta ''candelabrele'' inca .

Virginia , nici n-ai zice ca e crosetata bratarica ta . E asa de finuta !

Monikozi , la capitolul inspiratie , jos palaria mea texana !Cerceii astia ''scrisi'' , i-as purta si eu !

Lucia , foarte frumos setul !
Serenita , mie-mi place setul tau !N-am citit despre herringbone , dar arata grozav !


corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Mar 10 Ian 2012, 8:34 pm

Corina, Firicel, multumesc! hug
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Mier 11 Ian 2012, 3:27 pm

Un colier si o bratara, cadou pentru o prietena.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 12 Ian 2012, 12:14 pm

frumos setul!
fetelor n-am gasit unde sa pun linkuri pentru margele, asa ca cred ca nu gresesc daca il pun aici, poate va este de inspiratie, ca mie mi-a placut:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre annamaria26985 in Joi 12 Ian 2012, 12:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat link)
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de fiordaliso Joi 12 Ian 2012, 5:19 pm

Extraordinar linkul, annamaria! Multumesc!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Joi 12 Ian 2012, 5:33 pm

Bratari si inel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 13 Ian 2012, 8:17 am

Virgina, sunt frumoase. Daca imi dai voie: in a doua si a treia poza , daca te uiti cu atentie, se vad niste fire rebele. In a doua poza in dreapta sus. In a treia poza in stanga la bratara (in dreptul chestiei in staniol din fundal) si in dreapta la inel. Sper sa nu te superi. Si mie mi se mai intampla. Poate le-ai vazut si tu si le-ai corectat. Sper sa nu te superi.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Vin 13 Ian 2012, 5:31 pm

Le-am vázut si eu dupá ce am fácut pozele. Sunt fácute pe elastic. Acolo unde se vád firele am fácut nodurile.
Nu má supár.De aceea postez aici, ca sá primesc sugestii, critici etc.
Multumesc. pupi
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 14 Ian 2012, 3:12 am

Mai fetelor eu pe unde am fost,sau ce-am facut ca nu am primit notificare pentru ce s-a postat aici,chiar ma gandeam ce mai fac fetele la margelit,se odihnesc?Din curiozitate am accesat si ce sa vezi minunatii,care mai de care:
-Serenita,pentru mine este arta ce vad la tine,imi place ,dar ma depaseste ametit ce mesteresti tu.Superbe din punctul meu de vedere,de incepator! aplauze
-Fiordalisio,o sa copiez si eu de la tine cateva modele de cercei,mai usurei asa,si fara investitie prea mare,daca ai asemenea modele ajutor
-Virginia,draga mea muza,ma imbolnavesti cu harnicia ta Flowers ,esti si draguta si amabila ca ma ajuti si pe mine,si sper sa nu te dezamagesc batutincap
Monikozi,pentru mine esti o generaleasa pe aici,te apreciezi foarte mult,dar sunt suparata Embarassed putin ca pe mine nu vrei sa ma corectezi,am si eu nevoie de ochiul tau critic,sa invat sa repar ce-am gresit bataita
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Sam 14 Ian 2012, 10:16 am

Multumesc, Georgeta! pupi
Totusi eu sunt la inceput. M-am apucat de margelit prin octombrie, anul trecut. Asa ca sunt incepatoare.
Am "avantajul" de a avea mult timp liber si de a cauta tutoriale. Ca altfel nu m-as descurca.
kiss
Vad ca vrei un model de cercei usor de facut. Iti propun eu 2 modele, daca nu te superi.



virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de gmiki1 Sam 14 Ian 2012, 1:18 pm

Smile desi i-am postat la quilling,postez si eu aici cerceii mei quilling,sunt tot bijuterii,nu?[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with

dar daca cumva sunt off topic,imi cer scuze[img][URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/38/cerceiquilling2.png/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de corina corina Sam 14 Ian 2012, 1:53 pm

Virginia , multumesc si eu pentru filmulete !Oi fi tu incepatoare , dar mie-mi place cum lucrezi ! flower
Gmiki , draga mea , ai talent ! Foarte frumosi cerceii ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 14 Ian 2012, 2:25 pm

Sa ma supar Virginia! Esti geniala imi plac mult de tot,daca reusesc si sa-i fac,te am la inima pe vecie! pupi
-gmiki,imi plac mult creatiile in tehnica quilling,si chiar trag cu ochiul din cand in cand pe acolo si admir mult felicitarile,martisoarele,miniaturile,cutiutile....dar si bijuteriile sunt deosebite.Cum ai umplut tu petalele am vazut recent postat tutorialul acela interesant,este aceeasi tehnica ca acolo?Arata formidabil,dar cum protejezi cerceii sa fie rezistenti in timp?Iarta-ma ,acolo la quilling nu comentez,doar admir,ca eu inca nu am incercat aceasta tehnica.Culori frumoase,si modelul reusit!Mai vino cu bijuterii in tehnica asta,ca sunt geniali! aplauze
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Sam 14 Ian 2012, 4:32 pm

Georgeta, se fac foarte usor. Trebuie sá tii cont la florile de primávará (spring flower) ca márgelele pe care le folosesti sá aibá orificiul destul de mare sá poti trece cu firul de mai multe ori prin el.
Spor la treaba kiss
Multumesc, Corina! Cuvintele tale inseamna foarte mult pentru mine. Merci
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de violetas Sam 14 Ian 2012, 5:56 pm

Gmiki1, minunati!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de fiordaliso Sam 14 Ian 2012, 6:50 pm

Corina, sa stii ca merg foarte bine cerceii din piele cu palaria ta! Daca vrei, imi dai adresa si se rezolva, un cadou de 8 martie in avans!
Georgeta, eu imi salvez doar poze in calculator, nu tutoriale video, dar daca dai cautare pe Google cu hana ami tutorial, o sa gasesti modelul dupa care am facut floricele de mai jos, e simplu de tot.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Stiu ca au marimi diferite, dar nu am mai avut margelute roz de aceeasi marime Smile
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de gmiki1 Sam 14 Ian 2012, 7:36 pm

georgeta.prnic a scris:Sa ma supar Virginia! Esti geniala imi plac mult de tot,daca reusesc si sa-i fac,te am la inima pe vecie! pupi
-gmiki,imi plac mult creatiile in tehnica quilling,si chiar trag cu ochiul din cand in cand pe acolo si admir mult felicitarile,martisoarele,miniaturile,cutiutile....dar si bijuteriile sunt deosebite.Cum ai umplut tu petalele am vazut recent postat tutorialul acela interesant,este aceeasi tehnica ca acolo?Arata formidabil,dar cum protejezi cerceii sa fie rezistenti in timp?Iarta-ma ,acolo la quilling nu comentez,doar admir,ca eu inca nu am incercat aceasta tehnica.Culori frumoase,si modelul reusit!Mai vino cu bijuterii in tehnica asta,ca sunt geniali! aplauze
e prima data cand m-am avantat sa fac din acelasi motiv...oare cu ce sa-i dau pe exterior pt rezistenta?...asa ca am intrebat stanga -dreapta si o fata de pe forum m-a ajutat,lac pe baza de alcool,care sa tina la umiditate si ii si intareste...tehnica mi se pare super pentru bijuterii,arata aparte
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 14 Ian 2012, 10:05 pm

Multumesc Fiordaliso! pupi
Multumesc Gmiki! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de camellia Dum 15 Ian 2012, 11:58 am

Virginia,multumim pt tutoriale.
Imi place ca sunteti foarte active, fetelor...eu mai putin in ultimul timp...deh...treaba multa la birou...printre picaturi am mai facut si eu un set

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

va pup pe toate si sa aveti spor maxim.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de virginia Dum 15 Ian 2012, 2:50 pm

Superb, Camelia! Imi place foarte mult si modelul si combinatia de culori.
Fiordaliso, foarte frumoase pandantivele.
Postez mai jos, Georgeta, tutorial la fulgul de zapada.Mi se pare ca asta este asemanator modelului pe care l-a folosit Fiodaliso. Sper sa-ti fie de folos (si nu doar tie, desigur) kiss
Si, deasemeni, fotografia unei bratari cu modelul "spirala rusa".

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Sau aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 15 Ian 2012, 4:11 pm

Camellia, din cate vad colierul tau este montat pe sarma, ce grosime ai folosit?
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de camellia Dum 15 Ian 2012, 4:25 pm

sarma este de 1.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 15 Ian 2012, 9:25 pm

Camellia,ca de obicei raman cu gura cascata la bijuteriile tale!Fantastic de frumoase! love love love
Virginia,sa stii ca lucrez inca la spiralele rusesti ca vreau sa am multe pentru la vara,am facut una si din modelul facut de tine set(colier si bratara).Lucrez cu ce am prin casa,dar ma descurc eu,chiar daca nu sunt reusite ca ale voastre.
Important este ca ma ajuta mult tutorialele postate de tine.Multumesc de ajutor! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de camellia Dum 15 Ian 2012, 10:02 pm

Multumesc,Georgeta.
Multumesc,Virginia.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XV - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB