Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - Arta de a rula hartia (13)

+32
vlavi
alessia2007
annamaria26985
SilviaDumitrescu
rogiani
monaistr
julix_2007
Maci
Eva
Adelaida
miru_mirela_larisa
anc@
02gaviota
mariaz_09
dia
mariaeu
mamidebubu
gmiki1
zarina28
Ramurica
firicel
getam
tantelu01
dianabv
MoniKozi
aba
stoy
vmir
Cristale
AlinaJ.Bijoux
monatibi
SweetEnci
36 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Lun 07 Noi 2011, 1:36 pm

Inca un glob, asta nu prea imi place. Prea verde...nu se vede cand e in pom. Si se vede si lipiciul in vreo doua locuri... Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 07 Noi 2011, 2:09 pm

Ce de lucru aici!!!! Eu nu am mai avut timp de internet de vineri pana azi. Acum, ca sunt in pauza de masa si mananc cu tastatura in fata, m-am uitat pe ultimele 4 pagini. Tare frumoase sunt multe. Globurile tale aba au iesit tare bine in final. Mie, personal, imi place cel mai mult cel rosu, arata bine "meridianele" lui. Si cel verde e frumos, se distinge si in brad, nu este chiar nuanta bradului.
Fetelor care abia au inceput aceasta tehnica nu pot sa le spun decat ca au pasit cu dreptul dar, atentie la detalii, la combinarea culorilor... Nu vreau sa fiu "cotoroanta" care critica mereu dar cred ca e suficient sa ne uitam la lucrari ca cele aratate cu atata daruire de moni si sa vedem ca este multa armonie intre culori, ca piesele sunt grupate cu farmec, nu doar ca sa umple pagina. Daca credeti ca o felicitare mai incarcata se vinde mai repede, va inselati. Va spun asta dupa doua zile de inghetat la targ si unde am avut si lucrarile lui vmir puse separat. Daca puneam taxa 1 leu admiratul, laudatul lucrarilor de quilling si origami, ieseam mai bine decat cu vandutul. Sad De cand se lucreaza in scoli si gradinite origami, quilling, toti stiu, toti se pricep... toti spun copiilor ca pot sa faca ei, ce sa mai dea banii pe unele gata facute. Eu m-am hotarat ca nu voi mai lucra decat de dragul acestei tehnici si nu pentru recorduri comerciale. Cand munca nu este rasplatita, mai bine fac cadou lucrarile si scap de alte cheltuieli.
Moni, poti sa ne mai "imbolnavesti" cu modele, bataia o iei la prima intalnire. rade
Sa aveti spor toate (ca eu am multe altele pe cap acum)!
hug kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Lun 07 Noi 2011, 2:40 pm

Tantelu, pupi Si mie cel cu meridiane imi place, al doilea... cam kitch saracu' dar e al meu si trebuie sa-mi placa, macar putin.
Sa-mi spui cand te intalnesti cu Monikozi, te ajut cu bataita am salvat modele pentru inspiratie de-mi mai trebuie 3 vieti si 3 perechi de maini sa le fac (am socotit eu!!).
Imi pare rau ca nu reusesti sa vinzi, sunt lucrari foarte frumoase, ingrijit lucrate, dar daca si copiii pot face, asta e... inseamna ca am dat in mintea copiilor bine. rade Eu sigur am dat, si i-am mai molipsit si pe cei din casa. Fiul meu ma intreaba care e urmatoarea, nici nu asteapta sa termin la ce lucrez, sotul vede la TV nu stiu ce reclama si zice ca parca e taiat cu foarfeca mea cu model...
Sa aveti spor fetelor, prietenie
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 2:53 pm

tantelu ai fost la tirguri?ca din ce povesti tu mai sus eu in teleg sa-mi vad de drum si sa o las balta cu plecatul la tirg,nu?intreb si eu ca poate voi aveti mai multa experienta.
sint frumoase aba ,amindoua.
am si eu ceva pun poze un pic mai incolo ca nu am baterie la aparat.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 07 Noi 2011, 3:17 pm

Mona, la targ e ca in proverb, nu te duci la el cu sacul Smile Despre peripetii la targuri vezi ca avem topic separat. Intra si ai sa vezi ca e cam... baltata situatia. De lucru nu trebuie sa ne lasam, doar exersand ne perfectionam si, cand or sa vina vremurile in care romanii sa si cumpere ce lauda, o sa avem ce oferi. E prea frumoasa tehnica asta ca sa te lasi de ea. Bine e sa lucrezi putin si bun decat multe la gramada si sa dai rasol din lipsa de timp. Am vazut ca hartia nu te iarta daca nu o tratezi cu atentie. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 3:34 pm

multumesc tantelu.eu nu am facut sa vind dar fata asta stia ce fac si mi-a propus sa merg si eu.nu e vorba sa te duci cu sacul dar au astia o taxa de mori si sa mergi doar asa sa pierzi timpul.....nu stiu
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de dia Lun 07 Noi 2011, 6:05 pm

Vmir, cu ce iti embosezi cartoanele? sunt atat de draguteeee! vreau si eu.

Cum remarca si Tantelu, intr-adevar, toata lumea admira ce e handmade, insa putini cumpara. Mie imi pare rau ca nu traiesc intr-o tara care sa-mi permita sa fac handmade doar din hobby...suntem pusi in situatia de a cauta sa ne recuperam macar banii de pe materiale ....si nu reusim mereu. Un lucru este cert....ceea ce fac ma relaxeaza, ma destreseaza si-mi completeaza eul. Si cum zicea cumnata mea cand imi lua apararea fata de socra-mea care ma critica pt ce fac...."unii vin acasa si urla la nevasta, izbesc, trantesc, se cearta, beau etc, etc"- eu fac ceva frumos si apreciat (ma bucur ca sunt apreciate lucrusoarele mele).

Sper ca nu v-am plictisit cu teoria chibritului
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 6:26 pm

gata am facut si eu o poza ,le-am pozat si pe fiecare pe rind dar nu pot pune ca sint tare rau iesite,cred ca am facut ceva aparatului ca nu le scotea chiar asa de rau.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pe felicitari as fi scris si eu ceva dar scriu groaznic de urit iar la calculator nu ma descurc zid zid zid
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Lun 07 Noi 2011, 6:35 pm

Monatibi, sunt foarte frumoase, toate. aplauze aplauze Brazii sunt minunati, ai muncit mult la ei, decoratiile din conuri sunt deosebite. Felicitari, si spor in continuare pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 6:38 pm

multumesc kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 07 Noi 2011, 6:56 pm

F. frumos mona. Imi place tot ce ai facut. Da tu parca ziceai ca nu ai timp de mestertit? Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 7:20 pm

pai incepusem pe toate si nu terminam nimic,nici bradutul ala mai mare nu este gata,nu am apucat sa mai pun nimic pe el doar steluta in virf.timp nu prea am ca au inceput fetele scoala mai trebuie sa o duc si pe cea mare la muzica ,fac portofolii la scoala ,etc.iar noi abia acum avem caldura la calorifere si noaptea nu mai stateam de frig.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 07 Noi 2011, 7:28 pm

Foarte frumos,Monatibi,Se vede munca si talent.Te felicit pentru creatiile tale si-ti doresc spor si satisfactie!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Noi 2011, 7:45 pm

Mona,superbe toate!Ai bibilit ceva la ele dar au iesit foarte frumoase si atent lucrate!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de vmir Lun 07 Noi 2011, 9:35 pm

dia eu am primit cartoanele gata facute asa...
mona ai lucrat nu gluma pupi
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Lun 07 Noi 2011, 9:56 pm

multumesc :kiss:nu sint multe la cit am somat.......
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 08 Noi 2011, 7:25 pm

Inca o felicitare facuta aseara.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am zis ca o pozez azi pe lumina dar nu am avut timp.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Mar 08 Noi 2011, 7:42 pm

frumosa alina kiss cu ce ai scris pe felicitare.....
am facut si eu iar ceva dar pun mai tirziu o poza ca iar nu am baterie la aparat
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 08 Noi 2011, 7:53 pm

Ma bucur ca iti place. Scrisul e facut in Word si scos apoi la imprimanta. Asa fac pt. fiecare felicitare pe care vreau sa pun si ceva scris. pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Mar 08 Noi 2011, 7:59 pm

Frumoasa coronita, felicitari Alina. aplauze
Spor mult fetelor.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de SweetEnci Mar 08 Noi 2011, 8:16 pm

aba imi plac foarte mult globurile, ambele ..sunt super kiss
vmir ca deobicei superbe felicitarile kiss
dia poti gasi felicitari blank embosate pe in magazinele de pe net Smile
mona ptiuuu dar ai lucrat nu gluma. imi place muuult mult bradul 3D .. Flowers
alina foarte frumoasa coronita .. dar ai taiat nu gluma .. Smile)

eu am pe azi o talancuta, am mai facut 3 felicitari cu lumanari , astept momentul propice sa le fotografiez si sa vi le arat ( putin soare)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 46
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 08 Noi 2011, 8:32 pm

Mersi Aba, Sweet!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Mar 08 Noi 2011, 8:50 pm

deci asta este secretul pozelor reusite.....eu le fac poze doar noaptea zid
asta am facut eu azi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
miine fac si eu poze mai frumoase
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Mar 08 Noi 2011, 9:46 pm

Sweet, frumos clopotelul. Ai pus sclipici pe el, sau asa se vede doar pe monitorul meu? Daca e sclipici, se vede foarte frumos doar pe ici pe colo, nu prea incarcat, pupi
Mona, tare-i frumusel cosuletul. flower


Ultima editare efectuata de catre aba in Mar 08 Noi 2011, 9:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectie)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de SweetEnci Mar 08 Noi 2011, 9:58 pm

Multumesc aba pupi , da este sclipici, pe ici-colo
Mona, eu mereu astept soarele sa fac pozele. Si pozez langa geam, sa cada lumina pe felicitari .. se vede mai frumos asa .. frumos cosuletul , astept poze mai frumoase
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 46
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB