Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Desen, acuarela, ulei, acril... 2

+70
greieras
raluk0182
Laczak
aurishta
adina_lg
feerya
trandafiras78
saharra
Buburuza
vlad_mom
aisha
ioana soare
danabarbu2007
mlizeta
LRodica
Gabica
Dorulet
piciul
Geta_63
lelia40
AcidoR
valentinadof
deosebita1
MihaelaT
crina dantes
ciucamona
rivka
Crissy86
dorinami
mari42
bisisica bijuterii
sergiu valentin
maddy29
emilia-elena
Aghata
emmancita
carmendana
Snow Butterfly
denis21
diaviviane
dede2988
anc@
aalexander
Lucia.BlueFlower
alinuta96
Celya_f40
Panea Laura
LupulHaski
cillywilly
irinaroscacreations
Angelica18
Pui_dEuropolis
myky7robc
Admina
Dodo-pui
vlavi
smihaelaviorica
Artadar
corina corina
camelia84
clodi
AlinaJ.Bijoux
marina40
pufoi
Gianina4ever
RamonaM
tinap
Gabiuta
bela gio
Giobsy
74 participanți

Pagina 4 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de irinaroscacreations Joi 02 Aug 2012, 12:38 pm

Merci pt aprecieri Laura
kiss
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 09 Sept 2012, 8:16 pm

Bela Gio.....Am ramas mai ceva ca la dentist. Nu-mi gasesc cuvinte potrivite si fiind-ca nu sunt experta pot sa spun doar ca sunt de vis. Ador macii (KENZO), si culorile toamnei.
Am avut zilele trecute o initiativa si uite ce a iesit, astept critici.... wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

m-am inspirat dupa o poza a lu´ migu meu, daca e cazul trimit poza originala.
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Giobsy Dum 09 Sept 2012, 10:18 pm

Celya, esti teribila!! Este ceva ce nu stii să faci? Sunt sincer impresionată, te felicit și te admir! hug

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de cillywilly Dum 09 Sept 2012, 10:56 pm

Celya, talentata! pup!

ce am mesterit eu in seara asta cu fieru' de calcat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de tinap Dum 09 Sept 2012, 11:49 pm

Vai ce talentata esti Celya!!!Am ramas impresionata!Portretele sint foarte greu de pictat,iar tu est profesionista!Ai tinut secret! wink
Mai pune si alte picturi,sa le admiram si noi,si zi-ne ceva despre cum ai inceput sa pictezi,daca ai facut scoala....etc...ceva informatii,te rog!
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de pufoi Dum 09 Sept 2012, 11:59 pm

Celya ...fara cuvinte!
Cilly foarte frumos, dar nu am intelesc metoda fierului de calcat.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de tinap Lun 10 Sept 2012, 12:06 am

Da,da Cilly,am uitat sa zic ca mi-au placut foarte mult,explozie de culori frumoase!Interesanta tehnica,dar e prima oara cind aud,poate ne explici si noua un pic!Esti multitalentata!
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 10 Sept 2012, 1:43 am

Celya,n-am stiut ca esti talentata la desen...
Cilly,cred ca trebuia sa postezi la metoda servetelului ...frumoase tablouri!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Lun 10 Sept 2012, 10:28 am

Multumesc fetelor, se pare ca pentru a doua incercare a iesit satisfacator......prima a fost un peisaj Smile
Pufooooi, Tina, Giobsy, Gianina hug
Auzi tu Cilly, felicitari!!!!!!! o nebunie ce ai facut, e extraordinar.......imi place de moooor! Vreau sa stiu si euuuuuu!
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de myky7robc Lun 10 Sept 2012, 10:49 am

celya, cilly, sunteti fete talentate ce sa mai, nu incape indoiala, ca lucrarile vorbesc de la sine.
celya, pune si poza sa vedem.
cilly, dar ce metoda e asta cu fierul de calcat?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Lun 10 Sept 2012, 11:05 am

cum sa nu, pentru voi..... wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hahahaha, ce diferentaaaaaaaa, uite la el ce frumos e aici zid , data viitoare il fac mai frumos wink
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de tinap Lun 10 Sept 2012, 12:07 pm

Celya,e super!Foarte reusit!(fie vorba intre noi,originalul e mai frumos wink )Dar ca pictura,e foarte reusita,caci pictura e arta,nu fotografie! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de cillywilly Lun 10 Sept 2012, 1:40 pm

asta cu fieru' de calcat se numeste encausting painting. se foloseste fier de calcat mic, da' eu am unul mai vechi dar usor de manevrat, creioane cerate si foaie foto. Eu am luat din cele mai ieftine. Cu fierul la mediu, topesti pe talpa culori in functie de ce doresti sa faci, apoi manevrei fierul. Scrie pe youtube " wax painting" si acolo sunt tutoriale unde vezi exact manevra.
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de pufoi Lun 10 Sept 2012, 4:28 pm

Cilly multumim frumos de explicatii.
Eu am incercat sa fac asa ceva pe un tricou alb, pentru baiat, dar nu mi-a reusit si pace. Mai intai faceam desenul, il coloram si apoi il puneam peste tricoul alb si presam cu fierul fierbinte.Oricum, mai incerc.
Tablourile ti-au iesit super!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de cillywilly Lun 10 Sept 2012, 5:14 pm

cred ca trebuie cautat tutorialul exact pentru operatiunea asta ceva de genul wax painting transfer sau ceva asemanator. Nenea moshu ala John nushcum, arata la un moment dat ca a transferat pe tesatura, dar nu merge probabil pe orice tesatura. eu am desfiintat cateva tricouri si am sa incerc sa vad ce material permite si care nu.
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de alinuta96 Lun 10 Sept 2012, 5:32 pm

Buna tuturor,daca vreau sa pictez pe perete cu acrilice,e ok? Flowers
alinuta96
alinuta96
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 28
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de cillywilly Lun 10 Sept 2012, 6:14 pm

o tentativa de afisare. opera mea e lipita pe etamina apoi atasata rama din ...bete de frigarui rade

se intituleaza "intreruperea medicatiei specifice" rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cillywilly
cillywilly
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 29/03/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 10 Sept 2012, 7:42 pm

Ce interesant!Recunosc,nu stiam de tehnica asta...Bravo!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 11 Sept 2012, 4:22 pm

tinap a scris:Celya,e super!Foarte reusit!(fie vorba intre noi,originalul e mai frumos wink )Dar ca pictura,e foarte reusita,caci pictura e arta,nu fotografie! kiss

Multumesc mult Tina.....oricum inca nu e gata, ultimele retusari nu am mai apucat sa le fac......cine stie, poate reusesc pana la concediul urmator rade
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 11 Sept 2012, 4:29 pm

Felicitari! Este frumoasa pictura, dar am o obiectie referitoare la rama. Cred ca aceasta rama nu avantajeaza pictura... Ar fi mers mai bine o rama simpla, neagra. Betele acelea pictate si agatatoarea ii dau un aspect 'neingrijit' - cred ca tu ai vrut sa fie un pic 'rustica', dar nu se potriveste cu tema picturii.
Sper sa nu te superi pe mine, chiar imi place pictura si este pacat de ea... trebuie pusa in valoare. Daca nu ai rama neagra, poti sa vopsesti betele si agata tabloul cumva sa nu se vada ata.
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 11 Sept 2012, 4:51 pm

Multumesc pentru aprecieri si sfaturi Lucia, m-am straduit sa-l termin si nu m-am incadrat in timp. Acum am plecat din nou la munca. Initial am vrut sa fac un desen simplu pentru ponto russo, si uite ce a iesit...Si panza e tare slaba, era o fata de masa foarte veche, pe care nu o mai foloseam demult. Si avea si imprimeu cu capsuni rade Multi mi-au spus ca e pacat, trebuia sa cumpar panza speciala. dar cine a stiut ce iese rade
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de tinap Mar 11 Sept 2012, 8:52 pm

Unde dai si unde crapa! rade
Celya,Lucia se referea la pictura lui Cilly.
Celya,nu-mi vine sa cred,tu ai pictat pe fata de masa???Si cu imprimeuri de capsuni pe ea???? rade Aoleo...mor... rade
Pune mina si cumpara-ti pinze si fa un tablou mare cu peisaje din drumetiile tale,fa poze si-apoi dupa poze te inspiri.

Cilly,si eu cred ca ar trebui o rama inhisa la culoare,sa iasa in evidenta peisajul.Rama din betisoare e frumoasa,dar se contopeste cu peisajul,mai ales ca are si albastru.Sper sa nu te superi,peisajul imi place foarte mult,iar culorile sint super.Ce mi se pare interesant e ca nu se vede etamina.
Tare mult as vrea sa-ncerc si eu.
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de pufoi Mar 11 Sept 2012, 9:20 pm

Hopa, se mareste clubul pictoritelor!
Tineti-va bine ca apare si Tina!Incearca Tina, incearca!
Am zis ca il rog si eu pe tata sa-mi arate cate ceva din ale picturii,dar n-am avut timp de nik. Poate la iarna ,daca nu stie nimeni de aparitia mea. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de aalexander Mar 11 Sept 2012, 9:32 pm

foarte frumoase mirat2
aalexander
aalexander
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 08/09/2012

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 11 Sept 2012, 10:04 pm

tinap a scris:Unde dai si unde crapa! rade
Celya,Lucia se referea la pictura lui Cilly.
Celya,nu-mi vine sa cred,tu ai pictat pe fata de masa???Si cu imprimeuri de capsuni pe ea???? rade Aoleo...mor... rade

Tare mult as vrea sa-ncerc si eu.
kiss
Ce fain a iesiiiit rade rade abia acum m-am dezmeticit ca nu era pentru mine...hahahaha...mor de ras!!! hai ca eu is ametita in prima noapte de ....km, da zi-mi si mie ce vrei sa incerci, sa pictezi sau sa faci tablouri cu tehnica cilly??? care drept sa spun si pe mine ma tenteaza, da n-am sanse zid
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Desen, acuarela, ulei, acril... 2 - Pagina 4 Empty Re: Desen, acuarela, ulei, acril... 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 16 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB