Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

+7
Elvira
livia1981
oanabijux
cris69
Admina
diada
arime
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de cris69 Dum 01 Feb 2009, 8:03 pm

admina, esti dotata nu gluma. te invidiez pentru platoul rotativ .
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de diada Dum 01 Feb 2009, 9:14 pm

mama! pai esti dotata nu gluma! felicitari! bineinteles ca ai si indemanare love hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de arime Dum 29 Mar 2009, 11:48 pm

O sa revin zilele astea cu noi poze, alte ustensile achizitionate. Inainte cautam papuci si genti, acum ma uit dupa ustensile si nebunii pt. bucatarie dama
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Iun 2009, 9:15 pm

Mi-am amintit, mai avem nevoie de pasta. Parca tot mai buna e cea cumparata si am gasit 2 surse: Distribuitor X care se pare ca are un fondant la 7.5 lei/kg la cutii de 10kg, doar ca nu se stie cum e la gust si cum se comporta. Si ar mai fi Distribuitor Y de la care am furat informatii de la o sursa sigura. Este la 17 lei, parca. Eu am folosit odata martipan si am ramas indragostita. Pretul este foarte bun la prima, si bun la a doua avand in vedere ca probabil, este calitatea mai buna.
Ce ziceti, mai e cineva interesata? Ne combinam la o cutie si o impartim?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de arime Mar 18 Aug 2009, 10:07 am

Am reusit sa fac comanda la Wilton din State prin vara'mea, sunt asa incantata de noile achizitii wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de livia1981 Mar 18 Aug 2009, 10:52 am

Sa le folosesti cu placere si sa faci cat mai multe tortulete frumoase!
Cat te invidiez pt ustensilele astea, mai ales pt setul de flori... zid
Abia astept sa vad ce mai iasa din manutele tale Smile
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de diada Mier 19 Aug 2009, 12:24 pm

Arime, se vede treaba ca te-ai apucat foarte serios de tortarit! felicitari pentru noile achizitii si la cat mai multe torturi! foame foame foame

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de arime Mier 19 Aug 2009, 11:40 pm

Livia, Diada va multumesc frumos Merci
Doamne ajuta, imi place tare mult ce fac, de aici si achizitionarea de ustensile love
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de Admina Joi 20 Aug 2009, 12:03 am

Arime, si eu sunt geloasa pe setul de flori... hug Facem o claca odata, eu iti arat cate putin la masina de cusut si apoi ne jucam cu "jucariile" tale de tortarit? wink Vin cu martipan si facem niste trandafirasi profi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de arime Joi 20 Aug 2009, 12:19 am

Admina a scris:Arime, si eu sunt geloasa pe setul de flori... hug Facem o claca odata, eu iti arat cate putin la masina de cusut si apoi ne jucam cu "jucariile" tale de tortarit? wink Vin cu martipan si facem niste trandafirasi profi.

Abia astept Admina, clar ma bag la asa propunere wink hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de Elvira Dum 10 Ian 2010, 7:25 pm

as vrea si eu sa comand aceste produse de la wilton..de unde pot comanda .. ? si ce preturi au Smile ? imi puteti da exemple:D? multumesc pentru intelegere Smile
Elvira
Elvira
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 25 Mar 2010, 9:43 am

Acestea sunt ustensilele mele pentru torturi si prajituri.
Le-am luat din Carrefour si nu au costat foarte mult.
Eu vroiam de inox cum are Anna Olson.Dar cum traiesc in Romania ma multumesc si cu astea.
Am cautat un topic cu ustensile in bucatarie dar am ajuns aici.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de adelina24 Joi 25 Mar 2010, 10:35 am

Am o intrebare : daca ati facut fondante ( bomboane ) pasta de fondant ( zaharul dupa ce este topit , se raceste si se freaca pana se albeste ) se poate folosi la imbracarea torturilor . Pasta este moale si maleabila . Eu am probleme cand vreau sa imbrac tortul cu ciocolata alba ( imi iese ceva trasliucid , galbui , care curge , si se vede blatul sau crema ) si m-am gandit sa il imbrac in pasta alba pentru fondant ( vine ziua mezinei la inceputul lunii aprilie ) . Nu stiu la spuneti voi fondant : la aceasta pasta sau la pasta aceasta care se topeste la baie de aburi si se imbraca fondantele ( se intareste cind se raceste ) .

Si mie mi se scurg ochii la ustensilele wilton .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de geany Joi 25 Mar 2010, 10:48 am

Aglaia, avem un subiect unde vei gasi ajutor in aceasta problema. Pentru acoperit toruri fetele folosesc, pasta de zahar sau de lapte praf si martipanul. Da o raita prin capitolele cu Dulciuri. Vei gasi si te vei minuna. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Mar 2010, 12:54 pm

Aglaia, si mie mi s-a intamplat sa acopar cu ciocolata alba (glazura) si sa iasa translucid. Si la glazurare nici nu merg puse mai multe straturi, ca raman dare; trebuie turnata dintr-una.
Am gasit si eu folosirea glazurii fondante, la acoperit torturi, fie tot prin turnare sau ingrosata, pana se obtine ceva asemanator cu pasta de zahar. Nu am incercat. Am cumparat prin cineva ceva asemanator cu fondantul, dar nu-si pastra forma, era doar de acoperit, nu mergeau modelate figurine. Noi folosim fie pasta Lissei, sau altele din lapte praf (foloseste Arime) sau martipan cumparat.
Produse de la Wilton fie cumparati din Bucuresti, de la magazinul din spatele Cocorului sau de pe net, era o firma B&B sau cam asa, incercati cautare produse Wilton, sau cam asa, pe Google.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de danamirela Mar 05 Oct 2010, 9:15 pm

buna,ma bag si eu in seama,gasiti la metro set de 7 duiuri din inox cu pos si costa cam 45lei-asta e pt cele interesate
danamirela
danamirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : orastie
Data de inscriere : 11/03/2009

Sus In jos

"unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!? - Pagina 2 Empty Re: "unelte/ustensile" si ce mai este nevoie pentru a face acasa un tort!?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB