Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

+88
Giobsy
denis21
bumbu antonia
aurahd
aleinad
obanceacristina
aurag14
deea_2kz
dorinamisov
Dodo-pui
ALICET
ivanoiuadela9
irinel62
cld
zorzonica_z
kitty_1973
Abinusu
georgeta.prnic
godeta
corina corina
daniela67
claudiana
delfin
Gianina4ever
gretty
b_blondutza18
tinap
snk_lorelay
ragazza
ionela stefan
valy_tud
amoni
CCristinaC
feliciagl
dorina64
licuta
Kristina
violetas
andrei aura
dadina
lenus70
alinutza80
fish
anca_criss
mariaz_09
canadianca50
alessia2007
mnarcisa
Uca
Admina
Gabriela_2011
virginia
lennny
firicel
elena_florescu
chis mioara
murca
lady
letho
LORIMAR
geo
first_sister_diana
danniela
raluca1234
anc@
Serban Valentina
crina68
anamaria79"
iuliana72
europolis
anasia
vasilica
danielabordei
mykya
valih
cozma felicia
mishou
rucsy
SilviaDumitrescu
arianalaura
samo99ro
romaya
kmn
emmancita
myky7robc
Octa75
emi
brunettzzica
92 participanți

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Sept 2011, 10:42 pm

varianta cu piciorus dublu e destul de viabila dar.... nu inteleg de ce pe desen nu e "t-ul" si sunt cerculete scratch . Poate intra Romaya (sau altcineva care stie rusa)si traduce legenda wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Mier 28 Sept 2011, 10:57 pm

Hai, ca va urmaream ..Deci : Modelul asta l-am mai "dezbatut" pe forum si am spus atunci ca lanturile alea de 3 sunt de fapt picioruse ..si atunci e foarte simplu modelul ..Nu cred ca se poata lucra altfel.. dar daca vreti sa respectati intru totul schema ( care cred ca-i gresita) mai incercati .. wink si spuneti si la noi.. Smile
Am intalnit multe scheme care-ti dau doar "orientarea" sau sunt gresite si trebuie sa le dibuiesti ,asa ca nu -i musai sa le respectati cu orice pret ..

P.S Silvia, la cat de marunt ii scris ..no chance nici cu google translate rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Sept 2011, 11:12 pm

Romaya sa stii ca in momentul in care am dat "trimite" mesajului m-am gandit ca parca am mai discutat noi de o diagrama de genul asta si ca e posibil sa fie aceasi dar..... mesajul era deja trimis si nu am mai editat. wink
iar de scris marunt.... eu daca dau pe "mareste imaginea" se mareste citibil si scrisul numai ca nu pot sa il iau cu copy paste sa il pun pe tataie Gogu sa traduca wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Mier 28 Sept 2011, 11:27 pm

SilviaDumitrescu a scris:daca dau pe "mareste imaginea" se mareste citibil si scrisul numai ca nu pot sa il iau cu copy paste sa il pun pe tataie Gogu sa traduca wink
No ,vezi asta-i , nici la mine nu mere.. rade
Si ce-mi mai amintesc eu din rusa ..n-are nicio legatura cu schema.. rade
Vorbind serios, nu va mai complicati si incercati cu picioruse ..sigur iese modelul wink
Sa nu-mi spuneti ca pe lucru gata se vede diferenta intre piciorus si lant .. wink
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 29 Sept 2011, 9:12 am

Asa este, pe lucru nu se vede diferenta intre unul si altul, deci ariana, cred ca acum poti continua linistita lucrul la diagrama aceasta.
Spor sa ai.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de arianalaura Joi 29 Sept 2011, 9:32 am

Multumesc mult, apreciez efortul. O sa incerc cu piciorus. Va pup. Ma pun pe treaba... tricot
arianalaura
arianalaura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 40
Localizare : ALBA IULIA
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Octa75 Joi 29 Sept 2011, 11:12 am

Ariana, uite am gasit pe la "surorile" noastre brazilience un tutorial cu acest punct. M-am uitat pe modelul postat de tine si acest punct crosetat la ei se cheama "Ponto margarida". Daca e nevoie te ajut si cu traducerea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kiss
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 29 Sept 2011, 1:05 pm

octa, e super buna explicatia aici si imi place si mie mult de tot punctul asta.
pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 29 Sept 2011, 2:04 pm

Darar sa dea in ea de diagrama si de model. Eu acum imcerc sa o fac cu fir si croseta in mana ca asa pe vorbe.... De iesit se pare ca iese cu piciorus in loc de acele 3 ochiuri. Ma chinui sa invat sa o fac fara diagrama si apoi ma chinui sa gasesc o pozitie la aparatul foto pe functia de filmat sa fac un filmulet. Asta se pare ca va fi mai greu decat deslusirea modelului wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anasia Joi 29 Sept 2011, 3:06 pm

fetelor, va rog, daca ati lucrat sau stiti, vreau sa lucrez un pulover pt bb de 1 an...aproximativ cu cate ochiuri sa incep( fir de lana mediu) ?
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de emmancita Joi 29 Sept 2011, 3:34 pm

Am incercat si eu odata un model asemanator cu acesta care-l incercati voi, numai ca in loc de picioruse faceam un ochi larg si iesea asa ceva:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Vroiam sa-l folosesc la o gentuta, dar apoi m-am apucat de alt proiect...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 29 Sept 2011, 3:43 pm

Ariana,Vasilica are dreptate,este punctul jasmine;pe youtube iti explica foarte bine
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 29 Sept 2011, 6:47 pm

Iata ce am facut eu din aceasta diagrama. Cu parere de rau dar pentru filmulet nu am reusit sa gasesc pozitia ideala ca sa se vada ce lucrez.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Parerea mea este ca la acest model trebuie cautat cu multa atentie ca firul sa fie potrivit deoarece acest fir cu care am lucrat eu mi se pare prea gros , am incercat cu unul mai subtire dar... acela era prea subtire... wink Si daca nu e potrivit firul nu se vede modelul asa cum ar trebui .

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de europolis Joi 29 Sept 2011, 7:11 pm

Romaya are dreptate, si eu intalnit diagrame ..sa zicem un pic "inexacte" cred ca modelul trebuie "dibuit" iar varianta exacta cred ca este a Emancitei doar ca este lucrat cu fir subtire, bumbacos
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de arianalaura Joi 29 Sept 2011, 11:19 pm

Va multumesc din suflet pt interesul si efortul depus. Mi-a iesit si mie modeul doar cu piciorus. La final(daca iese, pt ca-i primul bolero pe care-l fac) o sa pun o poza, specificand ca o mare parte din merite va apartin. Multumesc inca odata. love love Merci Merci kiss
arianalaura
arianalaura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 40
Localizare : ALBA IULIA
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Joi 29 Sept 2011, 11:45 pm

arianalaura a scris:Va multumesc din suflet pt interesul si efortul depus. Mi-a iesit si mie modeul doar cu piciorus. La final(daca iese, pt ca-i primul bolero pe care-l fac) o sa pun o poza, specificand ca o mare parte din merite va apartin. Multumesc inca odata. love love Merci Merci kiss

Un model mult mai clar, cu floricele de floricele.. si mai putin imbarligat .. Smile


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 29 Sept 2011, 11:47 pm

Pentru ca m-a mancat degetele sa pun in practica ideea lui carmenco iata va arat si voua ce am reusit pana la ora asta, dar, se pare ca va trebui sa tric si sa fac totusi pe PET de dimensiune mai mare wink (sau poate nu, ca nu toata lumea are lopata ca mine in loc de mana wink )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 29 Sept 2011, 11:51 pm

silvia, ce este asta ca nu imi dau seama? zid
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Vin 07 Oct 2011, 8:07 pm

Cine ma poate ajuta cu diagrame sau imagini, sau si una si alta, pentru ,,gatare", ca nu stiu sa le zic altfel.
Ca sa fiu mai bine inteleasa, sunt acele fulare, circulare trase pe cap sau nu pentru purtat peste sau pe sub haine iarna, sau ma rog cand e frig afara. pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 07 Oct 2011, 9:05 pm

myky7robc scuze abia acum am vazut mesajul tau zid Este 1/2 de bratara . Din cele doua expuse la accesorii crosetate aici in forum este cea pe suport din PET .
iar referitor la intrebarea ta eu as face asa: lucrat circulara (sau nu) o portiune cat sa intre capul pe ea ca la caciula dar fara fund, apoi se marcheaza jumatatea si se lucreaza dus/intors de o parte si de alta a semnului de jumatate cat vrei sa fie de lata partea din fata care sa acopere decolteul. Dupa preferinta se poate face terminatia acestei parti pe rotund, in V cu coltul in jos sau pur si simplu pe patrat. Atat partea care sta pe gat cat si partea care acopera decolteu pot avea model ( alegi tu unul care vrei) sau nu . Sper ca se intelege ceva din ce spun wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Vin 07 Oct 2011, 11:28 pm

silvia, multumesc. Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 11 Oct 2011, 8:43 pm

myky7robc a scris:Cine ma poate ajuta cu o diagrama la acei ,,celebri struguri cu frunze", care se agatau pe cheile de la sifoniere?
virginia imi place mult mileul acesta.
Merci Merci Merci
cred ca despre acest mod de lucru este vorba, numai ca fiind lucrat cu fir de macrame iese mai mic si nu e nevoie de umplutura aceea .Eu am facut in tineretile mele astfel de boabe de struguri dar acum nu-mi mai iese ...nici sa ma pici cu ceara.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mier 12 Oct 2011, 7:55 pm

silvia iti sunt profund indatorata pt preocuparea si ajutorul acordat.
Da, asta cautam, dar nu inteleg cum prinde bobitele, cu acul dupa ce le face pe fiecare?
kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 12 Oct 2011, 8:13 pm

le prinzi pe dedesubt cum iti vine la mana, in asa fel incat sa formezi forma de strugure, sarind de la o boaba la alta fie mai prin boaba sa nu se vada firul, fie pur si simplu de la una la alta si se vede ata ca o panza de la o boaba la alta wink Boabele le poti aseza pe randuri R1-1 boaba, R2-2b, R3-3b....pana ajungi la marimea dorita, sau incepi de sus cu numarul de boabe care il doresti si scazi la fiecare rand wink
Nu stiu cat de coerenta am fost dar daca nu intelegi nimic spune si o sa reformulez
Iata o imagine mai reprezentativa aici

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mier 12 Oct 2011, 8:30 pm

silvia, nu se deschide ... zid eee, imaginea
batutincap tricot
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 3 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB