Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

+88
Giobsy
denis21
bumbu antonia
aurahd
aleinad
obanceacristina
aurag14
deea_2kz
dorinamisov
Dodo-pui
ALICET
ivanoiuadela9
irinel62
cld
zorzonica_z
kitty_1973
Abinusu
georgeta.prnic
godeta
corina corina
daniela67
claudiana
delfin
Gianina4ever
gretty
b_blondutza18
tinap
snk_lorelay
ragazza
ionela stefan
valy_tud
amoni
CCristinaC
feliciagl
dorina64
licuta
Kristina
violetas
andrei aura
dadina
lenus70
alinutza80
fish
anca_criss
mariaz_09
canadianca50
alessia2007
mnarcisa
Uca
Admina
Gabriela_2011
virginia
lennny
firicel
elena_florescu
chis mioara
murca
lady
letho
LORIMAR
geo
first_sister_diana
danniela
raluca1234
anc@
Serban Valentina
crina68
anamaria79"
iuliana72
europolis
anasia
vasilica
danielabordei
mykya
valih
cozma felicia
mishou
rucsy
SilviaDumitrescu
arianalaura
samo99ro
romaya
kmn
emmancita
myky7robc
Octa75
emi
brunettzzica
92 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 26 Sept 2011, 9:08 pm

Nu am auzit de lac sau lipici,dar daca incerci sa o arzi cu ceva fierbinte(la bricheta exista riscul sa o lipesti pe toata)Eu zic sa incerci cu un strop pe lipici din acela pentru materiale si vezi cum iese;sau incearca cu o croseta mai subtire hug sa tragi firele printre ochiurile lucrate.Multa bafta
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 26 Sept 2011, 9:12 pm

O sa vad eu maine ca .. doar finisarea a mai ramas de facut. Imi e teama ca acum o aranjez eu cum necum dar la purtat sau dupa un spalat.... sa nu iasa flocaiala(scuzati expresia)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 26 Sept 2011, 9:17 pm

Silvia ,am lucrat si cu andreaua si cu crosetul matase vegetala si s-au comportat foarte bine(eu le-am spalat si la masina).Lasi capatul mai lung si daca se mai ciufuleste il aranjezi cu forfecuta.Sa ai grija sa nu ai ceva aspru pe langa ea la purtat(geanta...etc) ca atunci se mai ciufuleste.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Octa75 Mar 27 Sept 2011, 12:02 pm

Arianalaura uite aici o schema marita a modelului cu directiile de lucru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kmn, ti-am trimis PM.


Ultima editare efectuata de catre Octa75 in Mar 27 Sept 2011, 1:09 pm, editata de 1 ori
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 27 Sept 2011, 1:11 pm

Octa multumim,chiar imi placea modelul;si rochia e superba
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mar 27 Sept 2011, 1:57 pm

octa, despre ce model al arianeilaura este vorba cu aceasta schema, ca eu am pierdut sirul de aici? zid zid zid
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de arianalaura Mar 27 Sept 2011, 2:16 pm

Octa75 a scris:Arianalaura uite aici o schema marita a modelului cu directiile de lucru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kmn, ti-am trimis PM.

Multumesc mult Octa75, m-am incurcat un pic in culori, dar in final m-am prins. Mersi inca odata.


Ultima editare efectuata de catre arianalaura in Mier 28 Sept 2011, 9:22 am, editata de 1 ori
arianalaura
arianalaura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 40
Localizare : ALBA IULIA
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de valih Mar 27 Sept 2011, 2:51 pm

Silvia, incerca la capete sa stingi bine cu acul folosind un fir de ciorapi , asa cum pe vremuri ne mai "cirpeam " cite o gaurica! Succes
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de kmn Mar 27 Sept 2011, 4:48 pm

octa, multumesc...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 27 Sept 2011, 5:23 pm

Multumesc pentru sfaturi fetelor. Din pacate azi nu am pus mana pe lucru si nici nu o sa pun pentru ca m-am ocupat de magiun si mainile imi sunt foarte aspre, iar lucru cu matasea nu prea merge cu astfel de maini wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de rucsy Mier 28 Sept 2011, 9:32 am

Mishou, am incercat un model din ce mi-ai trimis tu si am reusit. Multumesc mult, sunt multe modele de ananasi acolo foarte usoare, pentru incepatori. Voi pune ce-am lucrat la topicul potrivit, indata ce prinde contur, acum sunt doar vreo 5 randuri facute.

Modelul Romayei il voi incerca mai tarziu, sa ma mai specializez.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mier 28 Sept 2011, 11:31 am

arianalaura, dar despre ce model este vorba ca eu nu mai inteleg la ce se refera schema postata de octa, va rog luminati-ma si pe mine. Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mishou Mier 28 Sept 2011, 11:34 am

Felicitari, rucsy si spor la treaba. Sunt deja nerabdatoare sa vad produsul final. Ma bucur ca ti-am fost de ajutor.
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de kmn Mier 28 Sept 2011, 12:05 pm

m-am uitat si eu pe acelasi album, iar acum ma intreb oare ce model a ales rucsy....si eu astept produsul final....mult spor !!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de arianalaura Mier 28 Sept 2011, 12:53 pm

myky7robc a scris:arianalaura, dar despre ce model este vorba ca eu nu mai inteleg la ce se refera schema postata de octa, va rog luminati-ma si pe mine. Merci

Buna,acesta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
M-au ajutat f mult schemele detaliate ale lui octa75, dar m-am impotmolit la randul 3(am incercuit in img de mai jos). Va rog mai ajutati-ma putin. Multumesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arianalaura
arianalaura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 40
Localizare : ALBA IULIA
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mishou Mier 28 Sept 2011, 1:43 pm

revin cu rugaciuneaaaa..................... nu ma ajutati va rog si pe mine cu o sugestie pentru ceva crosetat din fir buclat in degrade???? Va roooooogggggg............
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mykya Mier 28 Sept 2011, 1:49 pm

Mishou, sincer eu nu as croseta un fir buclat. Cred ca s-ar lucra destul de greu neputand strange bine ochiurile. Eu una l-as tricota, e mult mai bine. Dar daca tu vrei neaparat sa il crosetezi de ce nu iti arunci un ochi la topicul cu poze pentru inspiratie crosetat? Ai putea gasi acolo ceva idei. Eu ti-as sugera de exemplu o bascuta si un fular dar depinde si cat fir ai. Pentru ca daca ai un gramaj mai mare e pacat sa il strici pe bascuta, ai putea sa iti faci un bolero, poncho sau un pluovaras. Depinde doar de tine!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mishou Mier 28 Sept 2011, 2:30 pm

Mykya - gramaj am, caci bobina are vreo 900 gr, firul este subtirel moderat si din bbc. Stiu ca de preferat ar fi sa-l tricotez, insa nu mai am tragere de inima pentru andrele. Iar de uitat m-am tot uitat si deocamdata n-am gasit ceva. Din acest motiv am cerut sugestii... Poate gaseste cineva ceva in alta directie decat am cautat eu.
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de danielabordei Mier 28 Sept 2011, 4:42 pm

Si eu te-as sfatui sa-l tricotezi. Eu am incercat sa crosetez cu fir buclat si am ametit. Nu se cunostea nici modelul bine, in final am renuntat. Daca tu vrei crosetat, incearca.
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de rucsy Mier 28 Sept 2011, 5:04 pm

Am ales sa-l fac pe acesta :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

dintr-un motiv foarte simplu : mi s-a parut foarte usor si, in plus, schema este foarte clara. Am mai printat cateva si nu erau clare, desi la prima vedere pareau usoare. Am o problema cu claritatea schemelor, daca nu sunt clare si suficient de mari, incat sa inteleg semnele, nu ma descurc.
Dar ma fac eu mare !! rade
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mier 28 Sept 2011, 7:04 pm

arianalaura, dar dupa cum vad eu acela este primul rand din schema,m nu al treilea.
Draga mea, bucatica aceea din diagrama 3 se lucreaza astfel:
-dupa ce ai facut lantul, faci inca 3 ochiuri de lant si un piciorus dublu lung in ultimul ochi de lant, pe urma faci inca 3 ochiuri de lant si inca un piciorus dublu lung in acelasi ochi de la baza piciorusului al doilea executat.
-tot aici se continua cu inca 2 picioruse duble lungi, dar in ultimul ochi din lantul mare initial.
-faci 3 ochiuri de lant si sari peste 3 ochiuri din lantul mare (aici nu mai faci si un piciorus dublu alaturat);
De aici, cred ca te descurci singura cu cititul diagramelor, ca e aprox la fel la toate.
Daca nu am fost destul de explicita, mai intreaba.
Spor si reusita. pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de arianalaura Mier 28 Sept 2011, 9:04 pm

myky7robc a scris:arianalaura, dar dupa cum vad eu acela este primul rand din schema,m nu al treilea.
Draga mea, bucatica aceea din diagrama 3 se lucreaza astfel:
-dupa ce ai facut lantul, faci inca 3 ochiuri de lant si un piciorus dublu lung in ultimul ochi de lant, pe urma faci inca 3 ochiuri de lant si inca un piciorus dublu lung in acelasi ochi de la baza piciorusului al doilea executat.
-tot aici se continua cu inca 2 picioruse duble lungi, dar in ultimul ochi din lantul mare initial.
-faci 3 ochiuri de lant si sari peste 3 ochiuri din lantul mare (aici nu mai faci si un piciorus dublu alaturat);
De aici, cred ca te descurci singura cu cititul diagramelor, ca e aprox la fel la toate.
Daca nu am fost destul de explicita, mai intreaba.
Spor si reusita. pupi

Multumesc mult, ai fost f explicita, dar cred ca nu s-a obs unde am incercuit.
Scuza-mi insistenta, dar am probleme la diagrama 6. Mai atasez odata img, te rog descurca-ma. multumesc inca odata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arianalaura
arianalaura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 40
Localizare : ALBA IULIA
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de vasilica Mier 28 Sept 2011, 9:33 pm

arianalaura ,poti sa vizionezi videoclipul pe youtube cautand ponto jasmin wink este asemanator
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 28 Sept 2011, 10:00 pm

eu sunt in ceata cu continuarea de la diagrama 4 wink Pana acolo totul e clar dar apoi... daca fac cele 3 ochiurui de lant prinse din acelasi loc cu cele din urma...raman cu firul jos in lantul de baza. Cum ajung sus? Greu de zis cu vorbe zid Exact unde se termina colorarea din diagrama se termina si in mintea mea cum merg mai departe. .... zid
Am facut cu rosu ochiurile care nu mi le pot explica
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Mier 28 Sept 2011, 10:30 pm

Silvia ai dreptate, dar ma gandesc ca ordinea executarii acelui triunghi poate fi si alta, adica: se face punctul dublu mare dupa care laturile triunghiului mergand in sens invers acelor de ceas pana se ajunge in varful piciorusului dublu de unde s-a plecat.
Alta varianta nu imi vine acum in minte, sau stati ca m-am mai gandit si la faptul ca acel lantic dus de sus catre baza poate fi si un piuciorus dublu.
M-am imbarligat de tot in explicatiuni si sunt asa franta de oboseala, dupa ce am terminat zacusca de pus in borcane.
spal vase croset
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB