Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

+88
Giobsy
denis21
bumbu antonia
aurahd
aleinad
obanceacristina
aurag14
deea_2kz
dorinamisov
Dodo-pui
ALICET
ivanoiuadela9
irinel62
cld
zorzonica_z
kitty_1973
Abinusu
georgeta.prnic
godeta
corina corina
daniela67
claudiana
delfin
Gianina4ever
gretty
b_blondutza18
tinap
snk_lorelay
ragazza
ionela stefan
valy_tud
amoni
CCristinaC
feliciagl
dorina64
licuta
Kristina
violetas
andrei aura
dadina
lenus70
alinutza80
fish
anca_criss
mariaz_09
canadianca50
alessia2007
mnarcisa
Uca
Admina
Gabriela_2011
virginia
lennny
firicel
elena_florescu
chis mioara
murca
lady
letho
LORIMAR
geo
first_sister_diana
danniela
raluca1234
anc@
Serban Valentina
crina68
anamaria79"
iuliana72
europolis
anasia
vasilica
danielabordei
mykya
valih
cozma felicia
mishou
rucsy
SilviaDumitrescu
arianalaura
samo99ro
romaya
kmn
emmancita
myky7robc
Octa75
emi
brunettzzica
92 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 20 Oct 2011, 3:52 pm

Asa fac acum si imi era greu sa trec de primele ca strangeam cam tare de jeteuri sa nu le scap dintre degete.
Asa ca le las libere si imediat trag firul.
Nu reusesc da fiecare data, dar exersand am progresat fata de ce stiam acum cateva zile despre aceasta tehnica.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de samo99ro Joi 20 Oct 2011, 3:59 pm

Asa este. Exercitiul iti face mana si capeti experienta. Mai tarziu o sa-ti fie mult mai usor. Eu aveam o problema (mare) cu punctul "love knot" (mama ii zicea ploita). Parca aveam doua maini stangi. Acum numai pe ala l-as face. Mi se pare cel mai usor dintre toate. Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Joi 20 Oct 2011, 4:06 pm

myky7robc a scris:Asa fac acum si imi era greu sa trec de primele ca strangeam cam tare de jeteuri sa nu le scap dintre degete.
Asa ca le las libere si imediat trag firul.
Nu reusesc da fiecare data, dar exersand am progresat fata de ce stiam acum cateva zile despre aceasta tehnica.

Ce ma bucur..ambitioaso..
Bravo ! pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de samo99ro Joi 20 Oct 2011, 4:14 pm

Romaya, a fost mult pana a "ciupit-o" virusul acestui forum. De-acum, a noastra e! Sa vezi ce-o sa-i iasa din degete...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Joi 20 Oct 2011, 4:21 pm

samo99ro a scris:Romaya, a fost mult pana a "ciupit-o" virusul acestui forum. De-acum, a noastra e! Sa vezi ce-o sa-i iasa din degete...

Ambitioase,harnice si frumoase moldovenshili astea ,dom'le rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Joi 20 Oct 2011, 4:34 pm

No bine, desi suntem off, trebuie sa remarc faptul ca nu ne-au murit laudatorii, dom' le.
Las' ca nici cu voi nu mi rusini.
Doamne-ajuta si s-auzim di bini!
kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 21 Oct 2011, 2:45 pm

fetelor dati-mi va rog o idee de caciulita,bascuta crosetata pt o fetita cu codite.....i-am crosetat caciulite dar cand are codite facute pt gradinita ori sta parca ar avea coarne ori se ridica spre vf capului; si nu stiu ce model sa-i mai fac.....daca aveti vreun model gen gogosar dar crosetat sa fie va sunt recunoscatoare.... hug Merci
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anc@ Vin 21 Oct 2011, 4:12 pm

Lorimar vezi ca am pus [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link doua caciulite,sper sa te ajute cat de cat...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 21 Oct 2011, 5:55 pm

hai sa-mi dau si eu cu parerea cum as face eu o caciula cu cerintele lui Lorimar
- un dreptunghi ca la bolerouri carui sa ii strangi cu snur laturile mici prin care sa iasa coditele. Poti face apoi roata 2-3 randuri ca sa iasa ca o bentita si gata caciula "gogosar" wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anamaria79" Sam 22 Oct 2011, 11:14 am

fetele care ma puteti ajuta cu o schema ceva la stelutele astea?vreau sal fac la fetita mea de ziua ei ,in 8 noiembrie.va multumesc
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de europolis Sam 22 Oct 2011, 4:13 pm

Nu am diagrama dar iti spun in cuvinte.
Este un inel de 8 (cred) ochiuri apoi 6 grupuri de cate 3 picioruse duble despartite intre ele de un lant de 3 ochiuri.
Sper sa intelegi ce am scris wink Bafta
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anamaria79" Sam 22 Oct 2011, 6:04 pm

ok multumesc frumos asta stiu sa fac Smile
dar se fac separat se prind intre ele si apoi se prind de ........bluzita?
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de europolis Dum 23 Oct 2011, 6:49 am

Mie mi se par prinse din lucru, adica faci spatele si apoi prinzi cate o floare pe parcurs stabilind locul care marcheaza subratul.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anamaria79" Dum 23 Oct 2011, 9:32 am

mai am 2 poze ajutatoare dar nu inteleg mare lucru nici de aici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Dum 23 Oct 2011, 10:58 am

Eu te-as sfatui asa : faci floricele cu 6 petale si 6 bucle de cate 5 lanticuri intre petale si le unesti pe parcurs intre ele cu buclele din mijloc ,pana ai un sir cat iti trebuie .Apoi le unesti roata : pe latura mica dinspre umar faci tot cate 3 lanticuri intre cele 2 bucle ale aceleiasi flori si ~ 5 lanturi intre 2 flori (aici vezi cum se aseaza florile ,poate faci 3 lanturi peste tot..depinde de fir ) .Pe latura mare le unesti cu 4-5 lanturi intre cele 2 bucle a unei flori si intre flori "cresti" asa : 4-5 lanturi,2 picioruse terminate impreuna ( luate din cele 2 bucle care unesc florile in mijloc ) iar 4-5 lanturi pana in bucla urmatoarei flori....Pe latura asta faci apoi randul de picioruse -grupuri de cate 4-5
La sirul al doilea trebuie sa prinzi florile pe parcurs intre ele dar si de sirul anterior ,prin cate 2 bucle prinse intre grupurile de picioruse..
Sper ca n-am fost prea imbarligatoare ...
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de letho Dum 23 Oct 2011, 11:38 am

anamaria79", daca mai ai nevoie, am schemele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mai este si varianta cu florile lucrate continuu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Doua poze mai mari, se vad mai bine detaliile:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de anamaria79" Dum 23 Oct 2011, 12:43 pm

va multumesc tare mult tuturor.sunteti niste doamne si va iubesc kiss kiss
maine dimineata incep sal fac bee
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de lady Lun 24 Oct 2011, 11:09 am

Fetelor, caut un model de caciulita, poate ma puteti ajuta.

Era pe vremea mea Smile un model de caciula pentru fetite "tip baticas" adica venea in triunghi.
Am o fetita si imi place sa o port cu coditele sus. Cu caciulita asta as putea sa ii las coditele afara.
Am rasfoit toate capitolele de aici dar nu am gasit nici una nu
Nu cred ca e greu de facut... dar la experienta mea mi-ar folosi un model.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Edit SilviaDumitrescu :postare mutata de la fesuri caciuli basti crosetate, unde expunem ce am lucrat si primim felicitari sau critici.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
avatar
lady
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 49
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 10/02/2010

http://veronicascrap.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 24 Oct 2011, 2:04 pm

Incearca la Poze pentru inspiratie croset.... s-ar putea sa gasesti ceva sa-ti placa.
Sper sa nu gresesc dar chiar zilele astea a postat cineva caciulite interesante.
Cred ca la pag.15
O zi buna in continuare!
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de murca Lun 24 Oct 2011, 11:25 pm

Buna seara as vrea si eu un ajutor vreau sa imi fac o fusta dar ma ca-m chinui cu inceputul adica de la talie ori o fac prea mica ori prea mare voi ce ma-ti sfatui? [img] si chear daca masor vreau sa o fac cu fir de crosetat Romana Nm.20/3 poate stit grosimea firului
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre murca in Lun 24 Oct 2011, 11:37 pm, editata de 1 ori
murca
murca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Spania
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 24 Oct 2011, 11:35 pm

sa faci un esantion de 10 /10 cm si atunci ai sa afli exact cate ochiuri iti trebuiesc pentru grosimea ta. dar trebuie sa iei in calcul si modul cum o imbraci wink De obicei se intinde putin dar... depinde wink ca poate sa nu te incapa peste solduri, daca o tragi de jos in sus si atunci trebuie sa o faci cel putin grosinea soldurilor si sa o strangi pe elastec sau sa ii lasi loc pentru fermoar daca o faci exacta pe talie si te largesti spre solduri.
Mai asteapta putin ca sigur iti vor spune si fetele care au facut de curand fuste (Crina parca )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de murca Lun 24 Oct 2011, 11:40 pm

Asta e problema ca am facut ochiuri exact pentru talie iar can am probat daca pot sa o scot in jos mi-a fost cam greu la solduri oare ar trebui sa iau ochiuri pentru solduri adica mai multe?
Multumesc Silvia de raspunsul kiss
murca
murca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Spania
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 24 Oct 2011, 11:44 pm

daca ai pus ochiuri exact pentru talie clar ca trebuie sa mai cresti pentru solduri pentru ca nu ai aceasi centimetri la fund (ca sa spun asa) ca in talie wink Dar daca trei ca talia sa-ti vina exacta... ma gandesc ca ar trebui sa mergi o portiune (cat lungimea unui fermoar ) dus/intors si abia dupa aceea sa unesti partile. Dar cand le unesti trebuie sa ai largimea suficienta sa iti incapa fundul wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de murca Lun 24 Oct 2011, 11:47 pm

stii ca e o ideie buna am sa incerc, tot incerc sa pun imaginea fustei si nu reusesc
asta e fust
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acum vad ca se deschide crezi ca la fusta asta se poate pune fermoar?
Edit Silvia Dumitrescu: Am pus-o eu ( imaginea cu fusta wink )
murca
murca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Spania
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de romaya Lun 24 Oct 2011, 11:52 pm

Numai eu nu vad poza modelului ? scratch
Daca-i vorba de fir Romana ,eu te-as sfatui sa nu faci un model prea "pe talie" pentru ca firul este subtire si "face fund" .. wink Pentru rochii,fuste ,e mai bun Flavia ..parerea mea.. Smile

No ,bine ..amu se deschide ... Superba fusta ..si eu o am "in vedere' Smile
Modelul nu arata bine strans ,fusta trebuie sa curga... Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB