Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre - cap.VI

+63
kitty_1973
Dodo-pui
bubu85
Marry
tiana
cristina350
ryta
ivanoiuadela9
anc@
camelia84
ismi3ismi
mimiady63
Angelica18
arime
Karina33
mykya
mamiboom
symos
marina40
coripin
tinap
pufoi
teisoara
CCristinaC
despina13cucli
elenaveronica
andegelia
cory74
silvisor
mariaz_09
anasia
diada
bela gio
alessia2007
Savu Ramona
Floren
emma90
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
mami jeni
Motzu
Clio_Ela
maribel
RamonaM
cretu_veronica22
firicel
adelina24
Giobsy
Admina
Nicoleta Irimescu
tantelu01
SilviaDumitrescu
arielas
denis21
MagdaMarin
valentinadof
Uca
LORIMAR
cocav
monatibi
corina corina
stoy
MihaelaT
67 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de mariaz_09 Mar 10 Apr 2012, 12:01 am

Eu am facut in forma de guguluf,acea forma trunchi de con cu teava la mijloc.Apoi sa fie mai mare am facut un blat la baza,intr-o cratita.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Apr 2012, 2:05 am

Stoy, asa vreau, sa pun in bol de plastic, aluatul si apoi crema, la mijloc. Astept pana vine bolul, nu risc.
Mariaz, inseamna ca ai facut un tort mare, daca avea diametrul jos cat o tava de guguluf. Eu as face mai mic, dar mai inalt, ca as pune-o pe Barbie in picioare. Mi-a iesit cam putin blat, insa, desi am pus 9 oua. Shocked Reteta e de blat de amandina, de la Lissa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cory74 Mar 10 Apr 2012, 2:38 pm

Stoy, zici ca ai facut blatul in ceaun... la mijloc cum ai facut? ai infipt direct papusa, sau ai facut gaura cumva... As face si eu pentru Lavi ( pe 14 implineste 6 ani), dar trebuie sa fiu absolut sigura ca o sa-mi iasa..ca altfel zid
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de valentinadof Mar 10 Apr 2012, 3:13 pm

Cory,cand am facut eu tort cu papusa, am infipt-o dar dupa ce am invelit-o in celofan,n-are cum sa nu-ti iasa.Desi s-au uitat la el ca la sfintele moaste fetita mare mi-a spus sa nu-i mai fac astfel de torturi pt ca nu-i place pasta de zahar.Vrea tort alb(diplomat)cu multe fructe! Smile Succes!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Apr 2012, 4:20 pm

Vai ce greu e... ma lupt cu el de dimineata. zid M-am apucat sa-l fac mai inalt, cat picioarele lui Barbie si nomal ca-l bate vantul. Crema sta tare, dar nu are sustinere asa inalt si ingust. Acum e la congelator, sper sa se mai intareasca. Fondantul e si el moale... Nici nu cred ca sunt gata cu el si ma tem ca se prabuseste in fata invitatilor. Sad Imi parea simplu, dar nu e.
Cory, daca-l faci cat un ceaun de fonta e ok, nu cred sa fie probleme. Eventual cu mai mult blat, mai grosut.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de stoy Mar 10 Apr 2012, 5:14 pm

Da Cory eu in ceaun am facut-o si in mijloc am dat gaura in blat (inainte de a-l pune straturi cu crema) cu un corn de ala din carton ce mi-a ramas de la rolele de servetele.
Dar eu l-am facut putin mai mic , i-am dat picioarele papusii jos si asa am pus-o si i-am invelit corpul ( atat cat a intrat in tort ) in folie de plastic.
Dar tin minte ca nepoatei i-am facut cu tot cu picioare dar nu am avut probleme , de regula folosesc crema Diplomat a Lisei si e consistenta si sta bine.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Dodo-pui Mar 10 Apr 2012, 5:27 pm

eu n-am incercat inca acest gen de torturi...care arata MINUNAT...
dar am mancat Embarassed de ziua Isabellei mele unul...facut de una din terapeutele lui Bogdan...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu doar ca arata foarte bine dar era si super gustos....defectul a fost ca s-a terminat pre repede Smile
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de stoy Mar 10 Apr 2012, 5:40 pm

Chiar ca arata super Dodo, dar cred ca femeia asta face pe comanda ca se vede ca e de profesionista lucrat..... sau cel putin are ceva "scule" ca se vede ca e dichisit.

La multi ani Isabelei !!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Dodo-pui Mar 10 Apr 2012, 5:43 pm

Are "scule" si este hobby-ul ei,de meserie ea e profesor pentru copilasi speciali
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de valentinadof Mar 10 Apr 2012, 5:46 pm

Eu am captusit peretii a doua boluri de plastic unul mai mare si unul mai mic cu o foaie de blat copt si taiat in romburi am pus compozitie de diplomat in mijloc,dupa ce s-au intarit le-am rasturnat iar pe cel mic l-am pus deasupra celui mare asa ca sustinerea a fost foarte buna.
Admina,succes!
Arata super bine tortul Dodo!La multi ani Isabelei!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cory74 Mar 10 Apr 2012, 6:15 pm

Valentina, eu nu o sa-l fac cu pasta, nu-mi permite timpul sa ma risc... Smile , iar fiica-mea e amatoare de torturi ciocolatoase... Noroc cu link-ul pus de Admina.. am gasit acolo rochie decorata cu crema de unt. Multumesc, Admina Merci
Stoy, ma gandesc sa-i fac baza mai mare( am o tava 28 diametru, singura dealtfel...in care fac blat) si apoi sa captusesc un vas de plastic cu fundul rotund, cu blat si sa umplu cu mousse. Pe care dupa ce se intareste sa-l pun deasupra...
Primul blat il fac cu cacao neagra si crema ganche de ciocolata, iar pentru forma rotunda o sa fac un blat simplu si mousse caramel

Dodo
, impecabil decorat ! Arata suberb, tortul !
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de stoy Mar 10 Apr 2012, 6:21 pm

Cory.... mama, imi faci o pofta!!!!! Eu nu am mai facut tort de ceva saptamani( doar prajiturit ) si acum imi ploua in gura cand vad ce creme faci tu!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Apr 2012, 12:31 am

Tortura zilei copilei. Mi-a mancat ziua, dar pana la urma a iesit ok, le-a placut fetelor, adultii au apreciat gustul, au mancat tot si feliile erau mari. Nu mai conteaza restul. wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Crinolina a iesit stramba, pe alocuri. Cum captusiti castronul, sa va iasa perfect rotund? Eu am facut odata un ou de Paste perfect aproape, dar am pus pe vas un amestec de biscuiti macinati cu unt si s-a format perfect marginea. Daca pun blat decupat, mai ales ca-l fac pufos (acum a fost de amandina) se surpa, se stramba, nu ia forma rotunda.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 11 Apr 2012, 9:31 am

Admina... frumos tort! Mai ales ca e galben (culoarea mea preferata!) love Eu il vad perfec! pupi
La multi ani fetitei tale! Sa fie sanatoasa si sa aiba mult noroc in viata!
ura
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 11 Apr 2012, 9:57 am

LA multi ani fetei tale Admina! Sa fie sanatoasa si norocoasa!
Felicitari tie pentru tort. Nu te mai necaji ca a iesit rochita cu denivelari ca o rochita adevara doar nu sta perfect dreapta wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de danniela Mier 11 Apr 2012, 10:02 am

Wow, ce talentata esti!!! Ti-a iesit perfect, nu ii vad nici o chichita!!!
La multi ani printesei tale! Flowers
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Dodo-pui Mier 11 Apr 2012, 10:08 am

Admina arata minunat ....si cred ca a fost si f gustos pupi
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Motzu Mier 11 Apr 2012, 10:33 am

Admina, ai facut un tort fain, rochia arata bine in poza, iar ce-a fost sub rochie arata foarte apetisant. Bravo!
Am uitat sa atasez si eu un tort facut la inceputul lunii pt Armin. Anul acesta a vrut sa fie cu pesti. Am avut noroc cu Anne ca are rabdare si a decupat pestii din caramele si apoi i-a decorat cu creioane de la dr. oetker. N-am mai gasit nuca de cocos albastra si am facut apa cu frisca colorata. Cam palid tortul, dar astea au fost culorile ce le-am putut gasi fara eforturi mari si cu investitii minime.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de cory74 Mier 11 Apr 2012, 2:11 pm

Admina, ti-a iesit beton... super tare ! Felicitari! Acum tine-mi pumnii sa-mi iasa si mie ceva... Smile
Motzu, mie-mi place cum ai decorat arata foarte bine!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Uca Mier 11 Apr 2012, 2:25 pm

Uau, ce fain arată tortul, Admina!
Îmi place mult cum ţi-a ieşit. Forma rochiei e super, îmi place mult şi faptul că e gabenă, arată foarte chic! După cum arată în secţiune... leşin deja...

Moţu, arată super tortul! Anne chiar a avut răbdare cu peştişorii.
Cred că a fost şi gustros... yammy.
Mi-aţi făcut o poftă...

Cory, abia aştept să îl văd. Eu sunt sigură că îţi va ieşi bine!
Succes! hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de danniela Mier 11 Apr 2012, 2:41 pm

Motzu, parca ai facut un ocean!!!! Imi place enorm!! Nu e palid!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 11 Apr 2012, 6:13 pm

Felicitari,Admina si la multi ani fetitei tale.Imi place tare mult cu a iesit.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Motzu Mier 11 Apr 2012, 7:43 pm

Cory, Uca, Danniela va multumesc si ma bucur ca va place cum a iesit.
Uca, eu rontai pufarine si ma uit la torturi....cred ca nu mai intru pe aici o vreme Smile
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 11 Apr 2012, 7:54 pm

Motzu a scris: ...... Anul acesta a vrut sa fie cu pesti. Am avut noroc cu Anne ca are rabdare si a decupat pestii din caramele si apoi i-a decorat cu creioane de la dr. oetker. N-am mai gasit nuca de cocos albastra si am facut apa cu frisca colorata. Cam palid tortul, dar astea au fost culorile ce le-am putut gasi fara eforturi mari si cu investitii minime.
Doamneee dar in urma rau mai sunt cu stiinta in domeniul asta Smile Habar nu aveam ca din caramele se poate face si altceva decat sa le bagi in gura si sa le mananci, habar nu aveam ca exista nuca de cocos colorata si nici ca exista frisca colorata . Vai de capul meu de tuta ce sunt. wink
Felicitari Motzule si sa-ti creasca baiatul mare si sanatos!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de firicel Mier 11 Apr 2012, 8:09 pm

Adimna,mie imi place cum arat tortul si rochia!Eu as manca acum si daca era rupta rochia pe alocuri!
La multi ani fetei tale!
Motzu,a avut multa rabdare Anne sa stea sa migaleaasca la ornarea tortului!
La multi ani baiatului tau!
Silv ,daca te ajuta cu ceva si eu sunt la fel de tuta rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre - cap.VI - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre - cap.VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB